Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Daron Glover10.81OHBeechcroftMay 11Columbus City Championship
2.11William Barnes11.03OHNorthlandMay 11Columbus City Championship
11Taylor Williams11.03OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
4.12Cameron Vines11.05OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
5.11Sam Darling11.08OHHilliard BradleyMay 18Boys District Field
6.11Tajuan Green11.09OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
7.12Nick Kowaleski11.14OHGrove CityMay 07Viking Invitational
8.10Tyease Smith11.16OHWalnut RidgeApr 09Eastmoor Academy Invitation
9.11Derayle Tyus11.20OHWest ColumbusMay 11Columbus City Championship
10.10Noah Prentiss11.22OHWesterville SouthApr 09Stingel Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Cameron Vines21.80OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
2.11William Barnes22.10OHNorthlandMay 11Columbus City Championship
3.12Aryton Preacher22.14OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
4.12Julian Williams22.24OHMarysvilleApr 09Stingel Invitational
5.11Sam Darling22.30OHHilliard BradleyMay 21Boys District Finals
6.12Anthony Smith-Sykes22.61OHColumbus IndependenceApr 29Ranger Invitational
11Nana Kyermah22.61OHThomas WorthingtonApr 09Stingel Invitational
8.11Tajuan Green22.63OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
9.11Channing Doermann22.64cOHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
10.12Paul Harris22.67OHMarion FranklinApr 09Eastmoor Academy Invitation
View full rankings...
400 Meters
1.11Sam Darling49.06OHHilliard BradleyMay 21Boys District Finals
2.11Stevin Spees49.98OHSt CharlesMay 07Jesse Owens Invitational
3.10Gemel Trent50.54OHPickerington CentralMay 18Boys District Field
4.11Armand Austin50.93OHThomas WorthingtonApr 09Stingel Invitational
5.11Michael Hutter50.94cOHTeays ValleyApr 26Bexley, Teays Valley @ Canal winchester
6.11Frank Epitropolous51.09OHUpper ArlingtonMay 21Boys District Finals
7.10Joshus Baker51.20OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
8.9Austin Niemann51.21OHHamilton TownshipMay 21Boys District Finals
9.12Kellen Harris51.25OHLancasterMay 21Boys District Finals
10.11Luke Rogers51.43OHLincolnMay 07Jesse Owens Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Brannon Kidder1:52.02OHLancasterJun 18New Balance Outdoor Nationals Middle Distance
2.11Grant Onken1:56.91OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
3.12Nolan Leber1:57.19OHBig WalnutMay 21Boys District Finals
4.12Robbie Daulton1:57.30OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
5.12Chris Quinn2:00.1hOHSt CharlesMay 04Red Devil Relays
6.11Jarrod Genther2:00.50OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
7.10Dominik Seitzer2:01.06OHReynoldsburgApr 16Mansfield Mehock Relays
8.11Kyle Dyer2:01.26OHCentral CrossingMay 14OCC Finals
9.11Victor Pataky2:01.95OHUpper ArlingtonMay 21Boys District Finals
10.11Colin Merril2:02.02OHSt CharlesMay 07Jesse Owens Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Tsehaye Hiluf4:18.64OHReynoldsburgApr 16Mansfield Mehock Relays
2.11Brannon Kidder4:19.6hOHLancasterApr 29Mingo Relays
3.11Grant Onken4:26.59OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
4.11Donovan Wonacott4:27.12OHCentral CrossingMay 27Regional Finals
5.11Troy Kelleher4:27.97OHHilliard BradleyMay 21Boys District Finals
6.11Micahael Gase4:28.62OHPickerington CentralMay 21Boys District Finals
7.12Kevin Ford4:30.36OHWesterville NorthMay 07Jesse Owens Invitational
8.11Will Doering4:31.56OHCentral CrossingMay 14OCC Finals
9.11Jarrod Genther4:32.11OHCanal WinchesterMay 07Viking Invitational
10.11Josh Edens4:32.2hOHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.12Chris Quinn9:25.35OHSt CharlesMay 07Jesse Owens Invitational
2.12Evan Schwartz9:52.53OHWhetstoneMay 21Boys District Finals
3.11Jarrod Genther9:54.50OHCanal WinchesterApr 09Stingel Invitational
4.11Austin Alpeter9:57.26OHHilliard BradleyMay 21Boys District Finals
5.11Jason McDonald9:58.14OHLincolnMay 07Jesse Owens Invitational
6.11Brandon Shirey10:01.01OHWesterville CentralApr 16Mansfield Mehock Relays
7.10Adam Davidson10:01.85OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
8.11Danny Meyung10:05.1hOHOlentangy OrangeApr 16Stallion Invitational
9.10John Sotos10:07.30OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
10.12Adam Kendrick10:08.71OHWesterville SouthApr 09Stingel Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Greg Owens14.63OHNorthlandMay 11Columbus City Championship
2.12Nigel Preacher14.79OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
3.11William Barnes14.81OHNorthlandMay 11Columbus City Championship
4.11Michael Hutter15.08OHTeays ValleyMay 07Viking Invitational
5.12Nolan Flowers15.18OHLancasterApr 09Stingel Invitational
6.12James White15.21OHHamilton TownshipMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
7.11Tyler Jenkins15.25OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
8.12Luke Atkeson15.35OHBig WalnutApr 15Ashville Kiwanis Invite
9.10Fred Elious15.52OHCanal WinchesterMay 07Viking Invitational
10.12Miles Fisher15.54cOHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Nigel Preacher39.53OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
2.12Jesse Volk40.28OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
3.12Hayes Chrispin40.31OHMarysvilleApr 09Stingel Invitational
4.12Greg Owens40.47OHNorthlandMay 11Columbus City Championship
5.11Michael Hutter40.60OHTeays ValleyMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
6.10Desmond Palmer40.67OHPickerington NorthApr 09Stingel Invitational
7.11Sam Decker40.74OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
8.11Tyler Jenkins41.03OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
9.11Riley West41.34cOHSt Francis De Sales-ColumbusApr 29Mingo Relays
10.10Ethan George41.83OHWatkins MemorialMay 07Viking Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team42.70OHWhetstoneMay 21Boys District Finals
2.-Blake Scipio
Matthew Bryant
Jeffie Johnson
Terell Stanford
42.90OHHilliard BradleyMay 19Boys District Prelims
3.-Relay Team42.98OHWalnut RidgeMay 11Columbus City Championship
4.-Leiton Backus
Kris Garrett
Donivan Lipsey
Damion Mayhorn
43.24cOHBrookhaven (CLOSED)May 04Red Devil Relays
5.-Daniel Chang
Matt Freese
Taylor Williams
Bilal Willamson
43.25OHDublin CoffmanMay 19Boys District Prelims
6.-Relay Team43.50OHBeechcroftMay 11Columbus City Championship
7.-Davon Reed
Dillon Seckman
Kyle Zander
Dominique Cook
43.54cOHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
8.-Billy Eakins
Roger Lewis
Devone Penick
Garrett Foster
44.03OHPickerington CentralMay 19Boys District Prelims
9.-Relay Team44.10OHBig WalnutMay 21Boys District Finals
-Relay Team44.10OHWesterville SouthApr 09Stingel Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Relay Team1:28.52OHColumbus IndependenceMay 11Columbus City Championship
2.-Bilal Willamson
Chris Kennedy
Matt Freese
Taylor Williams
1:28.67OHDublin CoffmanMay 19Boys District Prelims
3.-Relay Team1:29.41OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
4.-Relay Team1:29.79OHThomas WorthingtonApr 09Stingel Invitational
5.-Relay Team1:30.70OHWhetstoneMay 21Boys District Finals
6.-Vince Pritchard
Billy Eakins
Roger Lewis
Garrett Foster
1:31.11OHPickerington CentralMay 19Boys District Prelims
7.-Marquis Butler
Marquis Cobb
Sheldon Akin
Daron Glover
1:31.29OHBeechcroftMay 19Boys District Prelims
8.-Davon Reed
Dillon Seckman
Kyle Zander
Dominique Cook
1:31.5hOHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
9.-Relay Team1:31.63OHBig WalnutMay 21Boys District Finals
10.-Kelvin Nyeduala
Brandon Anthony
Nate Eaton
Malik Robinson
1:31.9hOHWalnut RidgeMay 04Red Devil Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:22.89OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
2.-Relay Team3:23.06OHHilliard BradleyMay 21Boys District Finals
3.-Relay Team3:25.23OHDublin CoffmanMay 21Boys District Finals
4.-Relay Team3:26.35OHPickerington CentralMay 21Boys District Finals
5.-Relay Team3:26.36OHLancasterMay 21Boys District Finals
6.-Colin Merril
Will Herriman
Stevin Spees
Chris Quinn
3:27.4hOHSt CharlesMay 04Red Devil Relays
7.-Relay Team3:28.19OHLincolnMay 07Jesse Owens Invitational
8.-Vincent Rambo
Dominic Ward
Eric Pugh Jr.
Anthony Smith-Sykes
3:28.47OHColumbus IndependenceApr 29Ranger Invitational
9.-Relay Team3:28.61OHUpper ArlingtonMay 21Boys District Finals
10.-Relay Team3:30.33OHPickerington NorthApr 09Stingel Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Grant Onken
Michael Smithhisler
Kevin O'Leary
Robbie Daulton
7:59.65OHDublin CoffmanMay 19Boys District Prelims
2.-Scott Watts
Jared Wentz
Patrick Sabol
Brannon Kidder
8:03.62OHLancasterMay 19Boys District Prelims
3.-Troy Kelleher
Ahmed Dualeh
Jacob Markusic
Austin Alpeter
8:04.26OHHilliard BradleyMay 19Boys District Prelims
4.-Donovan Wonacott
Kyle Dyer
Will Doering
Stanley Gates
8:07.99OHCentral CrossingMay 19Boys District Prelims
5.-Jacob Dumford
Kevin Ford
Ryan Weldon
Brian Hanaford
8:12.14OHWesterville NorthMay 07Jesse Owens Invitational
6.-Jevon Henry
Evan Schwartz
Alexander Singer
Hayden Palmer
8:12.40OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
7.-Micah Cobb
Sean Neary
Aaron Robertson
Jarrod Genther
8:15.50OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
8.-Kyle Schmitz
Jason McDonald
Chris Blakely
Travis Opritza
8:17.63OHLincolnMay 07Jesse Owens Invitational
9.-Nolan Leber
Josh Annis
AJ Barber
Joel Craig
8:24.51OHBig WalnutMay 19Boys District Prelims
10.-Matt Hay
Nicholas Conley
Adam Kendrick
Troy Elizondo
8:25.99OHWesterville SouthApr 15Ashville Kiwanis Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Lavonne Gauthney51' 3OHReynoldsburgApr 16Mansfield Mehock Relays
2.11Kevin Miller51' 2.75OHLancasterMay 18Boys District Field
3.11Davion Bowers50' 5.75OHPickerington CentralApr 09Stingel Invitational
4.12Ray Ball48' 10OHWesterville SouthApr 09Stingel Invitational
5.12David Stephens48' 6.5OHPickerington CentralMay 18Boys District Field
6.12Jacob Walaszek46' 7OHBig WalnutMay 18Boys District Field
7.10Terry Cole45' 10.75OHWalnut RidgeMay 11Columbus City Championship
8.11David Brooks-Dandridge45' 9.5OHSt Francis De Sales-ColumbusApr 16Stallion Invitational
9.11David Hartranft45' 4.88OHLancasterApr 29Mingo Relays
10.10Keenan Tate45' 4.75OHCanal WinchesterMay 07Viking Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Kyle Mushill153' 4OHPickerington NorthApr 09Stingel Invitational
2.11Davion Bowers152' 8OHPickerington CentralMay 18Boys District Field
3.11Tyler Brown152' 4OHDublin CoffmanMay 18Boys District Field
4.11Bryn Campbell150' 0OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
5.9Kyle Trout148' 6OHLancasterApr 09Stingel Invitational
6.10Robert Follrod141' 7OHFranklin HeightsMar 29Hamilton Township Booster Invitational
7.10Tyease Smith140' 8OHWalnut RidgeMay 11Columbus City Championship
8.12Jacob Walaszek140' 0OHBig WalnutMay 18Boys District Field
9.11Benjamin Kompa138' 5OHUpper ArlingtonMay 18Boys District Field
10.11David Brooks-Dandridge136' 8.94OHSt Francis De Sales-ColumbusApr 29Mingo Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Fifer6' 6OHBig WalnutMay 18Boys District Field
12Nigel Preacher6' 6OHBrookhaven (CLOSED)Apr 09Eastmoor Academy Invitation
3.12Michael Ballentine6' 4OHPickerington NorthApr 09Stingel Invitational
4.12Nick Scarberry6' 2OHPickerington CentralApr 09Stingel Invitational
12Jordan Staats6' 2OHMarysvilleApr 09Stingel Invitational
12Jake Green6' 2OHGrove CityApr 23Kallner Invitational
10Joe Mankovecky6' 2OHBishop WattersonMar 29Hamilton Township Booster Invitational
8.10Tyler Lisovich6' 0OHDublin CoffmanMay 18Boys District Field
12Kenny Johnson6' 0OHPickerington CentralMay 18Boys District Field
11Blake Scipio6' 0OHHilliard BradleyMay 18Boys District Field
12Jesse Volk6' 0OHWhetstoneMay 11Columbus City Championship
9Hunter Holton6' 0OHWatkins MemorialMay 07Viking Invitational
12Kellen Harris6' 0OHLancasterApr 09Stingel Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jacob Blankenship16' 10OHLincolnMay 12OCC Meet
2.12Corey Bell14' 6OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
11Eli Schmelzer14' 6OHLancasterMay 18Boys District Field
12Grant Hammond14' 6OHPickerington CentralMay 18Boys District Field
5.11Micheal Bennett14' 0OHDublin CoffmanMay 18Boys District Field
6.10Charlie Moushey13' 11.72OHWesterville CentralApr 29Mingo Relays
7.11Nick Rhoades13' 6OHHamilton TownshipMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
11Tyler Jenkins13' 6OHCanal WinchesterApr 09Stingel Invitational
9.12Cameron Johnson13' 0OHWatkins MemorialMay 07Viking Invitational
10.11Eron Knece12' 6OHLancasterApr 29Mingo Relays
View full rankings...
Long Jump
1.11Antonio Whitfield22' 1.25OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
2.12Tyler Fifer21' 9OHBig WalnutMay 18Boys District Field
3.11Frank Epitropolous21' 5.5OHUpper ArlingtonMay 18Boys District Field
4.12James White21' 4.5OHHamilton TownshipApr 23Kallner Invitational
5.12Nigel Preacher21' 2.75OHBrookhaven (CLOSED)May 11Columbus City Championship
6.11Jeremie Nsumbu21' 1.75OHWorthington KilbourneMay 18Boys District Field
7.12Donald Tucker21' 0.5OHCanal WinchesterMay 10MSL Buckeye Prelims & Field Event Finals
8.12Joey Rich20' 11.5OHWatkins MemorialMay 07Viking Invitational
9.12Matty Quinn20' 11OHFranklin HeightsMar 29Hamilton Township Booster Invitational
10.12Marquis Copeland20' 10.5OHHilliard BradleyMay 18Boys District Field
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.