Team Results Management

Mens

70 Meter Dash
1.8Kevin Smith8.24MIValleywoodMay 18MKO Boys Conference Meet
2.7Brendan Hagan8.55MIOnstedMay 07Sand Creek Invitational
3.8Marcus Guerrero8.62MIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
4.8Andy Duddles8.64cMICrossroadsMay 09WMD Jamboree #3
8Kyle May8.64cMISpartaApr 13Sparta at Coopersville
6.8Hunter Conley8.68MIChippewa HillsMay 11CSAA Chippewa Hills vs Lakeview vs White Cloud
7.8Ryan Killen8.74cMIFowlervilleMay 11Fowlerville Vs. LCC
8.8Drew Girard8.84cMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
9.7Jacob Dilyard8.89MIOnstedMay 07Sand Creek Invitational
10.8Nate Darcy8.92MICoopersvilleMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
View full rankings...
100 Meters
1.8Kevin Smith11.37MIValleywoodMay 18MKO Boys Conference Meet
2.8Alex Grace11.54cMISwan ValleyMay 25TVC Divisional Meet
3.8Bobby Dixon11.58MIRoyal Oak ShrineJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
4.8Adrian Garza11.74cMISpartaMay 04Mill Creek MS vs Belding
8Sean Williams11.74cMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
6.7Brendan Hagan11.84MIOnstedMay 07Sand Creek Invitational
7.8Niko France11.94cMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
8.8Joseph Bergin11.99MISt. RegisMay 21CYO Championships
9.8Josh Mills12.04cMIMilwoodMay 19KalPortMatt Conference Meet
9Austin Church12.04cMICamden-FrontierApr 23Ralph Crume Invitational
8Ryan Killen12.04cMIFowlervilleMay 11Fowlerville Vs. LCC
8Justin Wright12.04cMIGrass LakeMay 04Grass Lake vs. East Jackson
View full rankings...
200 Meters
1.8Alex Grace23.84cMISwan ValleyMay 25TVC Divisional Meet
2.8Bobby Dixon23.86MIRoyal Oak ShrineJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Adrian Garza24.14cMISpartaMay 04Mill Creek MS vs Belding
4.7Brendan Hagan24.38MIOnstedMay 17LCAA League Meet
5.8Andy Duddles24.58MICrossroadsMay 16Conference Championships
6.8Joseph Bergin24.94cMISt. RegisMay 21CYO Championships
7.8Brandon Sipka25.07MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
8.8Desmond Jones25.14cMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
8Sean Williams25.14cMITraverse City EastMay 11petoskey vs tce
10.8Levi Page25.15MIOnstedMay 17LCAA League Meet
View full rankings...
400 Meters
1.8Adam Racette54.34cMIPinewoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
2.8Eric Braun54.44MIRoyal Oak ShrineJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Andy Duddles55.00MICrossroadsMay 16Conference Championships
4.8Brent Kimbrel55.04cMICrestwoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
5.8Tyree Cash55.74cMIWilson (Wyandotte)May 18SE Michigan Showcase - "The Show"
6.8David Saporito56.24cMISt. RegisMay 21CYO Championships
7.8Patrick Ludlow56.57MILumen ChristiMay 13Ron Rayla MS Invitational
8.8Brandon Sipka56.98MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
9.8Jimmy Darby57.04cMIMichigan CenterMay 02Hanover-Horton vs. Michigan Center
8Travis Wilkinson57.04cMIPortage CentralMay 19KalPortMatt Conference Meet
View full rankings...
800 Meters
1.8Patrick Ludlow2:10.47MILumen ChristiMay 13Ron Rayla MS Invitational
2.8Dominick Wile2:12.56MISt. RegisJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8Mason Litz2:15.70MIFowlervilleMay 06St. Johns Middle School Invitational
4.8Max Holden2:17.1hMIBoyd W ArthursMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
5.8Anthony Kratovil2:17.6hMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
6.8Andy Duddles2:18.0hMICrossroadsApr 29MCE Medal Meet
7.8Mason Dey2:19.00MIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
9Alex Helm2:19.0hMIBirch RunMay 25TVC Divisional Meet
9.8Justin Jones2:20.02MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
10.8Mitch Rykse2:20.31MICoopersvilleMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
View full rankings...
1600 Meters
1.8John Penington4:39.7hMISt. RegisMay 21CYO Championships
2.8Keenan Rebera4:55.00MILansing Area CatholicMay 16Blackhawk Invitational
3.8Carter VerSluys4:55.37MISpartaMay 02Belding vs Sparta
4.8An Le4:58.8hMIPortage CentralMay 19KalPortMatt Conference Meet
5.8Brady Phelps4:59.1hMIBeldingMay 04Mill Creek MS vs Belding
6.8Austin Sargent5:02.06MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
7.8Doug Hollett5:02.3hMIKalamazoo ChristianMay 18KVA Championships
8.8Lucas Crisanti5:02.67MIHanover HortonMay 11Vandercook Lake vs. Hanover-Horton
9.7Anthony Berry5:02.7hMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
10.8Kyle Bigelow5:05.72MIGladwinJun 01Mid Michigan MEGASTAR Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.8John Penington9:59.93MISt. RegisJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
2.8Keenan Rebera10:14.27MILansing Area CatholicMay 16Blackhawk Invitational
3.8Doug Hollett10:58.7hMIKalamazoo ChristianMay 18KVA Championships
4.7Anthony Berry11:00.0hMITraverse City EastMay 16TC East vs. St. Eliz. Ann Seton vs. Elk Rapids ms
5.8Austin Sargent11:05.15MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
6.8Lucas Crisanti11:09.0hMIHanover HortonMay 09Hanover-Horton vs. Napoleon
7.7Logan Kleam11:09.2hMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
8.7Chris Oates11:10.0hMIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
9.8Cam McCauliffe11:14.2hMITraverse City EastMay 25Big North Conference JUNIOR Meet
10.8Nick Jarrell11:16.0hMISt. RegisMay 21CYO Championships
View full rankings...
55m Hurdles - 33"
1.9Alex Liggett8.34cMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
2.8Austin Hawkins8.42MIDavis (Hillsdale)May 13Ron Rayla MS Invitational
3.8Cole Curl8.74cMIMichigan CenterMay 04MC vs. Napoleon
4.8Brian Freiberger8.83MIOnstedMay 17LCAA League Meet
5.8Luke Battle8.84cMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
8Gunnar Bach8.84cMIBeldingApr 13Belding vs. Cedar Springs
7.8Brad Garmyn8.88MILansing Area CatholicMay 16Blackhawk Invitational
8.8Zack Hockaday8.94cMIHanover HortonMay 02Hanover-Horton vs. Michigan Center
9.8Hunter Conley9.04MIChippewa HillsMay 11CSAA Chippewa Hills vs Lakeview vs White Cloud
1Jack Conlin9.04cMITraverse City EastMay 11petoskey vs tce
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Rhys Adle27.94cMITraverse City EastMay 25Big North Conference JUNIOR Meet
2.8Tyree Cash28.04cMIWilson (Wyandotte)May 18SE Michigan Showcase - "The Show"
3.8Davon Dunn28.34cMIStrongMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
4.8Zack Hockaday28.40MIHanover HortonApr 27Addison vs. Hanover-Horton
8Maverick Cotten28.40MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
6.8James Ball28.43MIFarwellMay 09Reed City Invitational
7.8Eric Russell28.70MIChippewa HillsMay 11CSAA Chippewa Hills vs Lakeview vs White Cloud
8.8Tyler Heard28.78MICrestwoodMay 17Valleywood MS vs. Crestwood & Pinewood
9.-Maverick Cotton28.80MICedar SpringsApr 25Sparta vs Cedar Springs vs Tri County
10.8Cole Curl28.94cMIMichigan CenterMay 04MC vs. Napoleon
-Brock Notter28.94cMISwan ValleyMay 25TVC Divisional Meet
8Brian Freiberger28.94cMIOnstedMay 09Onsted vs. Dundee
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Drew Girard
Ethan Campbell
Joe Schepperly
Sean Williams
47.84cMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
2.-Hunter Conley
Quentin Gossett
Marcus Guerrero
Jon Spedowski
48.35MIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
3.-Mitch Gercak
Collin Sweet
Alex Block
J Farrel
48.64cMIPortage WestMay 19KalPortMatt Conference Meet
4.-Levi Page
Richard Davis
Jacob Dilyard
Brendan Hagan
48.73MIOnstedMay 11Onsted Relays
5.-Relay Team49.44cMIWilson (Wyandotte)May 06Taylor West @ Wilson
-Relay Team49.44cMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
-Relay Team49.44cMISwan ValleyMay 25TVC Divisional Meet
8.-Kyle May
Adrian Garza
Carter Versluys
Scotty TerBeek
49.64cMISpartaMay 06rockford relays
9.-JaVarea Divers
Karl Ray
Jontavian Braylock
Ariel Sosa
49.99MIPinewoodMay 17Valleywood MS vs. Crestwood & Pinewood
10.-Mason Litz
Matt Walker
Austin Pilachowski
Ryan Killen
50.14cMIFowlervilleMay 04Fowlerville Vs. Okemos
-Joe Gomez
Teran Byrd
Michael Applewhite
D'Andre Williams
50.14cMICrestwoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Drew Girard
Ethan Campbell
Joe Schepperly
Sean Williams
1:40.0hMITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
2.-Levi Page
Richard Davis
Jacob Dilyard
Brendan Hagan
1:41.37MIOnstedMay 11Onsted Relays
3.-Hunter Conley
Jon Spedowski
Marcus Guerrero
Quentin Gossett
1:41.76MIChippewa HillsMay 04CSAA Chippewa Hills vs Holton vs Reed City
4.-Kyle Clark
Clay Herwat
Colten Lowry
Seth Vincent
1:44.48MIHanover HortonMay 13Ron Rayla MS Invitational
5.-Relay Team1:44.7hMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
6.-Eli Brown
Tylor Lash
Austin Weiman
Trent Shoffner
1:44.90MIDavis (Hillsdale)May 13Ron Rayla MS Invitational
7.-Joe Gomez
Teran Byrd
Stalonte Mitchell
Glodie Kangia
1:45.0hMICrestwoodMay 05Crestwood vs. Hudsonville
8.-Stephen Keeler
Shawn Kneeland
Jontavian Braylock
David Foulkes
1:46.0hMIPinewoodMay 10East Rockford vs. Pinewood
9.-Corey Walch
Sam Beckett
Luis Martinez
Sean Paauwe
1:46.6hMIBeldingApr 13Belding vs. Cedar Springs
10.-Ryan Buckley
Brett Stebelton
Nick Mellinger
Corban Buckner
1:47.08MIAlmaMay 06Ithaca Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Tyler Cochran
Gust Kouvaris
Dominick Wile
David Saporito
3:52.93MISt. RegisJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
2.-Rhys Adle
Cam McCauliffe
Anthony Kratovil
Anthony Berry
3:56.1hMITraverse City EastMay 18TC West ms vs. TC East ms
3.-Brady Phelps
Sam Beckett
Corey Walch
Luis Martinez
3:58.64MIBeldingMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
4.-Bobby Dixon
Luke Bowker
Michael Mann
Eric Braun
3:58.75MIRoyal Oak ShrineJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
5.-Mason Dey
Mike Todd
Caleb Martin
Eric Russell
4:03.00MIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
6.-David Cutts
Amar Lugonjic
Msema Msafiri
Brent Kimbrel
4:04.3hMICrestwoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
7.-Colten Lowry
Zack Hockaday
Seth Vincent
Clay Herwat
4:05.61MIHanover HortonMay 11Vandercook Lake vs. Hanover-Horton
8.-Joe Reynolds
Brett Patton
Austin Pitts
Adam Racette
4:07.0hMIPinewoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
9.-H Abe
A Sabel
Colin Campbell
Mitch Gercak
4:07.7hMIPortage WestMay 19KalPortMatt Conference Meet
10.-Brian Frieberger
Kyle Clair
Ben Burton
Joe Snyr
4:07.99MIOnstedMay 11Onsted Relays
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Isaac Russell
Anthony Kratovil
Tanner Schwannecke
Anthony Berry
9:25.9hMITraverse City EastMay 18TC West ms vs. TC East ms
2.-Austin Sargent
Gabe Zwinger
Justin Jones
Alex Jacobs
9:28.31MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
3.-Mason Dey
Tyler Kelsey
Slade Todd
Chris Oates
9:42.00MIChippewa HillsMay 16CSAA Hesperia vs. Morley Stanwood vs. Chippewa Hills
4.-Austin Turner
Hayden Scott
Charlie Allen
Kyle Bigelow
9:42.3hMIGladwinMay 19Gladwin Invitational
5.-Relay Team9:54.0hMIBirch RunMay 25TVC Divisional Meet
-An Le
Binh Le
Christian Merasco
Alex Jarvis
9:54.0hMIPortage CentralApr 21Milwood vs. Portage Central
7.-A Sabel
Connor Smith
H Abe
Colin Campbell
9:59.0hMIPortage WestMay 12Portage West V.S Milwood
8.-Quinton Williams
Bryce Venneman
Kyle Sykes
Josh Padelt
10:04.2hMIMichigan CenterApr 20MC vs. Manchester
9.-Relay Team10:04.4hMIWoodhaven-BrownstownMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
10.-Brady Phelps
Chris Ornales
Jason Tovar
Alex Hubbert
10:05.1hMIBeldingMay 04Mill Creek MS vs Belding
View full rankings...
Shot Put - 4kg
1.8Dakota Scholten43' 3MIWhite CloudMay 11CSAA Chippewa Hills vs Lakeview vs White Cloud
2.8Jay Toric42' 6MICrestwoodApr 19Crestwood vs. North Rockford, East Rockford
3.8Eric Leduc41' 2MINotre Dame Marist AcademyJun 02Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
4.8Maverick Cotten39' 4MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
5.8Bryce Wilker38' 3MIBeldingMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
6.8David Cutts38' 1.5MICrestwoodMay 17Valleywood MS vs. Crestwood & Pinewood
7.8Brett Stebelton37' 10MIAlmaMay 06Ithaca Relays
8.8Nick Buursma37' 1MIGrand Rapids CatholicMay 06Catholic Elementary Track League Seniors Week 3
9.8Colin Quackenbush36' 9MISpartaMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
10.8Noah Kanumilli36' 0MICoopersvilleMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
View full rankings...
High Jump
1.10Austin Wilson6' 0MIManchesterApr 28Grass Lake v. Manchester
2.8Brent Kimbrel5' 10MICrestwoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
3.8Anthony Fitzgerald5' 8MIStrongMay 18SE Michigan Showcase - "The Show"
4.8Tyler Kelsey5' 7MIChippewa HillsMay 11CSAA Chippewa Hills vs Lakeview vs White Cloud
5.8Davon Dunn5' 6MIStrongApr 11Strong vs Arthurs Middle School
-Jordan. Istratescu5' 6MIBirch RunMay 25TVC Divisional Meet
-Bradley Brechting5' 6MICedar SpringsApr 25Sparta vs Cedar Springs vs Tri County
8Blake Boyer5' 6MIMilwoodMay 12Portage West V.S Milwood
9.8Brandon Knapp5' 5MIMichigan CenterMay 11MC vs. EJ
10.8Alex Jacobs5' 4MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
8Paul Lewis5' 4MIPortage CentralMay 16Mattawan vs Portage Central
9Joe Schepperly5' 4MITraverse City EastMay 18TC West ms vs. TC East ms
8Austin Wills5' 4MIPortage CentralApr 28Portage North vs Portage Central
8Cameron Bronkowski5' 4MIFowlervilleMay 11Fowlerville Vs. LCC
8Isiah Terry5' 4MICrestwoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
View full rankings...
Long Jump
1.10Austin Wilson19' 5MIManchesterApr 23East Jackson Dome Classic
2.8Andy Duddles18' 6MICrossroadsApr 29MCE Medal Meet
3.8Noah Wilson18' 0.25MIFarwellJun 01Mid Michigan MEGASTAR Meet
4.8Ethan Campbell17' 11.5MITraverse City EastMay 20Kingsley Invite
5.8Adrian Garza17' 8MISpartaApr 13Sparta at Coopersville
6.8Brandon Sipka17' 7.25MICedar SpringsMay 11WMMSC 8th Grade Conference meet
7.8Joe Snyr17' 4.5MIOnstedMay 02Onsted vs. Erie Mason
8.8Shawn Kneeland17' 3.5MIPinewoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
9.8Josh Cline17' 3.25MIShepherdJun 01Mid Michigan MEGASTAR Meet
10.8Quantayvious Totten17' 1MIPinewoodMay 11Crestwood vs. Jenison, Pinewood
View full rankings...
View Top 1 in These EventsView More Events...Log in to embed this report into your website.