Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dylan Langston10.84WABothellMay 184A NW Regional day #1
2.12Todd Raynes10.96WAInglemoorMar 31Sammamish vs. Inglemoor
3.11Kyle Farmer11.03WAIssaquahMay 184A NW Regional day #1
4.12Luke Proulx11.10WABothellApr 30Shoreline Invitational
5.11Byron Howell11.12WAGarfieldApr 02Arnie Young Invitational
6.10Liam Doyle11.14cWAEastlakeApr 14Garfield and Eastlake @ Skyline
7.11Pierre Wright11.15WAGarfieldMay 204A NW Regional day #2
8.12Anthony(Tony) Wroten11.16WAGarfieldApr 02Arnie Young Invitational
9.11Damian Greene11.17WASkylineApr 16Eason Invitational
10.11Drew Matthews11.24cWASkylineMar 17Jamboree
View full rankings...
200 Meters
1.11Byron Howell21.83WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
2.12Dylan Langston22.09WABothellMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.11Damian Greene22.49WASkylineApr 16Eason Invitational
4.12Anthony(Tony) Wroten22.53WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
5.12Luke Proulx22.64cWABothellMar 31Bellevue @ Bothell
6.12Mark Roetcisoender22.80WAInglemoorMar 31Sammamish vs. Inglemoor
7.11Kyle Farmer22.85WAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
8.10Liam Doyle22.88WAEastlakeApr 30Shoreline Invitational
9.11Drew Matthews22.94cWASkylineMay 05ISD Meet (Liberty & Skyline @ Issaquah)
10.12David Wilson22.95WAInglemoorMay 184A NW Regional day #1
View full rankings...
400 Meters
1.11Byron Howell48.30WAGarfieldMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Trent Sewell49.82WABothellMay 114A KingCo League meet Day #1
3.11Drew Matthews49.89WASkylineJun 04BorderDuel Track Classic
4.12Chayce Sather50.52WABothellMay 114A KingCo League meet Day #1
5.11Nick Anthony50.76WABothellMay 204A NW Regional day #2
6.12Cotter Boyle50.95WARedmondMay 114A KingCo League meet Day #1
7.12Mark Roetcisoender51.01WAInglemoorApr 30Tomahawk Classic
8.12Chris Arneson51.05WABothellMay 204A NW Regional day #2
9.11Brad Baker51.15WABallardMay 114A KingCo League meet Day #1
10.12Kasen Williams51.34cWASkylineMar 17Jamboree
View full rankings...
800 Meters
1.12Daniel Swanson1:56.28WARooseveltMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.12Jonas Oppenheimer1:58.28WAGarfieldMay 204A NW Regional day #2
3.9Aaron Schlossman1:58.42WAGarfieldMay 204A NW Regional day #2
4.12Kyle Branch1:58.45WASkylineApr 28Skyline @ Roosevelt
5.11Brad Baker1:59.14WABallardMay 204A NW Regional day #2
6.12Colin O'Neil1:59.2hWAInglemoorApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
7.12Chris Arneson1:59.40WABothellMay 05Northshore District Meet
8.12Cotter Boyle1:59.41WARedmondMay 204A NW Regional day #2
9.12Miles Hille1:59.97WARedmondMay 114A KingCo League meet Day #1
10.11Jamon Rogers2:00.38WASkylineApr 23Viking Classic
View full rankings...
1600 Meters
1.12Colin O'Neil4:19.02WAInglemoorApr 09Arcadia Invitational Day 2
2.12Kyle Branch4:21.08WASkylineMay 184A NW Regional day #1
3.12Miles Hille4:22.13WARedmondMay 184A NW Regional day #1
4.11Alex Bowns4:22.43WABallardMay 184A NW Regional day #1
5.12Chris Wozniak4:23.63WAGarfieldMay 134A KingCo League meet Day #2
6.10Michael Mendenhall4:23.71WAInglemoorMay 134A KingCo League meet Day #2
7.12Jonas Oppenheimer4:23.73WAGarfieldMay 134A KingCo League meet Day #2
8.10Johnathan Stevens4:23.75WARedmondMay 134A KingCo League meet Day #2
9.12Turner Wiley4:23.9hWAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
12Isaac Robinson4:23.9hWAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
View full rankings...
3200 Meters
1.12Chris Wozniak9:21.26WAGarfieldMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Alex Bowns9:22.23WABallardMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.12Colin O'Neil9:24.62WAInglemoorMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
4.12Kyle Branch9:29.79WASkylineMay 204A NW Regional day #2
5.11Ryan Peterson9:33.05WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
6.10Jamie Coughlin9:33.51WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
7.10Johnathan Stevens9:34.56WARedmondMay 114A KingCo League meet Day #1
8.10Keegan Symmes9:34.65WASkylineMay 114A KingCo League meet Day #1
9.12Turner Wiley9:36.44WAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
10.12Filmon Tekeste9:48.48WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12James Dupar15.30WANewport (Bellevue)May 204A NW Regional day #2
2.12Louis Jachim15.99WANewport (Bellevue)May 114A KingCo League meet Day #1
3.11Riley Herrera16.06WASkylineMay 184A NW Regional day #1
4.10Erik Strathy16.60WAInglemoorMay 184A NW Regional day #1
5.12Spencer Grubb16.62WANewport (Bellevue)May 184A NW Regional day #1
6.10Kurtis Max16.73WAWoodinvilleMay 114A KingCo League meet Day #1
7.9Mohammed Jagana16.82WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
8.-Sean DeFeng16.94cWARedmondMar 19Seattle Academy Relays
10Sean Yang16.94cWARedmondMar 19Seattle Academy Relays
10.12Shamus Mukai17.02WAInglemoorMar 17Inglemoor Relay Jamboree
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12James Dupar41.21WANewport (Bellevue)May 114A KingCo League meet Day #1
2.12Anthony Steinauer41.64WARooseveltMay 204A NW Regional day #2
3.12Louis Jachim41.88WANewport (Bellevue)May 114A KingCo League meet Day #1
4.12Camden McKone41.98WABothellMay 184A NW Regional day #1
5.10Kurtis Max43.06WAWoodinvilleMay 184A NW Regional day #1
6.11Quinn Edlin43.38WAInglemoorMay 114A KingCo League meet Day #1
7.10Trevon Clark43.84cWASkylineApr 21Bothell and Sammamish @ Skyline
8.11Jordan Claudon43.93WABothellMay 114A KingCo League meet Day #1
9.9Mohammed Jagana44.13WAGarfieldMay 184A NW Regional day #1
10.10Erik Strathy44.21WAInglemoorMar 24Newport vs Inglemoor
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Nick Anthony
Dylan Langston
Will McIntyre
Luke Proulx
42.18WABothellMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.-Pierre Wright
Byron Howell
Brandon Jimerson
Anthony(Tony) Wroten
43.41WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
3.-Blake Young
Kasen Williams
Drew Matthews
Damian Green
43.74cWASkylineMar 31Mt Si/Skyline at Newport
4.-Jerry Molina
Mark Roetcisoender
Jordan Gray
Todd Raynes
43.87WAInglemoorMar 24Newport vs Inglemoor
5.-Allen Su
Jorrell Dorsey
Kyle Farmer
Alex Rylander
43.94cWAIssaquahMay 05ISD Meet (Liberty & Skyline @ Issaquah)
6.-Michael Goodsell
Nick Luitgaarden
Brent Constantine
Nicholas Llera
44.97WAWoodinvilleMay 114A KingCo League meet Day #1
7.-Devon Becker
Chase Kutsunai
Ethan Nakayama
Connor Smith
45.12WARooseveltApr 30Shoreline Invitational
8.-Relay Team45.14cWAEastlakeApr 21Eastlake, Inglemoor,Newport
-Henry Brown
Alex Binkerd
Curty Rusch
Sam Fayerweather
45.14cWARedmondMar 17Jamboree
10.-Relay Team45.84cWANewport (Bellevue)Apr 21Eastlake, Inglemoor,Newport
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Nick Anthony
Chayce Sather
Chris Arneson
Trent Sewell
3:23.64WABothellApr 30Shoreline Invitational
2.-Blake Young
Trevon Clark
Andrew Millett
Drew Matthews
3:24.45WASkylineMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.-William Jefferson
Aaron Schlossman
Jamala Myres II
Byron Howell
3:26.43WAGarfieldMay 114A KingCo League meet Day #1
4.-Anthony Steinauer
Connor Smith
Daniel Swanson
Ethan Nakayama
3:29.93WARooseveltMay 204A NW Regional day #2
5.-Allen Su
Kenny Norton
Isaac Robinson
Jorrell Dorsey
3:31.62WAIssaquahMay 184A NW Regional day #1
6.-Todd Raynes
Mark Roetcisoender
Brian Moran
David Wilson
3:32.52WAInglemoorMar 24Newport vs Inglemoor
7.-Brady Ledyard
Matthew Ellis
Liam Doyle
Daniel Brady
3:34.63WAEastlakeMay 134A KingCo League meet Day #2
8.-Michael Goodsell
Tyler Schwecke
Brent Constantine
Nick Luitgaarden
3:36.32WAWoodinvilleMay 184A NW Regional day #1
9.-Thomas Mirante
James Whiteside
James Dupar
Kevin Martin
3:37.7hWANewport (Bellevue)May 05Bellevue City @ Interlake
10.-Michael Gilroy
Miles Hille
Jonathan Stevens
Cotter Boyle
3:38.4hWARedmondApr 28Redmond/Woodinville @ Newport
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brian Hutchison60' 5.5WARooseveltJun 01Club Northwest All Comers #2
2.12Brendan Peterson53' 9.75WABothellMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.11Gino Bresolin50' 5.75WAEastlakeMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
4.12Patrick Taiwo47' 5WANewport (Bellevue)May 184A NW Regional day #1
5.10Wil McKinley46' 8WARooseveltMar 24Bothell, Roosevelt @ Redmond
6.11Greg Williams46' 3.5WABothellMay 114A KingCo League meet Day #1
7.12Benjamin Gerhardt45' 4.5WAWoodinvilleMay 114A KingCo League meet Day #1
8.11Alex Gray44' 9WAEastlakeApr 28Eastlake @ Issaquah
9.11Jacob Hollister44' 7WAWoodinvilleApr 28Redmond, Woodinville @ Newport
10.11Jack Scheideman43' 1.25WARooseveltApr 28Skyline @ Roosevelt
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Brian Hutchison167' 10WARooseveltJun 22Club Northwest All Comers #5
2.12Alex Weatbrook147' 11WABallardApr 30Shoreline Invitational
3.11Greg Williams147' 2WABothellMay 114A KingCo League meet Day #1
4.11Gino Bresolin143' 1WAEastlakeMay 134A KingCo League meet Day #2
5.12Anthony Marrese137' 9WANewport (Bellevue)Mar 31Mt Si/Skyline at Newport
6.11Jacob Hollister135' 5WAWoodinvilleApr 28Redmond, Woodinville @ Newport
7.10Wil McKinley134' 1WARooseveltMay 114A KingCo League meet Day #1
8.12Patrick Taiwo132' 8WANewport (Bellevue)May 204A NW Regional day #2
9.12Trevor Dolan130' 6WAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
10.12Benjamin Gerhardt127' 2WAWoodinvilleApr 28Redmond, Woodinville @ Newport
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Peter Ianelli182' 2WARooseveltMay 204A NW Regional day #2
2.12Braden Foley177' 10WABothellMar 24Bothell, Roosevelt @ Redmond
3.12Mike Baba171' 7WAIssaquahMar 31Issaquah @ Roosevelt
4.11Matthew Kelly168' 0WABallardMay 05Seattle School District - Garfield, Roosevelt, Ballard
5.10Garret Corlis158' 10WASkylineApr 01Eastmont Invitational
6.12Zachary Jacobsen158' 7WARooseveltApr 28Skyline @ Roosevelt
7.12Conrad Dahl157' 11WABothellApr 23Bellevue Invite
8.10Garrett Corlis153' 7WASkylineMar 24Woodinville at Skyline
9.12Kyle Petty147' 7WAInglemoorApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
10.12Brendan Peterson145' 7WABothellApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
View full rankings...
High Jump
1.12Kasen Williams6' 11WASkylineApr 09Arcadia Invitational Day 2
2.12Sean Mukai6' 2WAInglemoorApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
3.12Des'Juan Newton6' 0WAGarfieldApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
4.11Brandon Jimerson5' 10WAGarfieldApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
12Jeff Willie5' 10WAWoodinvilleApr 21Issaquah, Woodinville @ Redmond
9Cory Nevin5' 10WAIssaquahApr 28Eastlake @ Issaquah
11Blake Wedekind5' 10WAIssaquahApr 28Eastlake @ Issaquah
10Erik Strathy5' 10WAInglemoorApr 30Tomahawk Classic
11Michael Goodsell5' 10WAWoodinvilleMar 24Woodinville at Skyline
12John McKinnon5' 10WANewport (Bellevue)Mar 17Jamboree
12Jordan Coutts5' 10WASkylineMar 17Jamboree
10Daniel Brady5' 10WAEastlakeMar 17Polar Bear Jamboree
View full rankings...
Pole Vault
1.11Austin Sodorff15' 0WAWoodinvilleMay 114A KingCo League meet Day #1
2.12Jason Hollaway14' 8WAIssaquahJun 04BorderDuel Track Classic
3.12Shamus Mukai14' 0WAInglemoorApr 19Bill Harris Invite
4.12Sean Mukai13' 6WAInglemoorMay 05Northshore District Meet
5.12Justin Duerkopp13' 0WANewport (Bellevue)Apr 28Redmond, Woodinville @ Newport
11Jason Winters13' 0WABothellMay 05Northshore District Meet
7.12Taven Shumaker12' 6WABothellMay 05Northshore District Meet
8.12Blake Rowe12' 0WABothellApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
9.11Brian Moran11' 6WAInglemoorMay 134A KingCo League meet Day #2
10Andrew Larsen11' 6WAIssaquahMay 05ISD Meet (Liberty & Skyline @ Issaquah)
View full rankings...
Long Jump
1.12Kasen Williams24' 5.25 (1.6)WASkylineMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Jorrell Dorsey22' 0 (2.7)WAIssaquahMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.10Danny Wilson21' 2WABothellApr 28Garfield & Inglemoor @ Bothell
4.12Jordan Coutts20' 10WASkylineMar 31Mt Si/Skyline at Newport
5.12David Wilson20' 7.75WAInglemoorApr 21Eastlake, Inglemoor,Newport
6.11Brandon Jimerson20' 6WAGarfieldMar 24Issaquah @ Garfield
7.11Jonathan Luu20' 0WANewport (Bellevue)Apr 21Eastlake, Inglemoor,Newport
8.11Michael Goodsell19' 10.25WAWoodinvilleMar 26Ray Cockrum Relays
9.11Andrew Orcilla19' 8WANewport (Bellevue)Mar 17Jamboree
10.10Spencer Farias19' 7WARooseveltMay 05Seattle School District - Garfield, Roosevelt, Ballard
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kasen Williams50' 9.25 (1.4)WASkylineMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Jorrell Dorsey44' 6.5WAIssaquahMay 114A KingCo League meet Day #1
3.11Jordan Claudon41' 11WABothellApr 14Bothell @ Redmond
4.12John Bay41' 3WANewport (Bellevue)Apr 02Arnie Young Invitational
5.10Daniel Brady40' 10.75WAEastlakeMay 204A NW Regional day #2
6.9Mohammed Jagana40' 3.5WAGarfieldMay 204A NW Regional day #2
7.11William Jefferson40' 3WAGarfieldMay 204A NW Regional day #2
8.10Charles Premone39' 9WASkylineApr 30Shoreline Invitational
9.10Nick Luitgaarden39' 7.5WAWoodinvilleMay 114A KingCo League meet Day #1
10.12Tanielu Roach39' 1WARooseveltMay 05Seattle School District - Garfield, Roosevelt, Ballard
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.