Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Dominick Graham10.96FLPascoApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.11Tyrell Hawkins11.07FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
3.11Matthew Breida11.08FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.11Frank Villaizan11.20FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
5.11Janarion Grant11.26FLPascoMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
11Hawkins Tyrail11.26FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
7.12Dwight Alexander11.35FLUmatillaMar 29Hawks on the Hill Invitational
8.11Quentin Adams11.36FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
9.12Patrick Suarez11.46FLNature Coast TechnicalFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
10.10Jordan Porter11.52FLMt DoraFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
-Darius Anderson11.52FLEustisMar 29Hawks on the Hill Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Tyrell Hawkins22.60FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
2.11Frank Villaizan22.80FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
3.12Dwight Alexander23.24FLUmatillaMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
11Matthew Breida23.24cFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
11Quentin Adams23.24cFLHernandoApr 03Hernando County Meet
6.9Dominick Graham23.32FLPascoMar 09Anclote Sharks Invitational
7.10Jordan Porter23.39FLMt DoraMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
8.12Davey Vera23.46FLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
9.11Andre Southall23.74FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
10.9Morris Manning23.75FLMt DoraMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Davey Vera49.44FLSouth SumterApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Elijah English52.40FLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
3.11Wyatt Hessler52.64cFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
4.12Dwight Alexander52.86FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
5.10Tyquaun Carr53.35FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
6.12Victor Figeroa53.66FLTavaresMar 29Hawks on the Hill Invitational
7.12Andrew Gonzales54.05FLSouth SumterMar 08South Sumter Raider Invitational
8.11Nick Migliori54.55FLEustisMar 29Hawks on the Hill Invitational
9.11Richie Perez54.94FLPascoMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.9Von Davis55.44FLMt DoraMar 08The Villages Buffalo Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Davey Vera1:59.41FLSouth SumterApr 07Florida Relays
2.9James Harkless2:00.5hFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
3.11Kevin Ciccone2:01.3hFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
4.11Austin Cohn2:04.34FLMt DoraApr 07Florida Relays
5.12Austin Stratton2:05.61FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
6.12Victor Figeroa2:06.21FLTavaresMar 29Hawks on the Hill Invitational
7.12John Stratton2:08.15FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
8.12Mitchell Lambert2:09.0hFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
9.12Brandon Owens2:10.03FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
10.10Taylor T Gronlund2:11.38FLUmatillaMar 08The Villages Buffalo Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.9James Harkless4:34.39FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.12Tyler Moore4:35.9hFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
3.11Austin Cohn4:37.74FLMt DoraApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.11Kevin Ciccone4:38.5hFLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
5.11Cody Van Natter4:38.98FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
6.11Stephen Murphy4:53.00FLNature Coast TechnicalFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
7.10Bradley Geisler4:59.11FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
8.10Cole Higginbotham5:02.41FLTavaresMar 10Lake Highland Track and Field Elite Classic
9.12Luis Jeronimo5:05.52FLSouth SumterMar 08South Sumter Raider Invitational
10.9John Lewis5:06.40FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
View full rankings...
3200 Meters
1.12Tyler Moore10:06.05FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.11Vannatter Cody10:20.23FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
3.11Cody Van Natter10:36.17FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
4.11Stephen Murphy10:40.39FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
5.10Cole Higginbotham10:55.08FLTavaresApr 07Florida Relays
6.9Kevin Hernandez11:12.24FLPascoMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
7.9Jordan Repollo11:19.58FLMt DoraFeb 18The Villages Invitational
8.12Steven Bradner11:21.82FLEustisApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
9.11Austin Cohn11:22.79FLMt DoraMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
10.10Caleb Gruner11:22.87FLEustisApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Keanu Neal14.54FLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
2.11Alejandro Ramirez15.80FLMt DoraFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
3.11Ryan Pelaez16.01FLNature Coast TechnicalFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
4.12Cleavandre Pope16.64cFLHernandoApr 03Hernando County Meet
5.9Kennie Steverson16.96FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
6.10Trey Walker16.97FLSouth SumterApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
7.10Troy Grant17.27FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
8.11Alex Iwanski17.40FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
9.11Steven Grover17.55FLEustisApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
10.11Michael Williams17.68FLPascoMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Keanu Neal37.94FLSouth SumterApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Trey Walker42.28FLSouth SumterApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
3.12Cleavandre Pope42.34cFLHernandoApr 03Hernando County Meet
4.11Ryan Pelaez42.59FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
5.10Troy Grant43.54cFLHernandoApr 03Hernando County Meet
6.9Kennie Steverson44.17FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
7.11William Sandifer45.11FLNature Coast TechnicalFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
8.11Alex Iwanski45.93FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
9.9John Mckethan46.98FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
10.11Alejandro Ramirez47.08FLMt DoraFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Matthew Breida
Dominique Rawlins
Jacquez Kincade
Frank Villaizan
42.90FLNature Coast TechnicalApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Quentin Adams
Tyrell Hawkins
Andre Southall
Dorrell Holland
43.50FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
3.-Nathaniel Avalos
Dominick Graham
Janarion Grant
Demarius Wilson
43.63FLPascoApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.-Relay Team43.92FLSouth SumterFeb 24Highlander Invitational
5.-Relay Team45.27FLMt DoraMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
6.-Kadarius Walker
Nick Migliori
Steven Grover
Tevin Griffin
45.83FLEustisMar 29Hawks on the Hill Invitational
7.-Relay Team46.82FLTavaresMar 30Royal Invitational
8.-Dwight Alexander
EDWARDO COSIO
ERIC LOVETT
DEION PETTIGREW
47.58FLUmatillaFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Andrew Gonzales
Elijah English
Keanu Neal
Davey Vera
3:28.61FLSouth SumterApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.-Relay Team3:32.54FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
3.-Relay Team3:37.0hFLHernandoApr 03Hernando County Meet
4.-Carson Brock
Richard Perez
Andrew Riddugh
Austin Riddaugh
3:39.66FLPascoApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
5.-Relay Team3:49.97FLMt DoraMar 08The Villages Buffalo Invitational
6.-Relay Team3:50.73FLUmatillaMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
7.-Nick Migliori
Mark Craven
Eric Mathews
Devon Bell
3:50.83FLEustisApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
8.-Bradley Moler
Ryan Cross
Jermaine Maple
David Buckner
3:55.30FLTavaresMar 29Hawks on the Hill Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-James Harkless
Wyatt Hessler
Tyler Moore
Kevin Ciccone
8:16.87FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.-Brandon Owens
Matt Noark
Zach Lewis
Bradley Geisler
8:44.75FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
3.-Kayshawn Coleman
Victor Figeroa
Cole Higginbotham
Christopher Beck
8:48.00FLTavaresMar 29Hawks on the Hill Invitational
4.-Relay Team9:01.23FLSouth SumterFeb 24Highlander Invitational
5.-Relay Team9:06.50FLMt DoraMar 08The Villages Buffalo Invitational
6.-Relay Team9:07.58FLPascoMar 09Anclote Sharks Invitational
7.-Travis S Oniel
Silvano E Suarez
Xavier Z Romero
Taylor T Gronlund
9:35.00FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
8.-Jeffrey Shook
Steven Bradner
Ben Hilliard
Mark Craven
9:40.00FLEustisFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Chance Edwards52' 5.13FLSouth SumterApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.12Gerald England46' 0FLMt DoraMar 29Hawks on the Hill Invitational
3.11Tevin Jones43' 11.95FLSouth SumterApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
4.11Darren Hambrick43' 11FLHernandoApr 03Hernando County Meet
5.11Darien Williston42' 5.84FLSouth SumterMar 08South Sumter Raider Invitational
6.11Robert A Guerra41' 6.82FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
7.11Lance Ledoux41' 0.5FLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
8.10Connor Fordas40' 8FLHernandoApr 03Hernando County Meet
9.11Nate Johnson40' 3FLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
10.12Richard Cruise39' 3.26FLEustisApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Darien Williston139' 4.83FLSouth SumterMar 08South Sumter Raider Invitational
2.10Connor Fordas132' 4.98FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
3.10Conner Foradas131' 7.92FLHernandoApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.11Cameron Frank von Frankenstein128' 8.88FLTavaresApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
5.12Devin Holdeman124' 6.88FLMt DoraApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
6.11Ronald S Scaife123' 4FLPascoMar 09Anclote Sharks Invitational
7.11Lance Ledoux120' 8FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
8.10Wyatt McCall116' 4.85FLSouth SumterMar 08South Sumter Raider Invitational
9.11Tyler P Young115' 7.4FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
10.11Brandon Curtis114' 6.41FLSouth SumterApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Terrance Owens6' 0.83FLHernandoApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.10Antwan Clayton6' 0FLEustisMar 29Hawks on the Hill Invitational
3.12Kayshawn Coleman5' 11.65FLTavaresApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.11Wyatt Hessler5' 9.69FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
5.11Mel T Williams5' 8FLUmatillaMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
9Jermia Brown5' 8FLMt DoraMar 29Hawks on the Hill Invitational
12Leonard Griffin5' 8FLTavaresMar 29Hawks on the Hill Invitational
8.11Frank Sampson5' 7.72FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
9.11Victor Davila5' 6FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
10.9Mark Wilson5' 5.75FLHernandoMar 08South Sumter Raider Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Evan Schwalb11' 5.8FLMt DoraApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
2.11Jacob Englemeyer10' 6FLHernandoApr 03Hernando County Meet
3.11Tyler Falcon9' 11.69FLTavaresApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
4.10Taylor T Gronlund9' 6FLUmatillaMar 1037th Annual Montverde Academy Eagle Invitational
5.11William Sandifer9' 5.78FLNature Coast TechnicalApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
6.-Jacob Dempsey9' 0FLHernandoApr 03Hernando County Meet
7.9John Mckethan8' 6FLHernandoApr 03Hernando County Meet
8.10Mark Jackson8' 5.97FLTavaresApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
9.10Connor Sherman8' 0FLTavaresMar 30Royal Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Janarion Grant23' 1.95 (.4)FLPascoApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Xavier Story21' 3.12FLSouth SumterApr 19FHSAA Class 2A Region 2 Championship
3.10Tyquaun Carr20' 3.31FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
4.11Damien Wilson19' 11.5FLPascoMar 09Anclote Sharks Invitational
5.10Antwan Clayton19' 10.98FLEustisApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
6.10Ryan Roscillo19' 2.5FLNature Coast TechnicalFeb 24Mount Dora Kiwanis Invitational
7.12Cleavandre Pope18' 10.77FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
11Ryan Pelaez18' 10.77FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
9.11Victor Davila18' 10FLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
10.11Mel T Williams18' 8.25FLUmatillaMar 08The Villages Buffalo Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Keanu Neal43' 10.5FLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
2.12Terrance Owens41' 5.64FLHernandoApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
3.10Xavier Story40' 11FLSouth SumterMar 29Hawks on the Hill Invitational
4.12Cleavandre Pope39' 11FLHernandoApr 03Hernando County Meet
5.10Antwan Clayton39' 4FLEustisMar 29Hawks on the Hill Invitational
6.9Kennie Steverson39' 1.69FLUmatillaApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
7.11Frank Sampson38' 5.42FLNature Coast TechnicalApr 12FHSAA 2A District 6 Championship
8.11Victor Davila38' 0FLNature Coast TechnicalApr 03Hernando County Meet
9.11Blake A Semento37' 8.25FLUmatillaMar 08The Villages Buffalo Invitational
10.11Wyatt Hessler37' 6FLNature Coast TechnicalMar 09Anclote Sharks Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.