Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11T.J. Harrel10.93FLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.12Tyree Holder10.97 (2.6)FLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
3.12Kyrie Rodriguez11.26FLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
4.12Alonzo Pettiford11.27 (-1.5)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Tyji Drew11.27FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
6.11Christian Hardegree11.45 (-2.3)FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.12Anthony Carswell11.46 (-1.3)FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.12Bryce Walker11.61 (-1.3)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
11Dakarai Highsmith11.61FLTampa CatholicFeb 25Charles Johnson Invitational
10.12Brendan Edmonds11.77FLWesley ChapelFeb 25Charles Johnson Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Byron Pringle22.34FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
2.11T.J. Harrel22.39FLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Alonzo Pettiford22.73FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.12Tyree Holder22.84 (3.0)FLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
5.12Thomas Fee23.03FLWesley ChapelMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
6.12Tavonte Russell23.04FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
7.12Tyji Drew23.23FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
8.9Jordan Algere23.40FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
9.11Christian Hardegree23.54FLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
10.10Robert Preister23.68FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Kendrick Mention48.97FLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Justin Motlow50.13FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Brown Cassell50.51FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Brandon Peters50.99FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.12Danial Fasani51.53FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.12Trae Washington51.83FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Michael Ellis52.31FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.12Tavonte Russell52.34FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.11Spencer Guerette52.63FLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.12Thomas Hill52.83FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.11Spencer Guerette1:58.03FLAncloteApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Gioberti Derogene2:00.55FLMiddletonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Kendrick Mention2:02.08FLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
4.12Argishti Gazari2:03.20FLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
5.12Alex Main2:03.57FLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
6.11Frankie Wamsley2:04.53FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.11Michael Leone2:04.82FLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
8.12Scott Mitter2:04.92FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.9Max Borland2:05.11FLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
10.12Ricky Mills2:06.30FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Argishti Gazari4:22.21FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.11Spencer Guerette4:24.15FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Alex Main4:24.65FLBerkeley PrepApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.9Max Borland4:38.24FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.11John Hill4:38.30FLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
6.12Shaun Majumdar4:43.13FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
7.10Tim O'Loughlin4:43.56FLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
10Fredrick Stanford4:43.56FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
9.12Steven Brown4:45.96FLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.12Christoph Sorrick4:47.57FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
1 Mile
1.11Spencer Guerette4:37.0hFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
2.12Christoph Sorrick4:53.0hFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Argishti Gazari9:21.68FLAncloteApr 07Florida Relays
2.12Brian Sharp9:41.53FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
3.12Shaun Majumdar10:02.12FLBerkeley PrepApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.10Fredrick Stanford10:07.20FLRobinsonMar 23FSU Relays
5.12Alex Main10:16.27FLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
6.12Christoph Sorrick10:22.56FLAncloteApr 07Florida Relays
7.9Max Borland10:35.09FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
8.8Vasilis Vasiloudes10:38.35FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
9.11John Hill10:43.06FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.-Jessie Laurenti10:48.0hFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.9Dante Newberg16.19 (-.6)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
2.12Matt Defurio16.51 (-.7)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Jamaree Ried16.65 (.6)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Nahum Hill17.00FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
5.9Mailyke Williams17.39 (.6)FLWesley ChapelApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.11Colin Moore17.58 (3.4)FLBerkeley PrepMar 03Berkeley Prep Invitational
7.11Adam Wolf17.66 (.6)FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.9Danny Weldon17.67 (.6)FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.12Steven Somohano18.18FLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.10Darius Brown18.34 (-.6)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Nahum Hill41.41FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.11Colin Moore42.35FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.12Matt Defurio42.49FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Jamaree Ried42.99FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.9Dante Newberg43.21FLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
6.9Michael Sarafianos43.25FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Brandon Brooks44.94FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10James Hambrick45.02FLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
9.9Danny Weldon45.10FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.9Ben Reed45.71FLTampa CatholicFeb 25Charles Johnson Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Justin Motlow
T.J. Harrel
Willie Conley
Michael Sarafianos
42.93FLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.-Relay Team44.12FLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
3.-Kyrie Rodriguez
James Bullock
Cameron Coleman
Willis Reeves
44.77FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Alex Padron
Rico Gonzalez
Charles Wilson
Bryce Walker
45.33FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.-Relay Team45.39FLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
6.-Anthony Carswell
Jordan Algere
Mark Holmes
Brandon Brooks
46.17FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.-Relay Team46.49FLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
8.-Relay Team46.64cFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
9.-Relay Team48.06FLWesley ChapelMar 09Anclote Sharks Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Brandon Peters
Robert Preister
Terrance Baldwin
Trae Washington
3:24.18FLRobinsonApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Kendrick Mention
Justin Motlow
Danial Fasani
Angel Robles
3:29.09FLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
3.-Cassell Brown
James Hambrick
Gioberti Derogene
Pernell Reid
3:34.10FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Tavonte Russell
Charles Wilson
Clarence Williams
Christian Williams
3:34.53FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.-Michael Ellis
Kenneth Walker
Alex Mancini
Zachary Daniels
3:40.43FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.-Andrew Vreeland
Jacob Cimino
Hiram Matos
Jason Morton
3:40.62FLWeeki WacheeApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.-James Dowdle
Ben Novella
Michael Dabellis
Colin Moore
3:40.67FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.-Luis Perez
Jamaree Ried
Thomas Hill
Darius Brown
3:44.21FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.-Relay Team3:48.15FLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Kendrick Mention
Danial Fasani
Peter Martinez
Nathan Nammour
8:07.76FLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Brian Sharp
Dylan Jurski
Scott Mitter
Ricky Mills
8:18.85FLRobinsonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.-Max Borland
James Dowdle
Shaun Majumdar
Alex Main
8:36.98FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Relay Team8:37.67FLAncloteMar 09Anclote Sharks Invitational
5.-Tyler Lisnock
Alex Mancini
Kenneth Walker
Zachary Daniels
8:38.63FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.-PJ Darby
Danny Alvarez
Adam Woodard
Christian Williams
9:00.92FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
7.-Relay Team9:14.06FLWesley ChapelMar 09Anclote Sharks Invitational
8.-Relay Team10:45.6hFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Isaac Edwards57' 2.75FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
2.12Taylor Timmons51' 0.99FLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.11Parker Clonts50' 0.79FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.10Jack Taylor49' 9.64FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.11Cameron Ruff49' 2.16FLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
6.12Greg Tomlin42' 1.5FLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
7.11Chris Duvall41' 6FLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
8.11Justo Palanco41' 3FLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
9.11Juan Hermoza40' 2FLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
10.11Nico Colandrea37' 5.5FLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Isaac Edwards166' 10.76FLTampa JesuitMar 02UNF Spring Break Invitational
2.10TJ Wilson129' 11.84FLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
3.12Taylor Timmons128' 1.8FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.11Chris Duvall126' 9.65FLRobinsonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.12Greg Tomlin116' 8FLBerkeley PrepMar 03Berkeley Prep Invitational
6.10Jack Taylor116' 4.85FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Vincent Jackson114' 5.62FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10Jordan Guyton111' 7.37FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.10Dalton Grams111' 0.28FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Joshua Parsons110' 7.17FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Nick Medich6' 7.92FLTampa JesuitMar 23FSU Relays
2.12James Bullock6' 3.98FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Cameron Coleman6' 1.62FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.12Tellis Lawrence6' 0FLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
5.12Diamond Marcano5' 10FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
6.12Thomas Hill5' 9.84FLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
7.10Jamaree Ried5' 9.72FLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
8.11Willis Reeves5' 8FLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
9.9Dante Newberg5' 6FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
10.11T.J. Harrel5' 3.78FLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Steven James13' 5.81FLWeeki WacheeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.12Ryan Clark12' 11.91FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10Nick Catchur12' 11.91FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.12Jacob Beil12' 6FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Rico Gonzalez12' 6FLTampa JesuitMar 23Walt Disney World Invitational
6.11Gabriel Otheguy11' 6FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
11William Petrocci11' 6FLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
8.11Aaron Root11' 5.8FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
11Adam Wolf11' 5.8FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
10.11John Macdonald11' 0FLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
11Justin Williams11' 0FLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
View full rankings...
Long Jump
1.12Tyree Holder22' 0.57FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
2.10Brandon Peters21' 4.75FLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
3.12Alonzo Pettiford20' 11FLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
4.12Kyrie Rodriguez20' 8.43FLFivayApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.10James Hambrick20' 6.46FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.12Nick Medich20' 4.09FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.11Charles Wilson20' 0.94FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10Robert Preister19' 11.75FLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
9.12Tavonte Russell19' 7.43FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Byron Pringle19' 1.5FLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12Alonzo Pettiford42' 11.75FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.10Hiram Matos39' 1.29FLWeeki WacheeApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Sean Chowdhari38' 11.32FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Diamond Marcano38' 11.32FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.9Damon Willis38' 8.96FLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.10Terrance Baldwin38' 4.5FLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
10James Hambrick38' 4.5FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
8.9Ben Reed38' 2.66FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.10Clarence Williams38' 2.27FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Luis Perez37' 8FLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.