Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Corey Jones10.52 (1.6)FLFlanaganMar 20Bcaa South Qualifier
2.12Arman Hall10.61FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
3.12Demetris Ates10.68 (1.6)FLFlanaganMar 20Bcaa South Qualifier
4.11Frederick Coppet10.78FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.11kahlil Henderson10.87 (1.6)FLSouth BrowardMar 20Bcaa South Qualifier
6.9Isaiah Taylor11.00FLWest BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.11Lincoln Minto11.02FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
8.12Brandon Lewis11.04FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.11Dion Collier11.12FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.12Kelton Mobley11.17FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Arman Hall21.03 (2.9)FLSt Thomas AquinasFeb 25Louie Bing Classic Championship
2.11kahlil Henderson21.24 (.0)FLSouth BrowardMay 05FHSAA 4A State Championships
3.12Demetris Ates21.55FLFlanaganApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
4.12Joseph McClary21.57 (2.4)FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
5.12Corey Jones21.69 (1.6)FLFlanaganMar 105th Annual Hallandale Invitational
6.11Frederick Coppet21.88 (1.7)FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
7.11Dion Collier22.24 (1.7)FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
8.11DeAndre Henderson22.42 (2.4)FLSouth BrowardMar 20Bcaa South Qualifier
9.11Ishmau Jackson22.50FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.12Brandon Lewis22.52FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
400 Meters
1.12Arman Hall46.41FLSt Thomas AquinasMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.10Jabari Hill47.84FLMiramarMar 24BCAA Championship
3.12Christian Grenet49.97FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
4.9Rasheed Tatham50.38FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.10Brian Allen50.43FLEvergladesApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
6.10Christopher Keel51.10FLFlanaganMar 28Varela Viper Track and Field Classic
7.9Blair Barrow51.76FLSt Thomas AquinasMar 21BCAA South Central Qualifier
8.10Teandre Robinson51.91FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.11Cameron Jordan52.02FLFlanaganMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
10.11Josh Stennett52.05FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Edward Romero1:52.64FLFlanaganMay 05FHSAA 4A State Championships
2.12Christian Grenet1:55.49FLSt Thomas AquinasApr 07Florida Relays
3.12Lajuan Mcduffie1:59.85FLEvergladesApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
4.12Adavian McDonald2:00.55FLMiramarMar 31City of Miramar Invitational
5.9Blair Barrow2:01.16FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
6.11Jean Franteky2:01.61FLEvergladesApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.11Andre Ernest2:02.84FLMiramarMar 24BCAA Championship
8.10Matthew Butler2:03.18FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.12Ricardo Ibanez2:03.74FLWest BrowardMar 24BCAA Championship
10.12Eduardo Gomez2:05.35FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.12Edward Romero4:19.81FLFlanaganMar 105th Annual Hallandale Invitational
2.12Nichoas Bauer4:28.41FLSt Thomas AquinasApr 07Florida Relays
3.10Manuel Velasquez4:33.31FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
4.12Kevin Cress4:36.54FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
5.11Avonte Boykins4:39.17FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
6.12Lorenzo Montali4:42.15FLSt Thomas AquinasMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
7.12Daniel Puentes4:43.73FLSouth BrowardMar 24BCAA Championship
8.10Alexander Haugen4:48.86FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
9.11Juan Acosta4:51.00FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.12Camilo Martinez4:54.00FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
1 Mile
1.11Alex English5:28.50FLMiramarMar 03Pine Crest Panther Relays
2.11Jacoy Brown5:32.12FLMiramarMar 03Pine Crest Panther Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.10Manuel Velasquez9:51.55FLSt Thomas AquinasApr 07Florida Relays
2.12Daniel Puentes9:59.44FLSouth BrowardApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
3.12Nichoas Bauer10:06.46FLSt Thomas AquinasMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
4.12Edward Romero10:17.62FLFlanaganMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
5.10Alexander Haugen10:20.57FLSt Thomas AquinasApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
6.12Stefano Montali10:29.07FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
7.12Lorenzo Montali10:32.72FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
8.12Kevin Cress10:37.03FLSt Thomas AquinasMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
9.11Nassor Whitehead10:38.17FLCooper CityApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.12Lajuan Mcduffie10:44.55FLEvergladesMar 24BCAA Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Joseph McClary13.90FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
2.11Maurice Dix14.19 (-1.4)FLSt Thomas AquinasMar 17Bob Hayes Invitational
3.10Jabari Hill14.44 (1.6)FLMiramarMar 20Bcaa South Qualifier
4.12Jeremy Tatham14.67FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
5.12Leonard Felix15.23FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
6.9Jordan Washington15.36FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.10Clyde Williams15.48FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
8.10Bobby Cooks15.55FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.11Brandon Harris15.56 (2.9)FLMiramarMay 26Golden South Classic
10.12Jaime Mills15.93FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Maurice Dix37.03FLSt Thomas AquinasMay 05FHSAA 4A State Championships
2.12Jeremy Tatham39.28FLSt Thomas AquinasMar 31City of Miramar Invitational
3.11Brandon Harris39.48FLMiramarMar 24BCAA Championship
4.10Ibrahim Dodo40.86FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
5.12Leonard Felix41.06FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
6.10Clyde Williams41.17FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.9Rasheed Tatham41.30FLSt Thomas AquinasFeb 25Louie Bing Classic Championship
8.12Adavian McDonald42.30FLMiramarFeb 25Louie Bing Classic Championship
9.10Christopher Laurama42.88FLMiramarMar 20Bcaa South Qualifier
10.10Bobby Cooks43.09FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Gavin Sinclair
Dion Collier
Frederick Coppet
Joseph McClary
40.86FLSt Thomas AquinasMay 05FHSAA 4A State Championships
2.-Demetris Ates
Corey Jones
Lincoln Minto
Andre Williams
41.11FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
3.-Karl Jacques
Ishmau Jackson
DeAndre Henderson
kahlil Henderson
41.44FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
4.-Michael Moyse
Jamauli Stewart
Seth Taylor
Brandon Lewis
42.92FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.-Relay Team43.17FLCypress BayMar 21BCAA South Central Qualifier
6.-Relay Team44.03FLWest BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.-Relay Team44.05FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
8.-Relay Team45.91FLEvergladesApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.-Mike Avila
Michael Petrone
Lukas Volpe
Mike White
46.42FLCooper CityApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Arman Hall
Jeremy Tatham
Joseph McClary
Rasheed Tatham
3:14.46FLSt Thomas AquinasMay 05FHSAA 4A State Championships
2.-Relay Team3:23.05FLFlanaganMar 28Varela Viper Track and Field Classic
3.-Relay Team3:23.8hFLMiramarMar 16Dwyer Panther Relays
4.-Relay Team3:24.97FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.-Hakeem Ducan
Jean Franteky
Brian Allen
Lajuan Mcduffie
3:30.98FLEvergladesApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
6.-Relay Team3:46.94FLCypress BayMar 21BCAA South Central Qualifier
7.-Relay Team3:50.10FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Nichoas Bauer
Blair Barrow
Christian Grenet
Matthew Butler
8:06.39FLSt Thomas AquinasMay 05FHSAA 4A State Championships
2.-Andre Ernest
Adavian McDonald
Christopher Laurama
Dexter Lewis
8:16.50FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
3.-Avonte Boykins
Juan Acosta
Edward Romero
Jeffery McCoy
8:25.60FLFlanaganApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
4.-De Andre Pearson
Vinny Lamonica
Eduardo Gomez
Radolb Espinozq
8:37.05FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.-Relay Team8:43.00FLEvergladesFeb 25Walter Dix Invitational Relays
6.-Daniel Aquino
Camilo Martinez
Nicolas Hernandez
Marc Olson
8:45.04FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.-Relay Team9:14.04FLWest BrowardMar 20Bcaa South Qualifier
8.-Relay Team9:46.80FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Danny Isidora51' 1FLCypress BayFeb 25Walter Dix Invitational Relays
2.12Leighton Davis49' 11FLFlanaganMar 24BCAA Championship
3.12Darryl Brown49' 10FLMiramarMar 20Bcaa South Qualifier
4.12Brandon Joyce45' 3.31FLSt Thomas AquinasMar 17Bob Hayes Invitational
5.12Fary Charles44' 5FLMiramarFeb 25Louie Bing Classic Championship
6.11Jason Rae42' 8.99FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.12Gian Comuzzi41' 4.85FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
8.10Angel Parra41' 1.25FLMiramarMay 26Golden South Classic
9.11Jeremy Benjamin40' 4.65FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.11Gordon Crozier40' 4.25FLSt Thomas AquinasMar 17Bob Hayes Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Leighton Davis181' 2FLFlanaganMar 24BCAA Championship
2.11Gordon Crozier162' 0.88FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
3.10Angel Parra153' 10FLMiramarMay 26Golden South Classic
4.10Ryan Crozier152' 1.98FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.12Brandon Joyce151' 7.29FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
6.12Gian Comuzzi145' 5.28FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.12Angel Torres123' 1.17FLCypress BayApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
8.12Fary Charles120' 11.97FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.12Darryl Brown120' 4.49FLMiramarApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.11Alvonte Bell119' 7.43FLEvergladesApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
High Jump
1.9Rasheed Tatham6' 3.98FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
2.11Emmanuel Jabouin6' 2FLSouth BrowardFeb 25Walter Dix Invitational Relays
3.12Nathaniel Jones5' 11.65FLWest BrowardApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
12Derrick Walker5' 11.65FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
5.10Jabari Hill5' 10FLMiramarFeb 25Louie Bing Classic Championship
6.10Tyson Burch5' 7.72FLCooper CityApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.11Dion Collier5' 6FLSt Thomas AquinasFeb 25Louie Bing Classic Championship
11Judenjy Jean5' 6FLMiramarMar 20Bcaa South Qualifier
9.11Joubert Millian5' 5.75FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.11Jubert Millen5' 4FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
11Wolkie Geurrier5' 4FLMiramarMar 20Bcaa South Qualifier
10George Louisaint5' 4FLFlanaganMar 20Bcaa South Qualifier
View full rankings...
Pole Vault
1.12Nicolas Shepherd14' 6.8FLSt Thomas AquinasApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
2.12Dean Sage14' 0FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
3.11Matthew Ryan13' 0FLSt Thomas AquinasApr 05Calvary Christian Pole Vault Meet
4.11Matthew Ballard12' 0FLSt Thomas AquinasMar 24BCAA Championship
12Rudy Magasrevy12' 0FLCypress BayFeb 25Walter Dix Invitational Relays
6.12Doodley Aimable10' 11.89FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
7.11Eduardo Mendoza10' 0FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
10Kyle Bartholomew10' 0FLSt Thomas AquinasFeb 25Louie Bing Classic Championship
9.11Devon Henderson8' 6FLMc ArthurMar 20Bcaa South Qualifier
10.9Anthony Camillo8' 5.97FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10John Cusano8' 5.97FLWest BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10Ben Winder8' 5.97FLCooper CityApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Michael Moyse23' 2FLMiramarFeb 25Louie Bing Classic Championship
2.12Marquise Piton21' 7.84FLWest BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
3.12Vladimir Benjamin21' 6.66FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
4.9Rasheed Tatham21' 5FLSt Thomas AquinasFeb 25Louie Bing Classic Championship
5.10Brent Heholt21' 2FLMiramarMar 24BCAA Championship
6.12Demetris Ates20' 10.25FLFlanaganMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
7.11Maurice Dix20' 10FLSt Thomas AquinasMar 21BCAA South Central Qualifier
8.11Joubert Millian20' 8.82FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
9.10Ibrahim Dodo20' 4.88FLSt Thomas AquinasApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.12Corey Jones20' 4.5FLFlanaganMar 105th Annual Hallandale Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jeremy Tatham45' 10.79 (4.1)FLSt Thomas AquinasMay 05FHSAA 4A State Championships
2.12Gavin Sinclair44' 9.4FLSt Thomas AquinasMar 17Bob Hayes Invitational
3.12Vladimir Benjamin42' 8.99FLSouth BrowardApr 26FHSAA Class 4A Region 3 Championship
4.12Demetris Ates41' 7.25FLFlanaganMar 28Varela Viper Track and Field Classic
5.11Dion Collier41' 3.67FLSt Thomas AquinasMar 21BCAA South Central Qualifier
6.12Eric Moogerfeld41' 2FLWest BrowardMar 20Bcaa South Qualifier
7.12Doodley Aimable40' 11.73FLMc ArthurApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
8.12Michael Moyse40' 3FLMiramarMar 31City of Miramar Invitational
9.10George Louisaint40' 0.71FLFlanaganApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
10.11Emmanuel Jabouin39' 8.77FLSouth BrowardApr 19FHSAA 4A District 12 Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.