Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Nick Davis10.77GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
2.12Corey Parks10.95GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
3.10Jalon Gordon11.01GAWest LaurensApr 28Class AAA Section East
4.-William Brown11.02GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
5.10Akebren Ralls11.15GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Demerius Green11.19GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Demetrius Green11.20GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
8.11Jonquavas Johnson11.32GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
9.-Paul Uriah11.57GAHowardApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
10.11Demario Webb11.71GAMary PersonsMar 17Patriot Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Nick Davis21.93GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
2.-Kibwe Troupe22.14GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
3.12Corey Parks22.28GAVeteransApr 28Class AAA Section East
4.10Jalon Gordon22.30GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
5.12D'Vante Penamon22.45GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
6.-Daniel Hall22.69GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-William Brown22.86GAHowardApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
8.11Jonquavas Johnson23.43GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
9.12Jacoby Mitchell23.54GAMary PersonsMar 17Patriot Invitational
10.12Alexyion Stewart24.06GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
View full rankings...
400 Meters
1.12D'Vante Penamon48.52GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
2.-Kibwe Troupe48.56GARutlandApr 28Class AAA Section East
3.-Anthony Roberson49.89GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
4.-Daniel Hall50.01GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
5.-DeAndre' Persons50.46GARutlandApr 28Class AAA Section East
6.11Demerius Williams51.23GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
7.12Jacoby Mitchell52.06GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
8.11Macey Zellner53.04GAMary PersonsMar 17Patriot Invitational
9.-Keandre Williams53.27GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
10.-Earnest Moore53.33GAHowardApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
View full rankings...
800 Meters
1.11Demerius Williams1:56.04GARutlandMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.10Caleb Watson2:00.79GAMary PersonsMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.9Tyler Claxton2:04.35GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
4.12Moises Richardson2:04.79GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
5.12Ean Crawford2:06.04GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
6.11Jayquon Coley2:07.00GAWest LaurensMar 24L.C. Smith & Winfred Benson Relays
7.8Jackson Reid2:09.18GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
8.-Charles Sealy2:09.86GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
9.12Jacob Langford2:11.80GAMary PersonsMar 17Patriot Invitational
10.11Stephen Cook2:14.09GAHowardFeb 25Statesboro Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.10Caleb Watson4:32.40GAMary PersonsMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.-Jimmy Mehersle4:38.30GAPerryMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.12Ean Crawford4:41.61GAVeteransMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.11Stephen Cook4:48.10GAHowardApr 28Class AAA Section East
5.9Tyler Claxton4:48.77GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
6.12Michon Craig4:52.79GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
7.12Jacob Langford4:55.45GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
8.-Darius Cooper4:58.75GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
9.12Devin Laurence4:58.78GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
10.12Moises Richardson5:02.41GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.-Jimmy Mehersle9:53.71GAPerryMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.10Caleb Watson10:36.45GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
3.-John Weakes10:42.62GAPerryApr 28Class AAA Section East
4.11Stephen Cook10:51.50GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
5.10Tyler Fountain11:11.67GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
6.12Devin Laurence11:18.78GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Brandon Palmer11:20.25GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
8.-Randy Webster11:24.24GAHowardApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
9.12Diontae Cooper11:24.33GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
10.-Mickel Craig11:27.46GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.-Franklin Bryant14.81GARutlandApr 28Class AAA Section East
2.11Ronald Collins14.89GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
3.12Tiyun Avery15.85GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
4.-Brandon Bronson16.46GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
5.12Quentez Howard16.62GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
6.11Rashaad Townes16.84GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Rico Ogletree17.02GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
8.-Dayton Birch17.55GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
9.-Romello Anderson21.25GAHowardFeb 25Statesboro Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.-Franklin Bryant39.56GARutlandApr 28Class AAA Section East
2.11Ronald Collins39.77GAVeteransMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.-Mario Taylor41.13GAPerryApr 28Class AAA Section East
4.-Dayton Birch41.64GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
5.-Danton Burch42.28GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
6.11Travosie Mitchell43.80GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
7.12Tiyun Avery43.97GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
8.12Quentez Howard44.17GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
9.11Rashaad Townes45.24GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
10.-Donta Shannon45.47GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Rico Ogletree
Nick Davis
Alexyion Stewart
Demarco Webb
41.56GAMary PersonsApr 28Class AAA Section East
2.-Jalon Gordon
Dayton Birch
Keandre Williams
Demerius Green
41.90GAWest LaurensApr 28Class AAA Section East
3.-Ben Thomas
Corey Parks
Bacarri Spells
Ronald Collins
44.06GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
-Shannon Smith
Daniel Hall
Justice Bradley
Jonquavas Johnson
44.06GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
5.-Kibwe Troupe
Demerius Williams
Aswad Henderson
Markiel Bowen
44.43GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Davis Turner
Mitch Phillips
Nat Brigham
Michael Morris
51.57GAHowardMar 29Mill Springs Meet #4
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:20.36GARutlandMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.-Macey Zellner
D'Vante Penamon
Jacoby Mitchell
Nick Davis
3:21.11GAMary PersonsApr 28Class AAA Section East
3.-Jonquavas Johnson
Donterious Copeland
Shannon Smith
Daniel Hall
3:28.30GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
4.-Relay Team3:34.04GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
5.-Rashaad Townes
William Brown
Stephen Cook
Earnest Moore
3:40.07GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Chauncie Davis
Kentavious Thomas
Quandarius Holsey
Dwayne Boone
3:43.86GABaldwinApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Demerius Williams
DeAndre' Persons
Darius Cooper
Moises Richardson
8:33.18GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
2.-Caleb Watson
Jacob Langford
Donta Shannon
Charles Sealy
8:45.09GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
3.-Relay Team9:27.85GAWestside MaconApr 07Alvin J. Copeland Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Markiel Bowen49' 9.5GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
2.-Cornelius Green46' 3.5GAWest LaurensApr 28Class AAA Section East
3.12Kenny Foster43' 7.5GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
4.-Coinelus Green43' 6.5GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
5.-Malik Doyle42' 0.5GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Johntre' Gunn41' 0GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Keven Jones40' 9GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
8.-Rico Ogletree40' 5GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
9.-Trent Payne40' 4GAVeteransApr 13Westover Relays (9th)
10.12Randall Mays39' 0.25GAMary PersonsMar 17Patriot Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.-Johntre' Gunn165' 11.25GAWestside MaconApr 28Class AAA Section East
2.12Jared Crews135' 11GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
3.-Al Humphries131' 11.5GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
4.-Adam Hull128' 6GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
5.-Cornelius Green126' 11.5GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Calvin Walker119' 1GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Coinelus Green117' 7GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
8.-Albarra Younis115' 10.5GAHowardApr 19REgion 2-AAA Championships
9.12Craig Hart114' 0GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
10.12Randall Mays110' 11GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
High Jump
1.-Davis Turner6' 6GAHowardMar 29Mill Springs Meet #4
2.11Malik Broughton6' 4GAVeteransMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.-Dwayne Boone6' 2GABaldwinMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.11Macey Zellner6' 0GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
-Leroy Freeman6' 0GABaldwinApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Justin Smith5' 8.5GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Charles Sealy5' 8GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
8.12Alexyion Stewart5' 6.25GAMary PersonsApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
9.10Trevon Ogletree5' 5.25GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
10.9Devontae Hughes5' 5GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
-AJ Riley5' 5GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
-Shontrellis Adams5' 5GAPerryApr 19REgion 2-AAA Championships
-Ali Anderson5' 5GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Alex Phagan10' 6GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
-Calvin Walker10' 6GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
11Jayquon Coley10' 6GAWest LaurensApr 28Class AAA Section East
4.-Rosston Smith9' 6GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
Long Jump
1.-Anthony Roberson22' 4GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
2.11Demerius Williams21' 10.5GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
3.-Davis Turner21' 3.5GAHowardApr 21AAC Championship
4.-William Brown20' 11.75GAHowardApr 07Middle Georgia Invitational - 2nd
5.12D'Vante Penamon20' 6.5GAMary PersonsApr 19REgion 2-AAA Championships
6.-Shannon Smith20' 2GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Shakenneth Williams20' 0GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
8.-Keandre Williams19' 9.5GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
9.-Rosston Smith19' 3.5GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
10.-Ben Thomas19' 3.25GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.-Anthony Roberson46' 10GAWest LaurensApr 07Alvin J. Copeland Invitational
2.-Brandon Bawn45' 1.5GARutlandApr 28Class AAA Section East
3.-Mario Taylor44' 1GAPerryApr 28Class AAA Section East
4.-Bj Bawn43' 9.25GARutlandApr 07Alvin J. Copeland Invitational
5.-Shannon Smith42' 10GAWestside MaconApr 28Class AAA Section East
6.11Travosie Mitchell40' 11GAWest LaurensApr 19REgion 2-AAA Championships
7.-Damone Mitchell40' 5.25GAVeteransApr 19REgion 2-AAA Championships
8.10Donterious Copeland38' 5.5GAWestside MaconApr 19REgion 2-AAA Championships
9.-Franklin Bryant38' 5.25GARutlandApr 19REgion 2-AAA Championships
10.-Rosston Smith38' 4.5GAMary PersonsMar 23Friday Night Lights
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.