Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12D.J. Hazzard10.80IDIdaho CityApr 28YMCA Meet
2.12Tyler McLain11.18IDNorth GemMar 23Snake River
3.12Stephan Ortiz11.29IDOakleyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
12Blake Warner11.29IDKendrickApr 10Lapwai
5.12Nathan Pool11.30IDGreenleaf FriendsMay 101A District III Meet
6.11Ty Zimmers11.44cIDCastlefordApr 25Northside Conference-ISDB
10Kade Kress11.44IDHagermanApr 06Angie Wyatt Invite
8.11Eli Berndt11.45IDLighthouse ChristianMay 191A DI and DII STATE MEET
9.11Darrell Cereghino11.50IDGreenleaf FriendsMay 101A District III Meet
10.12Neal Eaton11.54IDHighland - CApr 10Lapwai
View full rankings...
200 Meters
1.12D.J. Hazzard22.32IDIdaho CityApr 28YMCA Meet
2.12Tyler McLain22.81IDNorth GemMar 23Snake River
3.12Nathan Pool22.99IDGreenleaf FriendsApr 20Wildcat Invitational
4.12Blake Warner23.22IDKendrickApr 10Lapwai
5.11Eli Berndt23.29IDLighthouse ChristianMay 11lA 2012 District IV - Day 1
6.11Jonathan Syed23.34cIDTimberline (Weippe)May 122A District I & II Regionals
7.10Kade Kress23.44cIDHagermanApr 12Monte Andrus Invitational
8.11Ty Zimmers23.47IDCastlefordMay 11lA 2012 District IV - Day 1
9.12Jarom Barney23.49IDLiberty CharterApr 20Wildcat Invitational
10.12Noah Hills23.62IDLiberty CharterMar 22New Plymouth meet (full)
View full rankings...
400 Meters
1.12Blake Warner50.92IDKendrickMay 03Meet of Champions
2.12Noah Hills50.94cIDLiberty CharterMay 121A District III Meet
3.12Jarom Barney51.04cIDLiberty CharterMay 121A District III Meet
4.12Nathan Pool51.62IDGreenleaf FriendsMay 101A District III Meet
5.11Colton Robinson51.84cIDRocklandMay 04Elsie Bastian Invitational
6.12Tyler McLain52.00IDNorth GemMay 101A District V-VI Meet Day 1
7.12Mitch Wemhoff52.44cIDNezperceMay 122A District I & II Regionals
8.10Hernan Sandoval52.50IDHagermanMay 11lA 2012 District IV - Day 1
9.11Jonathan Syed52.53IDTimberline (Weippe)May 191A DI and DII STATE MEET
10.10Zach Bafus52.54cIDTroyMay 122A District I & II Regionals
View full rankings...
800 Meters
1.12Tyler Jaszkowiak1:56.29IDChallisApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
2.12Blake Warner1:58.8hIDKendrickApr 20Lapwai Wildcat Invitational
3.12Conrad Larson2:02.72IDVictory CharterMar 22New Plymouth meet (full)
4.9Paul Ryan2:04.56IDLogosApr 21King's Invitational
5.11Brian Stanton2:04.63IDLogosApr 21King's Invitational
6.12Dylan Crevelt2:05.8hIDCascadeApr 12Probst - Walker Invitational
7.12Will Seegmiller2:06.24IDTroyMay 03Meet of Champions
8.12Landen Kelly2:06.40IDGreenleaf FriendsMay 191A DI and DII STATE MEET
10Jacob Dalton2:06.40IDDietrichMay 191A DI and DII STATE MEET
10.11Troy Baynes2:07.12IDMurtaughMay 11lA 2012 District IV - Day 1
View full rankings...
1600 Meters
1.12Dylan Crevelt4:28.5hIDCascadeMay 121A District III Meet
2.11Cody Lind4:31.78IDChallisApr 28YMCA Meet
3.9Paul Ryan4:32.96IDLogosApr 21King's Invitational
4.12Tyler Jaszkowiak4:33.00IDChallisMay 191A DI and DII STATE MEET
5.12Conrad Larson4:39.52IDVictory CharterApr 28YMCA Meet
6.9Jonny Handel4:44.7hIDLogosApr 13Moscow Twilight
7.11James Engerbretson4:47.4hIDLogosApr 13Moscow Twilight
8.10Jacob Dalton4:48.50IDDietrichMay 191A DI and DII STATE MEET
9.11Troy Baynes4:49.9hIDMurtaughApr 19Carey Invitational
10.11Gabe Fisher4:52.50IDVictory CharterMay 191A DI and DII STATE MEET
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dylan Crevelt9:38.39IDCascadeApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
2.9Paul Ryan9:48.5hIDLogosApr 28Latah County 1A Schools Meet
3.9Jonny Handel10:13.61IDLogosApr 21King's Invitational
4.11Cody Lind10:18.34IDChallisMar 29West Jefferson Team Meet (Full)
5.12Conrad Larson10:20.0hIDVictory CharterApr 13Nampa City Championships
6.11Gabe Fisher10:33.90IDVictory CharterMay 191A DI and DII STATE MEET
7.10Terrun Zolman10:41.1hIDSalmon RiverMay 01NP Invitational
8.11Troy Baynes10:41.6hIDMurtaughMay 11lA 2012 District IV - Day 1
9.10Gabe Housh10:47.0hIDLiberty CharterMay 04WIC 1A Championship
10.10Sage Pratt10:47.41IDLogosApr 21King's Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Humberto Pacheco15.81IDMurtaughMay 191A DI and DII STATE MEET
2.12Josiah Rosendahl16.19IDLogosMay 03Meet of Champions
3.11Logan Rector16.27IDCastlefordMay 191A DI and DII STATE MEET
4.12Brogan Higley16.36IDRaft RiverMay 11lA 2012 District IV - Day 1
5.12Kendall Lloyd16.54cIDNorth GemMay 04Elsie Bastian Invitational
6.12Brandon Smith16.83IDLakesideApr 27Timberlake Invite
7.12Brandon Carman17.24cIDKootenaiApr 24Wallace NSL meet
8.12Kaiden Hoskins17.34cIDTroyApr 24Whitepine League Championships
12Dillon Cenarrusa17.34cIDCareyApr 12Monte Andrus Invitational
10.11JB Bermudez-Koch17.44cIDGreenleaf FriendsMay 04WIC 1A Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Brandon Carman41.10IDKootenaiMay 191A DI and DII STATE MEET
2.12Humberto Pacheco41.32IDMurtaughMay 191A DI and DII STATE MEET
3.12Brogan Higley42.28IDRaft RiverMay 191A DI and DII STATE MEET
4.11JB Bermudez-Koch42.43IDGreenleaf FriendsApr 20Wildcat Invitational
5.10Ryan Linford43.03IDLiberty CharterApr 20Wildcat Invitational
6.12Josiah Rosendahl43.04cIDLogosApr 07Kootenai Invitational
10Cody Brown43.04IDDearyMay 191A DI and DII STATE MEET
8.12Jake McMillian43.21IDPotlatchMay 191A DI and DII STATE MEET
9.12Kaiden Hoskins43.64cIDTroyMay 122A District I & II Regionals
10.11Ben Stoker43.94cIDVictory CharterMay 04WIC 1A Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team45.13IDOakleyMay 191A DI and DII STATE MEET
2.-Nate Henderson
Cody Shelton
Tyson Ivey
Talor Williams
45.85IDCouncilApr 05Ontario JV
3.-Frank Campbell
Kevin Tannehill
Ronnie Johnson
Rielly Leighton
45.94cIDLapwaiMay 122A District I & II Regionals
-Blake DAquino
Justin Hrabe
Lucas Ogden
D.J. Hazzard
45.94cIDIdaho CityApr 13Eastern Oregon 1A Invitational
5.-Nathan Pool
JB Bermudez-Koch
Adam Dewberry
Darrell Cereghino
46.11IDGreenleaf FriendsApr 20Wildcat Invitational
6.-Nate Illi
Zach Bafus
Kaiden Hoskins
Brady Griffin
46.14cIDTroyMar 29Clarkston, Troy @ Pullman
7.-Andrew Simonson
Samuel Smith
Kade Campbell
Trevor Simonson
46.21IDGraceMay 191A DI and DII STATE MEET
8.-Relay Team46.31IDRaft RiverMay 191A DI and DII STATE MEET
9.-Tori Alvarez
Dillon Cenarrusa
Jack Cenarrusa
Chance Chavez
46.34IDCareyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
10.-Levi Lemieux
Anthony Branz
Michael Carey
Zac Hatfield
46.54cIDWallaceMay 122A District I & II Regionals
-Josiah Addington
Brandon Carman
Graydon Myhre
Morgan Willms
46.54cIDKootenaiMay 122A District I & II Regionals
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Ryan Linford
Davis Everton
Jarom Barney
Noah Hills
1:34.40IDLiberty CharterMay 191A DI and DII STATE MEET
2.-Brad Wall
Dylan Van Esch
Gabe Heath
Eli Berndt
1:35.0hIDLighthouse ChristianApr 12Monte Andrus Invitational
3.-Emmet Boden
Max Boden
Edgar Gomez
Brogan Higley
1:35.91IDRaft RiverMay 11lA 2012 District IV - Day 1
4.-Jack Cenarrusa
Chance Chavez
Luis Garcia
Charlie Rivera
1:36.09IDCareyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
5.-Andrew Simonson
Samuel Smith
Kade Campbell
Trevor Simonson
1:36.10IDGraceMay 191A DI and DII STATE MEET
6.-Blake DAquino
Justin Hrabe
Lucas Ogden
D.J. Hazzard
1:36.2hIDIdaho CityMay 121A District III Meet
7.-Relay Team1:36.30IDLapwaiMay 191A DI and DII STATE MEET
8.-Marcus Emerson
Austin Funkhouser
Johnathon Owsley
Hernan Sandoval
1:36.74IDHagermanMay 11lA 2012 District IV - Day 1
9.-Relay Team1:37.10IDWallaceMay 191A DI and DII STATE MEET
10.-Rene' Dobberitz
Logan Rector
Destry Weekes
Ty Zimmers
1:37.68IDCastlefordMay 11lA 2012 District IV - Day 1
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ryan Linford
Davis Everton
Jarom Barney
Noah Hills
3:32.20IDLiberty CharterMay 191A DI and DII STATE MEET
2.-Andrew Simon
Airik Donohoe
Davey Knowlton
Cody Lane
3:35.30IDCamas CountyMay 191A DI and DII STATE MEET
3.-Relay Team3:36.20IDNezperceMay 191A DI and DII STATE MEET
4.-Relay Team3:37.20IDGreenleaf FriendsMay 191A DI and DII STATE MEET
5.-Relay Team3:38.2hIDTroyMay 122A District I & II Regionals
6.-Morgan Kerby
Tim Olsen
Blake Warner
Dylan Thompson
3:39.6hIDKendrickMay 122A District I & II Regionals
7.-Relay Team3:41.22IDChallisMay 101A District V-VI Meet Day 1
8.-Relay Team3:42.18IDNorth GemMay 101A District V-VI Meet Day 1
9.-Relay Team3:42.80IDRaft RiverMay 191A DI and DII STATE MEET
10.-Josiah Rosendahl
James Engerbretson
Paul Ryan
Brian Stanton
3:43.00IDLogosApr 21King's Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Cole Trusnovec
Craig Olson
Cody Lind
Tyler Jaszkowiak
3:43.30IDChallisMay 191A DI and DII STATE MEET
2.-Morgan Kerby
Tim Olsen
Dylan Thompson
Blake Warner
3:44.1hIDKendrickMay 111A District I/II Regionals
3.-Shane Kuther
Mitch Wemhoff
Preston Hill
Jonathon Riggers
3:45.69IDNezperceMay 03Meet of Champions
4.-Andrew Simon
Airik Donohoe
Cody Lane
Davey Knowlton
3:46.41IDCamas CountyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
5.-Relay Team3:48.2hIDTroyMay 111A District I/II Regionals
6.-Austin Stanger
Tyson Wilkins
Humberto Pacheco
Troy Baynes
3:48.40IDMurtaughMay 191A DI and DII STATE MEET
7.-Laine Pratt
Andrew Baldwin
Jake Squires
Kade Shira
3:48.6hIDClearwater ValleyMay 111A District I/II Regionals
8.-Spencer Brown
Zach Kingsmore
Dallin Kroon
Conrad Larson
3:50.84IDVictory CharterMay 101A District III Meet
9.-Dylan Crevelt
Steven Thompson
Logan Crevelt
Jon Bear
3:51.28IDCascadeMay 101A District III Meet
10.-Adam Dewberry
Jun Jung
Darrell Cereghino
Landen Kelly
3:54.06IDGreenleaf FriendsMay 101A District III Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Kade Kress48' 2IDHagermanMay 11lA 2012 District IV - Day 1
2.12Quentin Van Pelt46' 10IDNorth GemMay 101A District V-VI Meet Day 1
3.12Josh Carpenter46' 1IDGlenns FerryMay 11lA 2012 District IV - Day 1
4.10Reggie Tilleman45' 3.5IDGeneseeApr 21Cda Invite
5.11Hunter Lucas45' 1.5IDCouncilMay 191A DI and DII STATE MEET
6.12Francisco Gamino44' 6IDCareyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
7.12Alex Loveland44' 5IDTri-ValleyMay 01NP Invitational
8.11Kody Secor44' 3.75IDIdaho CityMay 191A DI and DII STATE MEET
9.11Wyatt Lux43' 10IDNezperceMay 111A District I/II Regionals
10.10Kaleb Gunnell43' 7.25IDHansenMay 191A DI and DII STATE MEET
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Quentin Van Pelt162' 11IDNorth GemMay 101A District V-VI Meet Day 1
2.12Josh Carpenter154' 6IDGlenns FerryMay 191A DI and DII STATE MEET
3.11Jordon Robles144' 10IDCamas CountyApr 06Angie Wyatt Invite
4.11Daniel Cameron133' 9IDCouncilMay 191A DI and DII STATE MEET
5.11Samoa Allen132' 2IDCastlefordMay 11lA 2012 District IV - Day 1
6.11Emmet Boden130' 2IDRaft RiverMay 11lA 2012 District IV - Day 1
7.12AJ Wheeler128' 10IDLapwaiApr 17Kamiah
8.11Tucker Farr128' 2IDClark CountyMay 101A District V-VI Meet Day 1
9.11Colin Wolf128' 1IDKendrickMay 122A District I & II Regionals
10.12Alex Loveland127' 4IDTri-ValleyMay 05Long Pin Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Rodney Hollon6' 2IDTri-ValleyMar 20Weiser Quad Meet
12Kendall Lloyd6' 2IDNorth GemMar 23Snake River
3.12Jonathon Riggers6' 0IDNezperceApr 24Whitepine League Championships
12Andrew Simon6' 0IDCamas CountyApr 06Angie Wyatt Invite
12Stephan Ortiz6' 0IDOakleyApr 25Oakley Invite
6.10Johnny Guadarrama5' 10IDRaft RiverApr 19Brad Matthews Invite
12Jack Cenarrusa5' 10IDCareyApr 06Angie Wyatt Invite
10Thomas Hassel5' 10IDIdaho CityMay 121A District III Meet
11Steven Thompson5' 10IDCascadeMay 05Long Pin Championships
10.12Justin Pontius5' 8IDTri-ValleyMay 191A DI and DII STATE MEET
12Brad Cannell5' 8IDHorseshoe BendApr 28Mustang Invitational
12Nate Illi5' 8IDTroyApr 24Whitepine League Championships
10Cody Self5' 8IDTroyApr 24Whitepine League Championships
12Josh Vandenburg5' 8IDCascadeApr 10Parma Invite
9Brady Brantley5' 8IDWallaceApr 14KHS Booster Invite
11Davey Knowlton5' 8IDCamas CountyApr 12Buhl Rotary Invitational
9Wyatt Kendall5' 8IDGraceMar 28Malad "Quad"
9Issac Simon5' 8IDCamas CountyApr 06Angie Wyatt Invite
10Ethan Hansen5' 8IDRaft RiverApr 25Oakley Invite
12Cody Lane5' 8IDCamas CountyApr 06Angie Wyatt Invite
8Dennis Maw5' 8IDVictory CharterApr 171A WIC Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Graydon Myhre14' 7IDKootenaiMay 191A DI and DII STATE MEET
2.11Charlie Sheperd12' 6IDSalmon RiverMay 05Long Pin Championships
3.10Carter Naperiala12' 0IDKootenaiApr 20Lapwai Wildcat Invitational
12Matt Balthaser12' 0IDDearyApr 28Latah County 1A Schools Meet
5.12Justin Pontius11' 6IDTri-ValleyMay 101A District III Meet
11Laine Pratt11' 6IDClearwater ValleyMar 29Kamiah
7.12Jake Squires11' 0IDClearwater ValleyApr 17Kamiah
11Aaron Allen11' 0IDDearyApr 28Latah County 1A Schools Meet
9.10Kenny Beckman10' 6IDHorseshoe BendApr 28Mustang Invitational
11Adam Storkel10' 6IDHorseshoe BendMay 191A DI and DII STATE MEET
12Ronnie Johnson10' 6IDLapwaiApr 24Whitepine League Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Javier Figueroa21' 6IDClark CountyApr 18West Jefferson Twilight Meet (Full)
2.12Stephan Ortiz21' 4IDOakleyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
3.12Charlie Rivera21' 2.5IDCareyMar 30Jefferson County
4.10Devin Krasowski19' 11IDNotusMay 101A District III Meet
5.11Davey Knowlton19' 10IDCamas CountyApr 12Buhl Rotary Invitational
6.12Dalton Duba19' 8.75IDRocklandMay 101A District V-VI Meet Day 1
7.12Austin Stanger19' 8IDMurtaughApr 12Monte Andrus Invitational
8.11Brandyn Williams19' 7IDCamas CountyApr 12Buhl Rotary Invitational
11Luis Garcia19' 7IDCareyMay 11lA 2012 District IV - Day 1
10.11JB Bermudez-Koch19' 5IDGreenleaf FriendsMay 101A District III Meet
11Ben Stoker19' 5IDVictory CharterMay 101A District III Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.12Charlie Rivera44' 4IDCareyApr 12Monte Andrus Invitational
2.12Justin Schmidt41' 11IDPrairieMay 191A DI and DII STATE MEET
3.12Sergio Felan-Ball41' 1.5IDVictory CharterMay 191A DI and DII STATE MEET
4.12Dalton Duba41' 1IDRocklandMay 181A DI and DII STATE MEET
5.12Jake McMillian41' 0IDPotlatchMay 122A District I & II Regionals
6.11Eli Berndt40' 7.75IDLighthouse ChristianApr 12Monte Andrus Invitational
7.12Javier Figueroa40' 7IDClark CountyApr 12Salmon Invitational
8.12Jake Squires40' 2.5IDClearwater ValleyApr 27Nez Perce/Lewis Clark Games
9.12Andy Levdanskiy40' 1IDHagermanMay 191A DI and DII STATE MEET
10.10Blake DAquino40' 0IDIdaho CityApr 13Eastern Oregon 1A Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.