11 Track & Field Top 10

 Turn Highlighter On 
Report Filters
Records/event Grade
Record types
Measurement
Help

Mens xshow...

100 Meters
1.12Malik Doss11.14aUTOgden
2.10Hudson Conrad11.25aUTStansbury
3.11Jose Lemus11.30aUTOgden
4.12Ky Bender11.35aUTStansbury
5.11Dallon Didericksen11.38aUTStansbury
6.12Justin Jenkins11.45aUTStansbury
11Ben Seekins11.45aUTGrantsville
8.12Kalin Johnson11.57aUTMorgan
9.12Tyler Stevens11.62aUTStansbury
11Bridger Anderson11.62aUTMorgan
200 Meters
1.12Malik Doss22.79aUTOgden
2.11Bren Durfee22.92aUTGrantsville
10Hudson Conrad22.92aUTStansbury
4.11Ben Seekins23.01aUTGrantsville
5.11Dallon Didericksen23.31aUTStansbury
6.11Jose Lemus23.54aUTOgden
7.11Logan Pectol23.69a17UTTooele
8.9Alex Toone23.75aUTTooele
9.12Justin Jenkins23.85aUTStansbury
10.11Chris Ebert23.99aUTTooele
400 Meters
1.12Justin Jenkins49.49aUTStansbury
2.11Bren Durfee49.96aUTGrantsville
3.11Logan Pectol51.05a17UTTooele
4.11Sterling Brandley51.15aUTBen Lomond
5.12Luke Jones52.43aUTStansbury
6.11Dallon Didericksen53.48aUTStansbury
7.11Sam Daniel53.56aUTBen Lomond
8.11Travis Carter53.69aUTMorgan
9.12Ben Hyer53.82aUTBen Lomond
10.10Hayden Garfield53.88aUTMorgan
800 Meters
1.11Sterling Brandley1:56.40UTBen Lomond
2.11Jordan Cross1:59.10UTOgden
3.12Luke Jones2:00.99aUTStansbury
4.10Pedro DeLeon2:03.77aUTOgden
5.10Justin Sheets2:04.80aUTOgden
6.9Andrew Allen2:06.82aUTMorgan
12AJ Walters2:06.82aUTStansbury
8.11Brian Manning2:07.31aUTBear River
9.12Jeremy Woodall2:07.40UTBear River
10.12Kaylen Vickers2:07.85aUTStansbury
1600 Meters
1.11Jordan Cross4:26.20UTOgden
2.12Austin Slade4:34.20UTStansbury
3.10Pedro DeLeon4:36.06aUTOgden
4.10Mike Buckley4:36.31aUTOgden
5.10Justin Sheets4:38.54aUTOgden
6.11Sterling Brandley4:39.3aUTBen Lomond
7.11Carson Garner4:42.23aUTOgden
8.12AJ Walters4:42.95aUTStansbury
9.11Spencer Stamps4:45.92aUTBear River
10.12Kaylen Vickers4:46.78aUTStansbury
3200 Meters
1.11Jordan Cross9:27.48aUTOgden
2.12Austin Slade9:56.00aUTStansbury
3.10Mike Buckley9:56.49aUTOgden
4.10Justin Sheets10:06.71aUTOgden
5.11Carson Garner10:06.92aUTOgden
6.11Tyler Trotter10:26.08aUTOgden
7.11Spencer Stamps10:29.16aUTBear River
8.10Colin Arave10:38.95aUTGrantsville
9.10Nathan Child10:46.78aUTOgden
10.12Kirby Harris10:52.30aUTStansbury
110m Hurdles - 39"
1.12Ryan Castagno15.55aUTGrantsville
2.12Jake Hyer15.70aUTBen Lomond
3.12Ben Medley16.54aUTTooele
4.11Sam Lakey16.70aUTOgden
5.12Bryce Bartlett16.80aUTGrantsville
6.11Ty Fejerang16.85aUTBen Lomond
7.12Kalin Johnson16.95aUTMorgan
8.11T.J. Mafi17.10aUTOgden
9.12Kaylen Vickers17.38aUTStansbury
10.11RJ Christensen18.07aUTBear River
300m Hurdles - 36"
1.12Kaylen Vickers40.37aUTStansbury
2.12Kalin Johnson41.60aUTMorgan
3.12Ben Medley42.20aUTTooele
4.12Ryan Castagno42.81aUTGrantsville
5.9Brett Smart44.83aUTBear River
6.11Dallon Didericksen44.96aUTStansbury
7.11Logan Pectol45.05a17UTTooele
8.10Jake Walker45.70aUTMorgan
9.11Ty Fejerang46.01aUTBen Lomond
10.11Carson Garner46.22aUTOgden
4x100 Relay
1.-Hudson Conrad
Dallin Didericksen
Ky Bender
Justin Jenkins
43.53aUTStansbury
2.-Relay Team43.58aUTOgden
3.-Bridger Anderson
Joe Kippen
Gabe Davis
Kalin Johnson
44.75aUTMorgan
4.-Tell Stewart
Scott Brady
Damon Thomas
Chris Ebert
45.42aUTTooele
5.-Relay Team46.09aUTGrantsville
6.-Colton Jensen
Darnell Elm
Lane Miller
Sam Mitchell
46.16aUTBear River
7.-KJ Wilson
Martize Washington
Sam Daniel
Malcolm Shipmon
46.50aUTBen Lomond
4x200 Relay
1.-Straton Atherly
Allen Sneed
Jake Brady
Alex Toone
1:42.85aUTTooele
4x400 Relay
1.-Luke Jones
Dallin Didericksen
Kaylen Vickers
Justin Jenkins
3:29.12aUTStansbury
2.-Relay Team3:35.3aUTMorgan
3.-Relay Team3:37.1aUTBen Lomond
4.-Alex Toone
Thomas Wright
Boone Johnson
Logan Pectol
3:37.15aUTTooele
5.-Relay Team3:42.73aUTBear River
6.-Relay Team3:47.88aUTOgden
7.-Caleb Edwards
Garrett Webb
Bryson Stevens
Bren Durfee
3:49.32aUTGrantsville
4x800 Relay
1.-Relay Team9:49.0aUTGrantsville
2.-Boone Johnson
Caden Arnold
Devin Franks
Bryce Nieberger
9:57.00aUTTooele
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Hudson Conrad
Tyler Jensen
AJ Walters
Luke Jones
3:43.02aUTStansbury
2.-KJ Wilson
Jake Hyer
Ben Hyer
Sterling Brandley
3:45.89aUTBen Lomond
3.-Relay Team3:46.47aUTOgden
4.-Caleb Edwards
Ben Seekins
Bren Durfee
Bryson Stevens
3:49.99aUTGrantsville
5.-Relay Team3:50.08aUTMorgan
6.-Damon Thomas
Alex Toone
Logan Pectol
Thomas Wright
3:51.39aUTTooele
7.-Relay Team3:54.97aUTBear River
Shot Put - 12lb
1.10Allan Havili46' 11.50UTStansbury
2.11T.J. Mafi44' 6.25UTOgden
3.12Hunter Anderson44' 2.00UTStansbury
4.10Kyle Stapley43' 4.75UTMorgan
5.11Atu Havili43' 0.00UTStansbury
6.10Branson Fonnesbeck42' 4.00UTBear River
7.12Danny Leakehe41' 4.00UTTooele
8.12Zach Cavendar40' 11.00UTTooele
9.10Kole Davis39' 4.00UTMorgan
10.10Tanner Reilley38' 7.00UTGrantsville
Discus - 1.6kg
1.12Ben Hyer138' 7.78UTBen Lomond
2.11T.J. Mafi132' 5.00UTOgden
3.11Torrin Hodges123' 7.00UTStansbury
4.10Allan Havili119' 11.00UTStansbury
5.10Kyle Stapley118' 11.00UTMorgan
6.11Atu Havili117' 4.00UTStansbury
7.11Sam Lakey116' 2.00UTOgden
8.12Christian Cisneros116' 0.00UTBen Lomond
9.11Jusep Uscanga111' 5.01UTOgden
10.11Tyler Kelsey110' 10.25UTStansbury
Javelin - 800g
1.12Hunter Anderson178' 2.50UTStansbury
2.12Derrick Rasher162' 10.00UTGrantsville
3.10Sean York159' 9.00UTTooele
4.11Torrin Hodges153' 10.50UTStansbury
5.11Jarom Gleed148' 7.00UTStansbury
6.11Tyler Kelsey148' 3.00UTStansbury
7.12Trevor Ross140' 11.00UTBen Lomond
8.11Kaden Baird139' 9.00UTMorgan
9.12Cody Stanworth136' 1.00UTGrantsville
10.12Alex York132' 4.00UTTooele
High Jump
1.12Justin Jenkins6' 6.00UTStansbury
2.11Ty Fejerang6' 3.00UTBen Lomond
3.12Gabe Davis6' 2.00UTMorgan
4.9Brett Smart6' 0.00UTBear River
12Jake Hyer6' 0.00UTBen Lomond
6.12Zach Cavendar5' 8.00UTTooele
11Sage Eastburn5' 8.00UTBen Lomond
8.10Landon Stice5' 6.00UTStansbury
9Adam Heiner5' 6.00UTBen Lomond
12Alvaro Fernandez5' 6.00UTTooele
12Brandon Allen5' 6.00UTBear River
Long Jump
1.12Ben Hyer21' 5.75UTBen Lomond
2.11Chris Ebert21' 2.72UTTooele
3.12Jake Witkowski20' 9.00UTStansbury
4.12Jake Hyer20' 7.00UTBen Lomond
5.12Anthony Sattiewhite20' 6.50UTOgden
6.12Malcolm Shipmon20' 4.00UTBen Lomond
7.12Gabe Davis20' 0.00UTMorgan
8.12Tell Stewart19' 10.25UTTooele
9.11Joe Kippen19' 7.25UTMorgan
10.10Cooper Ferrario19' 6.00UTOgden

Womens xshow...

100 Meters
1.12Kaitlyn Wilcox12.62aUTBear River
2.10Chandler Weitzeil12.64aUTMorgan
3.11Mackenzie Abbott12.87aUTBen Lomond
4.10Lindsey Bray12.93aUTOgden
5.10Brooke Cavey13.07aUTStansbury
6.10Candice Buttars13.14aUTBear River
7.10Maddi Bender13.24aUTStansbury
8.11Stacey Medley13.27aUTTooele
9Tara Christensen13.27aUTBear River
10.12Lizzie Stewart13.41aUTTooele
200 Meters
1.12Kaitlyn Wilcox25.78aUTBear River
2.10Chandler Weitzeil26.44aUTMorgan
3.10Lindsey Bray26.55aUTOgden
4.10Breann Hurlbut26.81aUTMorgan
5.10Candice Buttars27.08aUTBear River
6.12Lizzie Stewart27.55aUTTooele
7.9Maddie White27.72aUTOgden
8.10Sarah Larson27.90aUTOgden
10Brooke Cavey27.90aUTStansbury
10.9Tara Christensen28.13aUTBear River
400 Meters
1.12Kaitlyn Wilcox56.47aUTBear River
2.9Whitney Wilcox58.62aUTBear River
3.10Breann Hurlbut59.00aUTMorgan
4.11Madie Alvey59.11aUTStansbury
5.11Avery Calton59.29aUTOgden
6.10Brindisy Russell60.30aUTTooele
7.9Lydia Trotter61.68aUTOgden
8.11Morgan Vorwaller63.57aUTStansbury
9.9Misty Fonnesbeck63.67aUTBear River
10.11Deborah Belnap63.99aUTOgden
800 Meters
1.12Jamie Stokes2:15.70aUTOgden
2.11Avery Calton2:16.18aUTOgden
3.10Sarah Feeny2:16.24aUTOgden
4.11Sierra Lawrence2:20.72aUTOgden
5.9Whitney Wilcox2:21.52aUTBear River
6.11Sara Mathewson2:22.44aUTOgden
7.9Lydia Trotter2:23.28aUTOgden
8.11Melissa Garrett2:25.44aUTOgden
9.10Laura Deru2:27.40aUTMorgan
10.11Morgan Vorwaller2:29.49aUTStansbury
1600 Meters
1.12Jamie Stokes4:54.37aUTOgden
2.10Sarah Feeny4:59.30UTOgden
3.11Avery Calton5:15.10UTOgden
4.11Jessica Sams5:18.50UTOgden
5.11Melissa Garrett5:20.00UTOgden
6.11Sara Mathewson5:20.76aUTOgden
7.9Hannah Allred5:24.22aUTOgden
8.11Deborah Belnap5:24.80aUTOgden
9.12Bronwyn Douglas5:38.37aUTStansbury
10.11Sierra Lawrence5:43.22aUTOgden
3200 Meters
1.12Jamie Stokes10:43.43aUTOgden
2.10Sarah Feeny10:54.26aUTOgden
3.11Melissa Garrett11:16.13aUTOgden
4.11Jessica Sams11:24.27aUTOgden
5.9Hannah Allred11:31.07aUTOgden
6.11Sara Mathewson11:49.80aUTOgden
7.12Bronwyn Douglas12:39.01aUTStansbury
8.11Deborah Belnap12:43.80aUTOgden
9.10Andrea Millburn12:46.06aUTMorgan
10.11Courtney Peterson12:50.12aUTOgden
100m Hurdles - 33"
1.12Kapri Beus15.78aUTBear River
2.11Kayla Jackson16.05aUTMorgan
3.11Alyssa Banks16.13aUTTooele
4.12McCall Jensen16.16aUTOgden
5.9Brittan Duerden16.21aUTMorgan
6.12Courtenae Nielson17.29aUTStansbury
7.10Courtney Chambers17.45a16UTTooele
8.11Sierra Payne17.71aUTBear River
9.11Erika Alvey17.75aUTStansbury
10.12Hope Wotherspoon17.81aUTTooele
300m Hurdles - 30"
1.12Kapri Beus47.82aUTBear River
2.11Alyssa Banks48.39aUTTooele
3.11Kayla Jackson48.85aUTMorgan
4.12Megan Passey49.97aUTMorgan
5.11Erika Alvey50.53aUTStansbury
6.11Natasha Andersen50.55aUTMorgan
7.12Hope Wotherspoon50.70aUTTooele
8.12Hannah Cornaby50.78aUTBear River
9.10Whitley Ernst50.82aUTGrantsville
10.10Melody Callister51.09aUTTooele
4x100 Relay
1.-Relay Team50.61aUTBear River
2.-Relay Team51.17aUTOgden
3.-Relay Team51.49aUTMorgan
4.-Maddie Bender
Jenna Becker
Madie Alvey
Kendal Levine
52.66aUTStansbury
5.-Makaylee Bird
Hope Wotherspoon
Stacey Medley
Alexis Hardy
54.69aUTTooele
6.-Hailey Stevens
Cassidy Riding
Anna Christensen
Callie Durfee
55.41aUTGrantsville
4x200 Relay
1.-Madison Headman
Elizabeth Coble
Kaitlyn Hardy
Kenya Russell
2:06.44aUTTooele
2.-Relay Team2:12.84aUTGrantsville
4x400 Relay
1.-Relay Team4:01.6aUTBear River
2.-Relay Team4:04.5aUTOgden
3.-Relay Team4:05.29aUTMorgan
4.-Morgan Vorwaller
Abigail Beazer
Krissy Nobles
Madie Alvey
4:13.48aUTStansbury
5.-Stacey Medley
Becca Smaellie
Alyssa Banks
Brindisy Russell
4:21.41aUTTooele
6.-Relay Team4:56.80aUTGrantsville
7.-Majerle Zundel
Audrey Zundel
Sydney Medsker
Denisse Martinez
5:05.19aUTBen Lomond
4x800 Relay
1.-Relay Team12:13.00aUTGrantsville
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Relay Team4:14.30aUTOgden
2.-Relay Team4:22.5aUTBear River
3.-Maddie Bender
Jenna Becker
Abigail Beazer
Morgan Vorwaller
4:31.40aUTStansbury
4.-Relay Team4:32.9aUTMorgan
5.-Madison Headman
Kenya Russell
Brindisy Russell
Amber Haskell
4:39.32aUTTooele
6.-Mackenzie Abbott
Sydney Bucher
Audrey Zundel
Majerle Zundel
4:46.50aUTBen Lomond
7.-Whitley Ernst
Lisa Sandberg
Jennifer Christensen
Emily Herpich
5:06.00aUTGrantsville
Shot Put - 4kg
1.11Kassie Nagel39' 7.50UTMorgan
2.11Lyndsie Thompson34' 3.00UTStansbury
3.11Courtney Morgan33' 1.00UTBear River
4.12Becca Smaellie32' 9.00UTTooele
5.12Kathryn Christensen32' 3.50UTBear River
6.10Terrell Womack31' 1.50UTBear River
7.12Kelsey Henry30' 9.00UTMorgan
8.10Julie Curtis30' 5.00UTGrantsville
9.11McKae Searle29' 4.00UTTooele
10.11McKenzie Alvarez29' 1.00UTTooele
Discus - 1kg
1.11Kassie Nagel129' 11.00UTMorgan
2.11Lyndsie Thompson110' 8.25UTStansbury
3.12Kelsey Henry110' 4.50UTMorgan
4.12Becca Smaellie101' 8.00UTTooele
5.12Kathryn Christensen97' 1.25UTBear River
6.11Bailey Wilson95' 1.25UTStansbury
7.12BreAnn DeLaney92' 9.00UTGrantsville
8.9Tifannee Brandley91' 0.00UTBen Lomond
9.11McKenzie Alvarez88' 3.00UTTooele
10.11Courtney Morgan85' 8.00UTBear River
Javelin - 600g
1.12Becca Smaellie125' 7.00UTTooele
2.12Kelsey Henry113' 0.00UTMorgan
3.12Becca Shumway112' 2.00UTStansbury
4.11Bailey Wilson110' 4.50UTStansbury
5.12Rylie Matthews110' 0.50UTGrantsville
6.11Sydney Bucher106' 6.00UTBen Lomond
7.12Lizzie Stewart103' 2.00UTTooele
8.12BreAnn DeLaney94' 5.00UTGrantsville
9.10Sydnee Wixom91' 6.00UTMorgan
10.10Emmi Gertson88' 7.00UTStansbury
High Jump
1.9Brittan Duerden5' 7.00UTMorgan
2.9Jennifer Christensen5' 6.00UTGrantsville
10Hailey Stevens5' 6.00UTGrantsville
4.11Jandie Summers5' 1.00UTBear River
12Hannah Cornaby5' 1.00UTBear River
6.12McCall Jensen4' 11.06UTOgden
7.11Mackenzie Abbott4' 10.00UTBen Lomond
12Rylie Matthews4' 10.00UTGrantsville
12Courtenae Nielson4' 10.00UTStansbury
12Majerle Zundel4' 10.00UTBen Lomond
Long Jump
1.11Mackenzie Abbott17' 4.00UTBen Lomond
2.10Candice Buttars17' 3.00UTBear River
3.10Hailey Stevens16' 4.75UTGrantsville
4.11Madie Alvey16' 0.50UTStansbury
5.12McCall Jensen15' 9.76UTOgden
6.12Courtenae Nielson15' 9.00UTStansbury
7.11Jandie Summers15' 8.00UTBear River
10Terrell Womack15' 8.00UTBear River
9.11Erika Alvey15' 7.00UTStansbury
10.11Jenna Becker15' 6.50UTStansbury
View Top 1 in These Events | View More Events
Log in to embed this report into your website
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.