Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Michael Snowden11.24cWIBrown DeerApr 27Tiger Invite
2.11Brandon Hopkins11.39WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
3.11Nick Sierra11.40WIKettle Moraine LutheranMay 08KML Invite
4.11Aaron Williamson11.52WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
5.12AJ Anderson11.76WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
6.12Xavier Johnson11.78WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
7.10Ke'Juan Golden11.88WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
8.10Jekim Jones Jr11.89WIMessmerApr 28SJNMA Invitational
9.9Montravius Berry11.90WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
10.12Rai'Shun Woodson11.94cWIBrown DeerMay 11Borg Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Justin Rabon22.06 (-.4)WIShorewoodJun 01WIAA D2 State Meet
2.11Nick Sierra22.75WIKettle Moraine LutheranMay 08KML Invite
3.11Josh Strasser22.82WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
4.10Taylor Dennis23.34WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
5.10Anthony Brewer23.57WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
6.12Julien Phifer23.61WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
7.12Tyler White23.82WIMilwaukee LutheranApr 21WISCO Viking Coed Invite
8.11Vincent Walker23.94WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
9.12AJ Anderson23.95WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
10.12Kevin Folker24.04WIMilwaukee LutheranMay 15North Shore Conference Outdoor
View full rankings...
400 Meters
1.11Justin Rabon48.49WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
2.11Nick Sierra49.00WIKettle Moraine LutheranMay 04Lutheran Invitational (LIT)
3.11Josh Strasser49.36WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
4.11Jake Schimenz50.59WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
5.12Kenny Myatt51.39WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
6.12Jeff Meitler52.18WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
7.12Jake Spring52.91WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
8.10Drew Schroeder53.99WIKettle Moraine LutheranApr 21WISCO Viking Coed Invite
9.12Kevin Folker54.46WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
10.12Drake Schwarten54.67WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Jake Schimenz1:55.34WIBrown DeerJun 01WIAA D2 State Meet
2.12Jeff Meitler1:55.56WIMilwaukee LutheranJun 01WIAA D2 State Meet
3.10Jacob Goldberg1:59.11WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
4.11Garrett Miller2:00.42WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
5.9James Jeninga2:03.79WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
6.11Nick Sierra2:06.95WIKettle Moraine LutheranApr 11Early Bird Outdoor Time Trials
7.11Erik Thorson2:07.88WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
8.11Josh Strasser2:08.85WIKettle Moraine LutheranApr 11Early Bird Outdoor Time Trials
9.9Sam Shields2:10.18WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
10.12Bryant Eckes2:11.01WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jeff Meitler4:17.94WIMilwaukee LutheranJun 01WIAA D2 State Meet
2.10Charlie Stahl4:26.78WIShorewoodJun 01WIAA D2 State Meet
3.9Sam Kuhlmann4:43.98WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
4.12Seth Borchart4:47.41WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
5.9Sam Shields4:49.03WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
6.11David Jorgenson4:49.90WIMilwaukee LutheranMay 24Kewaskum Sectional
7.11Garrett Miller4:54.26WIKettle Moraine LutheranMay 04Lutheran Invitational (LIT)
8.10Max Riederer4:55.01WIMilwaukee LutheranApr 14Tom Burger Invitational
9.11Nick Sandoval4:59.58WIKettle Moraine LutheranMay 01KML Flyway Quad
10.9Quinn Armitage5:01.93WIMilwaukee LutheranMay 17NSC JV Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jeff Meitler9:28.90WIMilwaukee LutheranJun 01WIAA D2 State Meet
2.12Peter Morris9:40.35WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
3.11Thomas Treacy10:15.19WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
4.12Seth Borchart10:16.28WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
5.11Nick Sandoval10:30.04WIKettle Moraine LutheranApr 21WISCO Viking Coed Invite
6.11David Jorgenson10:37.80WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
7.10Max Riederer10:39.59WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
8.11Daniel Vrobel11:03.71WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
9.11Curtis Hogg11:16.4hWIBrown DeerApr 27Tiger Invite
10.9Michael Weedon11:40.9hWIBrown DeerApr 27Tiger Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Evan Naber15.05WIBrown DeerJun 01WIAA D2 State Meet
2.12Matt Emmons15.89WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
3.11John Pless16.54WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
4.11Isaiah Terry17.08WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
5.10James Riegelman17.30WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
6.12Jamar Evans18.54WIMessmerApr 14Tom Burger Invitational
7.10Chandler Niemann19.35WIKettle Moraine LutheranApr 11Early Bird Outdoor Time Trials
8.11Cameron Cole20.36WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
9.9Alexander Pankow20.59WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
10.9Nathan Schleef20.78WIKettle Moraine LutheranMay 11Flyway Frosh/Soph Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Evan Naber40.43WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
2.11John Pless42.00WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
3.12Matt Emmons42.73WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
4.10James Riegelman45.11WIKettle Moraine LutheranMay 04Lutheran Invitational (LIT)
5.11Isaiah Terry45.50WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
6.10Chandler Niemann46.22WIKettle Moraine LutheranApr 21WISCO Viking Coed Invite
7.10Brandon Shiley46.23WIKettle Moraine LutheranMay 11Flyway Frosh/Soph Meet
8.10Drew Schroeder46.59WIKettle Moraine LutheranApr 11Early Bird Outdoor Time Trials
9.11Cameron Cole47.45WIMilwaukee LutheranApr 26Port Washinton JV Invite
10.11Curt Homan48.10WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Julien Phifer
Aaron Williamson
Brandon Hopkins
Montravius Berry
44.58WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
2.-Relay Team46.36WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
3.-Richard Khy-chhiv
Jacob Freuler
Nick Coleman
Nick Jellen
46.56WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
4.-Zach Voigt
Min Kwan Kim
Michael Loescher
Zeke Malchow
47.13WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
5.-Charlie Koczela
Nathan Wickstrom
Jake Sippell
Charles Sedli
47.16WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
6.-Devonaire Campbell
Brandon Edwards
Kamau Kamanga
Rashad Harwell
53.89WIHope SchoolMay 04Lutheran Invitational (LIT)
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Taylor Dennis
Charlie Koczela
Alec Grimmer
Anthony Brewer
1:32.08WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
2.-Vincent Walker
Kevin Folker
Brandon Hopkins
Julien Phifer
1:32.82WIMilwaukee LutheranMay 24Kewaskum Sectional
3.-Taiwo Amusa
Rai'Shun Woodson
Dewayne Edwards
Michael Snowden
1:36.7hWIBrown DeerApr 27Tiger Invite
4.-Herb Forbes
Jekim Jones Jr
Deonte Newsome
Trayvond Whitaker
1:37.03WIMessmerApr 14Tom Burger Invitational
5.-Zach Voigt
Zach Gruber
Michael Loescher
Andrew Boaz
1:38.37WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
6.-Devonaire Campbell
Brandon Edwards
Dante Hamilton
Nick Waller
1:45.54WIHope SchoolMay 04Lutheran Invitational (LIT)
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Alec Grimmer
Taylor Dennis
Jacob Goldberg
Justin Rabon
3:21.42WIShorewoodJun 01WIAA D2 State Meet
2.-Zach Gruber
Nick Sierra
Drake Schwarten
Josh Strasser
3:25.70WIKettle Moraine LutheranJun 01WIAA D2 State Meet
3.-Vincent Walker
Kevin Folker
Sam Konings
Jake Spring
3:29.30WIMilwaukee LutheranMay 24Kewaskum Sectional
4.-Taiwo Amusa
Evan Naber
Matt Emmons
Jake Schimenz
3:32.0hWIBrown DeerMay 11Borg Invitational
5.-Relay Team3:39.91WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Jacob Goldberg
Peter Morris
Jack Mauer
Charlie Stahl
8:10.16WIShorewoodJun 01WIAA D2 State Meet
2.-James Jeninga
Sam Konings
Seth Borchart
David Jorgenson
8:29.64WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
3.-Erick Thorson
Bryant Eckes
Nick Sandavol
Garrett Miller
8:29.73WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
4.-Curtis Hogg
Brandon Szczepanski
Michael Weedon
Jake Schimenz
9:28.7hWIBrown DeerApr 27Tiger Invite
5.-Relay Team10:11.30WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Aaron Williamson52' 4WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
2.11Kurt Rathke46' 10WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
3.12Tyler Bohachek44' 5.5WIMilwaukee LutheranMay 24Kewaskum Sectional
4.10Shane McGaffick41' 1.25WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
5.10Carter Aisbet40' 8.25WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
6.12Kenny Myatt40' 2WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
7.12Ronny Lor40' 1WIBrown DeerApr 27Tiger Invite
8.11Anthony Pflughoeft40' 0.75WIKettle Moraine LutheranMay 01KML Flyway Quad
9.10Rodney Neely39' 8WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
10.11Dante Hamilton37' 9WIHope SchoolMay 04Lutheran Invitational (LIT)
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Alec Bergmann145' 8WIKettle Moraine LutheranMay 24Kewaskum Sectional
2.11Josh Strasser128' 2WIKettle Moraine LutheranApr 21WISCO Viking Coed Invite
3.11Dan Taylor125' 6WIUniversity School of MilwaukeeMay 24Kewaskum Sectional
4.12Tyler Bohachek121' 3WIMilwaukee LutheranMay 15North Shore Conference Outdoor
5.11Martin Loescher119' 8WIKettle Moraine LutheranMay 04Lutheran Invitational (LIT)
6.12Ronny Lor117' 2WIBrown DeerApr 27Tiger Invite
7.11Julien Addison116' 7WIUniversity School of MilwaukeeMay 24Kewaskum Sectional
8.12Marlon Parr111' 0WIBrown DeerMay 11Borg Invitational
9.10Shane McGaffick107' 0WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
10.12Brandon McGaffick102' 3WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Drake Schwarten6' 2WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
12Jake Spring6' 2WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
3.11Aaron Williamson6' 0WIMilwaukee LutheranApr 27Dan Benson Invitational
4.12Rai'Shun Woodson5' 10WIBrown DeerMay 11Borg Invitational
5.12William Johnson5' 8WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
6.9Deonte Newsome5' 7WIMessmerApr 14Tom Burger Invitational
7.9James Jeninga5' 6WIMilwaukee LutheranApr 11Early Bird Outdoor Time Trials
10Brandon Shiley5' 6WIKettle Moraine LutheranApr 26KML JV Invite
12Brian Emo5' 6WIMilwaukee LutheranMar 13Co-Ed Dual Indoor Scrimmage with Port Washington
9Max Gietzen5' 6WIShorewoodMay 04Myrhum Invite
11Jack Wallish5' 6WIBrown DeerApr 27Tiger Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Taiwo Amusa11' 0WIBrown DeerMay 11Borg Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Tyler White22' 1WIMilwaukee LutheranApr 04North Shore Conference Boys Indoor Championships
2.12Brian Emo21' 2.5WIMilwaukee LutheranMay 24Kewaskum Sectional
3.12Deion Jackson-Body20' 10.75WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
4.10Djdade Denson20' 8WIUniversity School of MilwaukeeApr 21WISCO Viking Coed Invite
5.10Taylor Dennis20' 2.75WIShorewoodMay 24Kewaskum Sectional
6.9Montravius Berry19' 5.25WIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Regional Meet
7.11Carl Greer18' 9.5WIMilwaukee LutheranMar 20Dual Meet with Wisco
8.11Zach Gruber18' 8.75WIKettle Moraine LutheranMay 14Flyway Conference Championships
9.12Kenny Myatt18' 1WIMessmerApr 14Tom Burger Invitational
10.10Terrance Banks17' 11.75WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.10Djdade Denson43' 3.25WIUniversity School of MilwaukeeJun 01WIAA D2 State Meet
2.12Brian Emo42' 0.5WIMilwaukee LutheranMay 08KML Invite
3.12Xavier Johnson41' 2WIMessmerMay 08Richmond/Erickson Invitational
4.11Jack Wallish38' 10.75WIBrown DeerMay 24Kewaskum Sectional
5.11Devonaire Campbell38' 4WIHope SchoolMay 04Lutheran Invitational (LIT)
6.10Nathaniel Fogg38' 0WIDominicanMay 24Kewaskum Sectional
7.10Terrance Banks37' 6.25WIMilwaukee LutheranApr 27Dan Benson Invitational
8.12Kevin Folker37' 0.5WIMilwaukee LutheranMay 02North Shore Conference Relays
9.9Deonte Newsome36' 7.5WIMessmerApr 14Tom Burger Invitational
10.9Jacob Lloyd35' 8WIMilwaukee LutheranMay 17NSC JV Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.