Team Results Management

Mens

100 Meters
1.8Dakota Allaire11.89ORHarperApr 248 SRv Meet @ Ontario
2.9Casey Brandon11.94cORSouth EugeneMay 09South Eugene @ Marist
3.8Trevor Verhelst12.00ORUnionMay 24Mid-Valley Meet of Champions
4.8Zacharie Breaux12.04cORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
5.8Damion Morris12.54cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
6.9Matt Bernards12.60ORYamhill-CarltonMay 17Cowapa League District Meet Day 1
7.9Daniel Krueger12.64cORSouth EugeneMay 09South Eugene @ Marist
8.8Garrett McConnell12.72ORGrant UnionMay 08Crane MS Mid-Week
9.8Noah Lunger12.74cORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
8David Holland12.74cORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
8Leonardo Mata-Hernandez12.74cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
View full rankings...
200 Meters
1.9Casey Brandon24.04cORSouth EugeneMay 11Sheldon, SE, Thurston JV Meet
2.8Trevor Verhelst24.46ORUnionMay 24Mid-Valley Meet of Champions
3.9John Saylor25.24ORSouth EugeneMar 17Purple & White (Intrasquad Dual)
4.9Matt Bernards25.62ORYamhill-CarltonMay 17Cowapa League District Meet Day 1
5.9Kirk Bassett26.02ORSouth EugeneMar 17Purple & White (Intrasquad Dual)
6.8David Holland26.14cORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
7.8Leonardo Mata-Hernandez26.24cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
8.8Noah Lunger26.34cORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
8Zacharie Breaux26.34cORSpencer ButteApr 26ATA vs Spencer Butte
10.7Orion Smith26.64cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
View full rankings...
400 Meters
1.8Trevor Verhelst55.08ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
2.8Brooke Scantling57.00ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
3.9Lucas Dickens58.44cORYamhill-CarltonMay 02YC vs. Banks
4.9Reilly Bloomer58.57ORSouth EugeneApr 17Springfield, Churchill @ South Eugene
5.9Matt Bernards58.64cORYamhill-CarltonApr 19Astoria @ Yamhill-Carlton
6.8Trey Recanzone59.28ORHinesApr 21Crane MS Meet
7.8Luca Queirolo1:00.14cORYamhill CarltonMay 09CVL 7th and 8th Disrticts
8.8Andres Manzo1:01.34cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
9.8Noah Lunger1:01.74cORSpencer ButteMay 03Monroe MS vs Spencer Butte MS
10.8Kadin Wilson1:01.84cORYamhill CarltonApr 11Dayton Jr high: Dayton, St. Paul, Y-C
View full rankings...
800 Meters
1.9Reilly Bloomer2:07.8hORSouth EugeneMay 02Willamette at South Eugene
2.8Luke Curry2:19.9hORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
3.8Samuel O'Reilly2:25.20ORUnionApr 27Union Jr. High Invitational
4.8Pascal Koyn2:29.0hORCal YoungApr 26Madison MS vs Cal Young MS
5.8Derric Donenoo2:29.1hORYamhill CarltonApr 18CVL YCIS, Sheridan, Amity, St. Paul
6.8Miles Wright2:32.1hORSpencer ButteMay 17North Side Middle School Sub Districts
7.7Spencer Tsai2:32.8hORSpencer ButteMay 03Monroe MS vs Spencer Butte MS
8Juan Aguirre-Olmos2:32.8hORThe DallesApr 12Riverside Jr. High Invitational
9.8Blake Meeuwsen2:33.1hORYamhill CarltonApr 11Dayton Jr high: Dayton, St. Paul, Y-C
10.7Griffin Coleman2:35.2hORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
View full rankings...
1500 Meters
1.9Reilly Bloomer4:15.7hORSouth EugeneMay 09South Eugene @ Marist
2.8Blake Meeuwsen4:52.2hORYamhill CarltonApr 18CVL YCIS, Sheridan, Amity, St. Paul
3.8Samuel O'Reilly4:53.20ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
4.8Trey Recanzone4:59.55ORHinesApr 26Hines Middle School Meet
5.8Andres Manzo5:00.7hORThe DallesMay 10Pendleton Int.
6.7Spencer Tsai5:02.1hORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
7.8Miles Wright5:07.6hORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
8.8Derric Donenoo5:07.7hORYamhill CarltonApr 18CVL YCIS, Sheridan, Amity, St. Paul
9.8Andrew Kilby5:15.01ORGrant UnionMay 04Baker Middle School Invite
10.7Griffin Coleman5:20.0hORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
View full rankings...
3000 Meters
1.9Reilly Bloomer9:00.81ORSouth EugeneMay 04Nike/Jesuit Twilight Relays
2.8Samuel O'Reilly11:20.75ORUnionMay 04Baker Middle School Invite
3.7Quinn Evans11:54.19ORUnionMay 04Baker Middle School Invite
4.8Harris Lackey12:00.37ORUnionMay 04Baker Middle School Invite
5.9Isaiah Cooper12:11.46ORYamhill-CarltonApr 26YC at Scappoose
6.7Jayson Blackburn12:24.93ORUnionMay 04Baker Middle School Invite
7.8James Obradovich14:52.70ORHinesMay 04Baker Middle School Invite
View full rankings...
100m Hurdles - 30"
1.8Andy Meyers15.94cORYamhill CarltonApr 18CVL YCIS, Sheridan, Amity, St. Paul
2.8Garrett Hitz17.74cORPrairie CityApr 12La Grande Middle School Track Meet
3.8Joe Haney17.82ORYamhill CarltonMay 03CVL Dayton JH Actual Meet
4.8Josiah Kellogg17.83ORGrande Ronde AcademyApr 27Union Jr. High Invitational
5.6Cade Reed18.07ORGrande Ronde AcademyApr 27Union Jr. High Invitational
6.7Mitchell Dignan18.79ORArbor School of Arts and SciencesApr 2738th Annual Catlin Gabel Invitational
7.8Greg Chandler18.94cORHarperMay 04High Desert Middle School Meet
8.8Jesse Schacht19.24cORThe DallesMay 10Pendleton Int.
9.7Dallon Higgins19.27ORHinesMay 04Baker Middle School Invite
10.7Matt Selves19.34cORThe DallesApr 24The Dalles Int.
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Garrett Hitz32.14ORPrairie CityApr 21Crane MS Meet
2.8Taylor Klus33.07ORHinesApr 21Crane MS Meet
3.8Scott Yeager34.66ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
4.8Greg Chandler36.14cORHarperApr 18WIC 2A Marsing Host
5.7Hunter Freitag36.51ORHinesApr 26Hines Middle School Meet
6.6Garrett Fisher37.64ORHarperApr 05WIC 2A Nyssa Host
7.7Wyatt Williams38.64cORPrairie CityMay 04High Desert Middle School Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team48.94cORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
2.8Trevor Verhelst
Aaron Clark
Tim Cronen
Brooke Scantling
49.44cORUnionApr 12La Grande Middle School Track Meet
3.8Leonardo Mata-Hernandez
Manuel Ruiz
Damion Morris
Francisco Villegas
50.34cORThe DallesMay 10Pendleton Int.
4.-Luca Queirolo
Andy Meyers
Kameron Hall
Kadin Wilson
51.14cORYamhill CarltonApr 09CVL Amity vs Nestucca, YC
5.-Ethan Camerena
Devin Packard
Wyatt Williams
Garrett Hitz
51.94cORPrairie CityApr 12La Grande Middle School Track Meet
6.8Trey Recanzone
Shawn Plueard
Ty Reid
Trace Tiller
52.41ORHinesApr 21Crane MS Meet
7.8Leonard Radinovich
Kyle Cook
Andrew Kilby
Garrett McConnell
52.81ORGrant UnionMay 08Crane MS Mid-Week
8.7Jake Dittmer
Austin Wimer
Cheyce Baum
Garrett Daly
53.04cORTimber RidgeApr 25Linus Pauling Track & Field Invitational
9.-Gabe Cobian
Conner Pashke
John Grounds
Alex Vera
53.94cORLost RiverApr 20Ponderosa Invitational
10.-Relay Team56.55ORArbor School of Arts and SciencesApr 2738th Annual Catlin Gabel Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.8Brooke Scantling
Aaron Clark
Trevor Verhelst
Samuel O'Reilly
4:11.02ORUnionApr 27Union Jr. High Invitational
2.8Jackson Harloff
Luca Queirolo
Blake Meeuwsen
Kadin Wilson
4:11.1hORYamhill CarltonMay 09CVL 7th and 8th Disrticts
3.8Leonard Radinovich
Kyle Cook
Garrett McConnell
Andrew Kilby
4:15.73ORGrant UnionMay 04Baker Middle School Invite
4.-Relay Team4:36.22ORArbor School of Arts and SciencesApr 2738th Annual Catlin Gabel Invitational
5.8Trey Recanzone
Shawn Plueard
Taylor Klus
James Obradovich
4:46.79ORHinesApr 21Crane MS Meet
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Steven Rasinski38' 9ORHuntingtonApr 12Harper MS Invitational
2.8Ty Reid38' 8ORHinesApr 21Crane MS Meet
3.7Addison Smith37' 3ORThe DallesApr 12Riverside Jr. High Invitational
4.8Cooper Huntington36' 11ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
5.8David Holland36' 10.5ORSpencer ButteMay 17North Side Middle School Sub Districts
6.7Quinton Bullock36' 3ORGrant UnionMay 08Crane MS Mid-Week
7.7Colin Sheehy34' 10ORUnionMay 04Baker Middle School Invite
8.7Jerod Fugere34' 7ORYamhill CarltonMay 03CVL Dayton JH Actual Meet
9.8Dominick Crittenden34' 2ORTimber RidgeApr 25Linus Pauling Track & Field Invitational
10.8Francisco Villegas33' 11ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
View full rankings...
Discus - 1kg
1.7Addison Smith122' 6ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
2.8Steven Rasinski120' 9ORHuntingtonApr 12Harper MS Invitational
3.8Ty Reid112' 6ORHinesApr 21Crane MS Meet
4.8Ricky Weickium100' 5ORGrant UnionApr 26Hines Middle School Meet
5.8Alec Chapin-Jones98' 3ORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
6.7Devin Packard95' 7ORPrairie CityApr 21Crane MS Meet
7.8Cooper Huntington94' 11ORUnionApr 20Elgin Jr High Invite
8.8Ty Hueckman94' 2ORHinesApr 21Crane MS Meet
9.7Dominique Seufalemua93' 5.75ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
10.8Josiah Kellogg90' 8ORGrande Ronde AcademyApr 27Union Jr. High Invitational
View full rankings...
Javelin - 300g TJ
1.8Leonardo Mata-Hernandez165' 9ORThe DallesMay 10Pendleton Int.
2.7John Miller147' 7ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
3.7Max Romney136' 6ORThe DallesApr 27Arlington May Day Meet
4.7Matt Selves126' 4ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
5.8Andres Manzo124' 3ORThe DallesMay 10Pendleton Int.
6.7Dominique Seufalemua124' 1ORThe DallesMay 10Pendleton Int.
7.8Ricky Weickium105' 5ORGrant UnionMay 04Baker Middle School Invite
8.6Peiyton Slatt102' 11ORThe DallesApr 27Arlington May Day Meet
9.6Victor Spitzer97' 0ORThe DallesApr 27Arlington May Day Meet
10.8Dakota Allaire94' 6ORHarperMay 04High Desert Middle School Meet
View full rankings...
High Jump
1.9Aaron Heldt5' 8ORSouth EugeneMay 05Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Meet
2.8Dakota Allaire5' 6ORHarperApr 05WIC 2A Nyssa Host
3.8Jonathan Dugoni5' 2ORArbor School of Arts and SciencesApr 2738th Annual Catlin Gabel Invitational
7Lucas Terry5' 2ORArbor School of Arts and SciencesApr 2738th Annual Catlin Gabel Invitational
5.8Noah O'Connor-Linnemann5' 0ORSpencer ButteApr 19Kelly vs Spencer Butte
8Leonardo Mata-Hernandez5' 0ORThe DallesMay 10Pendleton Int.
8Damion Morris5' 0ORThe DallesApr 12Riverside Jr. High Invitational
8.7Steven Davis4' 10ORYamhill CarltonApr 09CVL Amity vs Nestucca, YC
8Trace Tiller4' 10ORHinesApr 21Crane MS Meet
8Garrett Hitz4' 10ORPrairie CityApr 12La Grande Middle School Track Meet
8Trey Recanzone4' 10ORHinesApr 26Hines Middle School Meet
8Derek Harney4' 10ORSpencer ButteApr 19Kelly vs Spencer Butte
9Reilly Bloomer4' 10ORSouth EugeneMar 17Purple & White (Intrasquad Dual)
6Marcus Johnson4' 10ORSpencer ButteMay 17North Side Middle School Sub Districts
7Ian Barnard-Davidson4' 10ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
View full rankings...
Long Jump
1.8Zacharie Breaux19' 0ORSpencer ButteMay 24Districts (all 8 teams - R, SB, ATA, Kd, Mo., CY, Mad., Ky.)
2.9Aaron Heldt18' 9.75ORSouth EugeneApr 25Churchill, Marist @ South Eugene
3.8Dakota Allaire18' 4ORHarperApr 21Crane MS Meet
4.9Kirk Bassett18' 3.5ORSouth EugeneApr 06South Eugene @ Sheldon
5.8Damion Morris17' 9ORThe DallesApr 24The Dalles Int.
8Noah Lunger17' 9ORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
7.8Luca Queirolo17' 1ORYamhill CarltonApr 18CVL YCIS, Sheridan, Amity, St. Paul
8.9Casey Brandon16' 7.5ORSouth EugeneMar 17Purple & White (Intrasquad Dual)
9.8Trace Tiller16' 3ORHinesMay 08Sky View Meet
10.7Kai Roberts16' 2ORSpencer ButteMay 10Spencer Butte vs Roosevelt
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.