Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jakeil Bell11.19AKEast AnchorageMar 23The Mini (Day #2)
2.11Peter Kott11.26AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.10Antonio Brown11.29AKEast AnchorageApr 27Frosh/Soph Meet
4.12Joshua Pudlo11.35AKSouth AnchorageApr 05Big C Relays
5.10Anthony Griffith11.36 (1.1)AKBen EielsonMay 10Region VI 3A Championships Day 1
6.10Jordan Tufaga11.46AKDimondApr 05Big C Relays
12Hunter Desmond11.46AKLathropApr 05Big C Relays
8.12Tyler Rohde11.50AKChugiakMar 23The Mini (Day #2)
9.11Jaren Sumauang11.58AKSitkaMay 11Region V Championships 1A/2A/3A Day 2
10.12Chris Kveseth11.60AKChugiakMar 23The Mini (Day #2)
View full rankings...
200 Meters
1.12Tyler Rohde22.25 (2.1)AKChugiakApr 20Oregon Relays Day 2
2.12Jakeil Bell22.59AKEast AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.12Taj Showalter22.64AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
4.12Joshua Pudlo22.94AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.12Fua Bobo22.95AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
6.10Antonio Brown23.08AKEast AnchorageApr 27Frosh/Soph Meet
7.11Peter Kott23.13AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
8.12Hunter Desmond23.18AKLathropApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
9.12Michael Jones23.37AKDimondApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
10.12Luke Michael23.47AKSoldotnaMay 25Brian Young Invitational day 2
View full rankings...
400 Meters
1.12Chris Kveseth50.00AKChugiakMay 11Region IV Championships (Day #3)
2.12Kelton Thompson50.51AKKetchikanMay 25Brian Young Invitational day 2
3.12Joshua Pudlo50.96AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
4.11Daniel Remington51.45AKWest ValleyMay 25Brian Young Invitational day 2
5.12Luke Michael51.69AKSoldotnaMay 10Region III Championships
6.11Ibrahim Nur52.16AKWest AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.12Kristopher Roylance52.19AKWest AnchorageApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
8.12Brad Smithwick52.41AKKenai CentralMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
9.12Michael Moore52.47AKWest ValleyMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
10.10Cedarian Brunelle52.62AKDimondMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
View full rankings...
800 Meters
1.12Chris Kveseth1:58.31AKChugiakApr 05Big C Relays
2.12Thomas Dolan1:59.04AKBartlettApr 05Big C Relays
3.10Levi Fried2:00.18AKKodiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
4.10Levi Thomet2:00.66AKKodiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
5.11Christian Sessom2:00.71AKColonyApr 05Big C Relays
6.12Peter Noon2:00.76AKWest ValleyMay 11Region VI 4A Championships Day 2
7.12Clayton Hannah2:00.91AKKodiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
8.11Brandon Schafer2:01.51AKColonyMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
9.11Sam King2:02.34AKLathropMay 25Brian Young Invitational day 2
10.11Micah Hilbish2:02.48AKSkyview (Closed 2014)Apr 05Big C Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.10Levi Thomet4:11.63AKKodiakJun 08Portland Track Festival
2.12Peter Noon4:24.79AKWest ValleyMay 25Brian Young Invitational day 2
3.12Cole Christiansen4:27.2hAKKodiakMay 03Kodiak Invitational
4.12Taylor Turney4:28.05AKServiceMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
5.10Jonah Theisen4:28.21AKKenai CentralMay 10Region III Championships
6.12Thomas Dolan4:28.68AKBartlettApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
7.11Brandon Schafer4:30.86AKColonyMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
8.11John Farr4:31.11AKEast AnchorageApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
9.10Chandler Lokanin4:33.17AKDimondMay 25Brian Young Invitational day 2
10.10Levi Fried4:33.34AKKodiakMay 10Region III Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.10Levi Thomet9:11.30AKKodiakMay 25Brian Young Invitational day 2
2.12Cole Christiansen9:39.07AKKodiakMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
3.12Julian McCarthy9:54.15AKKodiakMay 10Region III Championships
4.12Miles Knotek9:56.86AKSewardMay 10Region III Championships
5.11John Farr9:57.61AKEast AnchorageMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
6.12Taylor Turney9:58.57AKServiceMay 25Brian Young Invitational day 2
7.11Austin Monzon9:59.96AKAnchorage ChristianMay 10Region III Championships
8.11David McPhetres10:00.68AKChugiakMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
9.10Jordan Theisen10:01.2hAKKenai CentralMar 22The Mini (Day #1)
10.11Iain Perry10:02.48AKDimondApr 05Big C Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Taj Showalter14.49AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
2.12Tyler Rohde14.69AKChugiakApr 13Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
3.11Leroy Elliott15.03AKWest AnchorageMay 25Brian Young Invitational day 2
4.11Andrew West15.27AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.10Tim Duke15.54cAKSkyview (Closed 2014)Apr 20Peninsula Tri-Meet
6.12Brandon Parish15.62AKEagle RiverApr 05Big C Relays
7.12Wade Ellis15.86AKSouth AnchorageApr 20Service vs. South Dual
8.11Mitchell Rilatos16.35AKWasillaMay 11Region III Championships
12Tevin Gladden16.35 (-.4)AKLathropMay 11Region VI 4A Championships Day 2
10.12Joe Ia16.42AKThunder MountainMay 11Region V Championships 4A Day #2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tyler Rohde38.02AKChugiakMay 25Brian Young Invitational day 2
2.12Taj Showalter38.34AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.11Leroy Elliott39.85AKWest AnchorageMay 25Brian Young Invitational day 2
4.11Andrew West40.71AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.10Tim Duke41.11AKSkyview (Closed 2014)May 10Region III Championships
6.12Ben Bayne41.15AKHoustonMay 18ASAA 1A/2A/3A State Championships Day 2
7.12Wade Ellis41.37AKSouth AnchorageMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
8.11Cameron Bryant41.77AKLathropMay 25Brian Young Invitational day 2
9.12Brandon Parish41.84AKEagle RiverApr 20Chugiak vs. Eagle River Dual
10.10Devin Millington42.79AKLathropMay 11Region VI 4A Championships Day 2
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jordan Tufaga
Stanson Afoa
Fua Bobo
Michael Jones
44.01AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
2.-Kaelen Lee
Tyreke Jennis
Chris Seminarrio
Hunter Desmond
44.38AKLathropMay 11Region VI 4A Championships Day 2
3.-Yong-Ray Chafin
Charles Sudduth
Danny Eagan
Dominick Anderson
44.58AKWest ValleyMay 11Region VI 4A Championships Day 2
4.-Diego Su'a-Te'o
Antonio Brown
Keeyon Scott
Jakeil Bell
44.85AKEast AnchorageMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
5.-Andrew West
Roman Stephan
Brett Morman
Joshua Pudlo
45.11AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
6.-Thavin Srisaneha
Eric Jones
Nyeem Johnson
Levi Hansen
45.43AKServiceMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.-Josh Obas
Billy Alcaide
Frederick Llorente
Jemuel Mangalus
45.54AKKodiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
8.-Tyler Carnahan
Dillon Pratt
Curtis Bringhurst
Michael Williams
45.66AKChugiakMay 11Region IV Championships (Day #3)
9.-Kevin Luafulu
Kasiah Malietufa-Lauofo
Edress Irving
Dustin Belgarde
45.71AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
10.-Desmond Corpuz
Marquie Rayford
Nathen Sailele
Leroy Elliott
46.26AKWest AnchorageMay 03Kodiak Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Travis Phillips
Kaelen Lee
Tyreke Jennis
Hunter Desmond
1:31.90AKLathropMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
2.-Michael Williams
Dillon Pratt
Chris Kveseth
Tyler Rohde
1:31.98AKChugiakMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.-Jordan Tufaga
C.J. Parker
Fua Bobo
Michael Jones
1:31.99AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
4.-Diego Su'a-Te'o
Antonio Brown
Chase Hawk
Jakeil Bell
1:34.17AKEast AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.-Kevin Luafulu
Taj Showalter
Kasiah Malietufa-Lauofo
Dustin Belgarde
1:34.35AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
6.-Ed Hall
Alec Smith
Julian Davis
Peter Kott
1:34.89AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.-Michael Moore
Daniel Remington
Dominick Anderson
Danny Eagan
1:35.58AKWest ValleyMay 04Lathrop Invitational
8.-Jason Daniels
Lucas Casebeer
Fox Michaud
Brad Smithwick
1:35.62AKKenai CentralMay 10Region III Championships
9.-Josh Obas
Billy Alcaide
Frederick Llorente
Jemuel Mangalus
1:35.85AKKodiakMay 10Region III Championships
10.-Ibrahim Nur
Marquie Rayford
Kristopher Roylance
Desmond Corpuz
1:36.22AKWest AnchorageMay 03Kodiak Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Michael Jones
David Schaffer
Stanson Afoa
Cedarian Clayton Brunelle
3:32.16AKDimondMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
2.-Billy Alcaide
Levi Fried
Clayton Hannah
Michael Ma'inifo
3:32.82AKKodiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
3.-Kit Hoog
John Randall
Peter Kott
Alec Smith
3:33.06AKEagle RiverMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
-Kenneth McCoy
Daniel Bilafer
Christian Sessom
Darien Sinnett
3:33.06AKColonyMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
5.-Ibrahim Nur
Marquie Rayford
Eli Shayer
Kristopher Roylance
3:34.03AKWest AnchorageMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
6.-Tyreke Jennis
Sam King
Noah Tsigonis
Cameron Bryant
3:34.65AKLathropMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
7.-Trevor Grams
Aaron Miller
Jordan Sondergaard
Arlen Mossgrove
3:38.36AKGlennallenMay 18ASAA 1A/2A/3A State Championships Day 2
8.-Jacob Guenther
Beau Albertson
Kelton Thompson
Douglas Cook
3:39.68AKKetchikanMay 11Region V Championships 4A Day #2
9.-Nate Simmers
Alex Brown
Michael Todd
Brayton Johnson
3:39.82AKAnchorage ChristianMay 18ASAA 1A/2A/3A State Championships Day 2
10.-Ty Jordan
Nathan Dennis
Sam Brownlee
Chris Kveseth
3:40.05AKChugiakApr 05Big C Relays
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Clayton Hannah
Levi Fried
Levi Thomet
Cole Christiansen
7:56.1hAKKodiakMay 25Brian Young Invitational day 2
2.-Jae Ham
Erik Wilcox
Kiel Kenning
Chandler Lokanin
8:30.34AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.-Konnor Peterson
Larkin Lynch
Curtis Sicks
Eli Shayer
8:30.35AKWest AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
4.-Daniel Bilafer
Darien Sinnett
Christian Sessom
Brandon Schafer
8:32.21AKColonyApr 05Big C Relays
5.-Andrew Eller
Graysen Sorensen
Daniel Serventi
Luke McLaughlin
8:32.73AKGrace ChristianMay 10Region III Championships
6.-Ty Jordan
Tim Sorensen
David McPhetres
Roan Hall
8:35.93AKChugiakMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.-Miles Knotek
Michael Marshall
Matthew Moore
Tannen Berry
8:39.94AKSewardMay 10Region III Championships
8.-Jacob Obrigewitch
Alex Widger
Joel Johnson
Miguel Obregon
8:40.38AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
9.-Ricky Voelz
Christopher Llanos
Beau Albertson
Jacob Guenther
8:40.76AKKetchikanMay 11Region V Championships 4A Day #2
10.-Griffin Toomey
Derek Steele
Jack Sexauer
Isaac Light
8:40.87AKSouth AnchorageMay 11Region IV Championships (Day #3)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Grant George56' 6AKGrace ChristianMay 25Brian Young Invitational day 2
2.11Zach Taplin48' 7AKCook Inlet AcademyApr 30Seward Invitational
3.12Ma'o Tosi48' 3.75AKEast AnchorageMay 04Anchorage Invitational (Day #3)
4.12William Harren47' 2AKWasillaMay 04Anchorage Invitational (Day #3)
5.11Ed Hall46' 1AKEagle RiverMay 04Anchorage Invitational (Day #3)
6.11Damian Coger45' 9.25AKLathropMay 10Region VI 4A Championships Day 1
7.12Hayden Niekamp45' 2.25AKPalmerMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
8.12Chatham Conner45' 1.5AKSitkaApr 26Capitol Invitational Day 1
9.12Rydell Reinbold44' 10AKEagle RiverApr 12Pro/Whit Indoor Championships (Day #1)
10.12Cole Criswell44' 7.25AKChugiakMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Grant George160' 7AKGrace ChristianMay 25Brian Young Invitational day 2
2.11Zach Taplin150' 9AKCook Inlet AcademyMay 10Region II Championships
3.11Ed Hall147' 0AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
4.12Victor Charoonsophonsak145' 6AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.12Esene Tui141' 8AKWest AnchorageMay 03Kodiak Invitational
6.12Rydell Reinbold136' 9AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.12Prince Launiuvao136' 7AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
8.11Jake Brownlee135' 8AKChugiakMay 11Region IV Championships (Day #3)
9.12Lincoln Johnson133' 0AKNikiskiApr 27Skyview Invitational @ Homer HS
10.12Brandon Corpuz131' 1AKDimondApr 19Dimond vs. West Dual
View full rankings...
High Jump
1.12Augustus Simmers6' 3AKAnchorage ChristianMay 10Region III Championships
12Tevin Gladden6' 3AKLathropMay 04Lathrop Invitational
3.12Jay Ulen6' 1AKSoldotnaApr 05Big C Relays
12Connor Looney6' 1AKPalmerMay 17ASAA 4A State Championships Day 1
5.11Leroy Elliott6' 0AKWest AnchorageApr 12Pro/Whit Indoor Championships (Day #1)
11Seth Carstens6' 0AKNikiskiMay 04Kenai Peninsula Borough Finals
7.12Michael Ma'inifo5' 10AKKodiakApr 26ACS-Seward-Kodiak CO-ED Tri
11Cameron Bryant5' 10AKLathropMay 04Lathrop Invitational
11Payton Fullmer5' 10AKChugiakApr 05Big C Relays
11Matt Barron5' 10AKHoustonApr 26Hoof and Wing Reloaded
10Tim Duke5' 10AKSkyview (Closed 2014)Apr 05Big C Relays
12Wade Stalker5' 10AKBartlettMay 11Region IV Championships (Day #3)
12Nick Bursell5' 10AKThunder MountainMay 11Region V Championships 4A Day #2
View full rankings...
Long Jump
1.12Susumu Jones21' 2.5AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
12Michael Ma'inifo21' 2.5AKKodiakMay 25Brian Young Invitational day 2
3.12Tevin Gladden21' 1AKLathropMay 25Brian Young Invitational day 2
4.10David Schaffer21' 0.5AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
5.12Stanson Afoa21' 0AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
6.12Brandon Parish20' 3.75AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.10Alex Pearce20' 3.25AKServiceMay 11Region IV Championships (Day #3)
8.12Jay Ulen20' 1.25AKSoldotnaMay 10Region III Championships
9.12Augustus Simmers20' 1AKAnchorage ChristianApr 05Big C Relays
10.10Michael Davis20' 0AKEast AnchorageMay 04Anchorage Invitational (Day #3)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tevin Gladden42' 2.75AKLathropMay 10Region VI 4A Championships Day 1
2.12Brandon Parish42' 2AKEagle RiverMay 11Region IV Championships (Day #3)
3.12Michael Ma'inifo42' 0.25AKKodiakMay 03Kodiak Invitational
4.12Stanson Afoa41' 6.75AKDimondMay 25Brian Young Invitational day 2
5.12Gatwech Both41' 2 (-2.8)AKColonyMay 18ASAA 4A State Championships Day 2
6.12Susumu Jones40' 8.25AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
7.12Jordan Black40' 7.25AKColonyMar 22The Mini (Day #1)
8.11Nate Simmers40' 6.75 (4.2)AKAnchorage ChristianMay 18ASAA 1A/2A/3A State Championships Day 2
9.11Leroy Elliott40' 4.25AKWest AnchorageMar 22The Mini (Day #1)
10.10David Schaffer40' 4AKDimondMay 11Region IV Championships (Day #3)
View full rankings...
Pentathlon Score (Outdoor)
1.12Tyler Rohde3683AKChugiakApr 05Big C Relays
2.12Taj Showalter3462AKBartlettApr 05Big C Relays
3.12Stanson Afoa3299AKDimondApr 05Big C Relays
4.11Brandon Schafer2944AKColonyApr 05Big C Relays
5.11Seth Carstens2816AKNikiskiApr 05Big C Relays
6.12Michael Ma'inifo2813AKKodiakApr 19Kodiak Invincible Pentathlon
7.12Taylor Turney2772AKServiceApr 05Big C Relays
8.12Clayton Hannah2727AKKodiakApr 19Kodiak Invincible Pentathlon
9.10Levi Thomet2465AKKodiakApr 19Kodiak Invincible Pentathlon
10.10Hayden Foster2362AKKodiakApr 19Kodiak Invincible Pentathlon
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.