Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Nolan Saraceni10.71MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
2.10Dalton Daum10.84MTButteMay 25Class A & AA State Track Meet
3.11Alex Mustard10.85MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Jake Messerly10.94MTSentinelMay 25Class A & AA State Track Meet
5.12Zach Bunney10.99MTButteMay 25Class A & AA State Track Meet
6.12Dustin Sobrero11.01MTColumbusMay 24Class B State Track Meet
7.11Wyatt David11.03MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
8.12Gunnar Brekke11.06MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
10Thor Olson11.06MTGeyserMay 16Northern C Divisional Meet
10.12Austin Carver11.09MTBeaverhead CountyMay 17Southwestern A Divisional Meet
11Alex Thomas11.09MTCharles M Russell(Great Falls)May 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
200 Meters
1.10Dalton Daum21.62MTButteMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Nolan Saraceni21.66MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
3.11Alex Mustard21.78MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Jake Messerly22.02MTSentinelMay 25Class A & AA State Track Meet
5.11Colin Dolese22.23MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
6.11Wyatt David22.37MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
7.11Andy Nordstrom22.42MTRed LodgeMay 24Class B State Track Meet
8.11Evan Epperly22.48MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
9.12Gunnar Brekke22.52MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
10.12Logan Harwood22.56MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Logan Harwood48.81MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Alex Klatt49.75MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
3.10Luke Hill49.91MTDawson CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Nathan Vanderby49.99MTManhattanMay 24Class B State Track Meet
5.12Jacob Kuilhaug50.21MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
6.10Brock Butcher50.22MTFergusMay 25Class A & AA State Track Meet
7.10Parker McCafferty50.28MTBeltMay 24Class C State Track Meet
8.11Evan Epperly50.32MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
9.11Kyle Nickol50.60MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
10.12Jon Nissen50.63MTLaurelMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Alex Klatt1:52.69MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Fredrick Petsch1:55.77MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Zach Perrin1:56.20MTFlatheadMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Logan Harwood1:56.57MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
5.10Karill Apedaile1:57.39MTHamiltonMay 25Class A & AA State Track Meet
6.11Mark Hovland1:57.68MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
7.11Jory Fisher1:57.74MTWhite Sulphur SpringsMay 17Western B-C Divisional Track Meet
8.11Nathan Connell1:58.30MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
11Colter May1:58.30MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
10.12Quinn Staats1:58.32MTSentinelMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Zach Perrin4:14.99MTFlatheadMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Troy Fraley4:17.22MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Adam Peterman4:17.26MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Fredrick Petsch4:23.26MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
5.12Layne Lantis4:24.22MTTerryMay 24Class C State Track Meet
6.11Christopher Herrick4:25.12MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
7.11Chance Hyatt4:25.85MTBainvilleMay 24Class C State Track Meet
8.11Anthony Schmalz4:26.3hMTHamiltonMay 17Southwestern A Divisional Meet
9.12Paden Alexander4:26.54MTRonanMay 24Class B State Track Meet
10.10Ty Mogan4:26.82MTLaurelMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
1 Mile
1.12Zach Falk4:58.55MTStillwater ChristianApr 26Timberlake Invite
2.10Brock Sandry5:05.73MTStillwater ChristianApr 26Timberlake Invite
3.11Aaron Benson5:11.85MTStillwater ChristianApr 26Timberlake Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.12Adam Peterman8:57.10MTHellgateApr 06Arcadia Invitational
2.12Zach Perrin8:57.68MTFlatheadApr 06Arcadia Invitational
3.12Troy Fraley9:12.68MTGlacierApr 06Arcadia Invitational
4.11Christopher Herrick9:17.36MTHellgateApr 06Arcadia Invitational
5.12Paden Alexander9:32.86MTRonanMay 24Class B State Track Meet
6.12Kyle Olson9:36.94MTRocky BoyMay 18North/East Divisional
7.9Aidan Reed9:38.98MTHelenaMay 25Class A & AA State Track Meet
8.10Kade McCutcheon9:45.76MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
9.12Layne Lantis9:47.00MTTerryMay 24Class C State Track Meet
10.10Ty Mogan9:50.73MTLaurelMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Mason Storm14.42MTCharles M Russell(Great Falls)May 25Class A & AA State Track Meet
2.12Brian Sinrud14.57MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Izaack Zier14.79MTManhattanMay 24Class B State Track Meet
4.12Jay Owens14.86MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
5.11Chris Lange14.94MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
6.11Silas Hasselbrook15.02MTLoyola-Sacred HeartMay 24Class B State Track Meet
7.11Noah James15.15MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
8.12Tra Ludeman15.30MTCharloMay 17Western B-C Divisional Track Meet
9.10Keaton Grove15.33MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
10.11Mick Paffhausen15.36MTBeaverhead CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Colin Dolese38.24MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
2.11Chris Lange38.52MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
3.10Josh Barrows39.22MTHelenaMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Preston Schubert39.24MTThompson FallsMay 24Class B State Track Meet
5.12Izaack Zier39.25MTManhattanMay 24Class B State Track Meet
6.12Jay Owens39.29MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
7.12Brian Sinrud40.02MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
8.11Mick Paffhausen40.16MTBeaverhead CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
9.10Taylor Trollope40.24MTBillings SkyviewMay 25Class A & AA State Track Meet
12Mason Storm40.24MTCharles M Russell(Great Falls)May 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team42.35MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
2.-Relay Team42.46MTButteMay 25Class A & AA State Track Meet
3.-Relay Team42.54MTSentinelMay 25Class A & AA State Track Meet
4.-Relay Team42.86MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
5.-Relay Team43.11MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
6.-Relay Team43.12MTCharles M Russell(Great Falls)May 25Class A & AA State Track Meet
7.-Relay Team43.27MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
8.-Relay Team43.30MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
9.-Relay Team43.47MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
10.-Relay Team43.54MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Relay Team1:37.51MTDawson CountyApr 05Queen City Classic
2.-Colton Johnston
Matt Robbins
Storm Wanstrath
Tyler Morris
1:38.5hMTDarbyMay 01Salmon River Drainage Meet
3.-BJ Bach
Zach Falk
Cayden Roberson
Josh Bray
1:40.34MTStillwater ChristianApr 20Priest River Invite
4.-Stealth Kilmer
Willy Cochran
Dylan Vaught
Ryan Knutson
1:42.62MTThompson FallsApr 13Kellogg Invite
5.-Billy Loewen
Alex Billet
Vicente Guerrero
Jarrod Tippens
1:46.62MTSuperiorApr 13Kellogg Invite
6.-Daniel Overman
Zach Osborne
Corey Tessier
Gary Wadman
1:54.15MTNoxonApr 13Kellogg Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:21.82MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
2.-Relay Team3:23.33MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
3.-Relay Team3:25.53MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
4.-Relay Team3:25.83MTSentinelMay 25Class A & AA State Track Meet
5.-Relay Team3:26.73MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
6.-Relay Team3:26.87MTLaurelMay 25Class A & AA State Track Meet
7.-Relay Team3:27.34MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
8.-Relay Team3:27.69MTTwin BridgesMay 24Class C State Track Meet
9.-Relay Team3:28.98MTHelenaMay 25Class A & AA State Track Meet
10.-Relay Team3:29.18MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
-Relay Team3:29.18MTColumbia FallsMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Jorey Egeland
Dylan Johnson
Alex Klatt
Zach Milburn
8:21.95MTBillings SeniorApr 27Kelly Walsh Invitational
2.-Bradley Heimbigner
Layton Jackson
Ty Mogan
Brandon Kanta
8:50.36MTLaurelApr 22Dan Hansen Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Relay Team3:57.3hMTDarbyMay 01Salmon River Drainage Meet
2.-Dalton Nelson
Dominique Holt
Jake Gascon
Tyler Riffle
4:10.51MTThompson FallsApr 13Kellogg Invite
3.-Vicente Guerrero
Bridger LaPierre
Tanner Smith
Billy Loewen
4:20.14MTSuperiorApr 13Kellogg Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nick Jackson57' 8MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Darby Maier57' 5MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
3.11Michael Quesenberry56' 10.5MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
4.11William Dissly54' 5.5MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
5.12Riley Sampson53' 6.25MTPolsonMay 25Class A & AA State Track Meet
6.12Nathan Bradley53' 1.5MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
7.11Chris Emter52' 4MTParkMay 25Class A & AA State Track Meet
8.11Tucker Yates51' 2.75MTColstripMay 24Class B State Track Meet
9.12Kyle Moore50' 7MTBeaverhead CountyMay 17Southwestern A Divisional Meet
10.10Zayne Babbitt48' 9.5MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Branden Butt163' 9MTCorvallisMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Nick Jackson162' 1MTBillings WestMay 25Class A & AA State Track Meet
3.11Jeff Fisher156' 1MTBakerMay 24Class B State Track Meet
4.11William Dissly155' 2MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
5.11Tucker Yates154' 7MTColstripMay 24Class B State Track Meet
6.12Riley Sampson153' 0MTPolsonMay 25Class A & AA State Track Meet
7.-Daulton King152' 11MTSidneyMay 01North/East Top 10
8.12Cody Vitt152' 7MTFairviewMay 24Class C State Track Meet
9.12Austin Woods151' 1MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
10.12Jake Dennehy150' 10MTButteMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Todd Ogden210' 8MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Taylor Huslander193' 2MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Shelton Todd192' 2MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
4.11Tay Hall187' 6MTChoteauMay 24Class B State Track Meet
5.12Jase Buche184' 2MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
6.12Collin Wahl182' 8MTScobeyApr 23Malta Athletic Club Invitational
7.12Ty Bermes181' 6MTJolietMay 24Class B State Track Meet
8.12Kaden Bedwell180' 9MTMaltaApr 03Cal Wearley Memorial
9.12Taylor Hill179' 6MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
10.11Sean Ward175' 11MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Matt Hayes6' 6MTFrenchtown/AlbertonMar 28Ronan St Ignatius Get Your Mark Meet
2.12Dominique Holt6' 4MTThompson FallsMay 17Western B-C Divisional Track Meet
12Preston Schubert6' 4MTThompson FallsMay 17Western B-C Divisional Track Meet
11Cole Hayes6' 4MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
12Dylan Hanser6' 4MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
6.12Daniel Lympus6' 3MTHellgateMay 25Class A & AA State Track Meet
11Hunter Swinehart6' 3MTCut BankApr 23Cut Bank Quad
8.12Jordan Grey6' 2MTBakerMay 24Class B State Track Meet
12James Vercella6' 2MTLaurelMay 25Class A & AA State Track Meet
12Ty Bermes6' 2MTJolietMay 24Class B State Track Meet
11Abe Westfall6' 2MTHamiltonMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Preston Schubert14' 7.5MTThompson FallsMay 24Class B State Track Meet
2.12David Diehl14' 3MTFrenchtown/AlbertonMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Webb O'Neill14' 0.75MTCharloMay 17Western B-C Divisional Track Meet
4.12Dominique Holt14' 0MTThompson FallsMay 17Western B-C Divisional Track Meet
12Dominick Speranza14' 0MTHelena CapitalMay 25Class A & AA State Track Meet
6.12Gunnar Hilborn13' 6MTHelenaMay 25Class A & AA State Track Meet
11Taylor Schwartz13' 6MTDawson CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
11Sean Foley13' 6MTWhitefishMay 25Class A & AA State Track Meet
11Grant Dokken13' 6MTBozemanMay 25Class A & AA State Track Meet
9Charles Barron13' 6MTBillings SeniorMay 25Class A & AA State Track Meet
12Brett Witt13' 6MTPowell CountyMay 17Western B-C Divisional Track Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Mathew Tokarz22' 7.75MTFlatheadMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Kyle Griffith22' 0MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
3.10Myka Penny21' 11.75MTWestby-GrenoraMay 24Class C State Track Meet
4.12Jalen Bell21' 8.75MTRonanMay 17Western B-C Divisional Track Meet
5.11Zac Agee21' 6.5MTVictorMay 24Class C State Track Meet
6.12Josh Bray21' 4.25MTStillwater ChristianApr 26Timberlake Invite
7.12Zach Girard21' 2.75MTBeaverhead CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
8.12Kyle Ball21' 2.5MTVictorMay 24Class C State Track Meet
9.12Dylan Hanser21' 2MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
10.11Tanner Schwartz21' 1.5MTDawson CountyMay 25Class A & AA State Track Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.12Mathew Tokarz48' 9.5MTFlatheadMay 25Class A & AA State Track Meet
2.12Weston Northrup46' 5.5MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
3.12Kyle Griffith45' 8.75MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
4.12Rial Gunlikson44' 10.75MTGlacierMay 25Class A & AA State Track Meet
12Jalen Bell44' 10.75MTRonanMay 24Class B State Track Meet
6.11Abe Westfall44' 3.5MTHamiltonMay 25Class A & AA State Track Meet
7.12Nico Graham44' 2.5MTBig SkyMay 25Class A & AA State Track Meet
8.12Kyle Ball43' 10MTVictorMay 17Western B-C Divisional Track Meet
9.12Dylan Hanser43' 6.25MTBillings Central CatholicMay 25Class A & AA State Track Meet
10.11Wyatt Pannabecker43' 5MTChoteauMay 18North/East Divisional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.