Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Chance Jones10.99WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
12Dominique Hill10.99WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
3.11Robert Counts11.03WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
4.11Billy Williams11.11WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
5.12Adam Kroupa11.16WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
6.12Jt Harper11.24WYNewcastleMay 103A East Regional Wyoming
10Christian Mayer11.24WYBig HornApr 22Dan Hansen Invitational
8.11Sean Watts11.26WYRivertonApr 30Riverton Twilight ll 2013
9.11Clay Carlson11.29WYKelly WalshApr 27Kelly Walsh Invitational
10.12Reno Averill11.30WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
View full rankings...
200 Meters
1.11Robert Counts21.99WYNatrona CountyApr 27Kelly Walsh Invitational
2.12Dallas Erisman22.20WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
12Casey Carlton22.20WYSheridanMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
4.11Dustin Erisman22.30WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
5.12Dominique Hill22.40WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
6.11Chance Jones22.46WYNatrona CountyApr 27Kelly Walsh Invitational
7.11Adam Haberkorn22.50WYCheyenne SouthMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
8.12Ben Mancuso22.57WYBurlingtonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
9.11Trevor Brost22.62WYNatrona CountyApr 27Kelly Walsh Invitational
11Clay Carlson22.62WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
View full rankings...
400 Meters
1.11Clay Carlson48.79WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
2.11Robert Counts48.82WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
3.12Ty Etchemendy49.94WYDouglasMay 103A East Regional Wyoming
4.12Dallas Erisman50.16WYCampbell CountyMay 04Camel Qualifier
5.10Carlos Salcido50.40WYRock SpringsMay 104A West Regional Wyoming
6.12David Livingston50.42WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
7.11Ryan Schwieger50.49WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
8.12Casey Carlton50.53WYSheridanMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
9.11Dustin Erisman50.61WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
10.12Nathan Spaulding50.80WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
View full rankings...
800 Meters
1.11Ricky Faure1:50.93WYRock SpringsMay 104A West Regional Wyoming
2.11Josh Hartford1:52.82WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
3.12Kinsly Smith1:55.76WYJacksonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
4.10Hunter Davila1:56.28WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
5.12Colton Gillum1:58.26WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
6.11Calum Kepler1:58.68WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
7.12Isaac Kiefer1:58.84WYBuffaloMay 103A East Regional Wyoming
8.12David Livingston1:58.91WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
9.12Michael Rotellini1:59.04WYSheridanMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
10.11Jonah Henry1:59.13WYLaramieMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
View full rankings...
1600 Meters
1.11Ricky Faure4:15.21WYRock SpringsMay 04BYU Invitational
2.10Hunter Davila4:22.07WYKelly WalshApr 22Dan Hansen Invitational
3.12Michael Rotellini4:22.36WYSheridanMay 04Camel Qualifier
4.11Josh Hartford4:22.65WYGreen RiverMay 04BYU Invitational
5.12Colton Gillum4:24.20WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
6.10Michael Downey4:26.96WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
7.11Devyn Brotherton4:30.44WYCodyApr 22Dan Hansen Invitational
8.12Josiah Colbert4:30.74WYCheyenne SouthMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
9.9Chris Henry4:31.10WYLaramieMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
10.12Grant Cameron4:31.70WYJacksonMay 04Shane Brock Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.11Jonah Henry9:19.73WYLaramieApr 05Arcadia Invitational
2.11Ricky Faure9:24.73WYRock SpringsMay 04BYU Invitational
3.10Hunter Davila9:35.50WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
4.12Colton Gillum9:40.16WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
5.12Michael Rotellini9:47.46WYSheridanMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
6.11Asher Catterall9:48.54WYRock SpringsApr 05Arcadia Invitational
7.12Josiah Colbert9:49.92WYCheyenne SouthMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
8.12Jamon Rodrigues9:50.82WYCampbell CountyApr 27Black Hills Track Classic
9.12Jesse Gray9:55.20WYRock SpringsMay 04BYU Invitational
10.12Kaylor Dolezal9:58.35WYMountain ViewMay 04BYU Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Joey Czellecz14.67WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
2.11Rocky Pratt14.72WYGreen RiverApr 19Green River Invite
3.12Nathan Pieper15.08WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
4.12Zach Huber15.12WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
5.12Ty Etchemendy15.16WYDouglasMay 04Camel Qualifier
6.12Jesse Hawk15.23WYWind RiverMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
7.10Kalei Smith15.32WYPowellApr 22Dan Hansen Invitational
8.12Michael Addleman15.46WYDouglasApr 30Race to the Ball
9.11Hayden Cragoe15.53WYPowellApr 22Dan Hansen Invitational
10.10Logan Wilson15.56WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Joey Czellecz38.85WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
2.12Ty Etchemendy39.29WYDouglasMay 04Camel Qualifier
3.12Zach Huber39.71WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
4.10Carlos Salcido40.06WYRock SpringsMay 104A West Regional Wyoming
5.12Matthew Wigglesworth40.60WYBig HornApr 22Dan Hansen Invitational
6.12Ryan Brough40.68WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
7.10Jackson Bower40.76WYCodyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
8.10Logan Wilson40.78WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
9.11Rocky Pratt40.93WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
10.12Colter Linford41.08WYCokevilleMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Trevor Brost
Tristin Cloward
Chance Jones
Garrett Ravert
43.38WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
2.-Christian Lango
Clay Carlson
Leighton Burgen
Trevor Thorvaldson
43.54WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
3.-Tevis Bartlett
Patrick Cunningham
Dominique Hill
Ryan Mehalick
43.77WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
4.-Relay Team44.45WYSheridanMay 04Camel Qualifier
5.-Josh Jenkins
Zach Wilkinson
Cody Dunn
Adam Haberkorn
44.55WYCheyenne SouthApr 05Okie Blanchard Track & Field Invite
6.-Kaden Legault
Bobby Winglegth
Bransen Bradshaw
Jon Harrison
44.64cWYLymanMay 03Grace Invitational
7.-Brady Barlow
Garrett Wilson
Zach Huber
Adam Kroupa
44.67WYGreen RiverMay 04Shane Brock Invite
8.-Luke Barron
Jace Marx
Garrett Lewis
Beau Marx
44.87WYBig PineyMay 04Shane Brock Invite
9.-Relay Team44.98WYRock SpringsMay 04Shane Brock Invite
10.-Tanner Anthos
Kyler Sellers
Brayton Sanders
Hyrum Peterson
45.03WYEvanston SeniorMay 104A West Regional Wyoming
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Relay Team1:52.02WYHulettApr 05Queen City Classic
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Joey Czellecz
Nathan Spaulding
Calum Kepler
Clay Carlson
3:23.13WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
2.-Trevor Brost
Robert Counts
Chance Jones
Ryan Schwieger
3:25.74WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
3.-Josh Hartford
Adam Kroupa
Garrett Wilson
Zach Huber
3:27.37WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
4.-Billy Williams
Ethan Strand
Dustin Erisman
Dallas Erisman
3:28.32WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
5.-Relay Team3:30.56WYSheridanMay 04Camel Qualifier
6.-Taylor Hepp
Matthew Scarlett
Tristan Hepp
Isaac Kiefer
3:31.68WYBuffaloMay 103A East Regional Wyoming
7.-Levi Donaldson
Marvin Aragon
Jaxon Hedges
Tristan Herr
3:32.22WYLander ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
8.-Izail Chamberlain
Jalen Krening
Alex Moore
Cody Palmer
3:33.62WYRawlinsMay 103A East Regional Wyoming
9.-Matt Abraham
Blaise Gann
Marshall McArthur
Brendon Phister
3:33.72WYPowellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
10.-Michael Addleman
Tanner Gamble
Lane George
Justin Leman
3:33.76WYDouglasMay 103A East Regional Wyoming
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Calum Kepler
Jackson Craig
Rayce Blair
Hunter Davila
7:58.40WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
2.-Jesse Gray
Elijah Rembacz
Krey Ramsey
Ricky Faure
8:06.06WYRock SpringsMay 104A West Regional Wyoming
3.-Nate Fredrick
Johnathan Freeman
Jacob Strong
Michael Kesy
8:11.01WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
4.-Jesse Allen
Dylan Dickerson
Colton Gillum
Ryan Schwieger
8:13.66WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
5.-Kyle Dietsche
Bradley Holloway
Rion Szatkowski
Michael Rotellini
8:16.68WYSheridanMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
6.-Jonah Henry
Chris Henry
Kevin Baldwin
Jacob Morgan
8:20.40WYLaramieMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
7.-Jamon Rodrigues
Zach Power
Derek Myers
Harrison Simmons
8:20.63WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
8.-Grant Cameron
Kinsly Smith
Winston Scofield
Riis Wilbrecht
8:24.43WYJacksonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
9.-Kaylor Dolezal
Caleb Flake
Brennan Walk
Levi Harmon
8:25.22WYMountain ViewMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
10.-Robert Ricks
Hunter Haman
Greg Vandeventer
Chris Harris
8:28.16WYDouglasMay 103A East Regional Wyoming
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Vince Sleep53' 7WYPowellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
2.11Sam Gertsch52' 10.5WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
3.12Ben Pieper52' 5.75WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
4.12Lane Savage51' 2.5WYRivertonMay 04Shane Brock Invite
5.11Michael Bailey51' 0.5WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
6.12Graham Barlow48' 9WYCampbell CountyMay 04Camel Qualifier
7.11Cole Wilkinson48' 7.75WYEvanston SeniorMay 104A West Regional Wyoming
8.12Matt Green48' 7.5WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
9.11Garrett Michael48' 1.5WYPowellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
10.12Tanner Rohrer48' 0.5WYLovellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Garrett Lynch169' 9WYPowellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
2.11Jeremia Nicholson157' 2WYBuffaloMay 103A East Regional Wyoming
3.11Jake Geil157' 1WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
4.12Matt Green156' 7WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
5.11Grayson Fleming155' 3WYCheyenne CentralMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
6.11Taven Bryan155' 0WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
7.12Ben Pieper154' 4WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
8.11Cole Wilkinson151' 5WYEvanston SeniorMay 104A West Regional Wyoming
9.10Scott Gross151' 2WYPine BluffsMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
10.11Chris Spain149' 7WYNewcastleMay 103A East Regional Wyoming
View full rankings...
Javelin - 800g
View full rankings...
High Jump
1.12Tanner Fischer6' 5WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
12Ben Mancuso6' 5WYBurlingtonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
3.11Colton Hodge6' 4WYRiversideMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
4.11Jackson Hult6' 3WYCodyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
12Kevin Christianson6' 3WYNiobrara CountyMar 28Newcastle Speedgoat
11Gatlin Topp6' 3WYJacksonMay 04Shane Brock Invite
7.12Michael Addleman6' 2WYDouglasApr 30Race to the Ball
10Taylor Hepp6' 2WYBuffaloApr 05Queen City Classic
9.11Tyler Trout6' 1WYNatrona CountyApr 22Dan Hansen Invitational
10Kalei Smith6' 1WYPowellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
10Jackson Bower6' 1WYCodyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
11Bryce Neary6' 1WYCodyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
11Kooper Adams6' 1WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
View full rankings...
Pole Vault
1.12Dallas Erisman15' 0WYCampbell CountyApr 27Black Hills Track Classic
2.12Leighton Blanchard14' 10WYCodyApr 22Dan Hansen Invitational
3.12Nelson Harmon14' 4WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
11Lane Hunsicker14' 4WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
11Dustin Erisman14' 4WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
6.12Brad Eliason13' 10WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
12Will Eichenberger13' 10WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
12Seth Wurtz13' 10WYKelly WalshApr 27Kelly Walsh Invitational
9.12Dane Kelly13' 6WYEvanston SeniorMar 30Uvu Invitational
11Kris Adams13' 6WYCampbell CountyApr 22Dan Hansen Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Bobby Winglegth22' 3.5WYLymanMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
2.11Seth Bennett21' 6.5WYMeeteetseMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
3.11Robert Creager21' 6.25WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
4.12Reno Averill21' 6WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
5.11Tristin Cloward21' 5WYNatrona CountyMay 104A West Regional Wyoming
6.12Blaine Christensen21' 2WYGreen RiverMay 104A West Regional Wyoming
7.11Joe Jackson21' 1.5WYLingle-Fort LaramieApr 27Goshen County Invite
8.12Cole Gourlay21' 0WYLittle Snake RiverMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
9.12Dino Collins20' 11.5WYLovellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
10.10Jaxon Hedges20' 10WYLander ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
View full rankings...
Triple Jump
1.12Ty Etchemendy46' 3WYDouglasMay 103A East Regional Wyoming
2.12Reno Averill44' 0.25WYStar ValleyMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
3.12Bobby Winglegth44' 0WYLymanApr 19Green River Invite
4.10Tevis Bartlett43' 9WYCheyenne EastMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
5.12Tanner Fischer43' 4.5WYKelly WalshMay 104A West Regional Wyoming
6.12Ricky Hilton42' 11.75WYJacksonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
7.12Dino Collins42' 11.5WYLovellMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
11Robert Creager42' 11.5WYNatrona CountyApr 27Kelly Walsh Invitational
9.11Beau Nutting42' 11.25WYCampbell CountyMay 101A-2A-4A East Regional Track & Field
10.12Ben Mancuso42' 10.75WYBurlingtonMay 101A-2A-3A West Regional T&F 2013
View full rankings...
View Top 1 in These EventsView More Events...Log in to embed this report into your website.