Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Devon Fortier10.69 (5.0)ORCanbyApr 30Grant @ Canby
2.12Mitch Horning10.70ORSheldonMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
3.12Nathan Starnes10.73ORSheldonMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
4.12Spenser Schmidt10.74cORChurchillMar 20Churchill @ South Eugene
12Cody Warner10.74cORThurstonApr 09South Eugene @ Thurston
6.11Luke Barrett10.84cORWest SalemApr 05Marist Track Classic
7.11Noah Walker10.86 (5.0)ORCanbyApr 30Grant @ Canby
8.10Harrison Schrage10.87ORGrantMay 166A-3 TRL District Championships Day 2
9.11Julius Shellmire10.89ORGrantMay 166A-3 TRL District Championships Day 2
12Robert Singleton10.89ORRoseburgMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
View full rankings...
200 Meters
1.11Devon Fortier21.52 (3.1)ORCanbyMay 24OSAA 6A State Championships
2.12Mitch Horning21.62 (3.1)ORSheldonMay 24OSAA 6A State Championships
3.11Julius Shellmire21.84 (3.1)ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
4.11Noah Walker21.85 (5.0)ORCanbyApr 30Grant @ Canby
5.10Dustin Jones21.94cORMaristMay 145A-SD3 MWL Championships Day 1
6.10Tanner Tropio21.99 (3.1)ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
12Brayden Childress21.99 (3.0)ORLebanonMay 24OSAA 5A State Championships
8.12Gabe Ovgard22.02ORKlamath UnionMay 09Wally Ciochetti Invitational
9.12Nathan Moore22.04cORWillametteMay 145A-SD3 MWL Championships Day 1
10.10Robert Connor22.07 (1.0)ORThurstonMay 24OSAA 6A State Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Max Dordevic48.24cORJesuitMay 07Jesuit Green n Gold
2.10Robert Connor48.83ORThurstonMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
12Carlos Coleman48.83ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
4.12Grant Lindley48.87ORCentralMay 174A-4 Oregon West Conference Championships Day 2
5.12Mitch Horning48.94cORSheldonMay 07Willamette at Sheldon
6.12Sam Elling49.01ORSouth EugeneMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
7.12Hunter Pfefferkorn49.02ORSherwoodMay 24OSAA 5A State Championships
8.12Janzen Aguilar-Nelson49.18ORSouth SalemMay 24OSAA 6A State Championships
9.11Joshua Kellebrew49.34ORDavid DouglasApr 16Centennial, David Douglas vs SMA
10.12Justice Oman49.43ORScappooseMay 154A-1 Cowapa League Championships Day 1
View full rankings...
800 Meters
1.11Roba Sultessa1:52.00ORCleveland (OR)Jun 07Border Duel
2.11Matthew Maton1:52.89ORSummitApr 26Summit Invitational
3.10Caleb Hoffmann1:53.29ORBendApr 26Summit Invitational
4.11Joshua Kellebrew1:53.31ORDavid DouglasApr 2650th Centennial Invitational
5.11Josiah Langstaff1:53.77ORLincolnJun 07Border Duel
6.11Thomas Morrell III1:54.19ORCentennialApr 2650th Centennial Invitational
7.11Matthew McGowen1:54.89ORCrescent ValleyJun 07Border Duel
8.12Geremia Lizier-Zmudzinski1:55.03ORForest GroveJun 07Border Duel
9.12Nic McDaniel1:55.44ORMcMinnvilleApr 19Oregon Relays Day 2
10.11Jean Baptiste Tooley1:55.57ORCentral CatholicApr 2650th Centennial Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.11Matthew Maton3:49.38ORSummitMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
2.12Michael Godbout3:52.72ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
3.12Kenny Freeman3:54.66ORRoseburgMay 24OSAA 6A State Championships
4.11Reilly Bloomer3:54.73ORSouth EugeneMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
5.12Geremia Lizier-Zmudzinski3:55.03ORForest GroveMay 24OSAA 6A State Championships
6.10Roman Ollar3:55.99ORWest LinnMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
7.12Brandon Pollard3:56.02ORSistersMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
8.12Ahmed Ibrahim3:56.31ORReynoldsMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
9.12Isaac Mitchell3:56.36ORSandyMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
10.12Nic McDaniel3:57.38ORMcMinnvilleMay 166A-4 Pacific Conference District Meet Day 2
View full rankings...
3000 Meters
1.11Matthew Maton8:18.66ORSummitApr 19Oregon Relays Day 2
2.12Alejandro Cisneros8:32.1hORHermistonApr 04East County Classic
3.12Ahmed Ibrahim8:36.70ORReynoldsMay 146A-2 Mt. Hood Conference Meet-Day 2
4.12Kyle Thompson8:37.16ORCentral CatholicApr 2650th Centennial Invitational
5.12Mitchell Butler8:37.39ORSiuslawMar 22Oregon Preview (UNA)
6.11Reilly Bloomer8:39.88ORSouth EugeneMay 24OSAA 6A State Championships
7.11Sam Truax8:41.01ORCentral CatholicMay 146A-2 Mt. Hood Conference Meet-Day 2
8.12Jose Macias8:42.00ORHermistonMay 24OSAA 5A State Championships
9.12Zach Bellew8:42.34ORCreswellApr 19Oregon Relays Day 2
10.12Isaac Mitchell8:42.36ORSandyMay 24OSAA 5A State Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Connor McLean14.27 (1.9)ORClackamasMay 24OSAA 6A State Championships
2.12Liam Henshaw14.38ORMaristMay 02Dean Nice Invitational
3.12Connor Bracken14.45 (2.6)ORLake OswegoApr 19Oregon Relays Day 2
4.10Julian Body14.52ORJesuitMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
5.12Daniel Brattain14.54 (1.9)ORMcNaryMay 24OSAA 6A State Championships
6.12Calvin Park14.63ORSouth EugeneMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
7.12Zane Burgess14.65ORNewbergMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
8.12Timothy Johnson14.66ORCanbyMay 166A-3 TRL District Championships Day 2
9.11Nick Bonat14.72ORLibertyMay 155A-1 NWOC District Championships Day 1
12Cameron Retherford14.72 (1.5)ORBensonMay 24OSAA 5A State Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Max Dordevic37.70ORJesuitMay 166A-1 Metro League Championship Day 2
2.12Schuller Rettig38.01ORMadisonMay 155A-SD2 PIL District Championships Day 2
3.10Julian Body38.37ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
4.12Tyus Kuykendall38.58ORSheldonMay 24OSAA 6A State Championships
5.12Connor McLean38.79ORClackamasMay 166A-3 TRL District Championships Day 2
6.11Tanner Scanlon38.95ORMcMinnvilleApr 11Westview Team Challenge
7.12Daniel Brattain39.10ORMcNaryMay 166A-5 CVC District Meet Day 2
8.12Cameron Retherford39.14cORBensonApr 30Madison vs Benson
12Calvin Park39.14cORSouth EugeneApr 04Sheldon @ South Eugene
10.11Dantly Wilcox39.34ORMountain View (OR)May 175A-SD1 Special District 1 Qualifier
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Adam Starnes
Nathan Starnes
Tyus Kuykendall
Mitch Horning
41.19ORSheldonMay 24OSAA 6A State Championships
2.-Devon Fortier
Timothy Johnson
Dominic Shorter
Noah Walker
41.71ORCanbyMay 24OSAA 6A State Championships
3.-Austin Brown
Kyle Torres
Anthony Nguyen
Garrett Hittner
42.02ORMcNaryMay 24OSAA 6A State Championships
4.-Jovon Lewis
Harrison Schrage
Brandon Brown
Julius Shellmire
42.16ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
5.-Carlos Coleman
Tanner Tropio
Chase Morrison
Joseph Alfieri
42.45ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
6.-Luke Barrett
Keegan Hlad
Spencer Aeschliman
Tristan James
42.62ORWest SalemMay 24OSAA 6A State Championships
7.-Roy Jackson
Carson Cook
Cody Warner
Robert Connor
42.66ORThurstonMay 24OSAA 6A State Championships
8.-Ross Hoffman
Stephen Marcille
Jadden Lake-King
Chidubem Nnoli
42.74ORBeavertonMay 166A-1 Metro League Championship Day 2
9.-Josh Hansen
Michael Wilkins
Daniel Schuler
Aaron Browne-Moore
42.77ORNorth MedfordMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
10.-Christopher Oden-Orr
Sean Rogers
Cameron Scarlett
Matt Vanoudenhaegen
42.80ORCentral CatholicMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Carlos Coleman
Julian Body
Max Dordevic
Sahil Doshi
3:21.00ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
2.-Brendan Van Voorhis
Brett Hildebrand
Anthony Nguyen
Kyle Torres
3:21.48ORMcNaryMay 24OSAA 6A State Championships
3.-Mychal Hortert
Nick Rust
Matt Shoun
Justice Oman
3:22.27ORScappooseMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
4.-James Stock
Cade O'Connor
Tyus Kuykendall
Mitch Horning
3:22.37ORSheldonMay 176A-SD1 District 1 Championships Day 2
5.-Pavel Opanasyuk
Stanford Toloke
Shakur Gross
Joshua Kellebrew
3:22.62ORDavid DouglasMay 146A-2 Mt. Hood Conference Meet-Day 2
6.-Noah Walker
Devon Fortier
Josh Payne
Timothy Johnson
3:23.02ORCanbyMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
7.-Bryan Bergold
Nic Feldkamp
Ben Rodriguez
Kenny Freeman
3:23.65ORRoseburgMay 24OSAA 6A State Championships
8.-Gabe Wyllie
Christian VanSise
Dantly Wilcox
Sam King
3:23.75ORMountain View (OR)May 175A-SD1 Special District 1 Qualifier
9.-Spencer Aeschliman
Randall Coughlan
Keegan Hlad
Tristan James
3:23.94ORWest SalemMay 166A-5 CVC District Meet Day 2
10.-Sean Rogers
Derek Reed
Peter Bergmann
Matt Vanoudenhaegen
3:24.28ORCentral CatholicMay 146A-2 Mt. Hood Conference Meet-Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Henry Mondeaux57' 7ORJesuitMay 166A-1 Metro League Championship Day 2
2.12Brian Salgado57' 0.5ORGreshamMay 02Dean Nice Invitational
3.12Lio Tunai56' 2.5ORThe DallesMay 02Dean Nice Invitational
4.12Chuckie Bessette56' 2.25ORCentennialApr 12The Willamette Falls Invitational
5.12Justin Rich55' 10OREstacadaMay 09John Oliver Invitational
6.12Charlie Button55' 9ORCentennialMay 24OSAA 6A State Championships
7.12Ken Onyima55' 8.75ORGreshamMay 146A-2 Mt. Hood Conference Meet-Day 2
8.12Karl Sanft55' 8.25ORLincolnMay 166A-1 Metro League Championship Day 2
9.11Levi Long53' 11ORSpragueMay 166A-5 CVC District Meet Day 2
10.11Drace Moeller53' 8.5ORNestuccaApr 03NWL Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Drake Brennan185' 3ORGrants PassMay 24OSAA 6A State Championships
2.12Tim Tatton173' 1ORMcMinnvilleApr 30Century at McMinnville
3.10Sebastian Barajas172' 1ORHood River ValleyMay 24OSAA 5A State Championships
4.11Dallin Shurts169' 4ORBanksApr 19Banks Invitational Track Meet
5.12Cheyene Webb166' 1ORNyssaApr 25Viking Invitational
6.12Justin Rich164' 3OREstacadaMay 164A-2 Tri-Valley District Meet Day 1
7.12Henry Mondeaux156' 10ORJesuitMay 24OSAA 6A State Championships
8.9Brent Yeakey156' 8ORRidgeviewApr 23MTVHS @ Ridgeview
9.12Aaron Cesaro156' 3ORCascade ChristianApr 15CC vs. StM dual meet
10.12Kenny Klippel156' 2ORScappooseMay 07Tillamook, Astoria at Scappoose
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12John Nizich222' 9ORCentral CatholicMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
2.12Tim Tatton200' 0ORMcMinnvilleApr 30Century at McMinnville
3.12Trevor Danielson196' 0ORNewbergApr 12The Willamette Falls Invitational
4.12Calvin Aylward192' 7ORSummitMay 24OSAA 5A State Championships
5.12Seth Nonnenmacher190' 11ORBurnsMay 23OSAA 3A State Championships
6.12Easton Christensen190' 0OROregon CityMay 166A-3 TRL District Championships Day 2
7.12Taylor Tharp189' 9ORSheldonMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
8.12Austin Goldstein189' 6ORSherwoodMay 165A-1 NWOC Dist. Championships Day 2
9.12Ronnie Manley189' 3ORBrookings-HarborApr 29Brookings-Harbor Twilight
10.12Brock Pinney189' 2ORSpringfieldApr 19Oregon Relays Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12Tristan Anastas6' 10ORWilsonApr 2650th Centennial Invitational
12Wyatt Cunningham6' 10ORNorth BendApr 02North Bend Invite
3.11Ben Milligan6' 9ORSherwoodMay 165A-1 NWOC Dist. Championships Day 2
12Jared Walchli6' 9ORHermistonMay 175A-3 CRC Championships - Day 2
11Jadden Lake6' 9ORBeavertonMay 07Beaverton @ Southridge
6.11Dustin Harrah6' 8ORGrants PassApr 02North Medford @ Grants Pass
7.12Bryan Marlatt6' 6ORPutnamMar 19Run 267
12Patrick Bladorn6' 6ORCascadeMay 174A-4 Oregon West Conference Championships Day 2
12Ryan Wisner6' 6ORTualatinMay 24OSAA 6A State Championships
12David Shedrick6' 6ORChurchillMay 145A-SD3 MWL Championships Day 1
12Jacob Lacoste6' 6ORWest AlbanyApr 19Oregon Relays Day 2
View full rankings...
Pole Vault
1.12Connor McLean16' 0ORClackamasMar 19Sherwood pre-season
2.10Justin Petz15' 9ORLa PineMay 0365th Annual Grants Pass Rotary Invite
3.12Liam Henshaw15' 8ORMaristMay 24OSAA 5A State Championships
4.12Camden Stoddard15' 6ORBendApr 19Crater Classic
5.11Isaac Manning15' 0ORPhilomathMay 09Wally Ciochetti Invitational
6.12Joel Johnson14' 9ORBendMay 24OSAA 5A State Championships
10Hunter Drops14' 9ORMarshfieldMay 0365th Annual Grants Pass Rotary Invite
8.11Kavic Belcastro14' 6ORCentral LinnMay 01P.W./T.R. Central Linn host @ Toledo
10Corey Sledge14' 6ORCulverMay 23OSAA 2A State Championships
11Patrick Crompton14' 6ORHood River ValleyMay 02Dean Nice Invitational
10Parker Kennedy14' 6ORHood River ValleyApr 29The Dalles-Wahtonka @ Hood River Valley
View full rankings...
Long Jump
1.10Harrison Schrage24' 1.5 (1.8)ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
2.12Spenser Schmidt23' 6.75ORChurchillMay 145A-SD3 MWL Championships Day 1
3.11Tristan James23' 3ORWest SalemMay 07West Salem vs. South Salem
4.12Liam Henshaw23' 0.75 (.0)ORMaristMay 24OSAA 5A State Championships
5.12Cameron Retherford23' 0.5 (.2)ORBensonMay 24OSAA 5A State Championships
6.11DiSean Hernandez22' 11ORCentral LinnMay 02Rob Allen Twilight Invitational
7.12Cody Warner22' 5ORThurstonApr 30Thurson at Sheldon
12Connor McLean22' 5ORClackamasMay 02Dean Nice Invitational
9.12Donte Robinson22' 2.5ORPendletonMay 165A-3 CRC Championships - Day 1
10.12Nathan Moore22' 2ORWillametteMay 145A-SD3 MWL Championships Day 1
12Maurice McSwain22' 2ORAlohaMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
12Jacob Lacoste22' 2 (-.9)ORWest AlbanyMay 24OSAA 5A State Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11Tristan James48' 10 (1.7)ORWest SalemMay 24OSAA 6A State Championships
2.10Harrison Schrage47' 7.25 (3.7)ORGrantMay 24OSAA 6A State Championships
3.12Cameron Retherford47' 4 (1.7)ORBensonMay 24OSAA 5A State Championships
4.11Douglas Dahl46' 11.5 (1.1)ORNorth ValleyMay 24OSAA 4A State Championships
5.12Jared Walchli46' 3.5 (1.5)ORHermistonMay 24OSAA 5A State Championships
6.9Luke Wilson45' 11ORSpringfieldMay 165A-SD3 MWL Championships Day 2
7.10Kasin Pendergrass Anderson45' 10.5ORJesuitMay 02Nike / Jesuit Twilight Relays
8.11Grant Shurtliff45' 5.75 (1.8)ORThurstonMay 24OSAA 6A State Championships
9.11DiSean Hernandez45' 3.5ORCentral LinnApr 26Summit Invitational
10.12Justin Schafer45' 2.5ORDallasMay 02Rob Allen Twilight Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.