Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jesse Leuenberger11.40 PRWABear CreekMar 20SeaTac 2B League Meet #1
2.12Brandon Saw11.50 PRWABear CreekMay 08SeaTac 2B League Meet #4
3.12Abram Jackson11.60 PRWATacoma BaptistMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
4.12Chris Kelley11.70 PRWACrosspointMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
5.17-18Austin Lutterloh11.72 PRWASouth Sound TrackJul 17O-Town Showdown
6.11Jonathan Magee11.78WABear CreekMar 26SeaTac 2B League Meet #2
7.12Blake Denniston11.80 PRWABear CreekMar 26SeaTac 2B League Meet #2
8.12Wesley Yin12.04 PRWASeattle LutheranMar 26SeaTac 2B League Meet #2
9.12Jonathan Halstensen12.30 PRWATacoma BaptistMay 08SeaTac 2B League Meet #4
9Dustin Lirazan12.30WATacoma BaptistMay 08SeaTac 2B League Meet #4
View full rankings...
200 Meters
1.12Jesse Leuenberger22.50 PRWABear CreekMar 26SeaTac 2B League Meet #2
2.12Abram Jackson23.58 PR (1.4)WATacoma BaptistMay 311A, 1B & 2B State Championship
3.17-18Austin Lutterloh23.64 PRWASouth Sound TrackJul 17O-Town Showdown
4.11Jonathan Magee24.00WABear CreekMay 08SeaTac 2B League Meet #4
5.12Blake Denniston24.06 PRWABear CreekApr 26King's Invitational
6.12Brandon Saw24.08 PRWABear CreekMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
7.12Caleb Alleva25.10 PRWABear CreekMar 20SeaTac 2B League Meet #1
8.10William Locke25.38 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
9.9Dustin Lirazan25.50WATacoma BaptistMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
10.9Roberto Duenaz25.60 PRWASeattle LutheranMar 20SeaTac 2B League Meet #1
View full rankings...
400 Meters
1.12Austin Lutterloh53.59WATacoma BaptistApr 12Lil' Norway Invitational
2.12Chris Kelley54.10 PRWACrosspointMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
3.11Corbett Cruver54.91WATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
4.10Abel Smith55.07WATacoma BaptistMay 23Sea-King District 2 Championships
5.10Carson Lutterloh55.77 PRWATacoma BaptistMay 23Sea-King District 2 Championships
6.10Luke Poling56.55WABear CreekApr 03Flynn-vitational
7.12Patrick Wheeler56.73 PRWACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
8.12Zach Miller57.40 PRWACrosspointMar 20SeaTac 2B League Meet #1
9.10Sean Allen57.47 PRWAChief LeschiMay 23Sea-King District 2 Championships
10.11Morgan Wood57.69 PRWATacoma BaptistMar 26SeaTac 2B League Meet #2
View full rankings...
800 Meters
1.12Jonathan O'Neil2:02.31 PRWACrosspointMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Zach Miller2:07.72 PRWACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
3.12Alex Teobaldo2:12.60 PRWATacoma BaptistMay 08SeaTac 2B League Meet #4
4.10Carson Lutterloh2:15.24 PRWATacoma BaptistMay 23Sea-King District 2 Championships
5.9Matthew Kelley2:15.28WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
6.12Joey Hollis2:17.13WABear CreekMay 23Sea-King District 2 Championships
7.12Isac Bennett2:18.60 PRWAChief LeschiMay 08SeaTac 2B League Meet #4
8.10Luke Poling2:19.92WABear CreekMar 22Seattle Academy Relays
9.10Sean Allen2:21.0h PRWAChief LeschiApr 25Chehalis Activator's Invitational
10.11Trevor Luke2:22.70WAChief LeschiMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jonathan O'Neil4:45.58 PRWACrosspointMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.9Tyler Hoyle4:54.37WACrosspointMay 21Sea-King District 2 Championships
3.10Seth Huschka4:59.22WACrosspointMay 21Sea-King District 2 Championships
4.9Matthew Kelley5:01.92 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
5.12Isac Bennett5:05.27WAChief LeschiMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
6.12Zach Miller5:10.40 PRWACrosspointMar 26SeaTac 2B League Meet #2
7.9Sean Gallagher5:10.91WABear CreekMay 21Sea-King District 2 Championships
8.11Trevor Luke5:15.10WAChief LeschiMay 08SeaTac 2B League Meet #4
9.10Luke Poling5:18.89WABear CreekApr 26King's Invitational
10.12Joey Hollis5:23.38WABear CreekMar 26SeaTac 2B League Meet #2
View full rankings...
3200 Meters
1.9Tyler Hoyle10:40.58WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
2.10Seth Huschka10:41.65WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
3.9Sean Gallagher11:02.88 PRWABear CreekMay 23Sea-King District 2 Championships
4.12Isac Bennett11:14.03WAChief LeschiMay 23Sea-King District 2 Championships
5.9Matthew Kelley11:25.80 PRWACrosspointMay 08SeaTac 2B League Meet #4
6.11Trevor Luke12:01.58WAChief LeschiMay 23Sea-King District 2 Championships
7.11Joel Hamlin12:25.97WATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
8.9Tyler Atwood12:29.44 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
9.11Jared Winkle12:51.80 PRWAChief LeschiMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
10.10Clyde Spirithawk13:56.30 PRWAChief LeschiMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Austin Lutterloh15.20 PRWATacoma BaptistMay 08SeaTac 2B League Meet #4
2.11Benjamin Lee16.15WABear CreekMay 036th BCS Invite
3.12Chris Kelley16.56 PRWACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
4.10Carson Lutterloh19.30 PRWATacoma BaptistMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
5.10Ja'Alam Love19.42WAChief LeschiApr 12Tacoma Invitational
6.11Morgan Wood20.48 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
7.9Ryan Wissmar22.10 PRWASeattle LutheranMay 08SeaTac 2B League Meet #4
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Austin Lutterloh38.44 PRWATacoma BaptistMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Chris Kelley40.96 PRWACrosspointMay 311A, 1B & 2B State Championship
3.11Benjamin Lee43.12WABear CreekMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
4.10Ja'Alam Love46.65WAChief LeschiApr 12Tacoma Invitational
5.11Morgan Wood47.20 PRWATacoma BaptistMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
6.10Peter Park48.89WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
7.9Ryan Wissmar54.06 PRWASeattle LutheranApr 26King's Invitational
8.11Jared Winkle54.50 PRWAChief LeschiMar 26SeaTac 2B League Meet #2
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Brandon Saw
Jonathan Magee
Blake Denniston
Jesse Leuenberger
44.26WABear CreekMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.-Morgan Wood
Jonathan Halstensen
Austin Lutterloh
Abram Jackson
44.62WATacoma BaptistMay 311A, 1B & 2B State Championship
3.-Hermon Rusom
Ryan Okabayashi
Roberto Duenaz
Wesley Yin
48.00WASeattle LutheranMar 20SeaTac 2B League Meet #1
4.-Aaron Mahiou
Goerge Kler
Jeremy Utchell
William Locke
49.96WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Corbett Cruver
Abel Smith
Alex Teobaldo
Austin Lutterloh
3:31.83WATacoma BaptistMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.-Jonathan O'Neil
Zach Miller
Chris Kelley
Patrick Wheeler
3:39.88WACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
3.-Michael Olson
Hermon Rusom
Roberto Duenaz
Ryan Okabayashi
4:14.50WASeattle LutheranMar 20SeaTac 2B League Meet #1
4.-Sean Allen
Ja'Alam Long
Trevor Luke
Isac Bennett
4:17.90WAChief LeschiMar 26SeaTac 2B League Meet #2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Alex Davisson44' 8.75 PRWABear CreekMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Dallas Kissam42' 8.25 PRWACrosspointMar 26SeaTac 2B League Meet #2
3.12Jonathan Halstensen40' 8.75 PRWATacoma BaptistMay 21Sea-King District 2 Championships
4.11Tony Porter37' 10 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
5.11Johnathan Berys36' 0 PRWAChief LeschiMar 20SeaTac 2B League Meet #1
6.12Ty Koch35' 6 PRWAChief LeschiMay 08SeaTac 2B League Meet #4
7.9Jeremy Utchell33' 9 PRWACrosspointMar 26SeaTac 2B League Meet #2
8.10Nick Lidstrom33' 3WASeattle LutheranMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
9.11Trevor Luke32' 0 PRWAChief LeschiMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
10.10Jacob Champagne-Gray31' 6WAChief LeschiMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Alex Davisson124' 0 PRWABear CreekMay 23Sea-King District 2 Championships
2.12Jonathan Halstensen111' 8 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
3.11Tony Porter108' 0 PRWATacoma BaptistMay 23Sea-King District 2 Championships
4.12Dallas Kissam105' 3 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
5.9Scott Carlson95' 0 PRWABear CreekMay 23Sea-King District 2 Championships
6.10Nick Lidstrom92' 9WASeattle LutheranMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
7.11Johnathan Berys91' 4WAChief LeschiMar 20SeaTac 2B League Meet #1
8.9Jeremy Utchell87' 8 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
9.10Dylon Silhan81' 4WASeattle LutheranMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
10.10Jacob Champagne-Gray75' 5WAChief LeschiMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Jonathan Halstensen146' 7 PRWATacoma BaptistMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Ben Cooksley135' 9 PRWATacoma BaptistApr 12Lil' Norway Invitational
3.9Bryce Hill125' 7WACrosspointMay 21Sea-King District 2 Championships
4.12Sondre Sand124' 1 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
5.10Nick Lidstrom120' 7WASeattle LutheranMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
6.11Corbett Cruver118' 7 PRWATacoma BaptistMay 21Sea-King District 2 Championships
7.11Morgan Wood112' 4 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
8.12Joey Hollis112' 1WABear CreekMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
9.12Alex Teobaldo100' 9 PRWATacoma BaptistMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
10.11Solo Augkhopinee100' 1 PRWAChief LeschiMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
View full rankings...
High Jump
1.11Jonathan Magee6' 2 PRWABear CreekMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.9Jeremiah Petty5' 6 PRWACrosspointMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
3.12Patrick Wheeler5' 4 PRWACrosspointMar 20SeaTac 2B League Meet #1
11Corbett Cruver5' 4 PRWATacoma BaptistApr 26King's Invitational
10JiaJi Zhao5' 4 PRWACrosspointMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
6.11Solo Augkhopinee5' 2 PRWAChief LeschiMay 16SeaTac 2B League Championship Meet
10Ja'Alam Love5' 2 PRWAChief LeschiMar 20SeaTac 2B League Meet #1
12Zach Miller5' 2 PRWACrosspointMar 20SeaTac 2B League Meet #1
11Morgan Wood5' 2 PRWATacoma BaptistMar 20SeaTac 2B League Meet #1
10.12Chris Kelley5' 0 PRWACrosspointMar 26SeaTac 2B League Meet #2
View full rankings...
Pole Vault
1.12Stan Leszynski11' 0WABear CreekMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
2.11Solo Augkhopinee9' 6 PRWAChief LeschiMay 23Sea-King District 2 Championships
3.12Caleb Alleva8' 0 PRWABear CreekMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
View full rankings...
Long Jump
1.11Jonathan Magee21' 10WABear CreekMay 23Sea-King District 2 Championships
2.12Abram Jackson20' 10.75 PRWATacoma BaptistApr 26King's Invitational
3.12Patrick Wheeler19' 3.5 PRWACrosspointMay 23Sea-King District 2 Championships
4.12Stan Leszynski18' 8.25 PRWABear CreekApr 26King's Invitational
5.12Ben Cooksley18' 8 PRWATacoma BaptistMar 22Cardinal Relays Invitational
6.12Wesley Yin17' 8.5WASeattle LutheranMar 26SeaTac 2B League Meet #2
7.9Sean Glavin17' 8.25 PRWASeattle LutheranMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
8.12Sondre Sand17' 8 PRWACrosspointMar 26SeaTac 2B League Meet #2
9.11Benjamin Lee17' 4 PRWABear CreekMar 22Seattle Academy Relays
10.11Eric Shi17' 3.5 PRWASeattle LutheranMay 08SeaTac 2B League Meet #4
View full rankings...
Triple Jump
1.11Jonathan Magee45' 0.75 (2.4)WABear CreekMay 311A, 1B & 2B State Championship
2.12Ben Cooksley40' 0.25 PRWATacoma BaptistApr 12Lil' Norway Invitational
3.12Chris Kelley38' 0.5 PRWACrosspointMay 21Sea-King District 2 Championships
4.10Sean Allen37' 7.5WAChief LeschiMay 21Sea-King District 2 Championships
5.10Carson Lutterloh37' 5 PRWATacoma BaptistMay 21Sea-King District 2 Championships
6.12Sondre Sand36' 11 PRWACrosspointMay 01Sea Tac 2B League Meet #3
7.12Zach Miller36' 8 PRWACrosspointApr 26King's Invitational
8.9Jeremiah Petty31' 6.5WACrosspointMar 20SeaTac 2B League Meet #1
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.