Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jaron Flournoy10.56 (1.0)MIWestland John GlennMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Zach Lamb10.65MIMarcellusMay 02Centreville Invitational
3.12Joshuwa Holloman10.71MIAuburn Hills AvondaleMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
12Stephen Blunt10.71MIMonroeMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
5.11Cedric Boswell10.72 (1.0)MIBeverly Hills GrovesMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Marvin White10.74MIOak ParkApr 27OAA-Blue: Southfield @ Oak Park
12Davontae Madden10.74cMILansing EasternMay 05Eastern vs. Jackson
8.12Derris Cleaver10.76MIBellevilleMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
9.12Kevin Smith10.77MIEast KentwoodApr 24Jackson Varsity Invite - Charles Janke T&F Invitational
10.12Iwarri Smith10.80MIFarmington Hills HarrisonMay 08OAA Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Jaron Flournoy21.25 (5.3)MIWestland John GlennMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Skyler Bowden21.29 (5.3)MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
3.12Jonathan Fife21.55MIFlint Southwestern AcademyMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
4.12Stephen Blunt21.69MIMonroeMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
5.12Marvin White21.73MIOak ParkMay 08OAA Championship
6.11Delan Wynn21.81MISouthfieldMay 08OAA Championship
7.12Iwarri Smith21.84cMIFarmington Hills HarrisonMay 08OAA Championship
8.12Joshuwa Holloman21.91MIAuburn Hills AvondaleMay 22Oakland County Championship
9.11Rondey Graves21.93MIDetroit CodyMay 15MHSAA LP Regional 04-1 @ Canton Plymouth
10.11Zaqwon Powell21.94MIYpsilanti LincolnMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
12Benjamin Hayes21.94cMIBellevilleApr 28Garden City vs. Belleville
View full rankings...
400 Meters
1.12Skyler Bowden47.87MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Donavan Brazier47.96MIGrand Rapids Kenowa HillsMay 07OK Black Conference Meet
3.12Jaylin Golson48.15MIMadisonMay 0911th Annual Dakota Cougars T & F Invitational
4.12Benjamin Hayes48.31MIBellevilleMay 01Golden Triangle Invitational
5.12Corey Goodloe48.47MIMonroeMay 07SEC: Red Division Finals
6.12Jaron Flournoy48.53MIWestland John GlennMay 15MHSAA LP Regional 04-1 @ Canton Plymouth
7.11Montel Hood48.87MIWayne MemorialMay 15MHSAA LP Regional 04-1 @ Canton Plymouth
8.11Steven Linton48.94MISt. JohnsMay 16MHSAA LP Regional 16-2 @ Linden
9.12Blake Washington48.95MISouthfield ChristianMay 22Oakland County Championship
10.12Maliek Lott49.35MIHarrison Twp. L'Anse CreuseMay 15MHSAA LP Regional 08-1 @ Warren Mott
View full rankings...
800 Meters
1.12Donavan Brazier1:48.07MIGrand Rapids Kenowa HillsMay 15MHSAA LP Regional 01-1 @ Grand Haven
2.10Cameron Cooper1:52.06MIOak ParkJun 21New Balance Nationals Outdoor
3.12Logan Wetzel1:52.53MISalineMay 01Golden Triangle Invitational
4.12Joe Renner1:52.57MIDavisonJun 13Midwest Meet of Champs (Senior All Star)
5.12Drake Gauthier1:52.99MIGrand BlancMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Jordan Walters1:53.30MISt. Clair Shores LakeviewMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Garrett McPeek1:53.73MIBrightonMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
8.11Anthony Berry1:53.80MITraverse City CentralMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
9.12Jason Ferrante1:54.49MINorthvilleMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
10.12Jonny Dalton1:54.66MIPlymouthMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
1600 Meters
1.12Grant Fisher4:00.28MIGrand BlancMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Donavan Brazier4:07.15MIGrand Rapids Kenowa HillsMay 02Red Hawk Team Invite
3.12Logan Wetzel4:08.04MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Ben Hill4:08.17MIRoyal OakMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
5.11Anthony Berry4:09.03MITraverse City CentralMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
6.9Cole Johnson4:10.50MIRockfordMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Ryan Robinson4:10.54MIWaterford MottMay 09KLAA Lakes Conf. Meet
8.12Jacob Domagalski4:11.07MIRomeoMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
9.11Morgan Beadlescomb4:13.58MIAlgonacMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
10.11Jackson Grzymkowski4:14.91MIWhite Lake LakelandMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
3200 Meters
1.12Grant Fisher8:53.41MIGrand BlancMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Ryan Robinson8:56.77MIWaterford MottMay 22Oakland County Championship
3.12Kevin Hall9:05.08MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Connor Wuori9:07.79MIPortage CentralMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
5.12Ben Hill9:09.43MIRoyal OakMay 22Oakland County Championship
6.12Mickey Davey9:11.23MIWarren DeLaSalleMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Nick Schmidt9:14.14MIDavisonMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
8.12Jacob Domagalski9:15.94MIRomeoMay 01Golden Triangle Invitational
9.11Andrew Lorant9:16.84MILake OrionMay 22Oakland County Championship
10.11Jackson Grzymkowski9:17.51MIWhite Lake LakelandMay 22Oakland County Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Robie Webster14.00 (.9)MIYpsilanti LincolnMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Alex Liggett14.14cMITraverse City CentralMay 08Traverse City West Invitational
3.12Michael Ojemudia14.21MIFarmington Hills HarrisonMay 16MHSAA LP Regional 05-1 @ FH North Farmington
4.12Tristen Frey14.33MIEast KentwoodMay 08OK Red Conference Championship
5.12Blaine Ellington14.44cMIAnn Arbor HuronMay 05SEC: Pioneer @ Huron
6.11Corey Pryor II14.48 (.9)MIJacksonMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.10Kentre Patterson14.53MIEast LansingApr 24Jackson Varsity Invite - Charles Janke T&F Invitational
8.12Shawn Kneeland14.56 (.9)MIGrand Rapids Ottawa HillsMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
17-18Will Agodu14.56MIMichigan Accelerators TrackJul 04Area 12 AAU National Qualifer
10.10Allen Stritzinger14.62MIWarren DeLaSalleMay 21Macomb County Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Robie Webster38.03MIYpsilanti LincolnMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.10Richard Bowens III38.14MIOrchard Lake St. Mary'sMay 22Oakland County Championship
3.12Tristen Frey38.36MIEast KentwoodMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
4.11Josiah Davis38.54MISalineMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
11Noah Burton38.54MIAuburn Hills AvondaleMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
6.12Alex Liggett38.64cMITraverse City CentralMay 08Traverse City West Invitational
7.12Michael Ojemudia38.71MIFarmington Hills HarrisonMay 16MHSAA LP Regional 05-1 @ FH North Farmington
8.12Nate Couturier38.82MIAllendaleMay 16MHSAA LP Regional 18-2 @ Allendale
9.12Freddie Thompson38.96MIWestland John GlennMay 26Larry Steeb Meet of Champions
10.10Clinton Douglas38.98MIPerryMay 12Lakewood @ Perry
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team41.89MIEast KentwoodJun 21New Balance Nationals Outdoor
2.-Relay Team42.18MISouthfieldMay 16MHSAA LP Regional 05-1 @ FH North Farmington
3.-Grant Perry
DeLano Madison
Chiebuka Onwuzurike
Riley Maher
42.21MIBrother RiceMay 22Oakland County Championship
4.-Javon McQueen
Marlon Martin
Dathan Dickerson
Stephen Blunt
42.22MIMonroeMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Ross Moore
Justin Myrick
Kahlee Hamler
Ryan Johnson
42.28MIOrchard Lake St. Mary'sMay 22Oakland County Championship
6.-Ricardo Brown
Marvin White
Bryce Pickett
Keyshawn Dunwoody-Spears
42.42MIOak ParkJun 21New Balance Nationals Outdoor
7.-Nick Moore
Cedric Boswell
Davion Curry
Cherrard Cohen
42.50MIBeverly Hills GrovesMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
8.-kalon Gervin
Donovan Johnson
Donovan Peoples-jones
Demetric Vance
42.76MIDetroit Cass TechMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
9.-Keiron Payne
Jacob Netschke
Danotiss Smith
Travell Weatherby
43.03MIWaterford KetteringMay 09KLAA Lakes Conf. Meet
10.-Jacob Kellersohn
Cameron Cole
Tyrone Miller
Celyn Rogers
43.04MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Dathan Dickerson
Corey Goodloe
Marlon Martin
Stephen Blunt
1:27.42MIMonroeMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.-Marvin White
Miles Daniel
Bryce Pickett
Damarius Jones
1:27.62MIOak ParkMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
3.-Shane Harris
Ashley Bailey
Andre Welch
Michael Catching
1:27.67MIEast KentwoodMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
4.-David Alberdi
Jacob Liebert
Tyrone Miller
Skyler Bowden
1:27.84MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Ross Moore
Kahlee Hamler
Ky'Ren Cunningham
Tyler Cochran
1:28.35MIOrchard Lake St. Mary'sMay 16MHSAA LP Regional 15-2 @ South Lyon East
6.-Napolean Outlaw
Evan Matusz
Brett LaCosse
Everett Henderson
1:28.80MIOkemosMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.-Nate Couturier
Jordan Dunn
AJ Raap
Amos Raap
1:28.81MIAllendaleMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
8.-Relay Team1:29.0hMIYpsilanti CommunityApr 21SEC: Adrain @ Ypsilanti
9.-Johnathan Parker
Freddie Thompson
Kenyatta Mason
Austin Hickerson
1:29.16MIWestland John GlennMay 15MHSAA LP Regional 04-1 @ Canton Plymouth
10.-Cam Edlin
Stefan Jones
Evan Shelton
Austin Edwards
1:29.18MIGrand LedgeMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:21.13MISouthfieldMay 16MHSAA LP Regional 05-1 @ FH North Farmington
2.-David Alberdi
Logan Wetzel
Josiah Davis
Skyler Bowden
3:21.29MISalineMay 09River Rat Invitational
3.-Jordan Walters
Tyler Walters
Kyle Huyghe
Nathan Holland
3:21.48MISt. Clair Shores LakeviewMay 15MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South
4.-Hunter Grischke
Seth Kerby
Steffan Smalley
Tyler Lamar
3:21.69MIWilliamstonMay 23MITCA D2 Team State Championship
5.-Relay Team3:21.82MIBrother RiceMay 16MHSAA LP Regional 05-1 @ FH North Farmington
6.-Adam Bundy
Stephen Hagen
Justin Helou
Donavan Brazier
3:21.88MIGrand Rapids Kenowa HillsMay 15MHSAA LP Regional 01-1 @ Grand Haven
7.-Bryce Pickett
Dekaryea Freeman
Dewan Hawthorne
Cameron Cooper
3:22.63MIOak ParkJun 21New Balance Nationals Outdoor
8.-Adam Ghabra
Sean Flanagan
Jason Ferrante
Jacob Kamm
3:22.73MINorthvilleMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
9.-Jesse Williams
Jack Dodge
Kyle Thomas
John Witkowski
3:22.98MIWalled Lake WesternMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
10.-Logan Manning
Nick Krumm
Jeff Dunagin
Zane Coplai
3:23.15MIWalled Lake CentralMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Logan Wetzel
Josiah Humphrey
Austin Welch
Kevin Hall
7:38.97MISalineMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
2.-Tyler Walters
Nathan Holland
Everett Ottoy
Jordan Walters
7:46.73MISt. Clair Shores LakeviewMay 15MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South
3.-Carson Alexander
Kael Fineout
Saano Murembya
Ben Cady
7:47.55MIOkemosMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
4.-Adam Bundy
Luke Simonds
Kevin Elliott
Donavan Brazier
7:50.46MIGrand Rapids Kenowa HillsMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
5.-Scott Binder
Dan Cramer
Matt Cramer
John Groendyke
7:50.70MIZeeland EastMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
6.-Miles Garn
Justin Anderson
Justin Holmer
Tyler Davis
7:52.90MICharlotteMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
7.-Nick Schmidt
Andrew Bradsher
Jordan Arnold
Joe Renner
7:53.41MIDavisonMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
8.-Jackson Grzymkowski
Trevor Learmont
Drew Wenger
Blake McComas
7:53.91MIWhite Lake LakelandMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
9.-Vincent Popyk
Jacob (Larry) Popyk
Grant Fisher
Drake Gauthier
7:54.93MIGrand BlancMay 09KLAA Lakes Conf. Meet
10.-Evan Vorwerck
Brendan Nesbitt
Matt Billette
Loren Appold
7:55.15MIBay City WesternMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Connor Bandel61' 1MIOxfordMay 04Stoney Creek @ Oxford
2.12Logan Targgart57' 8.5MIColdwaterMay 26Branch County Area Best
3.11Carl Myers57' 3MIGR West CatholicMay 19MetroHealth Michiana Scholarship
4.11Justin Scavarda57' 1.5MIMasonMay 15MHSAA LP Regional 12-2 @ Mason
5.11Michael Jordan56' 1.75MIPlymouthMar 31Plymouth @ L. Churchill
6.12Vonn Pallett56' 1.5MIFarmingtonMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Jonathan Scouten55' 7MIJackson Lumen ChristiMar 2060th Huron Relays (Small) Pres. by AARC
8.12Cody Patterson55' 3MIWalled Lake CentralMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
9.12Jacob Bachman54' 9.5MIZeeland EastMay 07OK Black Conference Meet
10.12Ben Wildeboer54' 6.5MIKent CityMay 19MetroHealth Michiana Scholarship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Connor Bandel192' 11MIOxfordApr 29Oxford @ Lake Orion
2.12Logan Targgart180' 1MIColdwaterMay 15MHSAA LP Regional 12-2 @ Mason
3.12Jacob Bachman176' 0MIZeeland EastApr 15Mona Shores @ Zeeland East
4.11Justin Scavarda172' 2MIMasonMay 30MHSAA LP Division 2 Finals
5.10Connor Covert170' 7MIColdwaterMay 12Coldwater Vs. Parma-Western
6.12Cody Patterson170' 2MIWalled Lake CentralApr 28WLC vs Kettering
7.12Micheal Smith170' 0MIChelseaMay 01Golden Triangle Invitational
8.12Joshua Coston169' 6MICarson City-CrystalMay 15MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City
9.11Jerimiah Evans168' 9MIAuburn Hills AvondaleMay 04Avondale @ Seaholm
10.12Nicholas Scalzi167' 8MIClinton Township Chippewa ValleyMay 21Macomb County Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Brandon Piwinski6' 10MIWarren DeLaSalleMay 21Macomb County Championship
2.11Alex Klemm6' 9MIMacomb Lutheran NorthMay 02Muskrat Classic
3.12Hunter Weeks6' 8MIHomerMay 08Siena Heights Saints Invitational
12Noah Vanderveen6' 8MITawas CityMay 01Standish Invitational
5.12Lance Yassay6' 7.25MIDetroit Catholic CentralMar 26AA Run Co Spring Preview
6.12Cody Stemple6' 7MIWhite Lake LakelandMar 2160th Huron Relays (Large) Pres. by AARC
11Nate McKeown6' 7MIHesperiaMay 30MHSAA LP Division 3 Finals
12Quincy Collings6' 7MIHopkinsMay 08OK Silver Conference Finals
9.12Nathan Hanis6' 6.5MIMasonMay 15MHSAA LP Regional 12-2 @ Mason
10.12Jonah Dolezal6' 6.25MILapeerApr 16Shake Off The Rust Invitational
12Jarid Walton6' 6.25MIColemanApr 24Clare Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Mitchell Mueller16' 4MIAlgonacApr 21BWAC Double Dual Yale Richmond
2.12Nick Burkhalter15' 6MISouth LyonMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
3.11Jacob Battani15' 5.25MIAlmontJul 29USATF Junior Olympic Nationals
4.10Keegan Carney14' 9MIOnstedMay 08Siena Heights Saints Invitational
5.11Joe Gray14' 8MIHanover-HortonMay 08Jon Nugent Invitational
6.12Devonte Johnson14' 7MIFlint Carman-AinsworthMay 20Saginaw Valley Championship
12Alex Babits14' 7MIHowellMay 15MHSAA LP Regional 07-1 @ Highland Milford
12Ryan Hunt14' 7MIPort Huron NorthernMay 30MHSAA LP Division 1 Finals
12Jekoven Tinsley14' 7MIYpsilanti LincolnMay 15MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
10.11Jarrett VanHavel14' 6.25MIMasonMay 15MHSAA LP Regional 12-2 @ Mason
View full rankings...
Long Jump
1.10Andre Welch23' 4.75MIEast KentwoodMay 04OK Red : Rockford @ East Kentwood
2.11Anthony Owens23' 3.5MIJacksonMar 18MSU True Team Invite (Large Schools)
3.12Kevin Smith23' 2.75MIEast KentwoodMay 04OK Red : Rockford @ East Kentwood
4.11Brandon Randle23' 1.5MIBattle Creek CentralMay 09SMAC Championships
5.12Shawn Kneeland23' 1.25MIGrand Rapids Ottawa HillsMay 16MHSAA LP Regional 02-1 @ Houseman
6.11Austin Edwards23' 0.25MIGrand LedgeMay 16MHSAA LP Regional 02-1 @ Houseman
7.12Merrick Canada22' 11.5MIClarkstonMay 08OAA Red Championships
8.12Lazon Hicks II22' 10.75MIYpsilanti LincolnApr 21SEC Dual: Chelsea at Lincoln
9.12Tyler Minor22' 10.5MIFlint Carman-AinsworthMay 20Saginaw Valley Championship
10.10Casey Williams22' 9.25MISaginaw Michigan Lutheran SeminaryMay 30MHSAA LP Division 4 Finals
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.