Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Chris Ruether11.12 (3.2)WACashmereMay 241A State Championships Day 2
2.12Boone Davis11.18WACascade (Leavenworth)Mar 29Ray Cross Invitational
3.11Derrick Talley11.52 (2.3)WAChelanMay 241A State Championships Day 2
4.12John Mitchell11.68WACashmereMar 19Wenatchee/Eastmont/Cashmere @ Moses Lake
5.12Sam Sydloski-Tesch11.87WAChelanMay 09District Six 1A Championships
6.12Brett Linehan11.94WAChelanMay 09District Six 1A Championships
7.12Luke Laughlin11.95WAChelanMay 09District Six 1A Championships
9Connor Tupling11.95WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
9.10Brendan Burrill11.99WACashmereMay 09District Six 1A Championships
10.12Kylee Maclean12.01WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
View full rankings...
200 Meters
1.11Chris Ruether22.84 (1.4)WACashmereMay 241A State Championships Day 2
2.12Boone Davis22.92WACascade (Leavenworth)May 09District Six 1A Championships
3.10Ben Allen23.25WACashmereMay 02CTL Championship
4.12John Mitchell23.61WACashmereApr 12Cashmere Invitational
5.12Micah Sanon24.04cWABrewsterApr 18Rieke Invitational
6.12Brett Linehan24.18WAChelanMay 02CTL Championship
7.12Luke Laughlin24.51WAChelanMay 02CTL Championship
8.12Kylee Maclean24.52WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
9.10Jed Mintzer24.56WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
10.10Dustin Grams24.70WACashmereMay 09District Six 1A Championships
View full rankings...
400 Meters
1.10Ben Allen50.40WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
2.12Boone Davis50.58WACascade (Leavenworth)May 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
3.12Jasen Brown51.26WABrewsterApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
4.12Logan Bridges52.34WACashmereMay 02CTL Championship
5.12Micah Sanon52.94WABrewsterMay 09District Six 1A Championships
6.12Luke Laughlin54.81WAChelanApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
7.10Jacob Longmire55.08WATonasketMay 02CTL Championship
8.9Dan Callahan55.13WACashmereMay 02CTL Championship
9.11Derrick Talley55.24WAChelanMay 02CTL Championship
10.10Dustin Grams55.50WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Jasen Brown1:54.56WABrewsterMay 241A State Championships Day 2
2.11Seth Pierson2:04.67WACashmereMay 02CTL Championship
3.12Alex Peer2:05.28WAChelanMay 02CTL Championship
4.11Cody McIntyre2:07.87WACashmereMay 02CTL Championship
5.11Levi Scrape2:08.23WACascade (Leavenworth)Mar 29Ray Cross Invitational
6.11Chase Anderson2:10.9hWAChelanApr 22Chelan/Tonasket/Omak/Lake Roosevelt
7.10Jacob Longmire2:15.81WATonasketMay 02CTL Championship
8.11Abraham Sonneman2:18.9hWABrewsterMar 29Ray Cross Invitational
9.9Leo Sanchez2:19.06WAChelanApr 12Cashmere Invitational
10.12Nick Piton2:19.48WACascade (Leavenworth)Mar 22Oroville Invitational
9Kevin Bailey2:19.48WACashmereMay 02CTL Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.11Seth Pierson4:21.89WACashmereMay 241A State Championships Day 2
2.12Jasen Brown4:25.18WABrewsterMay 241A State Championships Day 2
3.11Chase Anderson4:41.0hWAChelanApr 18Rieke Invitational
4.12Alex Peer5:00.38WAChelanApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
5.11Abraham Sonneman5:02.97WABrewsterApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
6.12Daniel Mellenberger5:03.2hWACashmereApr 22Cascade/Cashmere/Brewster/Okanogan
7.10Brent Jacobson5:06.90WAOkanoganMay 02CTL Championship
8.10Johnny Drywater5:13.88WALake RooseveltMay 09District Six 1A Championships
9.-Kenneth Randall5:18.0hWALake RooseveltApr 12Royal Invitational
10.9Joseph Green5:21.50WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.11Seth Pierson10:10.74WACashmereMay 09District Six 1A Championships
2.11Nick Ribera10:18.76WALake RooseveltApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
3.11Chase Anderson10:30.27WAChelanMay 02CTL Championship
4.12Jasen Brown10:42.6hWABrewsterApr 22Cascade/Cashmere/Brewster/Okanogan
5.12Daniel Mellenberger10:48.30WACashmereApr 26Keith Jewett Invite
6.10Brent Jacobson10:51.12WAOkanoganMay 02CTL Championship
7.10Jacob Longmire10:59.69WATonasketMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
8.10Robby Godfrey11:22.35WACashmereMay 02CTL Championship
9.12Alex Peer11:39.07WAChelanMar 22Oroville Invitational
10.11Tyler Monroe11:43.62WATonasketMay 09District Six 1A Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Hayden Terrill16.45WATonasketMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
2.9Dillon Miller16.68WACashmereMay 09District Six 1A Championships
3.9Rudy Blomquist16.81WACashmereMay 09District Six 1A Championships
4.10Jovan Lopez17.51WAOkanoganMay 02CTL Championship
5.9Ryan Rosenau17.56WACascade (Leavenworth)May 02CTL Championship
6.12Joe Clark17.81WACashmereMay 09District Six 1A Championships
7.11Nyc McHugo18.04cWABrewsterApr 29Bridgeport Invitational
8.10Jeremy Norris19.67WAOkanoganMay 02CTL Championship
9.9Fernando Santacruz20.55WABrewsterMay 09District Six 1A Championships
10.10Dustin Johnson20.56WAOmakMay 02CTL Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Jordan Adkins42.33WALake RooseveltMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
2.9Dillon Miller42.78WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
3.9Rudy Blomquist43.78WACashmereMay 09District Six 1A Championships
4.9Ryan Rosenau43.89WACascade (Leavenworth)May 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
5.10Jovan Lopez45.65WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
6.10Jonah Terrell-Lewis46.32WACashmereMay 09District Six 1A Championships
7.12Karl Schmidt46.34cWAOmakMar 29Ray Cross Invitational
8.9Dillan Zunie-Allen48.09WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
9.11Nyc McHugo48.12WABrewsterMay 02CTL Championship
10.10Jeremy Norris48.61WAOkanoganMay 02CTL Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Ben Allen
Jacob Carson
Edward Callahan
Chris Ruether
44.01WACashmereMay 241A State Championships Day 2
2.-Luke Laughlin
Sam Sydloski-Tesch
Derrick Talley
Brett Linehan
44.58WAChelanMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
3.-Kylee Maclean
Ross Wood
Jed Mintzer
Jerid Peterson
47.27WAOkanoganMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
4.-Jose Rios
Eric Arnold
Brandon Black
Karl Schmidt
48.93WAOmakApr 12Cashmere Invitational
5.-Kellen Sauer
Terrell Cross
Hayden Terrill
Jacob Longmire
49.84cWATonasketApr 29Bridgeport Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Jasen Brown
Nyc McHugo
Chris Pena
Micah Sanon
3:32.05WABrewsterMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
2.-Ben Allen
Logan Bridges
Cody McIntyre
Seth Pierson
3:32.10WACashmereMay 241A State Championships Day 2
3.-Luke Laughlin
Derrick Talley
Tido Nunez
Sam Sydloski-Tesch
3:38.74WAChelanMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
4.-Jovan Lopez
Dillan Zunie-Allen
Jerid Peterson
Jed Mintzer
3:43.33WAOkanoganMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
5.-James Barton
Kendall Martin
Martin Forchemer
Ryan Rosenau
3:52.42WACascade (Leavenworth)May 09District Six 1A Championships
6.-Relay Team3:57.2hWALake RooseveltApr 12Royal Invitational
7.-Jon Roster
Jacob Longmire
Jarred Naclerio
Toshiya Ijichi
4:22.2hWATonasketMar 29Ray Cross Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12David Parker49' 8WACashmereMay 09District Six 1A Championships
2.11Garth Stephenson41' 8.5WACashmereMay 02CTL Championship
3.9Shawn Pope41' 1WALake RooseveltMar 18Lake Roosevelt Invite
4.10Doug Ramsey39' 6WAChelanMar 27Chelan Invite
5.10Jacob Clay38' 9.5WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
6.11Ben Navarro37' 6WAOkanoganMay 02CTL Championship
7.9Matt Pittsinger36' 11WAChelanMar 27Chelan Invite
8.10Cole Timm36' 10.75WAOkanoganMay 02CTL Championship
9.11Jordan Thomas36' 8.5WAOkanoganMay 02CTL Championship
10.12Kylee Maclean36' 6WAOkanoganMar 14Omak vs. Okanogan
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12David Parker126' 5WACashmereApr 18Rieke Invitational
2.12Micah Sanon119' 6WABrewsterMay 02CTL Championship
3.9Shawn Pope118' 8WALake RooseveltMay 09District Six 1A Championships
4.10Cole Timm112' 3WAOkanoganMar 29Ray Cross Invitational
5.11Tony Ronquillo107' 0WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
6.11Tyler Monroe103' 10WATonasketApr 26Riverside Invitational
7.12Cody Olsen102' 0WAChelanMay 02CTL Championship
8.11Garth Stephenson101' 10WACashmereMay 02CTL Championship
9.11Ben Navarro96' 6WAOkanoganApr 12Cashmere Invitational
12Adan Perez96' 6WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Edward Callahan180' 0WACashmereApr 12Cashmere Invitational
2.11Alex Bushy165' 8WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
3.11Ben Navarro151' 6WAOkanoganMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
4.-Jordan Moore135' 7WAOkanoganMar 22Oroville Invitational
5.9Matt Pittsinger127' 6WAChelanApr 12Cashmere Invitational
6.11Nyc McHugo126' 0WABrewsterApr 29Bridgeport Invitational
7.10Johnny Drywater125' 9WALake RooseveltMay 02CTL Championship
8.11Tony Ronquillo125' 8WAOkanoganApr 18Tonasket Invitational
9.11Thomas Steinke124' 7WACascade (Leavenworth)Apr 22Cascade/Cashmere/Brewster/Okanogan
10.12Martin Dvorak122' 9WACashmereMar 14Cle Elum/Entiat/Brewster/Liberty Bell/Cascade
View full rankings...
High Jump
1.11Cody McIntyre5' 10WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
12Hayden Terrill5' 10WATonasketMay 09District Six 1A Championships
9Kevin Kenoyer5' 10WACashmereApr 22Cascade/Cashmere/Brewster/Okanogan
4.11Thomas Steinke5' 9.69WACascade (Leavenworth)May 30Washington State Decathlon Championship Day 1
5.10Cole Soreano5' 8.25WAChelanMay 09District Six 1A Championships
6.10Jacob Longmire5' 8WATonasketApr 12Cashmere Invitational
7.12Garrett Carlson5' 6.25WALake RooseveltMay 09District Six 1A Championships
8.12Chris Pena5' 6WABrewsterMay 02CTL Championship
11Nyc McHugo5' 6WABrewsterMar 27Chelan Invite
10.12Karl Schmidt5' 5WAOmakApr 22Chelan/Tonasket/Omak/Lake Roosevelt
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jacob Carson13' 9WACashmereMay 09District Six 1A Championships
2.12Hayden Terrill12' 0WATonasketApr 12Cashmere Invitational
3.11Josh Mason11' 6WACashmereMay 02CTL Championship
11Thomas Steinke11' 6WACascade (Leavenworth)May 09District Six 1A Championships
10Ben Allen11' 6WACashmereApr 12Cashmere Invitational
6.10Hank Burton11' 0WAChelanApr 22Chelan/Tonasket/Omak/Lake Roosevelt
7.10Kendall Martin10' 6WACascade (Leavenworth)May 09District Six 1A Championships
8.11Alex Bushy10' 0WACashmereMar 19Wenatchee/Eastmont/Cashmere @ Moses Lake
9.9Leo Sanchez9' 6WAChelanApr 12Cashmere Invitational
10.9Joseph Green8' 6WACashmereMar 14Cle Elum/Entiat/Brewster/Liberty Bell/Cascade
View full rankings...
Long Jump
1.12Boone Davis21' 3.25WACascade (Leavenworth)May 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
2.11Chris Ruether20' 3WACashmereMar 14Cle Elum/Entiat/Brewster/Liberty Bell/Cascade
3.12Karl Schmidt20' 2WAOmakMay 09District Six 1A Championships
4.12Sam Sydloski-Tesch20' 0WAChelanApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
5.10Ben Allen19' 9WACashmereApr 18Rieke Invitational
6.9Dillan Zunie-Allen19' 4WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
7.10Brendan Burrill19' 2WACashmereMay 09District Six 1A Championships
8.11Levi Scrape18' 11WACascade (Leavenworth)Mar 29Ray Cross Invitational
9.12Ross Wood18' 10.5WAOkanoganMay 09District Six 1A Championships
10.9Dillon Miller18' 10.25WACashmereMar 14Cle Elum/Entiat/Brewster/Liberty Bell/Cascade
View full rankings...
Triple Jump
1.12Micah Sanon42' 4WABrewsterMay 09District Six 1A Championships
2.12Karl Schmidt41' 11.5WAOmakMay 09District Six 1A Championships
3.11Thomas Steinke40' 8WACascade (Leavenworth)May 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
4.12Hayden Terrill39' 9.5WATonasketMay 09District Six 1A Championships
5.9Micheal Ruether39' 2WACashmereMay 17Regionals, Dist 6/7 Track Meet
6.11Cody McIntyre38' 5WACashmereMay 09District Six 1A Championships
7.11Jarek Finch38' 0WALake RooseveltMay 09District Six 1A Championships
8.12Brett Linehan37' 9WAChelanApr 22Chelan/Tonasket/Omak/Lake Roosevelt
9.10Brendan Burrill37' 0WACashmereMay 02CTL Championship
10.10Jacob Longmire36' 11.5WATonasketMay 02CTL Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.