Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jay Mendoza11.34cWAClallam BayMay 06Forks Lions Club Invite
2.12Jordan Smith11.44cWALopezMar 13Northwest League Meet #1
12Roy Tubio11.44cWASt. John-EndicottApr 30Whitman County League Track Meet
4.10Daniel Wareham11.55WAWishkah ValleyApr 171A Trico league Meet
5.10Sean Sanders11.74cWAEntiatApr 29Bridgeport Invitational
6.12Keaton Farris11.84cWALopezMar 28Lopez Invitational
11Brian Young11.84cWAGrace AcademyMar 13Northwest League Meet #1
11Travis King11.84cWAOdessa-HarringtonApr 24Bi-County/Panorama
9.12Kyle Webberly11.94cWATrout LakeApr 25Lion's Twilight Invitational
12Tommy Farris11.94cWACrescentApr 21Crescent Intra-Squad
View full rankings...
200 Meters
1.12Roy Tubio22.87 (.7)WASt. John-EndicottMay 241B Championships
2.12Jay Mendoza23.08 (.7)WAClallam BayMay 241B Championships
3.11Travis King23.55 (.7)WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
4.11Mikael Dick23.80 (.7)WATrout LakeMay 241B Championships
5.10Ben Clark23.91 (.7)WAWishkah ValleyMay 241B Championships
6.12Tommy Farris24.11 (.7)WACrescentMay 241B Championships
7.12Keaton Farris24.13 (.7)WALopezMay 241B Championships
8.10Sean Sanders24.26 (.7)WAEntiatMay 241B Championships
9.12Jordan Smith24.54cWALopezApr 16Northwest League Meet #4
10.10Daniel Wareham24.64cWAWishkah ValleyApr 19Ocosta Invite
View full rankings...
400 Meters
1.11Mikael Dick51.70WATrout LakeMay 241B Championships
2.12Terrell Carter51.76WALopezMay 17NW 1B Bi-District Championships
3.12Jay Mendoza52.11WAClallam BayMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
4.12Matt Cronrath52.34cWAOdessa-HarringtonApr 24Bi-County/Panorama
5.11Sebastian Lasbo53.82WALopezMay 17NW 1B Bi-District Championships
6.12Jacob Schmidt54.06WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
7.10Josh Conner55.02WAColumbia Basin SecondaryMay 241B Championships
8.11Travis King55.34cWAOdessa-HarringtonApr 10Don Birdwell Invite
9.12Andrew Wonderly55.74cWAClallam BayMay 01NOL Championships
11Jeromie Mason55.74cWAKlickitatApr 24Mabton Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Matt Cronrath1:56.70WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
2.12Herschel Sanchey1:58.26WAKlickitatMay 241B Championships
3.11Sebastian Lasbo2:05.35WALopezMay 17NW 1B Bi-District Championships
4.9Dylan Christie2:05.86WACrescentMay 241B Championships
5.12Marcos Essex2:07.44WAColumbia Basin SecondaryMay 241B Championships
6.12Josh Allen2:08.38WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
7.11Scott Strang2:09.25WAOdessa-HarringtonMay 02Connell Invitational
8.12Terrell Carter2:11.07WALopezMay 241B Championships
9.12David Fisher2:12.0hWASt. John-EndicottApr 16Whitman County League Track Meet
10.12Ethan Johnson2:13.21WAMary KnightMay 241B Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Matt Cronrath4:25.28WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
2.12Herschel Sanchey4:31.0hWAKlickitatMar 22"Papa Wells" Invite
3.11Scott Strang4:44.19WAOdessa-HarringtonMay 02Connell Invitational
4.12Josh Allen4:47.00WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
5.12David Fisher4:51.1hWASt. John-EndicottMay 131B District Championships
6.9Alec England4:54.0hWATrout LakeMay 09Greater Columbia 1B/2B League Meet
7.12Billy PostvanderBurg4:56.0hWALopezApr 26North Sound Invite
8.11Ari Santiago4:56.47WAColumbia Basin SecondaryMay 241B Championships
9.10Daniel Wonderly5:00.0hWAClallam BayApr 26North Sound Invite
10.9Dan Hansen5:00.1hWACedar Park Chr. (MLT)May 102B/1B District meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Herschel Sanchey9:30.53WAKlickitatMay 31Brooks WA/OR Meet of Champions
2.11Scott Strang9:46.70WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
3.12Matt Cronrath10:21.7hWAOdessa-HarringtonApr 08Bi-County/Panorama
4.11Ari Santiago10:42.64WAColumbia Basin SecondaryMay 241B Championships
5.12Josh Allen10:52.51WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
6.10Junior Hernandez10:56.0hWABickletonMar 22"Papa Wells" Invite
7.9Cody Boling10:56.54WAMary KnightMay 241B Championships
8.9Dan Hansen11:00.45WACedar Park Chr. (MLT)May 241B Championships
9.11Ben Salzman11:09.2hWASt. John-EndicottMay 131B District Championships
10.10Cody Siegel11:18.0hWASt. John-EndicottMay 06District 9 1B Regional Qualifier
10Daniel Wonderly11:18.0hWAClallam BayMar 271-A Track Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Tyler Cope16.14cWATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
12Neil Miller16.14cWASt. John-EndicottApr 30Whitman County League Track Meet
3.11Andrew Venema16.46 (.3)WABickletonMay 241B Championships
4.11Jordan Haber17.03WALopezMay 17NW 1B Bi-District Championships
5.11Jay Lee17.05WAGrace AcademyMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
6.12Sam Barr17.19 (.3)WALopezMay 241B Championships
7.10Ben Clark17.35 (.3)WAWishkah ValleyMay 241B Championships
8.12Matthew Zeiler17.89WAOdessa-HarringtonMay 02Connell Invitational
9.11Peter Lester18.74cWACrescentApr 12Crescent Invitational
10.12David Moen19.01WACedar Park Christian-EverettMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Ben Clark41.53WAWishkah ValleyMay 241B Championships
2.11Travis King42.31WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
3.12Neil Miller43.08WASt. John-EndicottMay 241B Championships
4.11Andrew Venema44.24cWABickletonMay 16Greater Columbia 1B/2B District
5.11Jordan Haber44.30WALopezMay 241B Championships
6.11Virgil Sampson44.84cWABickletonMay 241B Championships
7.11Tyler Cope45.24cWATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
8.12Matthew Zeiler45.45WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
9.11Jay Lee45.54WAGrace AcademyMar 28Bedlington Twilight Meet
10.12Sam Barr45.81WALopezMay 241B Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Sebastian Lasbo
Keaton Farris
Jordan Smith
Terrell Carter
45.88WALopezMay 241B Championships
2.-Roy Tubio
David Fisher
Warren Miller
Neil Miller
46.07WASt. John-EndicottMay 241B Championships
3.-Kyle Webberly
Kristian Rubesh
Luke Larson
Mikael Dick
46.64cWATrout LakeMay 09Greater Columbia 1B/2B League Meet
4.-Josh Anderson
Tommy Farris
Dylan Christie
Jared Kilmer
46.72WACrescentMay 241B Championships
5.-Jesse Volluz
Brad Engstrom
Dakota Drennan
Austin Mannick
46.86WACurlewMay 241B Championships
6.-Sung-Yong Lee
Joshua Miller
Brian Young
Danny Feiock
47.14cWAGrace AcademyMar 13Northwest League Meet #1
7.-Travis Breckenridge
Zakk Fljeldseth
Jacob Hothan
Sean Sanders
47.67WAEntiatMay 241B Championships
8.-Eric Hess
Cody Loomis
Patrick Maeder
Andrew Venema
47.84cWABickletonMay 16Greater Columbia 1B/2B District
9.-Relay Team48.24cWAWishkah ValleyMay 01Raymond Pacific League Meet
10.-Dylan Wulff
Tyrone Swan
Marshall Peone
Tony Louie
48.64cWAIncheliumMay 10Panorama League Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Aaron Bruya
Jacob Schmidt
Matt Cronrath
Travis King
3:33.24WAOdessa-HarringtonMay 06Bi-Co Qualifier
2.-Roy Tubio
Warren Miller
Neil Miller
David Fisher
3:35.88WASt. John-EndicottMay 241B Championships
3.-Terrell Carter
Sebastian Lasbo
Emmett Lawrence
Keaton Farris
3:40.53WALopezMay 241B Championships
4.-Kyle Webberly
Kristian Rubesh
Luke Larson
Mikael Dick
3:43.7hWATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
5.-Josh Anderson
Peter Lester
Tommy Farris
Dylan Christie
3:47.42WACrescentMay 17NW 1B Bi-District Championships
6.-Jonathan Davis
Matt DuMont
Trevor Hines
Victor Bayouk
3:50.95WACedar Park Christian-EverettMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
7.-Sung-Yong Lee
Micah Giordano
Brian Young
Jay Lee
3:53.43WAGrace AcademyMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
8.-Marshall Peone
Dylan Wulff
Quentin Hoffman
Tyrell Tonasket
3:54.9hWAIncheliumMay 10Panorama League Championships
9.-Virgil Sampson
Patrick Maeder
Cody Loomis
Junior Hernandez
3:55.0hWABickletonApr 24Mabton Invitational
10.-Relay Team3:58.31WAColumbia Basin SecondaryMay 02Connell Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Austin Mannick48' 2.75WACurlewMay 241B Championships
2.11Ryan Jackson46' 1WANorth RiverMay 13District IV 1B Championships
3.12Scott Laes45' 8WAClallam BayMay 241B Championships
4.12Eric Hess44' 7.5WABickletonMar 22"Papa Wells" Invite
5.10Edgar Molina41' 10WABickletonMay 02Mt. Adams Invite
6.12Bryce Haase41' 4WAOdessa-HarringtonApr 26Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Daniel's)
7.11Andy Read41' 1.5WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
8.12Devin Dean39' 3WATrout LakeMar 20Mullen-Leavitt Invite
9.10Korey Gould38' 8WAMansfieldMay 161B District
10.11Tyrone Swan38' 6WAIncheliumMay 10Panorama League Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Eric Hess145' 6WABickletonApr 24Mabton Invitational
2.12Tylynn Scoggins131' 6WATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
10Edgar Molina131' 6WABickletonMay 16Greater Columbia 1B/2B District
4.12Devin Dean126' 8WATrout LakeMar 15Eisenhower Jamboree
5.11Ryan Jackson125' 3WANorth RiverMay 13District IV 1B Championships
6.12Scott Laes124' 0WAClallam BayMay 241B Championships
7.11Andy Read116' 2WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
8.10Ike Stone115' 8WAWishkah ValleyMar 13Ocosta
9.10Josh Anderson115' 6WACrescentApr 21Crescent Intra-Squad
10.12Bryce Haase113' 0WAOdessa-HarringtonMay 131B District Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Tommy Farris173' 10WACrescentMay 01NOL Championships
2.12Scott Laes165' 2WAClallam BayMay 171A District 1,2 &3 Championships Day 2
3.11Billy Secor155' 11WANeah BayMay 08NOL Sub-District Championships
4.10Josh Anderson152' 6WACrescentMay 01NOL Championships
5.11Tyrone Swan151' 10WAIncheliumMay 10Panorama League Championships
6.10Aaron Bruya148' 8.5WAOdessa-HarringtonMar 25Bi-County/Panorama
7.10Robert Hicks142' 5WAYakama Nation TribalApr 15Kittitas Invite
8.12Justin Zollner138' 2WALummiMay 17NW 1B Bi-District Championships
9.12Marcos Essex136' 9WAColumbia Basin SecondaryMar 19Wenatchee/Eastmont/Cashmere @ Moses Lake
10.11Shawn Samuel136' 3WALopezMay 17NW 1B Bi-District Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Brian Young6' 3WAGrace AcademyMay 241B Championships
12Jordan Smith6' 3WALopezApr 26North Sound Invite
3.10Warren Miller6' 2WASt. John-EndicottApr 16Whitman County League Track Meet
4.11Andrew Venema6' 0WABickletonMay 241B Championships
5.12Eric Hess5' 10WABickletonMar 29Simcoe Invitational
6.12Jonathan Davis5' 9WACedar Park Christian-EverettApr 26North Sound Invite
7.12Cody Loomis5' 8WABickletonApr 22WV JV Invitational
11Kyle VanValkenberg5' 8WAMansfieldMay 241B Championships
9Thomas Sanford5' 8WAEntiatMay 161B District
10.10Nick Ward5' 7WANeah BayMay 08NOL Sub-District Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kristian Rubesh13' 3WATrout LakeMay 09Greater Columbia 1B/2B League Meet
2.12Luke Larson12' 6WATrout LakeMay 09Greater Columbia 1B/2B League Meet
3.11Patrick Maeder12' 0WABickletonMar 29Simcoe Invitational
4.12Kyle Webberly10' 6WATrout LakeMay 02Mt. Adams Invite
10Donny Woodruff10' 6WATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
10Brian Langfield10' 6WATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
7.12Kent Sieg9' 6WAAlmira/Coulee HartlineMay 241B Championships
12Matthew Zeiler9' 6WAOdessa-HarringtonApr 29Bi-Co Championships
9.9Harvey Starr9' 0WATrout LakeApr 25Lion's Twilight Invitational
9Dustin Jones9' 0WATrout LakeMay 09Greater Columbia 1B/2B League Meet
10Morgan Smith9' 0WATrout LakeApr 22WV JV Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Cody Loomis20' 4.75WABickletonMay 16Greater Columbia 1B/2B District
2.10Nick Ward20' 1WANeah BayApr 12Crescent Invitational
3.10Aaron Bruya19' 8WAOdessa-HarringtonApr 19Undeberg Invite
4.12Jacob Schmidt19' 6WAOdessa-HarringtonApr 15Frostbite Invite
5.10Daniel Wareham19' 3WAWishkah ValleyApr 10North Beach
6.11Brian Young19' 1 (.5)WAGrace AcademyMay 241B Championships
7.11Jeromie Mason19' 0.5WAKlickitatMay 16Greater Columbia 1B/2B District
12Neil Miller19' 0.5WASt. John-EndicottApr 12Royal Invitational
9.11Zach Dvorak18' 11.5WAGarfield-PalouseMay 131B District Championships
12Shawn Steele18' 11.5 (-1.2)WANorthportMay 241B Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11Chad Greene41' 5WAMary KnightApr 10North Beach
2.10Warren Miller41' 4.75 (1.0)WASt. John-EndicottMay 241B Championships
3.10Aaron Bruya41' 4WAOdessa-HarringtonMay 241B Championships
4.11Jeromie Mason40' 8.75 (1.3)WAKlickitatMay 241B Championships
5.12Kristian Rubesh40' 3.75WATrout LakeMay 16Greater Columbia 1B/2B District
6.12Andrew Wonderly40' 2WAClallam BayMay 08NOL Sub-District Championships
7.10Daniel Wareham39' 6WAWishkah ValleyApr 171A Trico league Meet
8.12Ben Strom39' 1 (1.8)WALopezMay 241B Championships
11Ben Salzman39' 1WASt. John-EndicottApr 19Undeberg Invite
10.9Thomas Sanford38' 10WAEntiatApr 22Mansfield Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.