Team Results Management

Mens

100 Meters
1.8Brady Winter11.71 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 16Hawley
2.-Damian Camperud12.10 PRMNBarnesvilleMay 02Hawley
3.-Gavin Camperud12.48 PRMNBarnesvilleMay 16Hawley
4.-AJ Villagomez12.58 PRMNPelican RapidsMay 02Hawley
-Garrett Cossette12.58 PRMNLake Park AudubonMay 16Hawley
6.-Daniel Erlandson12.73 PRMNBreckenridgeMay 16Hawley
7.-Gavin Byron12.79 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
8.8Azael Rodriguez12.82 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
9.-Andrew Jacobson12.86 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
10.-Gavin Byron12.96 PRMNJacksonMay 02Hawley
-Dusty DeFries12.96 PRMNBreckenridgeMay 16Hawley
View full rankings...
200 Meters
1.8Brady Winter25.04 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
2.-Shawn Skjold25.43 PRMNLake Park AudubonMay 16Hawley
3.8Logan Tucker26.03 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
4.-Gavin Byron26.20 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
5.-Damen Bakke26.35 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
6.-Daniel Erlandson26.46 PRMNBreckenridgeMay 16Hawley
7.-Garrett Cossette26.75 PRMNLake Park AudubonMay 16Hawley
8.-AJ Villagomez26.77 PRMNPelican RapidsMay 02Hawley
9.-Dusty DeFries26.84 PRMNBreckenridgeMay 16Hawley
10.-Andre Nelson27.54 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
View full rankings...
400 Meters
1.-Bailey Johnson56.14 PRMNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
2.8Logan Tucker59.78MNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
3.7Terbuto Ochothow1:01.83 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
4.8Drew Coalwell1:02.55 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
5.-Jorge Quijoda1:04.09 PRMNMahnomenMay 09Ada-Borup
6.-Kael Snetsinger1:06.84 PRMNMahnomenMay 09Ada-Borup
7.-Shawn Skjold1:07.94MNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
8.-Robert King1:07.98 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
9.8Sayeh Win1:08.52 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
10.-Zeb Lewis1:09.04 PRMNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
View full rankings...
800 Meters
1.-Matt Thompson2:19.38 PRMNHawleyMay 16Hawley
2.8Brandon Ohara2:21.37 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
3.-Bailey Johnson2:21.66 PRMNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
4.8Chase Belka2:22.11 PRMNPrairie WindMay 02Hawley
5.8David Johnston2:22.43 PRMNPelican RapidsMay 02Hawley
6.-Isaac Janssen2:27.22 PRMNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
7.-Allen Daugherty2:28.06 PRMNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
8.-Jaden Cummings2:29.47 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
9.8Caden Bormann2:30.76 PRMNPrairie WindMay 02Hawley
10.8Adam Koller2:31.27MNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.8Noah Smith4:38.01 PRMNTwo HarborsJun 02MSHSL Section 7A
2.8Adam Koller4:59.99 PRMNWorthingtonMay 05Worthington Invite
3.-Garrett Cossette5:08.93 PRMNLake Park AudubonMay 16Hawley
4.-Jaden Cummings5:10.15 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
5.8Brandon Ohara5:10.49 PRMNPrairie WindMay 02Hawley
6.8Bailey Evenson5:24.15 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
7.-Allen Daugherty5:24.54 PRMNMaranatha ChristianMay 16Hawley
8.7Evan Myran5:24.66 PRMNHawleyMay 16Hawley
9.-Sanden O'Connell5:28.43 PRMNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
10.8Hayden Reitmeier5:32.22 PRMNFisherMay 09Ada-Borup
View full rankings...
3200 Meters
1.8Noah Smith10:35.40 PRMNTwo HarborsJun 02MSHSL Section 7A
2.8David Johnston10:53.86 PRMNPelican RapidsJun 04MSHSL Section 8A
3.8Adam Koller11:01.28MNWorthingtonApr 12Luverne Meet
4.8Hayden Reitmeier11:06.70 PRMNFisherJun 04MSHSL Section 8A
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team52.46MNNorman County WestMay 02Hawley
2.Relay Team53.25MNPelican RapidsMay 02Hawley
3.Relay Team54.34MNPrairie WindMay 16Hawley
4.Relay Team54.48MNMaranatha ChristianMay 02Hawley
5.Relay Team54.72MNHawleyMay 16Hawley
6.Relay Team55.09MNLake Park AudubonMay 02Hawley
7.Relay Team55.50MNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
8.Relay Team55.72MNBreckenridgeMay 16Hawley
9.Relay Team56.61MNMahnomenMay 02Hawley
10.Relay Team57.00MNCrookstonMay 09Ada-Borup
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:52.28MNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
2.Relay Team1:53.61MNPelican RapidsMay 02Hawley
3.Relay Team1:53.76MNMahnomenMay 09Ada-Borup
4.Relay Team1:56.45MNPrairie WindMay 16Hawley
5.Relay Team1:59.39MNNorman County WestMay 16Hawley
6.Relay Team2:02.55MNCrookstonMay 09Ada-Borup
7.Relay Team2:02.68MNLake Park AudubonMay 16Hawley
8.Relay Team2:04.95MNRed Lake County CentralMay 09Ada-Borup
9.Relay Team2:05.77MNHawleyMay 16Hawley
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team4:09.19MNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
2.Relay Team4:20.85MNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
3.Relay Team4:42.95MNCrookstonMay 09Ada-Borup
4.Relay Team4:44.97MNMahnomenMay 09Ada-Borup
5.Relay Team5:13.23MNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
View full rankings...
Discus - 1kg
1.-Levi Nelson130' 10 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
2.-Mason Miller123' 5 PRMNJacksonMay 02Hawley
3.-Mason Miller118' 0 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
4.-Dawson Fuglseth108' 11 PRMNFertile-BeltramiMay 09Ada-Borup
5.-Andre Nelson106' 6.5 PRMNJacksonMay 02Hawley
6.-Noah Brush105' 6 PRMNMaranatha ChristianMay 16Hawley
7.-Matt Thompson104' 1 PRMNHawleyMay 02Hawley
8.-Parker Keep101' 10 PRMNRothsayMay 09Ada-Borup
9.8Dakota Perry101' 8.5 PRMNPrairie WindMay 02Hawley
10.-Andre Nelson101' 1 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
View full rankings...
High Jump
1.9Josiah Hubbard5' 8 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
2.-Bailey Johnson5' 2 PRMNLake Park AudubonMay 09Ada-Borup
-Isaac Janssen5' 2 PRMNMaranatha ChristianMay 02Hawley
4.-Thomas Hollcraft5' 0 PRMNCrookstonMay 09Ada-Borup
-William Lavelle5' 0 PRMNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
-Mason Miller5' 0 PRMNJacksonMay 02Hawley
-Cole Wyland5' 0 PRMNMaranatha ChristianMay 16Hawley
8.-Gabe Horgeshimer4' 10 PRMNFertile-BeltramiMay 09Ada-Borup
9.-Gavin Byron4' 8 PRMNJacksonMay 02Hawley
7Elijah Morris4' 8 PRMNPrairie WindMay 02Hawley
-Damian Camperud4' 8 PRMNBarnesvilleMay 02Hawley
-Matty Ziebell4' 8 PRMNPelican RapidsMay 02Hawley
8Sayeh Win4' 8 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
-Mason Miller4' 8 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
View full rankings...
Pole Vault
1.-Joey Brainard9' 3 PRMNNorman County WestMay 16Hawley
2.7Justin Wang8' 6 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
8Carter Aakre8' 6 PRMNPrairie WindMay 16Hawley
4.-Joey Brainard8' 0 PRMNJacksonMay 02Hawley
5.-Gavin Byron7' 6 PRMNJacksonMay 02Hawley
6.7Payton Doran6' 0 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 16Hawley
View full rankings...
Long Jump
1.-AJ Villagomez17' 3 PRMNPelican RapidsMay 02Hawley
2.8Logan Tucker17' 0 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 17All-City Track Meet
3.-Garrett Cossette15' 10.5 PRMNLake Park AudubonMay 02Hawley
4.8Azael Rodriguez15' 8 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
5.7Justin Wang15' 3 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 02Hawley
-Chandler Guinn15' 3 PRMNMahnomenMay 09Ada-Borup
7.8Brady Winter15' 2.5MNDilworth-Glyndon-FeltonMay 02Hawley
8.-Kai Nellermoe15' 0 PRMNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
9.-Gabe Bjorge14' 11.5 PRMNMahnomenMay 02Hawley
10.-Robert King14' 8.5 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
View full rankings...
Triple Jump
1.-Noah Fiedler31' 6 PRMNRothsayMay 09Ada-Borup
2.-Carter Aamodt31' 5.5 PRMNMaranatha ChristianMay 09Ada-Borup
3.7Terbuto Ochothow31' 4 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
4.-Tai Baig29' 0.5 PRMNCrookstonMay 09Ada-Borup
5.7Jordan Melendez28' 3 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
6.7Aristotle Clausen27' 2 PRMNWorthingtonApr 21Pipestone Jr. High Meet
7.-Gabe Lavine21' 2.5 PRMNClearbrook-GonvickMay 09Ada-Borup
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.