Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jake Ulrich*11.34WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.12Quintin Porterfield*11.52WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.12Tylis Shavers*11.66WAEisenhowerMar 18Papa Wells
4.11Cameron Willey11.72WAWest Valley (Yakima)Mar 11Jamboree of the Horns
5.12Quincy Backes*11.74WAEisenhowerMar 18Papa Wells
6.12Stephen Lawless*11.90WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.9Ramon Rivera-Maysonet*11.91 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
8.11Justin Reyes*11.99 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
9.10Francisco Mercado-Hernandez*12.02 PRWAA.C. DavisMar 18Papa Wells
11Cameron Scaramozzino*12.02 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
200 Meters
1.11Nathon Maltos22.37 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
2.12Jake Ulrich*22.53WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.12Quintin Porterfield*22.70WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.12Paddy Allen*23.34 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.12Quincy Backes*24.03WAEisenhowerMar 18Papa Wells
6.11Edwin Alvarado*24.23WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.9Ramon Rivera-Maysonet24.32 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
8.11Cole Hazzard24.33 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
9.11Cameron Scaramozzino*24.53 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
10.9Ashton Willey*24.65 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
View full rankings...
400 Meters
1.11Nathon Maltos*51.42WASunnysideMar 18Papa Wells
2.11Uriel Diaz55.00WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
3.11Joey Robertson*55.87WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
4.11Edwin Alvarado*56.01 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.11Xavier Estrada*56.12 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
6.10Nathan Brownlee*56.49WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.10Nathan Davila57.29 PRWASunnysideMar 16Davis JV Invite
8.9Eric Vicenty*57.64 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
9.10William Barner57.74 PRWAMoses LakeMar 16Davis JV Invite
10.10Demitrius Alford*57.76 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
View full rankings...
800 Meters
1.11Spencer Rickel*2:17.65WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.10Mathew Humphreys2:21.86 PRWAMoses LakeMar 16Davis JV Invite
3.11Harlow Huber*2:22.22 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.10Nolan Vaughan*2:22.65 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.9Cameron Wheeler*2:22.70 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
6.11Jared Neuenschwander*2:26.65 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.11Austin Sandoval2:30.89WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
8.12Josh Strang*2:30.97WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9.9Tenoch Mandujano*2:31.86 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
10.10Brayden Brown*2:32.17 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
1600 Meters
1.10Connor Weldy*4:53.27WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.10Gus Wavra*4:55.88 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.12Drew Whited*4:56.05WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.10Tanner Child*4:57.85 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.12Zak Bishop*5:05.18 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.12Benjamin Clifton*5:07.15 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.9Jarred Barnes*5:11.23 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
8.10Cesar Sitio*5:12.11WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9.10Ezra Boyle*5:12.12 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
10.11Zachery Owens*5:13.63WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Alex Duenas10:34.23 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
2.12Zak Bishop*10:54.09 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
3.11Zachery Owens*11:08.27WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
4.10Ethan Weaver11:53.55 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
5.11Alfredo Gonzalez12:06.97 PRWAA.C. DavisMar 16Davis JV Invite
6.11Michael Condie12:25.78 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
7.10Edgar Villa-Gomez12:52.91 PRWASunnysideMar 16Davis JV Invite
8.9Jaden Villalobos12:54.30 PRWASunnysideMar 16Davis JV Invite
9.10Alex Sanchez13:01.35 PRWASunnysideMar 16Davis JV Invite
10.9Gabriel Delgado13:05.78 PRWASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Torin Filkins*17.29WAEisenhowerMar 18Papa Wells
2.11Sean Barbour*17.64 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
3.12Griffey Sarmiento*17.92 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
4.9Logan Easley*18.04 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.10Jasey Doria18.05WAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
6.12Andrew Turnbull*18.16WAEisenhowerMar 18Papa Wells
7.10Stephen Farris*18.31 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
8.12Silas Jasso18.53WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
9.10David Smouse*19.00 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
10.12Joe Doria19.73WAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Griffey Sarmiento*43.74 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
2.10Stephen Farris*44.02 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
3.12Silas Jasso46.39WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
4.9Logan Easley*46.54 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.11Sean Barbour47.54 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
6.12Joe Doria48.27WAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
7.12Abraham Horieh48.29WAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
8.11Ruben Pech*49.37WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9.10Jasey Doria*49.64WAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
10.9Enrique Amaro-Jasso*49.91 PRWASunnysideMar 18Papa Wells
View full rankings...
4x100 Relay
1.Dillon Baker
Quincy Backes
Drew Reyes
Tylis Shavers*
45.20WAEisenhowerMar 18Papa Wells
2.Justin Reyes
Nathon Maltos
Cole Hazzard
Ramon Rivera-Maysonet*
45.63WASunnysideMar 18Papa Wells
3.Mason Sali-orvald
Reggie Harris
Edward Ramos
Ashton Willey*
46.24WAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
4.Gabe Garza
Reuben Anderson
RJ Koreis
Jon Ochoa*
46.62WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Tylis Shavers
Drew Reyes
Dillon Baker
Quincy Backes*
3:37.48WAEisenhowerMar 18Papa Wells
2.Justin Reyes
Xavier Estrada
Griffey Sarmiento
Ramon Rivera-Maysonet*
3:50.20WASunnysideMar 18Papa Wells
3.Jovanny Rivas
Jesus De La Torre-Aguilar
Luis Cortez
Josue Martinez-Vences*
3:58.48WAA.C. DavisMar 18Papa Wells
4.Miguel Alvarado
Benjamin Clifton
Gus Wavra
Connor Weldy*
3:58.96WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.Gabriel Miles
Maximus Mertell
Jasey Doria
Mark Sterling*
4:02.16WAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brian Greene49' 1.25WAEisenhowerMar 11Eisenhower Jamboree
2.12Chase Paine*43' 8WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.12Joe Reyna*42' 10 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.12Geo Contreras42' 5.75WAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
5.12Raul Franco Esquivel*42' 1.5 PRWAA.C. DavisMar 18Papa Wells
6.12Jordan Kerr*39' 3WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
7.12Joseph Hassan*38' 11WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
8.12Warren Caty*38' 8 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
9.12Sergio Bernal*37' 6 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
10.11David Valdovinos*36' 10 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Chris Bishop*145' 7WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.12Anthony Martinez*134' 6 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
3.12Diego Vargas*124' 10 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
4.10Ryan Kelley*123' 4 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
5.12Brian Greene120' 9WAEisenhowerMar 11Eisenhower Jamboree
12Raul Franco Esquivel120' 9 PRWAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
7.12Jordan Kerr*115' 4WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
8.12Ezequiel Dearte*110' 2WASunnysideMar 18Papa Wells
9.12Geo Contreras*109' 0WAA.C. DavisMar 18Papa Wells
10.11Mackenzie Korevaar-Dorsey106' 11 PRWAEisenhowerMar 16Davis JV Invite
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Sean Barbour151' 0 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
2.12Noah Woodward*149' 5 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.11Chris Bishop*141' 8WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.12Cole Ladrini138' 8WAEisenhowerMar 11Eisenhower Jamboree
5.12Draven Nevarez*138' 1WAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.11Dainel Huizar136' 4WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
7.10Dylan Greene*135' 6 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
8.10Isaac Montelongo133' 11 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 11Jamboree of the Horns
9.10Jaden Christoferson*133' 5 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
10.11Brett Womack*131' 10WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
High Jump
1.10Drew Reyes*5' 10WAEisenhowerMar 18Papa Wells
12Dillon Baker5' 10WAEisenhowerMar 11Eisenhower Jamboree
3.11Adam Unser5' 8 PRWAEisenhowerMar 11Eisenhower Jamboree
10Jesus De La Torre-Aguilar5' 8 PRWAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
5.12Joe Doria5' 6WAWest Valley (Yakima)Mar 16Davis JV Invite
9Drew Kay*5' 6 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
11Ethan Simpson*5' 6 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9Logan Easley*5' 6 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9.11Jesus Alvarez5' 4WAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
10.11Lennox Boyd5' 2 PRWAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
10Reggie Harris*5' 2WAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
View full rankings...
Pole Vault
1.11Brayden Maldonado*12' 6 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.12Noah Woodward*12' 0 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
3.10Jesus De La Torre-Aguilar*10' 0WAA.C. DavisMar 18Papa Wells
4.11Benjamin Parsons*9' 6WAA.C. DavisMar 18Papa Wells
10Gonzalo Carriedo*9' 6WASunnysideMar 18Papa Wells
6.11Myles Alvarez*9' 0WASunnysideMar 18Papa Wells
10Kai Bailey*9' 0WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
10James Copeland9' 0 PRWAA.C. DavisMar 11Eisenhower Jamboree
9.12Cole Ladrini*8' 6WAEisenhowerMar 18Papa Wells
10.10Aydan Bailey*8' 0WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9Carter McGinnis*8' 0 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
9Nathaniel Smith*8' 0 PRWAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
11Keegan Dillon*8' 0WAWenatcheeMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
Long Jump
1.12Quintin Porterfield*19' 10 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.11Nathon Maltos19' 8WASunnysideMar 11Richland Track & Field Jamboree
3.12Trever Terry*19' 0WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
4.10RJ Koreis*18' 7 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
5.12Stephen Lawless*18' 4WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
6.12Abraham Horieh*18' 2.75 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
11Adam Unser*18' 2.75 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
8.10Nathan Davila18' 1 PRWASunnysideMar 16Davis JV Invite
9Moses Garza18' 1 PRWAMoses LakeMar 16Davis JV Invite
10.12Torin Filkins*18' 0.5WAEisenhowerMar 18Papa Wells
View full rankings...
Triple Jump
1.12Trever Terry*40' 9WAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
2.12Abraham Horieh*40' 8.5 PRWAWest Valley (Yakima)Mar 18Papa Wells
3.12Torin Filkins*39' 0.5WAEisenhowerMar 18Papa Wells
4.10Avimelec Alcantara-Mendez*37' 3.5 PRWAEisenhowerMar 18Papa Wells
5.11Joey Robertson*37' 0 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.9Jaiden Jaramillo36' 10 PRWAEisenhowerMar 16Davis JV Invite
7.10Carl Hart*36' 6 PRWAMoses LakeMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
8.10Damarion Carter35' 7.5WAA.C. DavisMar 16Davis JV Invite
9.11Ceasar Flores*33' 9.25 PRWAA.C. DavisMar 18Papa Wells
10.10Luis Gonzalez*32' 9 PRWAEastmontMar 22WV-Spokane, Wenatchee, Eastmont
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.