Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jordan Aldredge10.94cORGladstoneApr 05La Salle/Gladstone Dual
2.11Darrell Fields11.04ORGladstoneMay 11Captial District Meet
3.10Drew Church11.34cORStaytonApr 05Stayton, North Marion, Molalla
4.12Hallister Stephenson11.44cORMolallaApr 05Stayton, North Marion, Molalla
5.11RJ Williams11.54ORCascadeMay 11Captial District Meet
12Nic Stevens11.54cORLa Salle PrepApr 05La Salle/Gladstone Dual
7.10Jake Hyde11.71OREstacadaMay 11Captial District Meet
8.12Kyle King11.73ORNorth MarionApr 17La Salle/North Marion/Cascade
9.11Dustin Remesnik11.81ORCascadeMay 11Captial District Meet
10Scott Johnson11.81ORStaytonMay 11Captial District Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Hallister Stephenson22.72 (5.6)ORMolallaMay 194A State Championships
2.11Darrell Fields22.75 (5.6)ORGladstoneMay 194A State Championships
3.11RJ Williams23.12ORCascadeMay 11Captial District Meet
4.12Jake Theander23.33 (.7)OREstacadaApr 28Meet of Champions
5.12Nic Stevens23.67ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
6.12Thomas Loyola23.82ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
7.10Drew Church23.84cORStaytonApr 07Junction City Invitational
12Kyle King23.84cORNorth MarionMar 28Canby All Comers
9.10Scott Johnson23.95ORStaytonMay 11Captial District Meet
10.11Kenny Scherr24.04cOREstacadaApr 07Sisters Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Hallister Stephenson50.84ORMolallaMay 194A State Championships
2.12Marshall Roses51.15ORMolallaMay 04Stayton Twilight Invitational
3.12Abe Webb51.60ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
4.11RJ Williams52.29ORCascadeApr 28Meet of Champions
5.12Kyle Marcus52.77OREstacadaMay 11Captial District Meet
6.11Kenny Scherr53.74OREstacadaApr 05Estacada/Sweet Home/Cascade
7.12Casey DePeel53.82ORGladstoneMay 11Captial District Meet
8.11Kris Luna53.83ORStaytonApr 12Sweet Home vs Philomath
9.12Ryan Schirmer54.14ORCascadeApr 28Meet of Champions
9Joey Gilliland54.14ORCascadeMay 11Captial District Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Marshall Roses1:54.61ORMolallaApr 28XO Invite
2.12Alex Gay1:59.60ORLa Salle PrepApr 28Lower Columbia Invitational@ St. Helens
3.12Abe Webb1:59.76ORLa Salle PrepMay 194A State Championships
4.11Kris Luna2:03.18ORStaytonMay 04Stayton Twilight Invitational
5.10Matt Merritt2:04.74ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
6.12Ryan Schirmer2:05.98ORCascadeMay 05Madras Rotary Invitational
7.12Kyle Marcus2:06.90OREstacadaApr 14Willamette Falls Invitational
8.12Matt McCrary2:07.3hORGladstoneApr 24North Marion Gladstone
9.11James Ferris2:07.96ORMolallaMay 11Captial District Meet
10.12Jason Hughes2:08.71ORGladstoneMay 11Captial District Meet
View full rankings...
1500 Meters
1.12Marshall Roses4:02.41ORMolallaMay 194A State Championships
2.12Alex Gay4:10.05ORLa Salle PrepApr 28Lower Columbia Invitational@ St. Helens
3.12Matt McCrary4:10.50ORGladstoneMay 194A State Championships
4.12Robert Prettyman4:14.93OREstacadaApr 28Meet of Champions
5.11James Towne4:22.28ORGladstoneMay 11Captial District Meet
6.12Jason Hughes4:23.61ORGladstoneMay 11Captial District Meet
7.12Ivan Gongora4:23.88OREstacadaMay 11Captial District Meet
8.11James Ferris4:24.35ORMolallaMay 11Captial District Meet
9.12Abe Webb4:24.43ORLa Salle PrepApr 24Stayton/LaSalle
10.11Parker Unruh4:25.36ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
View full rankings...
3000 Meters
1.12Matt McCrary9:05.58ORGladstoneMay 194A State Championships
2.12Alex Gay9:21.55ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
3.12Robert Prettyman9:26.78OREstacadaMay 11Captial District Meet
4.9Brad Prettyman9:33.84OREstacadaApr 28Meet of Champions
5.11Robert Rich9:35.33ORMolallaMay 11Captial District Meet
6.11James Towne9:38.63ORGladstoneApr 28Dick Baker Invitational
7.12Ivan Gongora9:39.78OREstacadaMay 04Stayton Twilight Invitational
8.11Parker Unruh9:41.27ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
9.11James Ferris9:47.9hORMolallaApr 17Molalla/Gladstone @ EHS
10.9Troy Prettyman9:48.78OREstacadaApr 28Meet of Champions
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Kyle King15.96ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
2.-Jeremy Ziebert16.25 (3.8)ORStaytonMay 194A State Championships
3.10Jermey Ziebert16.40ORStaytonMay 11Captial District Meet
4.12Kenton Majors16.43ORCascadeMay 11Captial District Meet
5.10Justin Lundgren16.57ORGladstoneMay 11Captial District Meet
6.12Tory Alexander16.84ORCascadeMay 11Captial District Meet
7.10Jonte Brannon17.03ORGladstoneMay 11Captial District Meet
8.11Ian Compton17.10ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
9.10Anthony Wrenn17.39ORLa Salle PrepApr 24Stayton/LaSalle
10.9Cody Best17.47OREstacadaMay 11Captial District Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Kyle King40.59ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
2.10Jermey Ziebert41.09ORStaytonMay 11Captial District Meet
3.-Jeremy Ziebert41.41ORStaytonMay 194A State Championships
4.10Justin Lundgren41.59ORGladstoneMay 11Captial District Meet
5.12Kenton Majors41.82ORCascadeMay 11Captial District Meet
6.9Cody Best42.70OREstacadaMay 04Stayton Twilight Invitational
7.10Jonte Brannon42.95ORGladstoneMay 11Captial District Meet
8.10Tyler Spinas44.10ORMolallaMay 11Captial District Meet
9.11Ian Compton44.20ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
10.12Ryan Schirmer44.34cORCascadeMar 14Wilsonville V.S. Cascade
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jonte Brannon
Kevin Dunn
Casey DePeel
Darrell Fields
44.37ORGladstoneMay 194A State Championships
2.-Dustin Remesnik
Aaron Bicknell
Dakota Brown
RJ Williams
44.54ORCascadeMay 11Captial District Meet
3.-Relay Team44.64OREstacadaMay 11Captial District Meet
4.-Tyler Howe
Eric Whalen
Nic Stevens
Ian Compton
45.11ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
5.-Drew Church
Scott Johnson
Eric Lindemann
J Porter
45.34cORStaytonApr 07Junction City Invitational
6.-Relay Team45.91ORMolallaMay 11Captial District Meet
7.-Relay Team47.64cORNorth MarionMar 15Sherwood Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Isiah Morales
Hallister Stephenson
Tarrance Glynn
Marshall Roses
3:28.37ORMolallaMay 194A State Championships
2.-Relay Team3:32.49ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
3.-Kellyn Gardelius
Cody Best
Kyle Marcus
Kenny Scherr
3:32.51OREstacadaApr 28Meet of Champions
4.-Dakota Brown
RJ Williams
Ryan Schirmer
Martin Martinez
3:37.8hORCascadeApr 14Elmira Relays
5.-Relay Team3:39.31ORStaytonMay 04Stayton Twilight Invitational
6.-Casey DePeel
Nicholas Maszy
Travis Kersting
Matt McCrary
3:40.43ORGladstoneApr 28Dick Baker Invitational
7.-Relay Team3:44.22ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jordan Aldredge57' 5.75ORGladstoneMay 194A State Championships
2.12Jake Barker55' 10.5ORMolallaMay 194A State Championships
3.12Bernie Sound46' 9.5ORGladstoneApr 24North Marion Gladstone
4.11Eric Whalen46' 6.5ORLa Salle PrepApr 24Stayton/LaSalle
5.11Trenton Hartsell46' 4.5ORStaytonMay 04Stayton Twilight Invitational
6.11Levi Cooper45' 10.5ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
7.12John Berokoff44' 6ORMolallaMar 17Longview Relays
8.10Simeon Dixon41' 2.5ORLa Salle PrepApr 24Stayton/LaSalle
9.10Scotty Wagers40' 7ORCascadeApr 05Estacada/Sweet Home/Cascade
10.10Taylor Schindler40' 5ORGladstoneApr 24North Marion Gladstone
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jordan Aldredge179' 10ORGladstoneMay 11Captial District Meet
2.12Jake Barker166' 8ORMolallaMay 194A State Championships
3.11Levi Cooper148' 3ORNorth MarionMar 15Sherwood Relays
4.11Eric Whalen145' 4ORLa Salle PrepApr 28Lower Columbia Invitational@ St. Helens
5.12Bernie Sound138' 8ORGladstoneMay 11Captial District Meet
6.12John Berokoff130' 3ORMolallaApr 24Molalla/Cascade
7.12Mark Van Dam128' 0ORCascadeApr 14Elmira Relays
8.10Taylor Schindler124' 3ORGladstoneMay 11Captial District Meet
9.9Brandon Hansen123' 6ORStaytonMay 11Captial District Meet
10.11Trenton Hartsell121' 11ORStaytonApr 12Sweet Home vs Philomath
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Jordan Aldredge197' 7ORGladstoneMay 194A State Championships
2.12Martin Martinez180' 9ORCascadeMay 05Madras Rotary Invitational
3.11Eric Whalen176' 6ORLa Salle PrepMay 11Captial District Meet
4.12John Berokoff165' 2ORMolallaApr 07Sisters Invitational
5.11Jake Day161' 5OREstacadaMay 11Captial District Meet
6.11Trenton Hartsell155' 10ORStaytonApr 05Stayton, North Marion, Molalla
7.12Jake Theander152' 6OREstacadaMay 04Stayton Twilight Invitational
8.11Tarrance Glynn151' 1ORMolallaMay 11Captial District Meet
9.11Paul Federico148' 11ORCascadeMay 11Captial District Meet
10.12Luke Taylor144' 0ORGladstoneApr 10Gladstone/Stayton/Cascade
View full rankings...
High Jump
1.12Ramsey Audiss6' 4ORCascadeMay 11Captial District Meet
2.11Kenny Scherr6' 0OREstacadaMar 22Scappoose @ EHS
3.9Klint Pippert5' 10ORNorth MarionApr 17La Salle/North Marion/Cascade
11Nicholas Maszy5' 10ORGladstoneApr 10Gladstone/Stayton/Cascade
5.11Tarrance Glynn5' 8ORMolallaApr 07Sisters Invitational
11Trenton Hartsell5' 8ORStaytonApr 05Stayton, North Marion, Molalla
11Michael Goins5' 8ORGladstoneMar 22Valley Catholic , Gladstone, Westside Christian, Sheridan, Horizon, Willamina
12Martin Martinez5' 8ORCascadeMar 14Wilsonville V.S. Cascade
12Kyle Marcus5' 8OREstacadaMar 17Mullen-Leavitt Invitational
10Kelly Maguire5' 8ORNorth MarionApr 17La Salle/North Marion/Cascade
View full rankings...
Pole Vault
1.11Connor Streed13' 9ORLa Salle PrepMay 194A State Championships
2.12Mihael Martushev13' 4.75ORStaytonMay 11Captial District Meet
3.12Kevin Dunn13' 0ORGladstoneMay 11Captial District Meet
12Jonathan Bushek13' 0ORMolallaMay 11Captial District Meet
5.12Kenneth Early12' 6ORMolallaMar 15Sherwood Relays
6.10Paul Martushev12' 0ORStaytonMay 01Sweet Home, Stayton@Central
12Tory Alexander12' 0ORCascadeMay 11Captial District Meet
8.11Ryan Parker11' 6ORCascadeMay 05Madras Rotary Invitational
10Thomas Cardoza11' 6ORStaytonMay 11Captial District Meet
11Bryon Anderson11' 6ORCascadeMay 08Capital Conf. JV Invite
12Jeremy Brenner11' 6ORGladstoneApr 28Dick Baker Invitational
11David Dodge11' 6ORCascadeApr 24Molalla/Cascade
View full rankings...
Long Jump
1.10Justin Lundgren21' 6.25ORGladstoneMay 11Captial District Meet
2.10Jake Hyde21' 4.5OREstacadaMay 11Captial District Meet
3.12Martin Martinez21' 0ORCascadeMay 11Captial District Meet
4.10Drew Church20' 3.75ORStaytonMay 11Captial District Meet
5.12Hallister Stephenson20' 1ORMolallaMar 15Sherwood Relays
6.11Nicholas Maszy20' 0ORGladstoneMay 11Captial District Meet
7.11Isiah Morales19' 10ORMolallaApr 05Stayton, North Marion, Molalla
8.11Rayce Hepler19' 9.5ORMolallaMay 11Captial District Meet
9.12Cody Smith19' 8.5ORStaytonMay 11Captial District Meet
10.12Casey DePeel19' 3ORGladstoneMar 15Milwaukie @ Gladstone
View full rankings...
Triple Jump
1.10Jake Hyde42' 4.5 (2.0)OREstacadaMay 194A State Championships
2.12Martin Martinez42' 0ORCascadeMay 11Captial District Meet
3.12Casey DePeel41' 3.25ORGladstoneMay 11Captial District Meet
4.11Isiah Morales40' 9.25ORMolallaApr 28XO Invite
5.10Justin Lundgren40' 4.75ORGladstoneMay 11Captial District Meet
6.11Rayce Hepler39' 10ORMolallaApr 05Stayton, North Marion, Molalla
7.12Ryan Schirmer39' 6.25ORCascadeMay 11Captial District Meet
8.11Torey Moore39' 6OREstacadaApr 28Meet of Champions
9.10Kelly Maguire39' 4.5ORNorth MarionMay 11Captial District Meet
10.10Jonte Brannon38' 6ORGladstoneMar 15Milwaukie @ Gladstone
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.