Mac Invite
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet History)
(Meet Simulation)
Top 10
Top 5
Top 10
Top 15
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Rankings
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Location
{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Event
--- ALL ---
{{event.name}}
{{event.name}}
{{event.name}}
{{event.name}}
{{event.name}}
{{event.name}}
{{event.name}}
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
Indoor Track
Outdoor Track
All Time Bests
{{season%10000}}
Wind Legal
FAT
Official
All
English
Metric
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
Tips
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Key: Abbreviations and symbols
Hand times have been converted
Learn how to list additional athletes
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Meet Info / Results
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Mens
100 Meters
Compare top 7
1.
11
Brandon Richardson
11.35
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
2.
12
Braden VanDyke
11.39
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
12
Greg Frediani
11.63
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
12
Nate Ragan
11.90
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
11
Forrest Odman
12.03
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
10
Jeff Steinke
12.11
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
7.
12
Neale Ratzlaff
12.12
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
100 Meters - Wheelchair
Compare top 1
1.
-
Kanya Sesser
18.48
(.2)
PR
OR
Tualatin
May 20
OSAA 5A State Championships Day 1
200 Meters
Compare top 8
1.
12
Jordan Bergstrom
21.91
(1.3)
OR
Clackamas
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
12
Braden VanDyke
22.52
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
11
Will Lawrence
23.24
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
4.
11
Brandon Richardson
23.82
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
5.
11
Marquese Brown
23.89
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
6.
12
Rudy Kaech
23.92
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
7.
12
Nate Ragan
24.34
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
8.
10
Jeff Steinke
25.19
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
200 Meters - Wheelchair
Compare top 1
1.
-
Kanya Sesser
34.85
(1.4)
PR
OR
Tualatin
May 20
OSAA 5A State Championships Day 1
400 Meters
Compare top 9
1.
12
Jordan Bergstrom
48.24
PR
OR
Clackamas
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
11
Will Lawrence
49.51
PR
OR
St Helens
May 21
OSAA 5A State Championships Day 2
3.
10
Kane Kennedy
50.30
OR
McMinnville
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
4.
12
Andy Feist
51.35
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
5.
11
Riley Alvord
51.74
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
12
Matthew Taylor
51.74
OR
Tualatin
Jun 04
BorderDuel Track Classic
7.
12
Tim Eshelman
52.38
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
8.
12
Austin Knight
55.04
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
9.
11
Jordan Pense
57.94
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
400 Meters - Wheelchair
Compare top 1
1.
-
Kanya Sesser
1:14.31
PR
OR
Tualatin
May 20
OSAA 5A State Championships Day 1
800 Meters
Compare top 6
1.
11
Will Lawrence
1:58.89
PR
OR
St Helens
Jun 04
BorderDuel Track Classic
2.
11
Alex Lull
2:04.36
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
3.
11
Nicasio Ortiz Hernandez
2:05.56
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
4.
12
Forrest Visscher
2:07.36
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
5.
12
Matthew Birdzell
2:11.24
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
10
David Sumsion
2:19.64
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
1500 Meters
Compare top 6
1.
11
Alex Lull
4:10.86
PR
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
2.
11
Alan Johnston
4:20.67
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
12
Kevin Pfau
4:26.78
PR
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
4.
12
Logan Torgerson
4:28.57
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
5.
11
Micah Pletsch
4:29.13
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
12
Tim Jackson
4:35.95
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3000 Meters
Compare top 6
1.
11
Ryan Byrd
9:14.96
OR
St Helens
Jun 04
BorderDuel Track Classic
2.
11
Alan Johnston
9:33.0h
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
12
Logan Torgerson
9:39.4h
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
12
Kevin Pfau
9:51.65
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
12
Mitchell Koblitz
9:59.7h
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
6.
11
Micah Pletsch
10:01.79
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
3200 Meters
Compare top 1
1.
12
Travis Johnson
11:00.88
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
110m Hurdles - 39"
Compare top 6
1.
12
Daniel Fonken
15.25
(1.6)
PR
OR
Clackamas
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
12
Dominic Manyrath
15.87
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
10
Max Jette
16.67
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
9
Thomas Hughes
17.33
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
11
Chad Weitzel
17.80
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
12
Daryl Lalangan
19.95
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
300m Hurdles - 36"
Compare top 6
1.
12
Daniel Fonken
41.62
PR
OR
Clackamas
Jun 04
BorderDuel Track Classic
2.
12
Dominic Manyrath
42.29
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
9
Connor McLean
43.48
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
11
Chad Weitzel
43.87
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
9
Thomas Hughes
45.98
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
12
Daryl Lalangan
51.10
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
4x100 Relay
Compare top 4
1.
-
Braden VanDyke
Andy Feist
Greg Frediani
Jordan Bergstrom
42.60
OR
Clackamas
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
-
Jeff Steinke
Nate Ragan
Will Lawrence
Dumitri Malnasi
44.28
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
3.
-
Zach McCloud
Adrian Molina
Nathan Bernards
AJ Hedgecock
44.75
OR
Dayton
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
4.
-
Brandon Richardson
Riley Alvord
Austin Knight
Rudy Kaech
45.15
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
4x400 Relay
Compare top 4
1.
-
Tim Eshelman
Neale Ratzlaff
Andy Feist
Jordan Bergstrom
3:25.71
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
2.
-
Adrian Lujano
Alex Lull
Dumitri Malnasi
Will Lawrence
3:27.48
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
3.
-
Dumitri Malnasi
Adrian Lujano
Alex Lull
Will Lawrence
3:31.63
OR
St Helens
May 21
OSAA 5A State Championships Day 2
4.
-
Nicasio Ortiz Hernandez
Riley Alvord
Austin Knight
Rudy Kaech
3:33.92
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
Shot Put - 12lb
Compare top 7
1.
12
TJ Lowe
41' 9
PR
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
2.
12
Daniel Trad
41' 2.5
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
10
Justin Hesselegesser
38' 8
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
11
Micah Pletsch
38' 7.25
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
12
DeLon Williams
36' 3.75
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
6.
11
Eldon Ralls
34' 7
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
7.
12
Alex Woodbury
32' 1.75
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
Discus - 1.6kg
Compare top 9
1.
11
AJ Hedgecock
139' 10
OR
Dayton
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
2.
12
DJ Cook
127' 7
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
12
Spencer Bowers
127' 6
OR
Dayton
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
4.
10
Riley Spahn
123' 2
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
5.
12
Daniel Trad
121' 0
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
6.
10
Justin Hesselegesser
120' 10
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
7.
11
Micah Pletsch
109' 0
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
8.
12
TJ Lowe
99' 3
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
9.
11
Eldon Ralls
85' 7
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
Javelin - 800g
Compare top 6
1.
11
Aaron Potter
165' 6
OR
West Albany
May 21
OSAA 5A State Championships Day 2
2.
12
Alex Woodbury
139' 6
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
3.
12
Nick DeLapp
139' 1
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
10
Nick Dummer
129' 3
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
11
Colby Jensen
128' 5
PR
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
6.
10
Dillion Crook
122' 3
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
High Jump
Compare top 7
1.
10
Max Jette
6' 3
OR
Clackamas
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
9
Jacob Lacoste
6' 2
OR
West Albany
May 21
OSAA 5A State Championships Day 2
11
Dumitri Malnasi
6' 2
OR
St Helens
May 21
OSAA 5A State Championships Day 2
4.
11
Tim Anderson
6' 0
OR
McMinnville
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
5.
10
Jake Ramiskey
5' 8
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
12
Daniel Fonken
5' 8
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
7.
12
Adrian Lujano
5' 6
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
Pole Vault
Compare top 4
1.
11
Cameron Ericksen
13' 6
OR
Tualatin
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
2.
11
Felix De Vera
12' 6
OR
McMinnville
May 21
OSAA 6A Oregon State Championships
3.
9
Connor McLean
12' 0
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
12
Luke Dilorenzo
10' 6
OR
Dayton
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
Long Jump
Compare top 8
1.
11
Dumitri Malnasi
21' 3.5
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
2.
12
Dominic Manyrath
21' 3
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
3.
12
Greg Frediani
20' 2.25
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
4.
11
AJ Hedgecock
19' 9.5
(.7)
OR
Dayton
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
5.
12
Adrian Lujano
19' 5
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
6.
12
Rudy Kaech
19' 1.5
WA
Mossyrock
May 19
2b District Iv Championships
7.
11
Lopaka Searle
19' 1
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
8.
10
Jeff Steinke
17' 3.5
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
Triple Jump
Compare top 6
1.
12
Dominic Manyrath
42' 6
PR
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
2.
12
Andy Zimbrick
42' 3.75
(-.4)
OR
Willamina
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
3.
12
Adrian Lujano
41' 7.5
PR
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
4.
10
Jake Ramiskey
41' 1.5
OR
St Helens
May 13
NWOC District Meet, Day 2
5.
11
Lopaka Searle
41' 0
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
6.
12
Greg Frediani
40' 4.5
OR
Clackamas
May 13
Three Rivers League Championships Day 2
Camas
Camas, WA
Clackamas
Clackamas, OR
Dayton
Dayton, OR
McMinnville
McMinnville, OR
Mossyrock
Mossyrock, WA
St Helens
St. Helens, OR
Tualatin
Tualatin, OR
West Albany
Albany, OR
Willamina
Willamina, OR
* = Recent improvement