Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Luke McKay11.52ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.9Joel Baeza11.58 (1.4)ORLife ChristianMay 19OSAA 1A State Championships - Day 2
3.10Dereak Albright11.70ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.11Martin McKay12.03ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.11Ryan Lockwood12.08ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.11Garrett Esteb12.32ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.12Linjing Shen12.48ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.12Daniel Miller12.69ORNorth Clackamas ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
9.11Jordan Crenshaw13.10ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
10.11Garrett Hillier13.24cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
200 Meters
1.12Luke McKay23.08ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.10Dereak Albright23.40ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.11Ryan Lockwood24.51ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.11David Johnson25.24cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
5.12Linjing Shen25.52ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.10Gabe Kester26.44cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
7.11Jordan Crenshaw27.12ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.11Nick Tran27.44cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
9.9Aaron Pedrick28.05ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
10.11Garrett Hillier28.14cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
400 Meters
1.11David Johnson54.14cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
2.11Garrett Esteb55.62ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.12Jim Fenstermacher57.81ORNorth Clackamas ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
4.11Nick Tran59.02ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.11Garrett Martin1:03.06ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.9Aaron Pedrick1:03.26ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
800 Meters
1.11David Johnson2:06.59ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.12Ben Porter2:08.14ORNorth Clackamas ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
3.11Zach Steele2:10.29ORNorth Clackamas ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
4.12Jack O'Leary2:10.52ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.11Mikey Janecke2:13.93ORHosanna ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
6.9Jonas Lundgren2:23.06ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.9Joon Seo2:25.26ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.9Adam Barth2:42.7hORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
1500 Meters
1.9Chris Merlos4:19.70ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.12Jack O'Leary4:21.90ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.11Zach Steele4:24.29ORNorth Clackamas ChristianMay 19OSAA 1A State Championships - Day 2
4.11Mikey Janecke4:36.32ORHosanna ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
5.9Adam Barth5:15.06ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.10Chris Bucell5:16.43ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.9Nate Beckstrand5:44.14ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3000 Meters
1.9Chris Merlos9:37.61ORNew Hope ChristianMay 19OSAA 1A State Championships - Day 2
2.9Adam Barth11:09.6hORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.9Nate Beckstrand11:15.86ORHosanna ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
110m Hurdles - 39"
1.11Wade O'Connor19.54ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.10Justin Park21.21ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.10Austin Cregut22.24ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.10Gabe Kester23.33ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
300m Hurdles - 36"
1.11Wade O'Connor46.67ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.10Justin Park49.57ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.10Gabe Kester50.52ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4x100 Relay
1.-Victor Basurto
Wade O'Connor
Victor Fioravante
Martin McKay
47.41ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.-Garrett Hillier
Gabe Kester
Jonas Lundgren
Nick Tran
50.36ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.-Garrett Hillier
Gabe Kester
Justin Park
Nick Tran
51.74cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
4.-Chris Bucell
Nate Perry
Jonas Lundgren
Joon Seo
54.04cORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
4x400 Relay
1.-Martin McKay
Adam Arrington
Jack O'Leary
Luke McKay
3:36.73ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.-Dereak Albright
Nick Tran
Chris Merlos
Joon Seo
3:47.51ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.-Nick Tran
Jonas Lundgren
Chris Merlos
David Johnson
3:55.3hORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
4.-Joel Baeza
Alec Diefenbaugh
Nate Drake
Kenny Alexander
4:04.95ORLife ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
5.-Adam Barth
Daniel Rossiter
Chris Bucell
Gabe Kester
4:30.2hORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
Shot Put - 12lb
1.11Martin McKay39' 2ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.11Cougar Bessy38' 6.75ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.11Joe Aguilar38' 6.5ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.11Daniel Rossiter36' 7.5ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
5.10Zachery Starr34' 11.75ORPerrydaleMay 05PLS 1A Track Classic
6.11Garrett Martin33' 9.5ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.11Omar Alvarado33' 8.5ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.10Kyle Manning33' 3.25ORLife ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
9.11Edward Dehgraf30' 3ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
10.10Chris Dutton29' 9.5ORHosanna ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
Discus - 1.6kg
1.12Ben Porter126' 5ORNorth Clackamas ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
2.11Edward Dehgraf102' 5ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.11Joe Aguilar93' 10ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.11Cougar Bessy90' 7ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.9Aaron Pedrick90' 1ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.11Daniel Rossiter89' 3ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
7.10Spencer Barter88' 11ORLife ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
8.11Wade O'Connor88' 7ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
9.10Zachery Starr81' 11ORPerrydaleMay 05PLS 1A Track Classic
10.11Omar Alvarado79' 2ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
Javelin - 800g
1.12Jack O'Leary149' 3ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.11David Johnson146' 7ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
3.12Ben Porter133' 10ORNorth Clackamas ChristianMay 19OSAA 1A State Championships - Day 2
4.11Joe Aguilar114' 3ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.11Garrett Martin102' 6ORHosanna ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
6.10Chris Bucell99' 9ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
7.12Kevin Nichol97' 4ORLife ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
8.10Chris Dutton92' 1ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
9.11Daniel Rossiter87' 0ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
10.11Edward Dehgraf84' 3ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
High Jump
1.11Adam Arrington5' 2ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.10Austin Cregut5' 0ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.9Nate Perry4' 8ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
Pole Vault
1.12Luke McKay13' 8ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.11Adam Arrington12' 0ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.10Justin Park9' 0ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.11Nick Tran4' 0ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
5.9Joon Seo3' 6ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1
Long Jump
1.11Garrett Esteb17' 9ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.11Ryan Lockwood17' 4ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
3.11Garrett Hillier16' 2ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
4.10Gabe Kester15' 9.5ORNew Hope ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
5.12Linjing Shen15' 7ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
6.10Ron Zemke15' 0.5ORPowersMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
7.11Jordan Crenshaw14' 9ORHosanna ChristianMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
8.9Jeremy Braun13' 2.5ORLife ChristianMay 05PLS 1A Track Classic
Triple Jump
1.11Adam Arrington37' 6.5ORPaisleyMay 121A-2 & 2A-2 District Championships
2.10Chris Bucell30' 6ORNew Hope ChristianMar 22Glide Small Schools #1

* = Recent improvement