4x100 RelayCompare top 10 |
| 1. | - | Tim Bott Sam Shrift Wesley Nelson Patrick Lewis | 44.25 | MI | Traverse City St. Francis | May 16 | MHSAA LP Regional 30-3 @ East Jordan |
| 2. | - | Relay Team | 44.35 | MI | Lansing Sexton | Apr 24 | Don Lukens Invitational |
| 3. | - | De'Angelo Dismukes Kyle Huyghe Bernard Heath Josh Donald | 44.39 | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 15 | MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South |
| 4. | - | Joey Seder Grant Bronner Stephen Messing Denver Bonkowski | 44.94c | MI | Frankenmuth | May 23 | MITCA D3 Team State Championship |
| 5. | - | Spencer Timm Wyatt Stegeman Nik Schoonveld Anthony Steffens | 44.95 | MI | Hopkins | May 08 | OK Silver Conference Finals |
| 6. | - | Spencer Timm Nik Schoonveld Wyatt Stegeman Anthony Steffens | 45.08 | MI | Hopkins | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 7. | - | Spencer Timm Nik Schoonveld Quincy Collings Anthony Steffens | 45.20 | MI | Hopkins | May 15 | MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City |
| 8. | - | Relay Team | 45.24c | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 12 | MAC Gold Division Meet |
| 9. | - | Spencer Timm Grant Stevens Quincy Collings Anthony Steffens | 45.51 | MI | Hopkins | May 02 | Hopkins Invite |
| 10. | - | Joey Seder Stephen Messing Grant Bronner Denver Bonkowski | 45.54 | MI | Frankenmuth | May 08 | Hatchet Inv. |
4x200 Relay - Compare top 10 |
| 1. | - | Darion Gregory Devin Taylor Avonte Bell RayShawn Wilborn | 1:30.63 | MI | Lansing Sexton | May 16 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Linden |
| 2. | - | Relay Team | 1:30.9h | MI | Lansing Sexton | May 04 | Sexton/Okemos/Holt (@HHS) |
| 3. | - | Darion Gregory Devin Taylor Kistin Branson RayShawn Wilborn | 1:31.15 | MI | Lansing Sexton | May 30 | MHSAA LP Division 2 Finals |
| 4. | - | De'Angelo Dismukes Josh Donald Bernard Heath Kyle Huyghe | 1:32.21 | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 15 | MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South |
| 5. | - | Micah Peebles Nicholas Plude Jared McLean Parker Elowsky | 1:32.26 | MI | Charlevoix | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 6. | - | Spencer Timm Wyatt Stegeman Quincy Collings Anthony Steffens | 1:32.29 | MI | Hopkins | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 7. | - | Spencer Timm Hayden Graczyk Quincy Collings Anthony Steffens | 1:33.14 | MI | Hopkins | May 02 | Hopkins Invite |
| 8. | - | Tully Groenendyk Max Purvis Jacob Ray Elijah VanderVelde | 1:33.25 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 15 | MHSAA LP Regional 35-4 @ Saugatuck |
| 9. | - | Joey Seder Stephen Messing Bennett Dwan Denver Bonkowski | 1:33.3h | MI | Frankenmuth | May 23 | MITCA D3 Team State Championship |
| 10. | - | Tim Bott Tristan Boomer Wesley Nelson Patrick Lewis | 1:33.67 | MI | Traverse City St. Francis | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
4x400 RelayCompare top 10 |
| 1. | - | Jordan Walters Tyler Walters Kyle Huyghe Nathan Holland | 3:21.48 | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 15 | MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South |
| 2. | - | Jordan Walters Tyler Walters Everett Ottoy Nathan Holland | 3:23.51 | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 21 | Macomb County Championship |
| 3. | - | Relay Team | 3:23.6h | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 12 | MAC Gold Division Meet |
| 4. | - | Jacob Ray David Gilson Tully Groenendyk Elijah VanderVelde | 3:27.95 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 15 | MHSAA LP Regional 35-4 @ Saugatuck |
| 5. | - | Tully Groenendyk Jacob Ray David Gilson Elijah VanderVelde | 3:28.45 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 20 | Meijer West Michigan All-Star Invitation |
| 6. | - | Braxton Snuffer Jacob Ray DeMonta Bartee Elijah VanderVelde | 3:28.91 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 23 | MITCA D4 Team State Championship |
| 7. | - | Jared McLean Kevin Pearl Micah Peebles Nick Plude | 3:29.13 | MI | Charlevoix | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 8. | - | Kaden Mckinley Jacob Stack Dakota Rupp Noah Vanderveen | 3:29.8h | MI | Tawas | May 23 | MITCA D3 Team State Championship |
| 9. | - | RayShawn Wilborn Joel Stieglitz Darion Gregory Devin Taylor | 3:29.85 | MI | Lansing Sexton | May 16 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Linden |
| 10. | - | Relay Team | 3:30.88 | MI | Lansing Sexton | Apr 24 | Don Lukens Invitational |
4x600 RelayCompare top 10 |
| 1. | - | Ben Boss Luke Buday Kevin Pearl Nick Plude | 6:01.99 | MI | Charlevoix | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
| 2. | - | Damien Halverson Logan Eaves Kyle Venne Arik LaFave | 6:16.21 | MI | Hesperia | Mar 20 | GVSU Indoor Div. 3 and 4 |
| 3. | - | Andrew McCray Connor Kikta Adam Batchelor Tristan McGaha | 6:20.59 | MI | Otisville LakeVille | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
| 4. | - | Jordan Johnigan Josh Cergnul Ryan Groendyke Steve Helsel | 6:24.29 | MI | Manton | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
| 5. | - | Patrick Flanagan R.J. Parker RayShawn Wilborn Devin Taylor | 6:34.11 | MI | Lansing Sexton | Mar 19 | SVSU Indoor Invite D2 |
| 6. | - | Taylor Terborg Colin Rypma Sam Lin David Vasquez | 6:40.02 | MI | Grandville Calvin Christian | Mar 18 | GVSU Laker Challenge - Big School Boys |
| 7. | - | Isaac Kukulies Dakota Miller Zach Rietman Nick Belka | 6:47.31 | MI | Hopkins | Mar 20 | GVSU Indoor Div. 3 and 4 |
| 8. | - | Josh Peckens Gavin Barnhill Carson Vincent Dakota Pfeiffer | 6:47.87 | MI | Ovid-Elsie | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
| 9. | - | Dalton Braman David Gormley John Amland Kelton Eldred | 6:48.87 | MI | Montabella | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
| 10. | - | Matt Bersono Devyn Myers Mark Erndt Marcelino Tacey | 6:58.35 | MI | Pinconning | Mar 20 | SVSU Indoor Invite D3/4 |
4x800 RelayCompare top 10 |
| 1. | - | Tyler Walters Nathan Holland Everett Ottoy Jordan Walters | 7:46.73 | MI | Lakeview St. Clair Shores | May 15 | MHSAA LP Regional 06-1 @ GP South |
| 2. | - | Braxton Snuffer David Gilson Jacob Ray Elijah VanderVelde | 8:07.71 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 20 | Meijer West Michigan All-Star Invitation |
| 3. | - | David Gilson Seth VanderKooi Jacob Ray Braxton Snuffer | 8:07.82 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 30 | MHSAA LP Division 4 Finals |
| 4. | - | Relay Team | 8:11.19 | MI | Lakeview St. Clair Shores | Mar 21 | 60th Huron Relays (Large) Pres. by AARC |
| 5. | - | Damien Halverson Logan Eaves Kyle Venne Arik LaFave | 8:12.27 | MI | Hesperia | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 6. | - | Jacob Galsterer Austin Lyle Mitchell Ackerman Nate Arnold | 8:14.50 | MI | Reese | May 30 | MHSAA LP Division 3 Finals |
| 7. | - | David Gilson James Sytsema Seth VanderKooi Braxton Snuffer | 8:20.19 | MI | Muskegon Western Mich. Christian | May 23 | MITCA D4 Team State Championship |
| 8. | - | Taylor Terborg Hunter VanKlompenberg Logan Jurgens Abe Visser | 8:20.26 | MI | Grandville Calvin Christian | May 15 | MHSAA LP Regional 26-3 @ Kent City |
| 9. | - | Ben Boss Nicholas Plude Kevin Pearl Luke Buday | 8:23.52 | MI | Charlevoix | May 01 | Ken Bell Invitational |
| 10. | - | Tommy Brettschneider Steve Helsel Josh Cergnul Jordan Johnigan | 8:24.77 | MI | Manton | May 23 | MITCA D4 Team State Championship |
SMR 1200m - [400-200-200-400]Compare top 10 |
| 1. | - | De'Angelo Dismukes Tyler Hicksnelson Bernard Heath Josh Donald | 2:38.2h | MI | Lakeview St. Clair Shores | Apr 18 | Brandon Invite |
| 2. | - | Micah Raby Corey Hamilton Sean Leppert Connor McLear | 2:38.5h | MI | Brooklyn Columbia Central | Apr 24 | Addison Relays |
| 3. | - | Relay Team | 2:38.58 | MI | Lansing Sexton | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 4. | - | Claude Ockert Paul Caballero Nick Spink Jake Keena | 2:38.97 | MI | Kingsley | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 5. | - | Brett Wildman Matthew Urbik Michael Edozie Chris Kohane | 2:44.29 | MI | GR West Catholic | Apr 25 | Frank Grimm Wyoming Relays |
| 6. | - | Cody Flinn Hunter Peterson Alex Young Kolton Kavanagh | 2:46.58 | MI | Carson City-Crystal | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 7. | - | Nick Renfer Josh Cergnul Jacob Cergnul Andrew Everett | 2:48.02 | MI | Manton | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 8. | - | Baruch de Carvalho Daniel Nawrocki Logan Henning Josiah Jarvis | 2:53.60 | MI | Holland Black River | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 9. | - | Eric Pasikowski Jacob Cairl Joe Zuehlke Ian Bearup | 2:59.37 | MI | Portland | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
| 10. | - | Cameron Illbrink Seth Piersma Colten Koning Tyler Houskamp | 3:05.72 | MI | Grandville Calvin Christian | Mar 26 | Striders Track and Field Challenge Small |
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]Compare top 10 |
| 1. | - | Everett Ottoy Nathan Holland Tyler Walters Jordan Walters | 11:07.7h | MI | Lakeview St. Clair Shores | Apr 18 | Brandon Invite |
| 2. | - | Abe Visser Tyler Hulst Hunter VanKlompenberg Logan Jurgens | 11:07.93 | MI | Grandville Calvin Christian | Apr 25 | Frank Grimm Wyoming Relays |
| 3. | - | Conor O'Brien Brett Wildman Dominic Schmidt Bobby Haskin | 11:39.31 | MI | GR West Catholic | Apr 25 | Frank Grimm Wyoming Relays |
| 4. | - | Relay Team | 11:47.90 | MI | Ovid-Elsie | May 21 | Lioness OE Frosh/Soph |
| 5. | - | Ian Elliot Trevor Powell Austin Witt Chase Baumgardner | 11:59.3h | MI | Brooklyn Columbia Central | Apr 24 | Addison Relays |
| 6. | - | Conor O'Brien Chris Kohane Dominic Schmidt Matt Jager | 12:01.24 | MI | GR West Catholic | May 02 | West Ottawa Von Ins Relays |
| 7. | - | Relay Team | 12:02.20 | MI | Lakeview St. Clair Shores | Mar 21 | 60th Huron Relays (Large) Pres. by AARC |
| 8. | - | Sam Neyer Casey Ervin Jack Gillespie Logan Moyle | 12:32.32 | MI | Mt. Pleasant Sacred Heart | Apr 11 | St. Louis Relays |
| 9. | - | Brett Cribley George Squillace Charlie Beals Grant Fedewa | 12:39.30 | MI | Capital Homeschool | May 26 | Larry Steeb Memorial Meet of Champions |
| 10. | - | Jason Derry Ben Bontrager Trey Chapin Tristan Sparks | 13:45.88 | MI | Ithaca | Apr 11 | St. Louis Relays |