Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
John Rodel Castro
6.65
Jan 16
PG County Invitational
2.
10
Dalonzo Bouges
7.01
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
Dishiem Johnson
7.21
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
4.
12
Triston Harris
7.24
PR
Jan 16
PG County Invitational
60 Meter Dash
1.
11
John Rodel Castro
7.24
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
10
Dalonzo Bouges
7.58
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
12
Dishiem Johnson
7.86
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
200 Meters
1.
10
Tayshaun Chisholm
23.68
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
11
John Rodel Castro
23.85
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
12
Rapheal Okonkwo
24.60
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
10
Dalonzo Bouges
24.93
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
11
DeShon Harriford
25.43
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
6.
12
Kareem Beatty
25.51
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
7.
12
Dishiem Johnson
26.39
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
300 Meters
1.
12
Rapheal Okonkwo
38.05
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
11
John Rodel Castro
38.15
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
10
Dalonzo Bouges
39.15
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
4.
12
Cameron Allison
44.93
PR
Jan 16
PG County Invitational
400 Meters
1.
12
Ronald Jones
53.17
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
2.
12
Rapheal Okonkwo
53.73
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
Aaron Johnson
54.26
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
4.
10
Dalonzo Bouges
57.10
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
5.
12
Marquise Wright
57.20
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
6.
12
Cameron Allison
57.79
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
7.
11
Chidi Nwogbaga
1:10.44
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
500 Meters
1.
12
Ronald Jones
1:09.58
PR
Jan 16
PG County Invitational
2.
12
Marcus Batson
1:21.82
PR
Jan 16
PG County Invitational
3.
10
Jakari Long
1:26.54
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
4.
12
Dishiem Johnson
1:30.84
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
800 Meters
1.
12
Ronald Jones
2:03.35
PR
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
11
Nyjal Drayton
2:05.13
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
11
Kyron Roberts
2:05.67
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
4.
11
Jonathan Waters
2:11.99
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
10
Gavin Williams
2:16.49
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
12
Cameron Allison
2:19.21
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
1600 Meters
1.
11
Nyjal Drayton
4:42.42
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
10
Gavin Williams
5:04.29
Jan 16
PG County Invitational
3.
12
Aaron Johnson
5:34.26
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
1 Mile
1.
11
Nyjal Drayton
4:43.84
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
10
Gavin Williams
5:07.18
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3000 Meters
1.
11
Nyjal Drayton
9:58.39
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
3200 Meters
1.
11
Nyjal Drayton
10:45.06
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
10
Gavin Williams
10:48.28
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
Aaron Johnson
12:24.00
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
55m Hurdles - 39"
1.
10
Tayshaun Chisholm
7.91
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
11
Jonathan Waters
8.06
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
Aaron Johnson
8.19
PR
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
4.
12
Dishiem Johnson
9.78
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
60m Hurdles - 39"
1.
10
Tayshaun Chisholm
9.09
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
12
Aaron Johnson
9.10
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
11
Jonathan Waters
9.15
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:35.58
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
Dalonzo Bouges
DeShon Harriford
John Rodel Castro
Rapheal Okonkwo
1:36.91
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
John Rodel Castro
Dalonzo Bouges
Tayshaun Chisolm
Triston Harris
1:38.03
Jan 16
PG County Invitational
4.
Aaron Johnson
Dalonzo Bouges
Tayshaun Chisolm
Ronald Jones
1:38.06
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
Dalonzo Bouges
John Rodel Castro
DeShon Harriford
Tayshaun Chisolm
1:38.49
Dec 12
Ursinus HS Open
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:33.08
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
John Rodel Castro
Ronald Jones
Rapheal Okonkwo
Aaron Johnson
3:35.52
Jan 16
PG County Invitational
3.
Kyron Roberts
Rapheal Okonkwo
Ronald Jones
Cameron Allison
3:39.88
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
4.
Rapheal Okonkwo
Kyron Roberts
Aaron Johnson
Ronald Jones
3:43.08
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
Rapheal Okonkwo
Kyron Roberts
Temple Jefferson
Kareem Beatty
3:44.86
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
6.
Tayshaun Chisolm
Jonathan Waters
Cameron Allison
DaVontae Wilson
3:54.68
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:16.87
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
Nyjal Drayton
Ronald Jones
Jonathan Waters
Rapheal Okonkwo
8:29.23
Jan 16
PG County Invitational
3.
Rapheal Okonkwo
Kyron Roberts
Gavin Williams
Ronald Jones
8:50.17
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
4.
Gavin Williams
Jonathan Waters
Nyjal Drayton
Aaron Johnson
9:06.32
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
John Rodel Castro
Kyron Roberts
Rapheal Okonkwo
Ronald Jones
3:47.97
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
Marquise Wright
DaVontae Wilson
Dishiem Johnson
Aaron Johnson
4:09.01
Dec 12
Ursinus HS Open
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ronald Jones
Kareem Beatty
Rapheal Okonkwo
Kyron Roberts
11:31.97
Dec 12
Ursinus HS Open
Shot Put - 12lb
1.
12
William Scott
47' 0.75
PR
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
10
Naquan Peace
37' 3.75
Jan 16
PG County Invitational
High Jump
1.
12
Kareem Beatty
5' 8
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
12
Marcus Batson
5' 6
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
10
Tayshaun Chisholm
5' 6
Jan 16
PG County Invitational
4.
12
Amir Ross
5' 3
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
5.
12
Triston Harris
5' 0
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
Long Jump
1.
12
Temple Jefferson
21' 5
PR
Jan 16
PG County Invitational
2.
12
Amir Ross
20' 0
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
DaVontae Wilson
19' 7
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
4.
12
Kareem Beatty
19' 2.5
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
Triple Jump
1.
12
Temple Jefferson
44' 5.5
PR
Jan 16
PG County Invitational
2.
12
DaVontae Wilson
43' 5
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
12
Kareem Beatty
41' 3.25
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
4.
12
Amir Ross
38' 11
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Jada Bogle
7.67
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
2.
9
Abrianna Asante
7.73
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
3.
12
Zaire Jones
8.30
PR
Jan 16
PG County Invitational
4.
12
Az'Riele Tingle
8.31
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
5.
12
Amanda Cann
8.41
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
60 Meter Dash
1.
10
Jada Bogle
8.19
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
12
Zaire Jones
8.99
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
200 Meters
1.
10
Jada Bogle
26.37
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
2.
12
Az'Riele Tingle
28.38
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
9
Abrianna Asante
28.56
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
4.
12
Zaire Jones
29.21
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
300 Meters
1.
10
Jada Bogle
42.76
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
11
Sara Miller
45.75
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
12
Az'Riele Tingle
47.01
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
400 Meters
1.
10
Jada Bogle
1:01.38
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
11
Sara Miller
1:02.95
PR
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
3.
12
Az'Riele Tingle
1:08.80
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
12
Zaire Jones
1:11.04
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
9
Lauren Higdon
1:18.52
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
6.
11
Sher'vohnia Tolson
1:22.72
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
500 Meters
1.
12
Zaire Jones
1:34.14
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
9
Brianna Johnson
1:37.66
PR
Jan 16
PG County Invitational
3.
9
Lauren Higdon
1:46.54
PR
Jan 16
PG County Invitational
800 Meters
1.
11
Kristen Adkins
2:30.08
PR
Jan 16
PG County Invitational
2.
11
Joy Adkins
2:31.71
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
11
Hayleigh Jimenez
2:38.38
PR
Jan 16
PG County Invitational
4.
9
Ashley Jones
2:52.09
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
10
Emily Cook
2:52.22
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
12
Kaitlyn Reed
2:58.25
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
7.
9
Brianna Johnson
3:09.47
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
8.
9
Lauren Higdon
3:21.55
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
1600 Meters
1.
11
Kristen Adkins
5:31.03
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
12
Kaitlyn Reed
6:38.10
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
3.
9
Ashley Jones
6:41.16
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
4.
10
Elizabeth Ward
6:56.03
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
9
Brianna Johnson
7:11.15
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
1 Mile
1.
11
Kristen Adkins
5:41.25
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
2.
11
Joy Adkins
5:47.72
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
11
Hayleigh Jimenez
6:03.86
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
12
Kaitlyn Reed
6:38.95
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
10
Emily Cook
6:43.37
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
6.
9
Ashley Jones
6:44.74
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
7.
10
Elizabeth Ward
6:57.98
Dec 12
Ursinus HS Open
3000 Meters
1.
12
Kaitlyn Reed
13:01.91
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
2.
9
Ashley Jones
14:00.18
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
3.
10
Elizabeth Ward
14:30.93
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
3200 Meters
1.
12
Kaitlyn Reed
13:48.91
Jan 16
PG County Invitational
2.
9
Ashley Jones
13:52.98
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
3.
10
Emily Cook
14:42.76
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
4.
10
Elizabeth Ward
14:46.16
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
55m Hurdles - 33"
1.
9
Abrianna Asante
10.21
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
2.
9
Christina Garcia
11.45
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
3.
11
Sher'vohnia Tolson
11.54
PR
Dec 12
Ursinus HS Open
60m Hurdles - 33"
1.
9
Abrianna Asante
9.98
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
4x200 Relay -
1.
Abrianna Dyer
Arielle Wilson
Jada Bogle
Sara Miller
1:53.51
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
Jada Bogle
Sara Miller
Zaire Jones
Christina Garcia
1:53.82
Jan 16
PG County Invitational
3.
Relay Team
1:54.87
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
4.
Christina Garcia
Sara Miller
Zaire Jones
Az'Riele Tingle
1:56.12
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
5.
Zaire Jones
Amanda Cann
Arielle Wilson
Anita Brown
2:01.16
Dec 12
Ursinus HS Open
4x400 Relay
1.
Jada Bogle
Kristen Adkins
Az'Riele Tingle
Sara Miller
4:19.29
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
Relay Team
4:20.40
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
3.
Jada Bogle
Sara Miller
Abrianna Dyer
Kristen Adkins
4:23.35
Dec 12
Ursinus HS Open
4.
Abrianna Dyer
Jada Bogle
Joy Adkins
Sara Miller
4:26.34
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
5.
Jada Bogle
Kristen Adkins
Sara Miller
Ashley Jones
4:32.05
Jan 16
PG County Invitational
6.
Amanda Cann
Hayleigh Jimenez
Zaire Jones
Az'Riele Tingle
5:14.75
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:04.40
Feb 6
DIAA Indoor State Meet
2.
Hayleigh Jimenez
Ashley Jones
Emily Cook
Kaitlyn Reed
11:11.93
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
Hayleigh Jimenez
Ashley Jones
Kaitlyn Reed
Elizabeth Ward
11:30.88
Jan 16
PG County Invitational
4.
Ashley Jones
Emily Cook
Hayleigh Jimenez
Kaitlyn Reed
11:36.54
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Anita Brown
Zaire Jones
Brianna Johnson
Kaitlyn Reed
5:18.41
Dec 12
Ursinus HS Open
2.
Ananda Cann
Az'Riele Tingle
Elizabeth Ward
Brianna Johnson
5:22.07
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Hayleigh Jimenez
Anita Brown
Sara Miller
Kristen Adkins
13:56.15
Dec 12
Ursinus HS Open
2.
Hayleigh Jimenez
Arielle Wilson
Emily Cook
Kaitlyn Reed
15:23.69
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
High Jump
1.
9
Christina Garcia
4' 10
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
2.
11
Sher'vohnia Tolson
4' 2
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
Long Jump
1.
9
Abrianna Asante
16' 9
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
2.
11
Arielle Wilson
14' 11.75
PR
Jan 21
Henlopen Conference Indoor Championships
3.
12
Amanda Cann
14' 8
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
4.
12
Zaire Jones
14' 0.25
PR
Dec 19
Maroon and Gold Inv.
Triple Jump
1.
11
Arielle Wilson
33' 0
PR
Jan 2
UMES COACH O HS Indoor Inv.
2.
12
Amanda Cann
32' 7.5
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
*Recent improvement