Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
50 Meter Dash
1.
12
Derrick Gunn
6.54c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
2.
10
Dominic Onoh
6.74c
Feb 19
Niles West City Meet II
3.
11
Melvin Darwin
7.04c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
4.
10
Lloyd Velasco
7.24c
Feb 5
Niles West City Meet I
5.
10
Abdelhadi Amiar
7.54c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
6.
10
Andres Ortiz
7.64c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
10
Yash Patel
7.64c
Feb 19
Niles West City Meet II
10
Rodolfo Jimenez
7.64c
Feb 19
Niles West City Meet II
9.
10
Muhammad F. Zia
7.94c
Feb 19
Niles West City Meet II
10.
11
Yabsera Gebrekidan
8.04c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
60 Meter Dash
1.
10
Lloyd Velasco
8.08
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
200 Meters
1.
12
Derrick Gunn
26.24c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
2.
10
Anubis Cuevas
26.53
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
3.
10
Dominic Onoh
27.04c
Feb 19
Niles West City Meet II
4.
10
Lloyd Velasco
27.84c
Feb 19
Niles West City Meet II
5.
11
Melvin Darwin
28.54c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
6.
11
Christopher Kerwell-Gresla
28.64c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
7.
10
Yash Patel
28.94c
Feb 19
Niles West City Meet II
8.
10
Rodolfo Jimenez
30.14c
Feb 19
Niles West City Meet II
9.
10
Andres Ortiz
30.54c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
10.
10
Muhammad F. Zia
30.64c
Feb 19
Niles West City Meet II
11.
10
Jayro Marin
30.84c
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
12.
12
Lorenzo Aleman
32.94c
Feb 19
Niles West City Meet II
13.
11
Aun Zaidi
34.24c
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
600 Meters
1.
11
Bukuru Anaclet
1:37.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
2.
9
Jonathan Cathi
1:43.0h
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
3.
12
Ethan Reilly
1:50.0h
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
4.
10
Gabriel Aco
1:51.9h
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
5.
11
Jeffrey Guaman
1:52.7h
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
6.
11
Jonathan Valle
1:53.2h
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
7.
9
Christian Lome
1:53.8h
Feb 19
Niles West City Meet II
8.
9
Liem Fogarty
1:54.3h
Feb 19
Niles West City Meet II
9.
9
Victor Espino
1:58.2h
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
10.
10
Michael Torres
2:00.5h
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
11.
12
Roshandeep Singh
2:14.9h
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
800 Meters
1.
11
Bukuru Anaclet
2:14.91
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
2.
11
Mouhcine Kadhi
2:17.4h
Feb 19
Niles West City Meet II
3.
12
Paulo Aco
2:18.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
4.
11
Jonnathan Fernandez
2:20.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
5.
11
Ezekiel Alicea
2:28.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
6.
10
Jesse Lee Morris
2:28.7h
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
7.
10
Richard Trejo
2:32.8h
Feb 19
Niles West City Meet II
8.
9
Jorge Fernandez
2:33.3h
Feb 19
Niles West City Meet II
9.
10
Charlie Lynch
2:35.5h
Feb 19
Niles West City Meet II
10.
11
Moises Peralta
2:37.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
11.
11
Armando Martinez
2:40.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
1600 Meters
1.
11
Jaime Marcos
4:35.8h
Feb 19
Niles West City Meet II
2.
9
Jorge Fernandez
5:53.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
3200 Meters
1.
11
Jonnathan Fernandez
10:34.69
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
60m Hurdles - 39"
1.
9
Christian Lome
12.56
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
4x160 Relay
1.
Anubis Cuevas
Lloyd Velasco
Rodolfo Jimenez
Yash Patel
1:28.2h
Feb 19
Niles West City Meet II
2.
Michael Berrios
Jonathan Valle
Aun Zaidi
Kristopher Johnson
1:28.4h
Feb 5
Niles West City Meet I
3.
Jonathan Valle
Christopher Kerwell-Gresla
Michael Berrios
Kristopher Johnson
1:31.1h
Feb 19
Niles West City Meet II
4.
Anubis Cuevas
Rodolfo Jimenez
Lloyd Velasco
Yash Patel
1:33.6h
Feb 5
Niles West City Meet I
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:49.49
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
4x400 Relay
1.
Paulo Aco
Mouhcine Kadhi
Jaime Marcos
Bukuru Anaclet
3:50.5h
Feb 19
Niles West City Meet II
2.
Relay Team
3:53.25
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
3.
9
Christian Lome
Liem Fogarty
Jonathan Cathi
Victor Espino
4:06.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
4.
Bukuru Anaclet
Mouhcine Kadhi
Paulo Aco
Jonathan Fernandez
4:07.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
5.
9
Jonathan Cathi
Victor Espino
Christian Lome
Liem Fogarty
4:29.9h
Feb 19
Niles West City Meet II
6.
Armando Martinez
Moises Peralta
Jonathan Valle
Jonathan Fernandez
4:30.0h
Feb 19
Niles West City Meet II
7.
Armando Martinez
Moises Peralta
Ethan Reilly
Jeffrey Guaman
4:36.0h
Feb 5
Niles West City Meet I
8.
Gabriel Aco
Richard Trejo
Michael Torres
Muhammad Fuizan Zia
4:43.4h
Feb 5
Niles West City Meet I
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:46.35
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
Shot Put - 12lb
1.
11
Kristopher Johnson
39' 1.5
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
2.
10
Anubis Cuevas
33' 0
Feb 5
Niles West City Meet I
3.
11
Michael Berrios
32' 5
Feb 19
Niles West City Meet II
4.
11
Andrew Tran
28' 7
PR
Feb 19
Niles West City Meet II
5.
9
Christopher Robles
25' 10
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
High Jump
1.
12
Christopher Wilson
5' 4
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
Long Jump
1.
12
Christopher Wilson
17' 6
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
2.
12
Derrick Gunn
17' 0
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
3.
10
Dominic Onoh
14' 7
Feb 19
Niles West City Meet II
4.
9
Liem Fogarty
13' 1.5
PR
Feb 5
Niles West City Meet I
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Zaria Armstead
8.54c
Feb 12
Evanston Township Invitational
2.
9
Yolanda Odueze
8.64c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
3.
9
Eram Fatima
9.04c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
4.
10
Jesmida Jimenez
9.44c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
5.
11
Jada Bell
9.54c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
6.
11
Latifat Soyan
9.64c
Feb 12
Evanston Township Invitational
9
Kimberly Serrano
9.64c
Feb 12
Evanston Township Invitational
8.
9
Natalie Serrano
9.74c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
9.
9
Jacqueline Cuevas
9.84c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
10.
9
Veronica Diaz Arroyo
10.04c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
11.
11
Barbara Odueze
10.54c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
9
Melissa Flores
10.54c
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
60 Meter Dash
1.
12
Zaria Armstead
9.07
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
200 Meters
1.
12
Zaria Armstead
29.97
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
400 Meters
1.
11
Nooha Menk
1:15.58
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
600 Meters
1.
11
Dierra Hughes
2:22.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
2.
11
Karina Lyszczarczyk
2:23.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
12
Adriana Fernandez
2:23.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
4.
11
Samantha Lopez
2:31.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
5.
11
Carla Guerra
2:51.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
800 Meters
1.
12
Alexis Moon
2:50.63
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
1000 Meters
1.
10
Sarai Vargas
3:44.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
2.
12
Alexis Moon
3:48.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
3.
12
Maria Hatzisavas
3:54.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
4.
11
Britney Lux
3:59.0h
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
5.
12
Wafae Belkadi
4:31.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
1600 Meters
1.
10
Sarai Vargas
6:09.94
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
60m Hurdles - 33"
1.
11
Erika Anderson
12.24
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
4x160 Relay
1.
Zaria Armstead
Jada Bell
Jacqueline Chapman
Latifat Soyan
1:44.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
2.
9
Eram Fatima
Yolanda Odueze
Kimberly Serrano
Natalie Serrano
1:46.3h
Feb 12
Evanston Township Invitational
3.
Jacqueline Cuevas
Melissa Flores
Jesmida Jimenez
Iris Pacelt
1:53.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
4.
Emina Duliman
Dierra Hughes
Barbara Odueze
Albatool Shuhayeb
1:57.6h
Feb 12
Evanston Township Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:09.44
Mar 20
*CPS Indoor Meet B
4x320 Yard Relay
1.
Zaria Armstead
Jacqueline Chapman
Maria Hatzisavas
Alexis Moon
3:47.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
2.
9
Eram Fatima
Natalie Serrano
Kimberly Serrano
Yolanda Odueze
4:05.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
3.
Wafae Belkadi
Britney Lux
Nooha Menk
Barbara Odueze
4:17.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
4.
Jacqueline Cuevas
Veronica Diaz Arroyo
Melissa Flores
Sarai Vargas
4:46.0h
Feb 12
Evanston Township Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:44.78
Mar 20
*CPS Indoor Meet B
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:59.51
Mar 20
*CPS Indoor Meet B
Shot Put - 4kg
1.
12
Emina Duliman
24' 4.5
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
2.
12
Albatool Shuhayeb
17' 9
Feb 12
Evanston Township Invitational
High Jump
1.
11
Nooha Menk
4' 0
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
Long Jump
1.
11
Katie Holcomb
15' 7
PR
Mar 20
*CPS Indoor Meet C
2.
10
Iris Pacelt
10' 11
Feb 12
Evanston Township Invitational
3.
11
Dierra Hughes
9' 7
PR
Feb 12
Evanston Township Invitational
*Recent improvement