Season:
2022 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Ryan Kurtz
7.17
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
10
Juan Farias
7.61
PR
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
3.
9
Zach Alford
7.72
PR
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
4.
9
Thomas Johnson
7.87
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
5.
12
Timothy Dennehy
7.92
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
6.
11
Frank Cutone
7.99
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
7.
11
Paul Karwoski
9.20
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
300 Meters
1.
12
Ryan Kurtz
39.84
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
2.
12
Timothy Dennehy
44.05
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
3.
9
Zach Alford
44.24
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
4.
9
Vinny Graff
45.20
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
5.
11
Donato Fiore
45.23
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
6.
10
Juan Farias
45.24
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
7.
11
Corey Lindemann
45.86
PR
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
8.
11
Frank Cutone
46.42
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
600 Meters
1.
12
Jayson Plaza
1:31.29
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
12
Anthony Bearese
1:34.58
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
3.
10
Andrew Provenz
1:40.42
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
1000 Meters
1.
10
William Drennan
2:45.30
Feb 14
Section XI State Qualifier Meet
2.
11
Matthew Remsen
2:51.50
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
3.
12
Rob Riecker
3:03.11
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
4.
9
Jake Albert
3:06.65
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
5.
10
Ronan Pollard
3:08.36
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
1600 Meters
1.
10
William Drennan
4:46.83
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
2.
9
Jake Albert
4:57.47
Feb 5
Section XI Boys Large School Team Championships
3.
12
Jayson Plaza
4:59.31
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
4.
12
Rob Riecker
5:21.30
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
3200 Meters
1.
10
William Drennan
10:18.42
PR
Feb 5
Section XI Boys Large School Team Championships
2.
10
Ronan Pollard
11:10.84
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
3.
9
Jake Albert
11:31.79
Jan 14
Section 11 Frosh/Soph Champs
55m Hurdles - 39"
1.
12
Connor Mastrandrea
9.83
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
10
Andrew Provenz
10.27
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
3.
11
Corey Lindemann
10.54
Jan 16
Tony Toro Meet
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:49.04
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
Zach Alford
Timothy Dennehy
Juan Farias
Ryan Kurtz
1:51.91
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:10.66
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
Anthony Bearese
Connor Mastrandrea
Andrew Provenz
Thomas Johnson
4:16.81
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:57.88
Feb 5
Section XI Boys Large School Team Championships
2.
William Drennan
Jayson Plaza
Matthew Remsen
Rob Riecker
9:09.47
Jan 28
Section XI Last Chance Meet
Shot Put - 10lb
1.
9
MJ Eribo
28' 3
PR
Jan 14
Section 11 Frosh/Soph Champs
2.
8
Frank Farrugia
23' 10
PR
Jan 14
Section 11 Frosh/Soph Champs
Shot Put - 12lb
1.
12
Robert Cunningham
36' 9
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
2.
9
MJ Eribo
29' 9.25
PR
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
3.
8
Frank Farrugia
27' 1
Jan 23
Section 11 Boys League Champs
4.
11
Paul Karwoski
22' 6.5
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
High Jump
1.
11
Donato Fiore
5' 4
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
Long Jump
1.
12
Timothy Dennehy
15' 11.75
PR
Jan 16
Tony Toro Meet
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Julianna Roan
7.86
Feb 6
Section XI Girls Large School Championships
2.
10
Erohwan Osemwegie
8.48
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
-
Kailey Lokshin
8.58
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
9
Nicole Mangine
8.58
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
5.
11
Alessia Rocchio
8.70
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
6.
12
Bevin Gao
8.78
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
7.
9
Armina Yetimoglu
8.85
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
8.
9
Emma Colford
9.34
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
9.
-
Gemma Knowd
9.76
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
300 Meters
1.
9
Nicole Mangine
49.39
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
11
Tabitha DeRiggi
50.52
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
10
Julianna Roan
50.78
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
4.
11
Alessia Rocchio
51.37
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
5.
10
Erohwan Osemwegie
53.08
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
600 Meters
1.
10
Maggie Kleiber
1:49.12
Feb 6
Section XI Girls Large School Championships
2.
11
Luo Sini
1:57.21
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
12
Natalia Bracero
1:58.66
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
1000 Meters
1.
9
Andrea Marquina
3:31.42
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
10
Arianna Ionnotti
3:52.26
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
1500 Meters
1.
10
Emma Pollard
6:15.57
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
2.
10
Ashley Abad
7:57.83
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
3.
11
Isabella Rosales
8:26.02
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
1600 Meters
1.
10
Maggie Kleiber
6:20.96
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
2.
9
Andrea Marquina
6:24.57
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
3.
10
Allie Speiss
6:42.04
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
4.
10
Emma Pollard
6:45.99
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
5.
10
Arianna Ionnotti
6:46.63
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
3000 Meters
1.
10
Allie Speiss
13:31.94
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
55m Hurdles - 33"
1.
10
Julianna Roan
10.45
Feb 6
Section XI Girls Large School Championships
2.
11
Tabitha DeRiggi
10.90
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
11
Pheobe Herbst
11.06
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4.
10
Emma Hayduscko
11.46
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
5.
9
Andrea Marquina
11.63
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
6.
10
Emilia Rund
12.05
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
7.
12
Angela Sessa
12.71
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
8.
-
Frankie Dennehy
12.96
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
9.
9
Alexa Probst
13.60
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
10.
10
Nyeisha Watson
14.45
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:04.33
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:49.29
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
13:33.97
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:58.66
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
15:19.30
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
Shot Put - 4kg
1.
11
Gabby Greenfield
22' 9
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
10
Mackenzie Ryan
22' 6
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
-
Gianna Rudy
21' 10.5
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
4.
10
Kali Nilsen
18' 2
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
Long Jump
1.
11
Alessia Rocchio
13' 9
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
2.
10
Liz Ryan
12' 10.25
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
9
Isabella Kremer
10' 5.5
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
4.
-
Lily Lafata
10' 0.5
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
5.
9
Mia Barbiero
8' 10.75
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
Triple Jump
1.
10
Liz Ryan
27' 7.75
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
12
Bevin Gao
26' 9.75
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
3.
9
Emma Colford
25' 11.75
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4.
12
Julia Topsidakis
24' 6
PR
Jan 15
Section 11 Girls Zeitler Relay AM
5.
9
Cassidy Botsch
21' 9
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Large Schools)
*Recent improvement