Season:
2024 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2004
2003
2002
2001
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Marcus Lewis-Rivera
6.92
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
11
Anthony Murdoc
7.03
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
3.
11
Pedro Bonachea
7.22
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
4.
10
Ryan Conklin
7.26
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
5.
10
Frankie Maldonado
7.66
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
6.
11
Elijah Robinson
7.68
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
7.
10
John Coniker
8.28
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
300 Meters
1.
11
Anthony Murdoc
38.94
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
2.
11
Pedro Bonachea
39.56
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
3.
10
Ryan Conklin
40.68
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
4.
11
Elijah Robinson
44.74
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
5.
10
John Coniker
49.27
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
6.
10
Winly Martinez
50.44
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
7.
9
Isaac Calderon
52.13
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
8.
9
Osman Haque
54.84
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
400 Meters
1.
11
Pedro Bonachea
56.58
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
2.
11
Anthony Murdoc
57.69
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
3.
10
Ryan Conklin
1:00.02
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
4.
11
Elijah Robinson
1:04.88
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
11
Nathanial Valdez
1:29.99
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
10
Caleb Norat
1:40.16
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
9
Isaac Calderon
1:55.23
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
1000 Meters
1.
10
Owyn Reyes
2:52.02
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
2.
10
Evan Levine
3:11.46
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
3.
10
Eczavier Brown
3:13.73
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
4.
10
Caleb Norat
3:19.06
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
5.
10
Scott Ramos
3:19.54
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
6.
9
Giovanny Gonzalez
3:31.61
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
1600 Meters
1.
9
Jonah Althouse
5:14.33
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
12
Billie Magaw
5:38.7h
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
3.
10
Evan Levine
5:39.60
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
4.
10
Owyn Reyes
5:41.40
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
5.
9
Isaac Calderon
5:51.49
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
6.
9
Giovanny Gonzalez
6:07.3h
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
1 Mile
1.
9
Jonah Althouse
5:33.77
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
2.
12
Billie Magaw
5:50.77
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
3200 Meters
1.
9
Jonah Althouse
11:49.24
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
10
Evan Levine
11:56.28
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
12
Billie Magaw
12:25.91
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
55m Hurdles - 39"
1.
12
Justin Bridgemahon
10.54
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
4x200 Relay -
1.
Marcus Lewis-Rivera
Pedro Bonachea
Ryan Conklin
Anthony Murdoc
1:39.64
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
2.
Marcus Lewis-Rivera
Ryan Conklin
Pedro Bonachea
Anthony Murdoc
1:42.82
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
3.
Pedro Bonachea
Ryan Conklin
Elijah Robinson
Nathanial Valdez
1:44.77
Feb 9
Section 9 Class B Championship
4.
Relay Team
1:53.16
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
5.
John Coniker
Justin Bridgemahon
Frankie Maldonado
Elijah Robinson
1:58.30
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:49.44
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
2.
Justin Bridgemahon
Ryan Conklin
Nathanial Valdez
Elijah Robinson
4:04.21
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
4x800 Relay
1.
Jonah Althouse
Eczavier Brown
Caleb Norat
Nathanial Valdez
9:28.58
Feb 17
Section 9 State Qualifier
2.
Jonah Althouse
Billie Magaw
Owyn Reyes
Nathanial Valdez
9:38.06
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
3.
Relay Team
9:47.36
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
4.
Jonah Althouse
Caleb Norat
Owyn Reyes
Nathanial Valdez
9:48.91
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
5.
Evan Levine
Billie Magaw
Scott Ramos
Giovanny Gonzalez
12:00.32
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:23.00
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
Shot Put - 12lb
1.
10
Akai Murdoc
26' 0
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
11
Jonathan Torres
25' 6
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
9
Jesse Bradford
23' 2
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
High Jump
1.
10
Crystian Zelinsky
5' 6
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
Long Jump
1.
10
Crystian Zelinsky
20' 0
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
11
Marcus Lewis-Rivera
17' 11
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
Triple Jump
1.
10
Crystian Zelinsky
40' 1
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
10
Frankie Maldonado
34' 10.5
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
Weight Throw - 25lb
1.
11
Jonathan Torres
27' 9
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
10
Akai Murdoc
24' 5.5
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
3.
9
Jesse Bradford
22' 7.25
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Lauren Storey
8.68
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
11
Mikayla Reyes
8.76
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
11
Sienna Thomas
9.21
PR
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
4.
9
Isabela Lewis-Rivera
9.51
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
300 Meters
1.
11
Mikayla Reyes
51.19
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
12
Lauren Storey
54.35
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
400 Meters
1.
12
Garcianna Walters
1:15.95
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
2.
12
Lauren Storey
1:17.35
Dec 15
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
11
Victoria Bonitz
1:47.06
PR
Feb 17
Section 9 State Qualifier
2.
12
Sarai Cruz
2:06.12
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
3.
12
Sara Gonzalez
2:15.20
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
4.
12
Sureya Cromwell
2:17.17
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
5.
12
Daniela Membreno
2:30.93
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
1000 Meters
1.
11
Victoria Bonitz
3:41.36
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
2.
12
Sarai Cruz
3:47.49
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
12
Sara Gonzalez
4:08.40
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
4.
10
Jayanna Torres
4:12.87
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
5.
12
Skyler Davis
4:32.25
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
1500 Meters
1.
10
Jayanna Torres
6:19.68
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
11
Emily Chipman
6:22.57
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
1500m Racewalk
1.
12
Garcianna Walters
8:55.9h
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
3000 Meters
1.
12
Skyler Davis
15:43.11
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
55m Hurdles - 33"
1.
10
Rhyanna Collins-Cox
10.69
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
2.
12
Garcianna Walters
10.98
PR
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
3.
11
Mikayla Reyes
11.86
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:02.68
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
2.
Victoria Bonitz
Rhyanna Collins-Cox
Lauren Storey
Garcianna Walters
2:08.01
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
Victoria Bonitz
Rhyanna Collins-Cox
Lauren Storey
Mikayla Reyes
2:12.15
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
4.
Lauren Storey
Rhyanna Collins-Cox
Sureya Cromwell
Garcianna Walters
2:16.56
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
4x400 Relay
1.
Relay Team
5:32.14
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
4x800 Relay
1.
Victoria Bonitz
Sarai Cruz
Jayanna Torres
Skyler Davis
12:46.98
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
Jayanna Torres
Sureya Cromwell
Sara Gonzalez
Sarai Cruz
13:13.05
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
SMR 1600m - [800-200-200-400]
1.
Sarai Cruz
Rhyanna Collins-Cox
Garcianna Walters
Sara Gonzalez
5:02.65
Feb 17
Section 9 State Qualifier
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
16:20.02
Dec 22
Section 9 Holiday Classic
Shot Put - 4kg
1.
11
Sienna Thomas
25' 8.5
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
11
Riley Dechon
25' 0.25
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
3.
10
Amira Washington
22' 0
PR
Jan 13
OCIAA Developmental "B" Meet - Saturday
Long Jump
1.
10
Rhyanna Collins-Cox
13' 9.5
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
2.
10
Kiley Oliver
13' 9
Feb 9
Section 9 Class B Championship
3.
12
Sara Gonzalez
11' 10.25
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
4.
9
Aliyana Castano
9' 7.75
PR
Dec 15
Coach Saint Invitational
Triple Jump
1.
12
Garcianna Walters
26' 10.75
PR
Feb 9
Section 9 Class B Championship
2.
12
Sara Gonzalez
25' 6.5
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
Weight Throw - 20lb
1.
10
Amira Washington
32' 0
PR
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
2.
12
Joysle Rodriguez
25' 8
PR
Jan 20
OCIAA Divisional Championship (1 3 5)
3.
11
Riley Dechon
16' 3
Dec 9
OCIAA Developmental "A" - Saturday
*Recent improvement