Season:
2005 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1999
1960
1901
Indoor
2023
2020
2019
2018
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Garrett Childress
11.40
PR
May 7
Sterling Bank Inv
2.
11
Andrew Liddycoat
12.26
PR
May 7
Sterling Bank Inv
3.
10
Caleb Howard
12.34c
Apr 26
Lost River Invitational
4.
11
Tyrel Palmer
12.64c
Apr 15
Bonanza Twilight
5.
9
Seth Walker
12.94c
Apr 15
Bonanza Twilight
6.
9
Andrew Perez
13.04c
PR
Mar 17
Redmond Ice Breaker
7.
11
Brandon Utley
13.44c
Apr 30
Lakeview Invitational
8.
9
David Platt
13.64c
PR
May 3
Burns Invitatinal
9.
9
Ryan Koefoed
14.44c
PR
May 3
Burns Invitatinal
10.
10
Derrek Koch
15.84c
PR
May 3
Burns Invitatinal
200 Meters
1.
12
Garrett Childress
23.66
PR
May 7
Sterling Bank Inv
2.
11
Michael Durkin
24.34c
PR
Apr 23
Yreka Invitational
3.
10
Caleb Howard
25.34c
Apr 5
Henley 4way
4.
11
Tyrel Palmer
25.44c
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
5.
9
Andrew Perez
26.34c
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
6.
11
Sean Cole
26.64c
PR
Apr 5
Henley 4way
7.
11
Brandon Friday
28.34c
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
8.
10
Derrek Koch
33.14c
PR
May 3
Burns Invitatinal
400 Meters
1.
11
Michael Durkin
53.23
PR
Apr 16
Crater Classic
2.
10
Caleb Howard
55.64c
Apr 5
Henley 4way
3.
11
Tyrel Palmer
56.54c
Apr 23
Yreka Invitational
4.
12
Jordan Wild
1:00.34c
PR
Apr 5
Henley 4way
5.
11
Carson Eversole
1:01.14c
PR
May 14
District 6 2A
800 Meters
1.
10
Caleb Howard
2:03.9h
May 14
District 6 2A
2.
12
Adam Klunder
2:09.2h
PR
May 14
District 6 2A
3.
10
Lee Foster
2:30.2h
PR
May 14
District 6 2A
4.
11
Travis Koefoed
2:30.4h
Apr 5
Henley 4way
5.
9
Ryan Koefoed
2:33.0h
PR
Apr 30
Lakeview Invitational
6.
11
Brandon Utley
2:45.8h
May 3
Burns Invitatinal
1500 Meters
1.
12
Jordan Wild
4:39.6h
PR
Apr 26
Lost River Invitational
2.
12
Adam Klunder
4:49.50
PR
Apr 16
Crater Classic
3.
9
Jordan Kiely
4:50.3h
PR
Apr 30
Lakeview Invitational
4.
9
Isaac Kaiser
5:05.9h
PR
May 14
District 6 2A
1600 Meters
1.
12
Adam Klunder
5:11.0h
PR
Apr 23
Yreka Invitational
2.
9
Jordan Kiely
5:21.0h
PR
Apr 23
Yreka Invitational
3000 Meters
1.
12
Jordan Wild
10:02.47
PR
Apr 16
Crater Classic
3200 Meters
1.
12
Jordan Wild
11:24.6h
PR
Apr 23
Yreka Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Tyrel Palmer
17.94c
May 14
District 6 2A
2.
9
David Platt
20.74c
PR
May 14
District 6 2A
3.
9
Isaac Kaiser
21.44c
Apr 26
Lost River Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Adam Klunder
46.14c
PR
Apr 23
Yreka Invitational
2.
11
Tyrel Palmer
46.94c
Apr 26
Lost River Invitational
3.
11
Sean Cole
52.24c
PR
Mar 17
Redmond Ice Breaker
4.
9
Isaac Kaiser
59.64c
Apr 26
Lakeview 5-way
Shot Put - 12lb
1.
12
Garrett Childress
45' 8
PR
May 14
District 6 2A
2.
12
Jesy Martin
36' 0
PR
May 3
Burns Invitatinal
3.
12
Tim Kendrick
33' 10.5
PR
Apr 5
Henley 4way
4.
12
Brent Koch
33' 5.5
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
5.
12
Marko Miladinovic
29' 11
PR
May 3
Burns Invitatinal
6.
9
Cody Lynn
29' 2
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
7.
10
Derrek Koch
28' 5.5
PR
Apr 26
Lost River Invitational
8.
9
Benner Cox
27' 2
Apr 26
Lakeview 5-way
Discus - 1.6kg
1.
12
Jesy Martin
112' 5
PR
May 14
District 6 2A
2.
11
Andrew Liddycoat
106' 2
Apr 26
Lost River Invitational
3.
12
Marko Miladinovic
100' 9
PR
May 14
District 6 2A
4.
12
Brent Koch
98' 2.5
PR
Apr 30
Lakeview Invitational
5.
9
David Platt
90' 7
PR
May 3
Burns Invitatinal
6.
9
Benner Cox
90' 5
Apr 5
Henley 4way
7.
10
Derrek Koch
51' 5
PR
Apr 5
Henley 4way
Javelin - 800g
1.
12
Jesy Martin
137' 11
PR
May 3
Burns Invitatinal
2.
12
Garrett Childress
135' 2
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
3.
11
Andrew Liddycoat
124' 10
May 7
Sterling Bank Inv
4.
12
Brent Koch
112' 0
PR
May 3
Burns Invitatinal
5.
12
Marko Miladinovic
106' 7
PR
May 3
Burns Invitatinal
6.
12
Tim Kendrick
103' 7
PR
Apr 5
Henley 4way
7.
12
Jordan Wild
97' 5
PR
Apr 5
Henley 4way
8.
9
Benner Cox
87' 4
Apr 30
Lakeview Invitational
9.
9
Cody Lynn
74' 8
PR
Apr 5
Henley 4way
10.
11
Brandon Friday
73' 0
PR
Mar 17
Redmond Ice Breaker
11.
10
Derrek Koch
71' 5
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
High Jump
1.
12
Garrett Childress
6' 6
PR
May 7
Sterling Bank Inv
2.
11
Sean Cole
5' 6
PR
Mar 17
Redmond Ice Breaker
3.
11
Tyrel Palmer
5' 2
Apr 26
Lakeview 5-way
Pole Vault
1.
11
Travis Koefoed
10' 0
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
11
Andrew Liddycoat
10' 0
PR
May 7
Sterling Bank Inv
3.
9
Seth Walker
9' 6
Apr 15
Bonanza Twilight
4.
10
Lee Foster
8' 0
PR
Apr 5
Henley 4way
5.
9
Ryan Koefoed
7' 6
PR
Apr 5
Henley 4way
Long Jump
1.
11
Sean Cole
18' 5
PR
Apr 5
Henley 4way
2.
11
Brandon Friday
15' 3.75
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
3.
9
Andrew Perez
15' 3
PR
Apr 5
Henley 4way
Triple Jump
1.
12
Adam Klunder
37' 11
PR
Apr 9
Sisters Invitational
2.
11
Tyrel Palmer
35' 6
PR
Apr 23
Yreka Invitational
3.
9
David Platt
34' 10
PR
Apr 5
Henley 4way
4.
9
Andrew Perez
34' 6
PR
Apr 5
Henley 4way
Womens
100 Meters
1.
9
Keli Hall
14.04c
Apr 26
Lakeview 5-way
2.
12
Megan Masterson
14.74c
PR
Apr 23
Yreka Invitational
3.
11
Megan Kings
15.34c
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
4.
12
Mirinea Kim
17.04c
PR
Apr 30
Lakeview Invitational
200 Meters
1.
9
Keli Hall
26.04c
May 7
Sterling Bank Inv
2.
12
Megan Masterson
29.14c
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
400 Meters
1.
9
Keli Hall
58.23
Apr 16
Crater Classic
2.
12
Megan Masterson
1:09.24c
PR
Mar 17
Redmond Ice Breaker
800 Meters
1.
9
Keli Hall
2:28.7h
PR
Apr 9
Sisters Invitational
2.
9
Kim Blair
3:05.3h
PR
Apr 5
Henley 4way
3.
10
Kelly FItzpatrick
3:29.0h
Apr 26
Lost River Invitational
1500 Meters
1.
9
Kim Blair
7:11.7h
PR
May 14
District 6 2A
2.
11
Jenny Pittman
7:14.0h
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
3000 Meters
1.
12
Brittany Price
12:42.7h
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
2.
11
Jenny Pittman
15:32.2h
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
3200 Meters
1.
12
Brittany Price
14:16.4h
PR
Apr 23
Yreka Invitational
2.
11
Jenny Pittman
16:38.0h
PR
Apr 23
Yreka Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Anneke Tucker
17.94
May 7
Sterling Bank Inv
2.
9
Heather Fledderjohann
18.74c
Apr 26
Lakeview 5-way
3.
9
Jillian Hansen
20.04c
PR
Apr 26
Lost River Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Heather Fledderjohann
52.14c
Apr 15
Bonanza Twilight
2.
11
Anneke Tucker
54.30
Apr 16
Crater Classic
3.
9
Jillian Hansen
56.44c
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
Shot Put - 4kg
1.
12
Sarah Fuhriman
33' 10
PR
Apr 30
Lakeview Invitational
2.
12
Michelle Watson
28' 0
Mar 17
Redmond Ice Breaker
3.
9
Katie Hunter
20' 4
PR
Apr 15
Bonanza Twilight
Discus - 1kg
1.
12
Michelle Watson
93' 5
Apr 26
Lost River Invitational
2.
12
Sarah Fuhriman
76' 0
PR
Apr 5
Henley 4way
3.
9
Katie Hunter
54' 4
PR
Apr 5
Henley 4way
Javelin - 600g
1.
11
Anneke Tucker
88' 8
Apr 5
Henley 4way
2.
12
Michelle Watson
81' 7
PR
May 14
District 6 2A
3.
9
Katie Hunter
38' 10
PR
Apr 5
Henley 4way
High Jump
1.
9
Keli Hall
5' 0
Apr 16
Crater Classic
2.
11
Megan Kings
4' 8
Apr 26
Lakeview 5-way
Pole Vault
1.
9
Kim Blair
7' 6
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
2.
10
Kelly FItzpatrick
6' 6
PR
Apr 26
Lakeview 5-way
Long Jump
1.
9
Keli Hall
16' 11.5
May 20
2A State Championships (Day 1)
2.
12
Megan Masterson
15' 9
Apr 23
Yreka Invitational
3.
12
Mirinea Kim
7' 7
PR
May 3
Burns Invitatinal
Triple Jump
1.
12
Megan Masterson
34' 11
PR
May 21
OSAA 2A State Championships Day 2
2.
9
Keli Hall
34' 2
Apr 26
Lost River Invitational
3.
11
Megan Kings
26' 7
PR
Apr 23
Yreka Invitational
*Recent improvement