Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2016
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Felton Payton
11.58
PR
Apr 16
3A District 2
2.
10
Joe Lofton
11.63
Apr 16
3A District 2
3.
9
Kevin Bryant
11.74
Apr 16
3A District 2
4.
-
Sean Evans
12.36
PR
Apr 16
3A District 2
200 Meters
1.
12
Felton Payton
23.07
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
10
Joe Lofton
23.89
Apr 16
3A District 2
3.
9
Chaun Lynn
24.18
Apr 16
3A District 2
4.
9
Stephan Haye
24.92
Apr 16
3A District 2
400 Meters
1.
10
Matthew Bevil
52.71
Apr 16
3A District 2
2.
10
Simon Lawrence
54.83
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Ben DeLone
55.24
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Curtis Dumas
57.64
PR
Apr 16
3A District 2
800 Meters
1.
10
Cody Skarupa
2:01.21
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
9
Daniel Hughes
2:17.16
PR
Apr 16
3A District 2
3.
11
Robert Graham
2:18.07
PR
Apr 16
3A District 2
1600 Meters
1.
11
Ben Chastain
4:50.17
Apr 16
3A District 2
2.
9
Sam Ammons
5:01.82
Apr 16
3A District 2
3.
9
Christian Moore
5:06.34
PR
Apr 16
3A District 2
4.
9
Jake Dearmon
5:21.99
Apr 16
3A District 2
3200 Meters
1.
11
Ben Chastain
10:40.43
Apr 16
3A District 2
2.
9
Sam Ammons
10:40.68
Apr 16
3A District 2
3.
10
Adrian DeMoya
11:44.49
PR
Apr 16
3A District 2
4.
11
Caisson Vickery
12:11.73
PR
Apr 16
3A District 2
110m Hurdles - 39"
1.
9
Deiontrez Mount
15.12
Apr 24
3A Regional 1
2.
-
Joel Birlingmair
18.34
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Donald Imfeld
18.97
PR
Apr 16
3A District 2
4.
9
Blair Troop
20.86
PR
Apr 16
3A District 2
300m Hurdles - 36"
1.
-
Joel Birlingmair
46.97
PR
Apr 16
3A District 2
2.
-
Donald Imfeld
48.50
PR
Apr 16
3A District 2
3.
9
Deiontrez Mount
49.58
Apr 16
3A District 2
4.
9
Blair Troop
53.19
PR
Apr 16
3A District 2
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.18
Apr 16
3A District 2
2.
-
Felton Payton
Chaun Lynn
Charlie Lott
Kevin Bryant
44.31
Apr 24
3A Regional 1
4x400 Relay
1.
-
Kevin Bryant
Simon Lawrence
Matthew Bevil
Cody Skarupa
3:30.25
Apr 24
3A Regional 1
4x800 Relay
1.
-
Simon Lawrence
Matthew Bevil
Robert Graham
Cody Skarupa
8:20.62
Apr 16
3A District 2
Shot Put - 12lb
1.
11
Akeem Spence
50' 1
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
9
Charlie Lott
45' 4.5
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Rashad Smith
39' 2.25
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Charles Taylor
36' 7.5
PR
Apr 16
3A District 2
Discus - 1.6kg
1.
11
Akeem Spence
154' 4
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
-
Rashad Smith
128' 9
PR
Apr 16
3A District 2
3.
9
Charlie Lott
125' 10
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Charles Taylor
117' 5
PR
Apr 16
3A District 2
High Jump
1.
11
Johnnie Rudolph
5' 6
Apr 16
3A District 2
2.
11
Jarred Williams
5' 4
PR
Apr 16
3A District 2
12
Felton Payton
5' 4
PR
Apr 16
3A District 2
Pole Vault
1.
11
Josh Storbeck
12' 0
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
10
Andrew Kight
10' 0
Apr 16
3A District 2
-
Daniel Kight
10' 0
PR
Apr 16
3A District 2
4.
9
Blair Troop
8' 6
Apr 16
3A District 2
Long Jump
1.
10
Peter Griffith
18' 10.5
Apr 16
3A District 2
2.
10
Joe Lofton
18' 9.5
Apr 16
3A District 2
3.
-
Dometri Wright
17' 4
PR
Apr 16
3A District 2
4.
9
Stephan Haye
17' 1.25
Apr 16
3A District 2
Triple Jump
1.
9
Chaun Lynn
39' 10.5
Apr 16
3A District 2
2.
11
Jesse Quick
39' 4
PR
Apr 16
3A District 2
3.
11
Johnnie Rudolph
38' 0
PR
Apr 16
3A District 2
4.
11
Jarred Williams
35' 9
PR
Apr 16
3A District 2
Womens
100 Meters
1.
12
Tristan Harris-James
13.49
PR
Apr 16
3A District 2
2.
9
Shakia Morris
14.20
Apr 16
3A District 2
3.
-
Eboni Payton
14.44
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Gwendolyn Fuller
14.47
PR
Apr 16
3A District 2
200 Meters
1.
12
Tristan Harris-James
28.50
PR
Apr 16
3A District 2
2.
-
Alexis Marshal
31.10
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Kimberly Polite
31.42
Apr 16
3A District 2
4.
-
Ivonne Flores
31.51
PR
Apr 16
3A District 2
400 Meters
1.
10
Jessica Niemiec
1:02.37
PR
Apr 16
3A District 2
2.
-
Jacqueline Garcia
1:10.16
PR
Apr 16
3A District 2
3.
12
Kristin Homer
1:11.58
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Brianna Frederick
1:13.34
Apr 16
3A District 2
800 Meters
1.
11
Erin Gallagher
2:38.86
PR
Apr 16
3A District 2
2.
-
Brianna Frederick
2:49.49
PR
Apr 16
3A District 2
3.
12
Kristin Homer
2:52.63
PR
Apr 16
3A District 2
4.
-
Mariam Mekhail
3:02.97
PR
Apr 16
3A District 2
1600 Meters
1.
11
Erin Gallagher
5:46.79
Apr 16
3A District 2
2.
9
Sarah deVaux
5:57.38
Apr 16
3A District 2
3.
10
Elizabeth Gallagher
6:29.67
Apr 16
3A District 2
4.
10
Chelsey Wanner
6:40.88
Apr 16
3A District 2
3200 Meters
1.
9
Sarah deVaux
13:06.62
PR
Apr 16
3A District 2
2.
12
Ashley Bridgford
13:07.91
PR
Apr 16
3A District 2
3.
9
Melissa Radford
13:19.97
Apr 16
3A District 2
4.
-
Amanda Radford
15:00.34
Apr 16
3A District 2
100m Hurdles - 33"
1.
9
Grace Fuller
17.48
PR
Apr 16
3A District 2
2.
10
Jana'e Johnson
19.34
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Chantel Betts
23.55
PR
Apr 16
3A District 2
300m Hurdles - 30"
1.
10
Jana'e Johnson
52.64
PR
Apr 24
3A Regional 1
2.
9
Grace Fuller
58.63
PR
Apr 16
3A District 2
4x100 Relay
1.
-
Eboni Dayton
Shakia Morris
Tristan Harris-James
Grace Fuller
52.51
Apr 24
3A Regional 1
2.
-
Relay Team
53.62
Apr 16
3A District 2
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:23.55
Apr 16
3A District 2
4x800 Relay
1.
-
Jessica Niemiec
Sarah deVaux
Ashley Bridgford
Erin Gallagher
10:15.84
Apr 24
3A Regional 1
Shot Put - 4kg
1.
12
Courtney Barnes
37' 0
PR
May 2
FHSAA 3A Track & Field Championships
2.
10
Morgan McLaughlin
27' 9.25
Apr 16
3A District 2
3.
9
Tiffany Maher
27' 4
Apr 16
3A District 2
Discus - 1kg
1.
10
Morgan McLaughlin
88' 9
Apr 16
3A District 2
2.
12
Courtney Barnes
79' 3
PR
Apr 16
3A District 2
3.
-
Chantel Betts
60' 8
PR
Apr 16
3A District 2
High Jump
1.
9
Grace Fuller
4' 4
Apr 16
3A District 2
Pole Vault
1.
9
Grace Fuller
8' 0
Apr 24
3A Regional 1
Long Jump
1.
-
Gwendolyn Fuller
11' 10.75
PR
Apr 16
3A District 2
Triple Jump
1.
12
Tristan Harris-James
32' 1.5
PR
Apr 16
3A District 2
2.
10
Jessica Niemiec
29' 1
Apr 16
3A District 2
*Recent improvement