Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1999
1997
1994
1993
1982
1981
Indoor
2024
2017
2016
2015
2014
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Andrew Burghardt
11.14c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
2.
11
Tanner Davis
11.44c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
3.
11
Jeff Filmer
11.65
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
10
Isaiah Bennett
11.93
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
5.
9
Hunter Trunk
12.05
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
6.
11
Louis Lanza
12.14
Mar 22
Chuck Randall Relays
7.
11
John Henderson
12.31
PR
Mar 19
GH at CK
8.
11
Jay Ubben
12.32
Apr 17
GH and Wilson at CK
9.
9
Nick Dahl
12.72
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
9
Brenden Youtsler
12.93
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
11.
10
Thomas Nahum
13.06
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
12.
9
Nick Lanier
13.72
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
13.
10
Blaine Godsey
13.79
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
14.
10
Trevor Harrison
14.65
PR
Mar 19
GH at CK
200 Meters
1.
11
Andrew Burghardt
23.57
Apr 12
Viking Classic
2.
11
Jeff Filmer
23.94c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
3.
10
Isaiah Bennett
24.04c
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
4.
11
Tanner Davis
24.61
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
5.
12
Kamil Ahmed
24.71
PR
Mar 19
GH at CK
6.
9
Nick Dahl
24.94
Mar 19
GH at CK
7.
11
John Henderson
25.22
PR
Mar 19
GH at CK
8.
11
Dalton Darmody
26.37
PR
Mar 19
GH at CK
9.
9
Brenden Youtsler
27.04c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
9
Nick Stewart
28.84c
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
400 Meters
1.
11
Nathan Page
53.69
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
2.
11
Andrew Burghardt
54.04c
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
3.
12
Mark Davis
54.16
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
4.
9
Hunter Trunk
54.23
Apr 17
GH and Wilson at CK
5.
11
Jay Ubben
54.54c
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
6.
10
Isaiah Bennett
56.45
PR
Mar 28
Eastmont Invitational
7.
11
Jeff Filmer
56.88
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
8.
11
Tanner Davis
57.85
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
9.
10
Coleby Jenkins
58.25
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
10.
11
Matt Powell
58.68
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
11.
9
Jacob Janders
1:00.19
Mar 19
GH at CK
12.
9
Brenden Youtsler
1:01.39
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
800 Meters
1.
10
Spencer Payne
1:59.15
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
11
Nathan Page
1:59.26
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
12
Miles Unterreiner
2:00.1h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
12
Mark Davis
2:01.75
PR
Mar 28
Eastmont Invitational
5.
11
Jeff Osborn
2:02.7h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
11
Chris Adgar-Beal
2:03.1h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
11
Alex Sundell
2:03.1h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
8.
10
Jeffrey Robinson
2:06.0h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
9.
11
Karl Nielsen
2:09.82
Apr 17
GH and Wilson at CK
10.
11
Jay Ubben
2:15.9h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
11.
11
Garrett McKinney
2:17.06
Apr 17
GH and Wilson at CK
12.
11
Matt Powell
2:17.81
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
13.
12
Benjamin Bothwell
2:20.4h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
11
Andrew Brown
2:20.4h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
15.
11
Nathan Karle
2:22.7h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
16.
12
Michel Zade
2:25.1h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
17.
11
Kevin Fitzgerald
2:26.2h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
18.
11
Nate Funkhouser
2:26.38
Apr 17
GH and Wilson at CK
19.
10
Josh Siva
2:27.2h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
20.
9
Colin Wasser
2:30.33
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
21.
9
Nick Stewart
2:30.9h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
22.
9
Douglas Knudson
3:12.80
PR
Mar 19
GH at CK
1600 Meters
1.
12
Miles Unterreiner
4:11.94
Jun 7
Golden West Invitational (Invite only)
2.
12
Mark Davis
4:28.09
PR
Apr 26
Shoreline Invite
3.
11
Jeff Osborn
4:30.07
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
10
Spencer Payne
4:32.05
May 9
Narrows League Championships Day 2
5.
11
Chris Adgar-Beal
4:33.73
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
6.
11
Alex Sundell
4:36.8h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
7.
11
Nathan Page
4:36.84
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
8.
10
Jeffrey Robinson
4:39.11
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
9.
11
Karl Nielsen
4:49.4h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
12
Shane Polley
4:50.34
Apr 17
GH and Wilson at CK
11.
11
Nate Funkhouser
4:55.9h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
12.
11
Garrett McKinney
4:58.0h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
13.
12
Benjamin Bothwell
5:01.8h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
14.
11
Andrew Brown
5:04.3h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
15.
9
Dustin Polley
5:05.6h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
16.
11
Brandon Leslie
5:08.6h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
17.
11
Patrick Smyth
5:14.9h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
18.
11
Kevin Fitzgerald
5:16.2h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
19.
11
Nathan Karle
5:18.68
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
20.
11
Matt Powell
5:19.9h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
21.
10
Lloyd Smith
5:22.10
PR
Mar 19
GH at CK
22.
10
Josh Siva
5:23.3h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
23.
11
Trevor Taylor
5:34.0h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
24.
12
Matthew Vegh
5:35.4h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
25.
12
Michel Zade
5:35.8h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
26.
9
Nick Stewart
5:57.90
PR
Mar 19
GH at CK
27.
10
Andrew Palmer
6:04.8h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
1 Mile
1.
12
Miles Unterreiner
4:13.41
Jun 7
Golden West Invitational (Invite only)
3000 Meters
1.
12
Miles Unterreiner
8:29.25
PR
Apr 5
Stanford Invitational
3200 Meters
1.
12
Miles Unterreiner
8:59.33
PR
Jun 20
Nike Outdoor Nationals
2.
11
Jeff Osborn
9:53.11
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
11
Chris Adgar-Beal
9:53.99
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
10
Jeffrey Robinson
10:08.5h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
5.
12
Shane Polley
10:08.8h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
11
Andrew Brown
10:55.29
Apr 17
GH and Wilson at CK
7.
12
Benjamin Bothwell
11:00.4h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
8.
9
Dustin Polley
11:24.72
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
9.
11
Brandon Leslie
11:43.53
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
2 Miles
1.
12
Miles Unterreiner
9:02.48
PR
Jun 20
Nike Outdoor Nationals
110m Hurdles - 39"
1.
10
Isaiah Bennett
15.57
May 16
West Central District 4A Meet
2.
10
Jace Anderson
20.08
Apr 17
GH and Wilson at CK
3.
10
Trevor Harrison
21.64c
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
300m Hurdles - 36"
1.
10
Isaiah Bennett
41.22
May 16
West Central District 4A Meet
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.12
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
-
Isaiah Bennett
Tanner Dickson
Andrew Burghardt
Jeff Filmer
44.37
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
-
Andrew Burghardt
Jeff Filmer
Tanner Davis
Jim Dahl
44.46
Apr 12
Viking Classic
4.
-
Jeff Filmer
Andrew Burghardt
Kamil Ahmed
Louis Lanza
45.54c
Mar 22
Chuck Randall Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:36.89
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
-
Isaiah Bennett
Jay Ubben
Hunter Trunk
Nathan Page
3:44.32
Apr 12
Viking Classic
3.
-
Kamil Ahmed
Mark Davis
Jeff Filmer
Jay Ubben
3:46.96
Mar 22
Chuck Randall Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Dalton Darmody
Tanner Davis
Louis Lanza
Jay Ubben
1:42.0h
Mar 22
Chuck Randall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Jeff Osborn
Chris Adgar-Beal
Mark Davis
Miles Unterreiner
10:42.4h
Mar 22
Chuck Randall Relays
2.
-
Relay Team
11:04.92
Apr 26
Shoreline Invite
3.
-
Jeffrey Robinson
Nathan Page
Alex Sundell
Spencer Payne
11:09.09
Mar 22
Chuck Randall Relays
4.
-
Karl Nielsen
Nate Funkhouser
Dustin Polley
Benjamin Bothwell
11:58.8h
Mar 22
Chuck Randall Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Nicholas Johnson
48' 0
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
2.
12
Brendan Saltvick
47' 1
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
11
Eric Murrell
46' 0.75
Apr 12
Viking Classic
4.
12
Matt Bernard
44' 10
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
11
Zach Olson
42' 2.5
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
9
Ronnie Lidstrom
41' 2
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
7.
11
Austin Hershman
39' 5
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
8.
10
Adam Riddle
38' 3
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
9.
10
Trevor Harrison
35' 10
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
10
Ethan Roberts
34' 6
Apr 17
GH and Wilson at CK
11.
10
John Neufer
34' 3.5
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
12.
9
Ryan Sandberg
33' 11.5
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
13.
11
Soleil Clerc
30' 0
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
14.
9
Chris Garries
27' 3
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
Discus - 1.6kg
1.
11
Eric Murrell
143' 5
Mar 19
GH at CK
2.
11
Austin Hershman
138' 7
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
3.
9
Chris Garries
123' 1
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
4.
12
Matt Bernard
111' 4
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
5.
11
Nicholas Johnson
108' 3
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
6.
10
Trevor Harrison
98' 8
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
7.
10
Andrew Palmer
92' 3
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
8.
11
Soleil Clerc
92' 1
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
9.
10
Adam Riddle
85' 6
Mar 19
GH at CK
10.
10
John Neufer
84' 4
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
11.
11
Zach Olson
83' 4
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
12.
9
Ryan Sandberg
83' 1
Apr 17
GH and Wilson at CK
13.
10
Ethan Roberts
82' 9
Mar 19
GH at CK
14.
9
Ronnie Lidstrom
73' 7
PR
Mar 19
GH at CK
Javelin - 800g
1.
9
Nick Laketa
159' 2
May 16
West Central District 4A Meet
2.
11
Tyson Flath
150' 6
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
3.
11
Zach Hodges
137' 4
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
4.
9
Korey Wasser
124' 8
Apr 17
GH and Wilson at CK
5.
11
Dalton Darmody
124' 4
PR
Mar 19
GH at CK
6.
12
Michael Vegh
122' 7
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
7.
10
Cade Enslin
96' 8
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
8.
9
Brandon Miller
95' 9
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
9.
9
Brenden Youtsler
80' 6
Mar 19
GH at CK
10.
9
Nick Dahl
80' 0
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
11.
9
Colin Wasser
72' 5
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
High Jump
1.
12
Milan Urban
5' 8
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
2.
12
Matthew Bright
5' 6
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
3.
11
Jens Brynstad
5' 4
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
11
John Henderson
5' 2
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
Pole Vault
1.
11
Patrick McDaniel
12' 6
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
2.
9
Nick Lanier
9' 0
Apr 12
Viking Classic
3.
9
Robert VonZimmerman
8' 0
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
Long Jump
1.
12
Matthew Bright
21' 3
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
12
Kamil Ahmed
21' 1
PR
Apr 12
Viking Classic
3.
9
Hunter Trunk
20' 3
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
11
Dane Burki
18' 11
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
5.
11
Louis Lanza
18' 3
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
6.
11
Jens Brynstad
17' 3.5
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
7.
9
Corey Lovrovich
16' 8
PR
Mar 19
GH at CK
8.
12
Milan Urban
16' 1
PR
Mar 19
GH at CK
9.
9
Marco Carbone
15' 6
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
10.
9
Nick Lanier
14' 7
Apr 17
GH and Wilson at CK
11.
9
Robert VonZimmerman
14' 3
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
12.
9
Paul VonZimmerman
13' 9
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
Triple Jump
1.
12
Kamil Ahmed
42' 6
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
11
Dane Burki
41' 2.5
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
3.
9
Hunter Trunk
38' 6.5
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
4.
12
Matthew Bright
36' 10
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
5.
11
Jens Brynstad
34' 5
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
Womens
100 Meters
1.
10
Sofia Pasarow
12.84c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
2.
11
Brittany Schroeder
13.06
Apr 17
GH and Wilson at CK
3.
12
Bree LeRoy
13.19
Apr 17
GH and Wilson at CK
4.
10
Brittany Werner
13.56
Apr 17
GH and Wilson at CK
5.
9
Emma Ostergren
13.69
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
10
Caitlyn Rowland
13.69
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
7.
12
Emily Olson
13.89
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
8.
10
Josie Graybeal
13.94
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
9.
9
Katie Brooks
14.14c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
11
Stephanie Atchison
14.34c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10
Ashley Yerry
14.34c
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
12.
9
Kathryn Bukata
15.10
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
10
Taylor McKay
15.10
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
14.
11
Sara Wirth
15.86
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
15.
11
Haley Miller
16.42
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
200 Meters
1.
11
Brittany Schroeder
26.10
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
2.
10
Sofia Pasarow
26.95
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
3.
10
Caitlyn Rowland
27.63
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
12
Bree LeRoy
27.64c
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
5.
9
Emma Ostergren
28.30
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
6.
9
Katie Brooks
28.32
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
7.
10
Noelle Marchesini
28.67
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
8.
9
Stephanie Schildt
30.35
PR
Mar 19
GH at CK
9.
11
Stephanie Atchison
30.92
Apr 17
GH and Wilson at CK
10.
10
Ashley Yerry
31.25
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
11.
10
Taylor McKay
32.48
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
12.
11
Sara Wirth
33.58
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
13.
11
Catharine VonZimmerman
33.75
PR
Mar 19
GH at CK
400 Meters
1.
11
Brittany Schroeder
56.98
PR
May 24
4A State Championships-All Events
2.
11
Alyssa Andrews
1:00.78
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
3.
10
Noelle Marchesini
1:00.96
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
12
Anna Kalbrener
1:01.88
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
12
Erin Rothenberg
1:03.05
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
9
Emma Ostergren
1:04.76
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
7.
10
Caitlyn Rowland
1:04.80
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
8.
10
Sofia Pasarow
1:04.84c
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
9.
9
Katie Brooks
1:10.76
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
10.
11
Stephanie Atchison
1:13.52
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
400 Meters - Relay Split
1.
11
Brittany Schroeder
57.2h
PR
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
800 Meters
1.
12
Anna Kalbrener
2:13.63
PR
May 24
4A State Championships-All Events
2.
12
Kate Stuart
2:14.70
PR
May 24
4A State Championships-All Events
3.
11
Alyssa Andrews
2:16.3h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
12
Hannah Dewalt
2:17.01
PR
May 24
4A State Championships-All Events
5.
12
Rachel Greco
2:20.84
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
6.
9
Kelly Williams
2:23.99
May 9
Narrows League Championships Day 2
7.
10
Cara Saxon
2:24.9h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
11
Claire Betterbed
2:24.9h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
9.
9
Hanna Massee
2:29.8h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
10.
10
Becca Lunde
2:35.5h
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
11.
9
Dani Moon
2:38.9h
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
12.
12
Erin Rothenberg
2:43.68
Mar 28
Eastmont Invitational
13.
9
Shani Butler
2:45.90
PR
Mar 19
GH at CK
14.
9
Elizabeth Choate
2:46.11
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
15.
9
Brittany Kealy
2:46.9h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
16.
9
Isabel Ceccanti
2:48.1h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
17.
10
Jena Rockstrom
2:53.0h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
18.
9
Michelle East
2:53.3h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
19.
12
Bree LeRoy
2:55.1h
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
20.
12
Rebekah Blakney
2:56.5h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
21.
10
Ariel Gustanski
3:00.6h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
800 Meters - Relay Split
1.
12
Hannah Dewalt
2:21.4h
PR
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
1200 Meters - Relay Split
1.
12
Anna Kalbrener
3:41.1h
PR
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
1500 Meters
1.
11
Alyssa Andrews
4:36.81
PR
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
2.
12
Anna Kalbrener
4:41.18
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
3.
11
Claire Betterbed
4:59.64
PR
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
4.
12
Rachel Greco
4:59.91
PR
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
1600 Meters
1.
12
Anna Kalbrener
4:55.57
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
11
Alyssa Andrews
4:58.63
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
12
Kate Stuart
5:12.04
PR
Apr 12
Viking Classic
4.
11
Claire Betterbed
5:22.1h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
10
Cara Saxon
5:22.22
May 9
Narrows League Championships Day 2
6.
12
Hannah Dewalt
5:23.9h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
7.
12
Rachel Greco
5:28.0h
PR
Mar 26
Narrows Tri: Foss vs. Mount T. and Gig H.
8.
9
Kelly Williams
5:29.6h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
9.
9
Hanna Massee
5:39.2h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
10.
9
Brittany Kealy
5:40.2h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
11.
11
Rachel Seibert
5:43.7h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
12.
9
Dani Moon
5:45.4h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
13.
10
Sarah Karlinsey
5:45.9h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
14.
10
Becca Lunde
5:57.2h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
15.
10
Erin Hull
6:01.7h
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
16.
11
Jennifer Collen
6:04.9h
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
17.
12
Rebekah Blakney
6:13.6h
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
12
Janelle Becker
6:13.6h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
19.
9
Elizabeth Choate
6:15.6h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
20.
10
Amanda Spadoni
6:17.6h
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
21.
10
Jena Rockstrom
6:31.56
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
1600 Meters - Relay Split
1.
12
Kate Stuart
4:58.5h
PR
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
2.
11
Alyssa Andrews
5:00.4h
PR
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
1 Mile
1.
11
Alyssa Andrews
5:00.58
PR
Apr 5
Stanford Invitational Day 2
2.
12
Anna Kalbrener
5:10.97
Apr 5
Stanford Invitational Day 2
3000 Meters
1.
12
Kate Stuart
10:22.63
PR
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
2.
10
Cara Saxon
11:13.62
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
3200 Meters
1.
12
Kate Stuart
10:43.82
PR
May 24
4A State Championships-All Events
2.
11
Alyssa Andrews
10:50.88
PR
May 24
4A State Championships-All Events
3.
10
Cara Saxon
11:46.6h
Mar 26
Narrows Tri: Foss vs. Mount T. and Gig H.
4.
11
Claire Betterbed
11:50.14
May 9
Narrows League Championships Day 2
5.
12
Rachel Greco
11:52.60
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
6.
12
Anna Kalbrener
11:53.00
Apr 17
GH and Wilson at CK
7.
9
Brittany Kealy
12:11.01
May 9
Narrows League Championships Day 2
8.
10
Sarah Karlinsey
12:24.1h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
9.
11
Rachel Seibert
12:32.00
Apr 17
GH and Wilson at CK
10.
10
Erin Hull
12:35.4h
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
11.
11
Jennifer Collen
13:00.70
Apr 17
GH and Wilson at CK
12.
12
Janelle Becker
14:09.00
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
13.
10
Jena Rockstrom
14:31.8h
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
100m Hurdles - 33"
1.
12
Bree LeRoy
14.38
(.6)
PR
May 24
4A State Championships-All Events
2.
10
Josie Graybeal
16.83
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
10
Anna Guenther
17.73
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
9
Stephanie Schildt
18.93
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
300m Hurdles - 30"
1.
10
Josie Graybeal
48.98
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
2.
10
Anna Guenther
51.73
PR
Mar 19
GH at CK
3.
9
Samantha North
52.62
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
4x100 Relay
1.
-
Brittany Werner
Sofia Pasarow
Brittany Schroeder
Caitlyn Rowland
49.52
May 24
4A State Championships-All Events
2.
-
Caitlyn Rowland
Brittany Werner
Sofia Pasarow
Brittany Schroeder
49.53
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
-
Relay Team
49.57
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
-
Sofia Pasarow
Brittany Schroeder
Caitlyn Rowland
Brittany Werner
51.02
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
5.
-
Relay Team DMR
52.89
Mar 28
Eastmont Invitational
6.
-
Sofia Pasarow
Emma Ostergren
Brittany Werner
Brittany Schroeder
54.78
Mar 22
Chuck Randall Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:48.69
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
2.
-
Relay Team DMR
1:55.01
Mar 28
Eastmont Invitational
4x400 Relay
1.
-
Brittany Schroeder
Noelle Marchesini
Erin Rothenberg
Anna Kalbrener
3:59.09
May 16
West Central District 4A Meet
2.
-
Noelle Marchesini
Erin Rothenberg
Anna Kalbrener
Brittany Schroeder
3:59.37
May 24
4A State Championships-All Events
3.
-
Alyssa Andrews
Anna Kalbrener
Noelle Marchesini
Brittany Schroeder
4:04.54
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
4.
-
Relay Team
4:05.71
May 9
Narrows League Championships Day 2
-
Noelle Marchesini
Erin Rothenberg
Alyssa Andrews
Kate Stuart
4:05.71
May 9
Narrows League Championships Day 2
6.
-
Cara Saxon
Kate Stuart
Anna Kalbrener
Alyssa Andrews
4:15.5h
Mar 22
Chuck Randall Relays
7.
-
Noelle Marchesini
Cara Saxon
Erin Rothenberg
Alyssa Andrews
4:17.20
Mar 28
Eastmont Invitational
-
Relay Team DMR
4:17.20
Mar 28
Eastmont Invitational
4x800 Relay
1.
-
Kelly Williams
Becca Lunde
Hanna Massee
Dani Moon
10:19.72
Apr 26
32nd Lake Washington Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Katie Brooks
Emma Ostergren
Emily Olson
Sofia Pasarow
1:57.07
Mar 22
Chuck Randall Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Anna Kalbrener
Brittany Schroeder
Hannah Dewalt
Kate Stuart
11:58.2h
May 31
Brooks WA/OR Meet of Champions
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Anna Kalbrener
Brittany Schroeder
Kate Stuart
Alyssa Andrews
12:13.43
Mar 22
Chuck Randall Relays
2.
-
Kelly Williams
Erin Rothenberg
Becca Lunde
Rachel Seibert
14:02.09
Mar 22
Chuck Randall Relays
3.
-
Claire Betterbed
Cara Saxon
Brittany Kealy
Jennifer Collen
14:07.8h
Mar 22
Chuck Randall Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Stephanie Schildt
34' 3.5
PR
May 16
West Central District 4A Meet
2.
9
Rachel Muehlenbruch
30' 10
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
3.
12
Bree LeRoy
30' 1.75
PR
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
4.
10
Allyson Falconer
28' 3
May 9
Narrows League Championships Day 2
5.
10
Erin Buzzard
27' 3
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
10
Kellie Lind
26' 1
Mar 28
Eastmont Invitational
7.
10
Leah Williams
25' 6
Apr 17
GH and Wilson at CK
8.
9
Hannah Fabert
25' 3
Mar 19
GH at CK
9.
10
Buzzard Erin
24' 11
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
Discus - 1kg
1.
10
Kellie Lind
105' 4
May 16
West Central District 4A Meet
2.
9
Hannah Fabert
87' 6
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
10
Leah Williams
71' 0
PR
Apr 17
GH and Wilson at CK
4.
10
Erin Buzzard
60' 2
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
5.
10
Buzzard Erin
56' 4
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
6.
9
Rachel Muehlenbruch
43' 3
Mar 19
GH at CK
Javelin - 600g
1.
10
Anna Guenther
116' 7
May 24
4A State Championships-All Events
2.
11
Kelsey Potter
96' 8
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
3.
9
Stephanie Schildt
87' 2
PR
Mar 19
GH at CK
4.
12
Rebekah Blakney
81' 1
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
12
Bree LeRoy
73' 2
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
6.
9
Hannah Fabert
56' 7
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
High Jump
1.
12
Bree LeRoy
5' 6.5
PR
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
2.
11
Kelsey Potter
4' 10
Mar 19
GH at CK
3.
10
Josie Graybeal
4' 8
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
10
Caitlyn Rowland
4' 8
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
9
Stephanie Schildt
4' 6
PR
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
Pole Vault
1.
12
Amber Williams
11' 9
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
12
Laura Jones
10' 9
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
11
Chelsea Demoss
9' 0
May 9
Narrows League Championships Day 2
Long Jump
1.
12
Bree LeRoy
18' 10
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
12
Emily Olson
16' 11
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
3.
10
Brittany Werner
16' 10
May 9
Narrows League Championships Day 2
4.
10
Taylor McKay
13' 10
PR
Apr 24
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H.
5.
9
Jessica Faker
13' 9.5
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
6.
11
Chelsea Demoss
13' 1.5
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
7.
10
Ashley Yerry
11' 5.5
PR
Apr 9
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H.
Triple Jump
1.
12
Bree LeRoy
36' 0
PR
May 9
Narrows League Championships Day 2
2.
10
Brittany Werner
33' 3
May 16
West Central District 4A Meet
3.
10
Taylor McKay
27' 11.25
PR
May 2
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma
4.
9
Emma Ostergren
27' 5
Mar 15
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA
Heptathlon -
1.
12
Bree LeRoy
4251
PR
May 30
Washington State Hepthalon - Day 1
*Recent improvement