Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1993
1991
1990
1989
1988
1984
1981
1979
1978
1977
1976
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Mike Wagner
7.00
Mar 24
The Waters Meet
2.
10
Tommy Knuth
7.30
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
3.
10
Hojae Choi
7.48
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
4.
10
Tyler Schmidt
7.75
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
5.
9
Ben Davis
7.81
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
6.
9
Josh Kammueller
8.05
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
7.
9
Chris Steffen
8.24
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
8.
9
Cory Dettmann
10.02
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
100 Meters
1.
10
Mike Wagner
11.61
PR
May 12
Flyway SuperQuad
2.
10
Tommy Knuth
12.44c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
3.
12
Zachary Hewitt
12.57
PR
May 12
Flyway SuperQuad
4.
12
Jon Freiberg
12.64c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
10
Hojae Choi
12.64c
May 14
Flyway Fr/So Meet
6.
9
Ben Davis
12.84c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
7.
9
Scott Pamperin
13.04c
May 14
Flyway Fr/So Meet
8.
10
Evan Seibel
13.44c
Apr 16
Brillion Triangular
9.
11
Steve Johnson
13.74c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
10.
12
Phil Blum
13.84c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
10
Tyler Schmidt
13.84c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
12.
9
Chris Steffen
13.94c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
9
Josh Kammueller
13.94c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
12
Dane Perlick
13.94c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
15.
9
Justus Trewin
14.24c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
16.
11
BJ Otte
14.74c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
17.
10
Kyle Mildebrandt
15.04c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
18.
11
John Bartlett
16.64c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
19.
9
Cory Dettmann
16.94c
PR
May 5
Flyway Quad
100 Meters - Relay Split
1.
12
Jon Freiberg
11.8h
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
12
Zachary Hewitt
12.3h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
9
Ben Davis
13.1h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4.
10
Tyler Schmidt
13.2h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
200 Meters
1.
10
Mike Wagner
23.23
PR
May 12
Flyway SuperQuad
2.
10
Hojae Choi
25.14c
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
3.
12
Zachary Hewitt
25.40
PR
May 12
Flyway SuperQuad
4.
12
Taylor Schanilec
25.43
PR
May 8
LIT
5.
10
Tommy Knuth
26.63
PR
Apr 24
Kewaskum Invitational
6.
9
Scott Pamperin
26.74c
May 14
Flyway Fr/So Meet
7.
10
Tyler Schmidt
26.89
PR
May 8
LIT
8.
12
Phil Blum
27.34c
PR
May 5
Flyway Quad
9.
9
Ben Davis
27.64c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
10.
9
Justus Trewin
28.64c
May 5
Flyway Quad
11.
10
Jarred Huey
29.24c
PR
May 5
Flyway Quad
12.
11
Steve Johnson
29.64c
Apr 16
Brillion Triangular
200 Meters - Relay Split
1.
12
Jon Freiberg
25.4h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Ben Davis
26.4h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
10
Tyler Schmidt
26.9h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4.
12
Zachary Hewitt
27.1h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
400 Meters
1.
12
Taylor Schanilec
53.73
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
10
Mike Wagner
53.86
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
3.
10
Hojae Choi
58.24c
PR
May 5
Flyway Quad
4.
12
Matt Jacobs
58.34c
PR
May 5
Flyway Quad
5.
10
Tommy Knuth
1:00.78
PR
Apr 24
Kewaskum Invitational
6.
10
Joel Sehloff
1:02.14c
PR
Apr 28
Flyway Quint
7.
11
Peter Plagenz
1:03.14c
PR
Apr 28
Flyway Quint
8.
9
Jared Putz
1:05.14c
PR
Apr 28
Flyway Quint
9.
11
Steve Johnson
1:06.24c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
10
Brett Bilitz
1:06.24c
PR
May 5
Flyway Quad
11.
11
Ben Baganz
1:18.04c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
400 Meters - Relay Split
1.
10
Mike Wagner
52.0h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
12
Taylor Schanilec
55.2h
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
12
Matt Jacobs
56.0h
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4.
10
Tommy Knuth
56.8h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
5.
11
Ben Klein
59.3h
PR
May 5
Flyway Quad
6.
10
Joel Sehloff
59.6h
PR
May 5
Flyway Quad
7.
10
Hojae Choi
1:02.0h
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
10
Jared Wachholz
1:02.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
9.
11
Peter Plagenz
1:03.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
10.
9
Josh Kammueller
1:04.0h
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
10
Brett Bilitz
1:04.0h
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
12.
10
Tyler Schmidt
1:06.0h
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
11
Steve Johnson
1:06.0h
Mar 24
The Waters Meet
14.
10
Evan Seibel
1:11.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
15.
9
Bryce Cedarquist
1:12.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
800 Meters
1.
12
Matt Jacobs
2:09.19
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Jared Putz
2:21.58
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
10
Joel Sehloff
2:21.89
May 8
LIT
4.
11
Ben Klein
2:23.8h
PR
May 5
Flyway Quad
5.
10
Jared Wachholz
2:26.1h
Apr 16
Brillion Triangular
6.
10
Brett Bilitz
2:26.6h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
7.
11
Ben Baganz
3:16.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
800 Meters - Relay Split
1.
12
Matt Jacobs
2:09.0h
PR
Apr 24
Kewaskum Invitational
2.
9
Jared Putz
2:19.0h
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
10
Joel Sehloff
2:19.0h
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
10
Brett Bilitz
2:19.0h
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
5.
11
Ben Klein
2:21.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
6.
10
Jared Wachholz
2:23.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
7.
11
Peter Plagenz
2:25.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
8.
11
Ben Baganz
3:08.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
1200 Meters - Relay Split
1.
10
Joel Sehloff
3:55.0h
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
1600 Meters
1.
12
Matt Jacobs
4:45.01
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
10
Brett Bilitz
5:05.1h
May 14
Flyway Fr/So Meet
3.
10
Joel Sehloff
5:06.73
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
4.
11
Peter Plagenz
5:09.55
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
5.
10
Jared Wachholz
5:18.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
6.
9
Jared Putz
5:31.92
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
7.
11
Ben Klein
5:54.5h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
3200 Meters
1.
12
Matt Jacobs
10:34.69
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
10
Brett Bilitz
10:47.28
May 18
Flyway Conference Meet
3.
10
Joel Sehloff
11:33.0h
Apr 28
Flyway Quint
4.
10
Jared Wachholz
11:36.25
PR
May 18
Flyway Conference Meet
5.
11
Peter Plagenz
11:50.8h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
6.
9
Jared Putz
12:14.0h
PR
Apr 28
Flyway Quint
55m Hurdles - 39"
1.
11
Nathan Boerneke
9.51
Mar 24
The Waters Meet
2.
9
Bryce Cedarquist
13.04
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nathan Boerneke
16.85
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
12
Taylor Schanilec
20.44c
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
3.
9
Bryce Cedarquist
23.04c
PR
May 5
Flyway Quad
300m Hurdles - 36"
1.
12
Taylor Schanilec
44.74
PR
May 29
WIAA Whitewater Sectional - D2
2.
11
Nathan Boerneke
46.35
May 12
Flyway SuperQuad
3.
9
Bryce Cedarquist
56.64c
PR
Apr 28
Flyway Quint
4x100 Relay
1.
-
Zachary Hewitt
Phil Blum
Tyler Schmidt
Jon Freiberg
49.43
May 12
Flyway SuperQuad
2.
-
Zachary Hewitt
Jon Freiberg
Tyler Schmidt
Ben Davis
50.16
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
-
Zachary Hewitt
Scott Pamperin
Tyler Schmidt
Ben Davis
50.52
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
4.
-
Phil Blum
Zachary Hewitt
Tommy Knuth
Justus Trewin
51.04c
Apr 16
Brillion Triangular
5.
-
David Choi
Steve Johnson
Zachary Hewitt
Justus Trewin
51.60
Apr 24
Kewaskum Invitational
6.
-
Josh Kammueller
Zachary Hewitt
Tyler Schmidt
Steve Johnson
51.69
May 8
LIT
7.
-
Phil Blum
Zachary Hewitt
David Choi
Justus Trewin
51.74c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4x200 Relay -
1.
-
Zachary Hewitt
Jon Freiberg
Tyler Schmidt
Ben Davis
1:45.2h
May 5
Flyway Quad
2.
-
Jon Freiberg
Ben Davis
Zachary Hewitt
Tyler Schmidt
1:45.79
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
-
Zachary Hewitt
Scott Pamperin
Tommy Knuth
Mike Wagner
1:45.83
Mar 24
The Waters Meet
4.
-
Phil Blum
Zachary Hewitt
David Choi
Tommy Knuth
1:46.5h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
5.
-
Zachary Hewitt
Scott Pamperin
Tyler Schmidt
Ben Davis
1:46.91
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
6.
-
David Choi
Steve Johnson
Zachary Hewitt
Justus Trewin
1:48.13
Apr 24
Kewaskum Invitational
7.
-
David Choi
Zachary Hewitt
Tommy Knuth
Justus Trewin
2:25.5h
Apr 16
Brillion Triangular
4x400 Relay
1.
-
Mike Wagner
Ben Klein
Matt Jacobs
Taylor Schanilec
3:41.85
May 18
Flyway Conference Meet
2.
-
Zachary Hewitt
Taylor Schanilec
Matt Jacobs
Joel Sehloff
3:44.99
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
-
Matt Jacobs
Tommy Knuth
Taylor Schanilec
Mike Wagner
3:45.1h
Apr 16
Brillion Triangular
4.
-
Taylor Schanilec
David Choi
Matt Jacobs
Mike Wagner
3:46.51
Apr 24
Kewaskum Invitational
5.
-
Mike Wagner
Joel Sehloff
Ben Klein
Taylor Schanilec
3:52.92
May 12
Flyway SuperQuad
6.
-
Mike Wagner
Ben Klein
Joel Sehloff
Taylor Schanilec
3:53.07
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
7.
-
Zachary Hewitt
Matt Jacobs
Taylor Schanilec
Jared Wacholz
3:59.2h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
8.
-
Steve Johnson
Mike Wagner
Tommy Knuth
Taylor Schanilec
3:59.86
Mar 24
The Waters Meet
9.
-
Phil Blum
Ben Klein
Joel Sehloff
Steve Johnson
4:01.1h
May 5
Flyway Quad
10.
-
Phil Blum
Ben Klein
Steve Johnson
Joel Sehloff
4:01.76
May 8
LIT
11.
-
Brett Bilitz
Bryce Cedarquist
Peter Plagenz
Jared Wachholz
4:26.0h
Apr 16
Brillion Triangular
12.
-
Josh Kammueller
Tyler Schmidt
Evan Seibel
Chris Steffen
4:26.3h
Apr 16
Brillion Triangular
13.
-
Ben Baganz
Ben Klein
Brett Bilitz
Tyler Schmidt
4:26.6h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
14.
-
BJ Otte
Kyle Mildebrandt
Ben Davis
Josh Kammueller
4:42.1h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4x800 Relay
1.
-
Ben Klein
Peter Plagenz
Jared Putz
Joel Sehloff
9:20.95
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
-
Matt Jacobs
Jared Putz
Ben Klein
Peter Plagenz
9:22.5h
Apr 28
Flyway Quint
3.
-
Relay Team
9:24.2h
May 14
Flyway Fr/So Meet
4.
-
Peter Plagenz
Jared Putz
Ben Klein
Joel Sehloff
9:27.53
May 18
Flyway Conference Meet
5.
-
Matt Jacobs
Joel Sehloff
Ben Klein
Jared Putz
9:32.97
Apr 30
Fond du Lac County Meet
6.
-
Ben Klein
Joel Sehloff
Matt Jacobs
Jared Putz
9:34.25
Apr 24
Kewaskum Invitational
7.
-
Matt Jacobs
Ben Klein
Peter Plagenz
Joel Sehloff
9:36.9h
Apr 16
Brillion Triangular
8.
-
Joel Sehloff
Jared Putz
Ben Klein
Matt Jacobs
9:38.0h
Apr 22
Flyway Conference Relays
9.
-
Ben Klein
Peter Plagenz
Jared Wachholz
Jared Putz
9:47.35
May 12
Flyway SuperQuad
10.
-
Matt Jacobs
Peter Plagenz
Joel Sehloff
Jared Putz
9:47.4h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
11.
-
Ben Klein
Peter Plagenz
Joel Sehloff
Jared Putz
10:13.38
Mar 24
The Waters Meet
12.
-
Jared Wachholz
Brett Bilitz
Ben Baganz
Joel Sehloff
10:35.0h
Apr 28
Flyway Quint
13.
-
Ben Baganz
Brett Bilitz
Jared Putz
Jared Wachholz
10:36.8h
Apr 16
Brillion Triangular
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Joel Sehloff
Ben Klein
Jared Putz
Brett Bilitz
12:49.0h
Apr 22
Flyway Conference Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Jon Freiberg
40' 11
PR
Apr 16
Brillion Triangular
2.
12
Dane Perlick
35' 11
PR
May 8
LIT
3.
10
Tyler Schmidt
34' 8.75
May 5
Flyway Quad
4.
9
Ben Davis
31' 10
PR
Apr 16
Brillion Triangular
5.
11
John Bartlett
31' 9.5
PR
May 5
Flyway Quad
6.
10
Evan Seibel
30' 10.5
May 5
Flyway Quad
7.
11
BJ Otte
30' 2
Mar 24
The Waters Meet
8.
9
Chris Steffen
29' 4
PR
Apr 16
Brillion Triangular
9.
10
Kyle Mildebrandt
28' 9
Apr 16
Brillion Triangular
10.
9
Josh Kammueller
25' 2
PR
Apr 2
Fr/Soph Titan Invite
11.
9
Cory Dettmann
20' 3
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Jon Freiberg
124' 2
PR
May 5
Flyway Quad
2.
12
Dane Perlick
122' 10
PR
May 5
Flyway Quad
3.
11
BJ Otte
96' 11
May 18
Flyway Conference Meet
4.
10
Kyle Mildebrandt
87' 8
May 5
Flyway Quad
5.
9
Ben Davis
86' 5
PR
May 5
Flyway Quad
6.
10
Tyler Schmidt
85' 3
May 14
Flyway Fr/So Meet
7.
10
Evan Seibel
79' 6
May 5
Flyway Quad
8.
9
Chris Steffen
76' 8
PR
Apr 16
Brillion Triangular
9.
9
Josh Kammueller
71' 1
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
10.
11
John Bartlett
63' 8
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
11.
9
Cory Dettmann
54' 8
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
High Jump
1.
9
Justus Trewin
5' 6
Apr 24
Kewaskum Invitational
2.
11
Nathan Boerneke
5' 4
PR
Apr 16
Brillion Triangular
3.
10
Jarred Huey
PR
Apr 16
Brillion Triangular
Pole Vault
1.
11
Steve Johnson
8' 6
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
11
Ben Klein
7' 0
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
12
Zachary Hewitt
7' 0
PR
Apr 16
Brillion Triangular
9
Josh Kammueller
7' 0
PR
Apr 16
Brillion Triangular
Long Jump
1.
10
Mike Wagner
19' 8.75
PR
May 8
LIT
2.
12
Phil Blum
19' 7
PR
May 8
LIT
3.
10
Jarred Huey
15' 2
PR
May 5
Flyway Quad
Triple Jump
1.
10
Hojae Choi
38' 5.5
May 14
Flyway Fr/So Meet
2.
10
Tommy Knuth
37' 10.5
PR
May 12
Flyway SuperQuad
3.
12
Phil Blum
36' 10
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
4.
11
Ben Klein
32' 10
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Amberly Weiglein
7.79
Mar 24
The Waters Meet
2.
9
Erin Isaksson
8.18
PR
Mar 31
Titan Invite
3.
12
Theresa Bock
8.40
Mar 24
The Waters Meet
100 Meters
1.
10
Amberly Weiglein
13.00
May 8
LIT
2.
12
Theresa Bock
13.61
PR
May 8
LIT
3.
9
Erin Isaksson
14.14c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4.
10
Hannah Freiberg
14.84c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
9
Hannah Olesen
14.84c
May 5
Flyway Quad
6.
11
Lindsey Schaefer
15.24c
PR
May 5
Flyway Quad
7.
11
Hannah Schermerhorn
15.34c
PR
May 5
Flyway Quad
8.
9
Bella Shafer
15.54c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
9.
9
Katie Bock
15.95
Apr 24
Kewaskum Invitational
10.
12
Lauren Backhaus
16.24c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
11.
11
Charis Scharf
16.34c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
12.
12
Stephanie Pankratz
16.54c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
13.
12
Megan Goltz
16.74c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
14.
12
Alysa Shafer
16.94c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
15.
12
Alyssa Meyers
17.54c
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
100 Meters - Relay Split
1.
12
Theresa Bock
13.8h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Bella Shafer
14.1h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
3.
9
Hannah Olesen
14.2h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4.
11
Hannah Schermerhorn
14.3h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
200 Meters
1.
10
Amberly Weiglein
28.28
May 18
Flyway Conference Meet
2.
9
Hannah Olesen
29.92
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
3.
9
Katie Bock
30.50
PR
May 18
Flyway Conference Meet
4.
9
Paulina Pohlman
30.64c
May 14
Flyway Fr/So Meet
5.
11
Lindsey Schaefer
32.14c
PR
May 5
Flyway Quad
200 Meters - Relay Split
1.
9
Hannah Olesen
28.1h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Katie Bock
28.8h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
3.
12
McKenzie Hicks
29.0h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4.
12
Theresa Bock
29.7h
Apr 30
Fond du Lac County Meet
5.
9
Paulina Pohlman
30.8h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
6.
9
Bella Shafer
31.2h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
400 Meters
1.
10
Amberly Weiglein
1:05.24
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Katie Bock
1:08.70
PR
May 8
LIT
3.
9
Paulina Pohlman
1:08.74c
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
4.
9
Erin Isaksson
1:09.67
PR
Mar 31
Titan Invite
5.
9
Hannah Olesen
1:10.54c
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
6.
9
Bella Shafer
1:11.12
PR
Mar 31
Titan Invite
7.
11
Staci Putz
1:12.74c
Apr 28
Flyway Quint
8.
11
Lindsey Schaefer
1:13.14c
PR
May 5
Flyway Quad
9.
11
Tiffany Schmidt
1:13.54c
Apr 28
Flyway Quint
10.
11
Anna Steil
1:17.14c
PR
Apr 16
Brillion Triangular
12
Theresa Bock
1:17.14c
Apr 16
Brillion Triangular
400 Meters - Relay Split
1.
9
Bella Shafer
1:08.4h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
9
Hannah Olesen
1:09.4h
PR
Mar 31
Titan Invite
3.
9
Katie Bock
1:10.7h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4.
10
Amberly Weiglein
1:11.0h
Apr 16
Brillion Triangular
5.
9
Paulina Pohlman
1:11.4h
Apr 30
Fond du Lac County Meet
6.
12
Theresa Bock
1:13.0h
Mar 24
The Waters Meet
7.
11
Hannah Schermerhorn
1:14.0h
PR
Apr 16
Brillion Triangular
11
Mollie Zuberbier
1:14.0h
PR
Mar 31
Titan Invite
9.
11
Tiffany Schmidt
1:16.0h
Apr 16
Brillion Triangular
10.
11
Lindsey Schaefer
1:18.0h
Apr 16
Brillion Triangular
800 Meters
1.
11
Marya Haegler
2:28.1h
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
2.
11
Staci Putz
2:42.0h
PR
May 8
LIT
3.
9
Paulina Pohlman
2:46.0h
PR
May 8
LIT
4.
11
Anna Steil
2:49.11
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
5.
9
Kailee Coleman
2:51.0h
PR
May 8
LIT
6.
11
Tiffany Schmidt
2:59.9h
PR
May 5
Flyway Quad
7.
11
Lindsey Schaefer
3:20.5h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
800 Meters - Relay Split
1.
11
Marya Haegler
2:26.0h
PR
Mar 24
The Waters Meet
2.
11
Staci Putz
2:43.0h
May 5
Flyway Quad
3.
11
Anna Steil
2:46.0h
PR
May 12
Flyway SuperQuad
4.
9
Kailee Coleman
2:50.0h
PR
May 5
Flyway Quad
9
Paulina Pohlman
2:50.0h
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
6.
9
Katie Bock
2:51.0h
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
7.
11
Tiffany Schmidt
2:57.0h
PR
May 5
Flyway Quad
8.
12
Lauren Backhaus
3:32.0h
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
1200 Meters - Relay Split
1.
11
Anna Steil
4:45.0h
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
1600 Meters
1.
11
Marya Haegler
5:06.14
PR
Jun 5
WIAA D2 State Championships
2.
11
Anna Steil
6:17.85
PR
May 12
Flyway SuperQuad
3.
9
Kailee Coleman
6:18.15
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
4.
11
Staci Putz
6:25.21
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Marya Haegler
5:27.0h
PR
Apr 22
Flyway Conference Relays
3200 Meters
1.
11
Marya Haegler
11:21.86
Jun 5
WIAA D2 State Championships
2.
11
Anna Steil
13:41.30
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
3.
11
Staci Putz
14:12.36
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
55m Hurdles - 33"
1.
12
McKenzie Hicks
10.72
PR
Mar 24
The Waters Meet
2.
11
Mollie Zuberbier
10.73
Mar 24
The Waters Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
McKenzie Hicks
17.95
PR
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
11
Mollie Zuberbier
18.37
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
300m Hurdles - 30"
1.
12
McKenzie Hicks
50.92
PR
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
2.
11
Mollie Zuberbier
54.50
PR
Apr 24
Kewaskum Invitational
4x100 Relay
1.
-
Theresa Bock
Hannah Schermerhorn
Hannah Olesen
Bella Shafer
54.04c
Apr 16
Brillion Triangular
2.
-
Theresa Bock
Hannah Olesen
Bella Shafer
Hannah Schermerhorn
57.34c
May 5
Flyway Quad
3.
-
Theresa Bock
Katie Bock
Hannah Olesen
Bella Shafer
57.64c
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4.
-
Theresa Bock
Bella Shafer
Hannah Olesen
Hannah Schermerhorn
57.81
May 18
Flyway Conference Meet
5.
-
Theresa Bock
Bella Shafer
Hannah Olesen
Mikayla Wright
57.83
Apr 30
Fond du Lac County Meet
4x200 Relay -
1.
-
Theresa Bock
Hannah Olesen
McKenzie Hicks
Bella Shafer
1:57.95
Apr 30
Fond du Lac County Meet
2.
-
Theresa Bock
Bella Shafer
Hannah Olesen
Hannah Schermerhorn
2:00.8h
May 5
Flyway Quad
3.
-
Amberly Weiglein
Bella Shafer
Theresa Bock
Erin Isaksson
2:01.31
Mar 31
Titan Invite
4.
-
Theresa Bock
Hannah Olesen
Bella Shafer
Hannah Schermerhorn
2:02.76
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
5.
-
Theresa Bock
McKenzie Hicks
Hannah Schermerhorn
Hannah Olesen
2:02.87
Apr 24
Kewaskum Invitational
6.
-
Theresa Bock
Hannah Schermerhorn
Hannah Olesen
Bella Shafer
2:02.97
May 12
Flyway SuperQuad
7.
-
Theresa Bock
McKenzie Hicks
Hannah Olesen
Paulina Pohlman
2:04.6h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
8.
-
Erin Isaksson
Hannah Olesen
Amberly Weiglein
Theresa Bock
2:05.48
Mar 24
The Waters Meet
9.
-
McKenzie Hicks
Paulina Pohlman
Katie Bock
Bella Shafer
2:05.5h
Apr 16
Brillion Triangular
10.
-
McKenzie Hicks
Amberly Weiglein
Hannah Oleson
Theresa Bock
2:07.05
Mar 24
The Waters Meet
4x400 Relay
1.
-
McKenzie Hicks
Amberly Weiglein
Bella Shafer
Paulina Pohlman
4:28.87
May 18
Flyway Conference Meet
2.
-
Theresa Bock
McKenzie Hicks
Paulina Pohlman
Bella Shafer
4:32.20
May 8
LIT
3.
-
McKenzie Hicks
Paulina Pohlman
Bella Shafer
Amberly Weiglein
4:32.43
May 12
Flyway SuperQuad
4.
-
McKenzie Hicks
Katie Bock
Bella Shafer
Paulina Pohlman
4:35.8h
May 5
Flyway Quad
5.
-
Amberly Weiglein
Hannah Olesen
Katie Bock
Paulina Pohlman
4:40.91
Apr 30
Fond du Lac County Meet
6.
-
Hannah Olesen
Mollie Zuberbier
Theresa Bock
Amberly Weiglein
4:52.5h
Mar 31
Titan Invite
9
Katie Bock
Hannah Olesen
Bella Shafer
Paulina Pohlman
4:52.5h
May 14
Flyway Fr/So Meet
8.
-
Hannah Olesen
Paulina Pohlman
Bella Shafer
Amberly Weiglein
4:53.7h
Apr 16
Brillion Triangular
9.
-
Lindsey Schaefer
Hannah Olesen
Paulina Pohlman
Bella Shafer
4:56.2h
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
10.
-
Amberly Weiglein
Paulina Pohlman
Theresa Bock
Hannah Oleson
4:56.60
Mar 24
The Waters Meet
4x800 Relay
1.
-
Kailee Coleman
Anna Steil
Paulina Pohlman
Staci Putz
11:11.80
May 18
Flyway Conference Meet
2.
-
Kailee Coleman
Marya Haegler
Staci Putz
Anna Steil
11:16.97
Apr 24
Kewaskum Invitational
3.
-
Staci Putz
Kailee Coleman
Anna Steil
Marya Haegler
11:20.48
Mar 31
Titan Invite
4.
-
Staci Putz
Kailee Coleman
Anna Steil
Paulina Pohlman
11:21.64
May 8
LIT
5.
-
Kailee Coleman
Marya Haegler
Anna Steil
Staci Putz
11:24.9h
Apr 16
Brillion Triangular
6.
-
Kailee Coleman
Paulina Pohlman
Anna Steil
Staci Putz
11:25.43
May 26
WIAA Ripon Regional - D2
7.
-
Staci Putz
Tiffany Schmidt
Anna Steil
Kailee Coleman
11:30.1h
May 5
Flyway Quad
8.
-
Kailee Coleman
Staci Putz
Anna Steil
Marya Haegler
11:34.79
Mar 24
The Waters Meet
9.
-
Staci Putz
Kailee Coleman
Tiffany Schmidt
Anna Steil
11:50.9h
Apr 28
Flyway Quint
10.
-
Kailee Coleman
Katie Bock
Lauren Backhaus
Anna Steil
12:17.0h
Apr 22
Flyway Conference Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Anna Steil
Hannah Olesen
Kailee Coleman
Marya Haegler
14:31.0h
Apr 22
Flyway Conference Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Alyssa Meyers
32' 7.5
PR
May 12
Flyway SuperQuad
2.
12
Stephanie Pankratz
32' 3
PR
May 12
Flyway SuperQuad
3.
10
Hannah Freiberg
29' 6.5
May 18
Flyway Conference Meet
4.
12
Alysa Shafer
26' 7
Apr 16
Brillion Triangular
5.
12
Lauren Backhaus
24' 11.5
PR
May 5
Flyway Quad
6.
11
Charis Scharf
23' 6
Apr 16
Brillion Triangular
7.
12
Megan Goltz
22' 0.5
May 5
Flyway Quad
Discus - 1kg
1.
12
Alyssa Meyers
102' 7
PR
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
2.
12
Stephanie Pankratz
92' 2
PR
May 8
LIT
3.
12
Alysa Shafer
79' 4
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
4.
12
Lauren Backhaus
76' 6
PR
May 5
Flyway Quad
5.
10
Hannah Freiberg
70' 9
May 14
Flyway Fr/So Meet
6.
12
Megan Goltz
67' 8
Apr 7
St. Mary's Springs/NFDL/WLA/MLHS
7.
11
Charis Scharf
59' 2
May 5
Flyway Quad
High Jump
1.
9
Paulina Pohlman
4' 6
May 12
Flyway SuperQuad
11
Mollie Zuberbier
4' 6
PR
Apr 24
Kewaskum Invitational
3.
9
Katie Bock
4' 0
Apr 16
Brillion Triangular
Pole Vault
1.
11
Anna Steil
6' 6
May 12
Flyway SuperQuad
Long Jump
1.
10
Amberly Weiglein
14' 0.5
Apr 24
Kewaskum Invitational
2.
11
Tiffany Schmidt
11' 6.5
PR
May 5
Flyway Quad
3.
10
Michelle Raven
11' 5
PR
May 14
Flyway Fr/So Meet
Triple Jump
1.
12
Theresa Bock
30' 3.75
May 8
LIT
2.
11
Lindsey Schaefer
29' 0.25
PR
May 5
Flyway Quad
3.
11
Mollie Zuberbier
27' 1.5
Apr 16
Brillion Triangular
*Recent improvement