Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1986
1984
1980
1978
1977
1976
Indoor
2024
2021
2020
2019
2016
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Anthony King
11.68
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
12
Andrew Brown
12.34
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
200 Meters
1.
12
Anthony King
24.44
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
400 Meters
1.
11
Gabe Frost
1:01.69
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
800 Meters
1.
11
Sebastian Rue
2:06.69
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
1600 Meters
1.
11
Sebastian Rue
4:35.54
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
110m Hurdles - 39"
1.
9
Hunter Matney
18.30
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x100 Relay
1.
-
Zach Gillis
Vinnie Perez
Clay Fry
Andrew Brown
49.27
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x200 Relay -
1.
-
Zach Gillis
Clay Fry
Vinnie Perez
Andrew Brown
1:43.21
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x400 Relay
1.
-
Zach Gillis
Ryan Johnston
George Roth
Sebastian Rue
3:44.02
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x800 Relay
1.
-
George Roth
Ryan Johnston
Cade Mansfield
Sebastian Rue
8:40.41
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Shot Put - 12lb
1.
12
Anthony King
50' 6.25
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
11
Kurt Brown
42' 8.25
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Discus - 1.6kg
1.
12
Anthony King
158' 10
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
11
Josh Silliman
112' 10
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
High Jump
1.
10
Dallas Smith
6' 0
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Pole Vault
1.
12
Jon Zachrich
10' 6
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Long Jump
1.
10
Dallas Smith
14' 10
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Womens
100 Meters
1.
9
Sarah Vogel
13.62
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
9
Sara Olds
14.12
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
200 Meters
1.
12
Becca Florence
29.53
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
400 Meters
1.
9
Kaleigh Hug
1:04.22
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
800 Meters
1.
12
Lauryn Luderman
2:37.73
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
3200 Meters
1.
10
Dani Bassous
13:44.03
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
100m Hurdles - 33"
1.
9
Kaleigh Martin
19.24
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
300m Hurdles - 30"
1.
9
Kaleigh Martin
54.24
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x100 Relay
1.
-
Sara Olds
Becca Florence
Sarah Vogel
Marla Erickson
53.59
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x200 Relay -
1.
-
Sara Olds
Kayla Conley
Marla Erickson
Becca Florence
2:04.47
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
4x400 Relay
1.
-
Lauryn Luderman
Kaleigh Martin
Marla Erickson
Kaleigh Hug
4:24.54
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Shot Put - 4kg
1.
12
Kim Comden
32' 2.75
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
9
Kaleigh Hug
31' 4.25
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Discus - 1kg
1.
12
Kim Comden
94' 3
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
2.
11
Marla Erickson
76' 10
PR
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Pole Vault
1.
9
Allison Harlos
7' 6
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
Long Jump
1.
9
Allison Harlos
12' 4.25
May 22
NorthWest - Ayersville District - Div 3
*Recent improvement