Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1998
1997
1996
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1986
1985
1983
1977
1971
1968
1967
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2012
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Corey Rindler
13.09
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
9
Jacob Miller
13.51
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
200 Meters
1.
10
Corey Rindler
26.53
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
400 Meters
1.
10
Deford Charlie
59.96
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Randy Deaton
1:00.49
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
800 Meters
1.
12
Jack Deford
2:00.83
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
9
Steven Hall
2:06.91
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
1600 Meters
1.
12
Jack Deford
5:05.14
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Tyler Onkst
5:35.44
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
110m Hurdles - 39"
1.
10
Aaron Southerland
17.11
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Reed Pyers
18.62
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
300m Hurdles - 36"
1.
10
Aaron Southerland
45.90
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Reed Pyers
49.13
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x100 Relay
1.
-
Cody Miller
Kyle Roeth
Corey Rindler
Randy Deaton
49.21
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x200 Relay -
1.
-
Mark Bodenmiller
Caleb Everett
Corey Rindler
Reed Pyers
1:48.68
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x400 Relay
1.
-
Deford Charlie
Randy Deaton
Steven Hall
Tyler Onkst
3:43.87
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x800 Relay
1.
-
Steven Hall
Tyler Onkst
Randy Deaton
Jack Deford
8:22.54
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Shot Put - 12lb
1.
10
Caleb Everett
31' 2
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Discus - 1.6kg
1.
10
Caleb Everett
79' 5
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
11
Ray Vogel
69' 1
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
High Jump
1.
10
Cody Miller
6' 2
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Pole Vault
1.
10
Kyle Roeth
13' 0
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Cody Miller
12' 0
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Long Jump
1.
10
Cody Miller
19' 1
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Aaron Southerland
17' 2
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Womens
100 Meters
1.
12
Sarah Skidmore
13.70
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
2.
9
Jacq Wagner
15.02
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
200 Meters
1.
12
Katie Mengos
27.10
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
400 Meters
1.
12
Katie Mengos
59.16
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
2.
10
Becca Hickman
1:06.58
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
800 Meters
1.
11
Juli Accurso
2:29.54
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
2.
11
Sarah Meyer
2:48.83
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
1600 Meters
1.
11
Juli Accurso
5:13.06
Jun 6
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
11
Sarah Meyer
6:06.74
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
100m Hurdles - 33"
1.
10
Hannah House
18.30
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
300m Hurdles - 30"
1.
10
Hannah House
52.92
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
4x100 Relay
1.
-
Amanda Gambill
Jacq Wagner
Taylor Nill
Sarah Skidmore
55.64
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:56.31
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
4x400 Relay
1.
-
Hannah Mengos
Amanda Gambill
Juli Accurso
Becca Hickman
4:24.10
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
Shot Put - 4kg
1.
12
Sarah Skidmore
28' 10.5
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
2.
11
Meg Scully
21' 11
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
Discus - 1kg
1.
10
Hannah Mengos
88' 0
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
Long Jump
1.
12
Katie Mengos
16' 9
(.0)
PR
Jun 6
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
9
Jacq Wagner
13' 8
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division III
*Recent improvement