Season:
2010 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1983
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1971
1970
1967
1901
Indoor
2016
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Dustin Paradis
11.63
May 21
Far West League Championships
2.
11
John Blozinski
11.86
PR
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
3.
10
Tyler Lueckfeld
12.10
PR
May 4
Bandon Reschedule
4.
11
Dylan Roberts
12.48
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
5.
10
Thomas Spratt
12.51
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
6.
9
Brad Austin
12.69
PR
Mar 24
DN league Meet
7.
11
Brenden Speakman
12.88
PR
Mar 24
DN league Meet
200 Meters
1.
11
Dylan Roberts
23.98
Apr 17
Crater Rotary Classic
2.
11
John Blozinski
24.68
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3.
11
Dustin Paradis
24.73
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
4.
10
Jon Fowler
25.64
PR
May 21
Far West League Championships
5.
10
Thomas Spratt
25.94
PR
Apr 27
Bandon Invitational
6.
11
Brenden Speakman
26.04
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
7.
10
Tyler Lueckfeld
26.14
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
8.
9
Brad Austin
26.88
PR
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
9.
10
Chandler Gotfried
26.95
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
10.
11
Josh Owens
28.27
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
400 Meters
1.
10
Jon Fowler
55.56
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
11
John Blozinski
56.72
PR
Apr 27
Bandon Invitational
3.
9
Tyree Dingle
57.75
May 21
Far West League Championships
4.
11
Chris Page
59.95
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
5.
9
Brad Austin
1:01.15
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
800 Meters
1.
11
Chris Page
2:14.76
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
9
Tyree Dingle
2:19.38
PR
May 21
Far West League Championships
3.
11
Javin Fleshman
2:27.68
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
4.
9
Tim Strom
2:38.62
PR
May 21
Far West League Championships
1500 Meters
1.
11
Gage Northrup
4:34.32
May 21
Far West League Championships
2.
11
Javin Fleshman
4:43.40
PR
May 21
Far West League Championships
3.
9
Tyree Dingle
5:02.3h
PR
Apr 17
Crater Rotary Classic
4.
9
Tim Strom
5:36.90
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
1600 Meters
1.
11
Gage Northrup
5:07.20
PR
Mar 24
DN league Meet
3000 Meters
1.
11
Gage Northrup
9:59.70
May 21
Far West League Championships
2.
11
Javin Fleshman
10:19.82
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3200 Meters
1.
11
Javin Fleshman
11:41.11
PR
Mar 24
DN league Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Brenden Speakman
28.55
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Brenden Speakman
45.32
PR
May 21
Far West League Championships
2.
10
Thomas Spratt
47.94
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
4x100 Relay
1.
-
Tyler Lueckfeld
John Blozinski
Dylan Roberts
Dustin Paradis
44.50
May 28
OSAA 4A State Championships Day 1
2.
-
Thomas Spratt
John Blozinski
Dylan Roberts
Dustin Paradis
45.30
Apr 17
Crater Rotary Classic
3.
-
Geoff Gowman
Dylan Roberts
Thomas Spratt
Tyler Lueckfeld
46.77
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
4.
-
Tyler Lueckfeld
Brenden Speakman
Thomas Spratt
Dylan Roberts
46.84
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
5.
-
Tyler Lueckfeld
Brenden Speakman
Thomas Spratt
John Blozinski
47.13
Mar 20
Northern Humboldt Relays
6.
-
John Blozinski
Tyler Lueckfeld
Brad Austin
Dylan Roberts
47.50
Apr 27
Bandon Invitational
7.
-
Brad Austin
Brenden Speakman
Chandler Gotfried
John Blozinski
47.61
Mar 24
DN league Meet
8.
-
Tyler Lueckfeld
Thomas Spratt
Dylan Roberts
John Blozinski
47.72
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
9.
-
John Blozinski
Brad Austin
Josh Owens
Chandler Gotfried
48.39
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
4x200 Relay -
1.
-
John Blozinski
Brenden Speakman
Thomas Spratt
Chandler Gotfried
1:41.83
Mar 20
Northern Humboldt Relays
4x400 Relay
1.
-
Dylan Roberts
Tyree Dingle
Jon Fowler
John Blozinski
3:44.16
May 21
Far West League Championships
2.
-
Jon Fowler
John Blozinski
Brenden Speakman
Chris Page
3:55.38
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3.
-
Dylan Roberts
Javin Fleshman
Tyler Lueckfeld
Jon Fowler
3:56.54
May 4
Bandon Reschedule
4.
-
John Blozinski
Tyler Lueckfeld
Gage Northrup
Jon Fowler
3:59.58
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
5.
-
Jon Fowler
Brenden Speakman
Tyler Lueckfeld
John Blozinski
4:03.23
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:55.25
Mar 20
Northern Humboldt Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Javin Fleshman
Tyler Lueckfeld
Brenden Speakman
John Blozinski
1:54.94
Mar 20
Northern Humboldt Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Gage Northrup
Tyree Dingle
Tyler Lueckfeld
Javin Fleshman
12:31.60
Mar 20
Northern Humboldt Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Cody Stumpenhaus
46' 2
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
10
Alex Pate
39' 4.25
PR
May 21
Far West League Championships
3.
10
Chandler Gotfried
37' 3
Mar 20
Northern Humboldt Relays
4.
11
Favian Fernandez
36' 4.5
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
5.
11
Derick Christie
34' 2
Mar 20
Northern Humboldt Relays
6.
11
Joe Budge
26' 3
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
Discus - 1.6kg
1.
10
Alex Pate
121' 8
PR
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
2.
11
Derick Christie
118' 4
May 4
Bandon Reschedule
3.
11
Cody Stumpenhaus
112' 10
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
4.
11
Favian Fernandez
97' 11
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
5.
10
Chandler Gotfried
72' 6.75
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
6.
11
Joe Budge
66' 1
PR
Mar 24
DN league Meet
Javelin - 800g
1.
10
Chandler Gotfried
151' 10
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
2.
10
Tyler Lueckfeld
133' 8
PR
May 4
Bandon Reschedule
3.
11
Cody Stumpenhaus
122' 0
May 4
Bandon Reschedule
4.
11
Chris Page
118' 6
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
5.
11
Derick Christie
85' 7
PR
Apr 27
Bandon Invitational
6.
11
Favian Fernandez
76' 6
PR
May 4
Bandon Reschedule
7.
11
Joe Budge
74' 4
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
8.
10
Alex Pate
55' 5
PR
Apr 27
Bandon Invitational
High Jump
1.
11
Dylan Roberts
5' 8
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
10
Jon Fowler
5' 4
PR
May 4
Bandon Reschedule
11
Josh Owens
5' 4
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
Long Jump
1.
11
Josh Owens
16' 9
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
10
Jon Fowler
16' 8
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
3.
10
Thomas Spratt
16' 6
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
4.
10
Tyler Lueckfeld
16' 3
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
5.
11
Joe Budge
15' 9.75
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
6.
10
Chandler Gotfried
15' 5
Mar 20
Northern Humboldt Relays
7.
11
Chris Page
14' 8
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
Triple Jump
1.
10
Chandler Gotfried
36' 4
Mar 24
DN league Meet
2.
11
Chris Page
33' 9
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
3.
11
Joe Budge
32' 10.5
May 4
Bandon Reschedule
4.
10
Jon Fowler
28' 4
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
Womens
100 Meters
1.
11
Heidi Moore
13.36
May 21
Far West League Championships
2.
11
Catherine Bones-Axel
13.79
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3.
11
Sophia Morris
13.94
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
4.
11
Tiani Mitani
14.02
Apr 17
Crater Rotary Classic
5.
10
Kelsa Northrup
14.66
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
6.
10
Louie Deraita
15.68
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
7.
10
Aryauna Snider
16.17
PR
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
8.
10
Ali Rudis
17.99
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
200 Meters
1.
11
Tiani Mitani
29.43
Apr 17
Crater Rotary Classic
2.
11
Ashley Juarez
30.70
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
3.
10
Cassidy Jones
31.38
PR
May 21
Far West League Championships
4.
10
Louie Deraita
33.08
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
5.
10
Ali Rudis
38.08
PR
May 21
Far West League Championships
400 Meters
1.
11
Ally Manley
1:06.55
Mar 24
DN league Meet
2.
10
Cassidy Jones
1:07.03
PR
Apr 17
Crater Rotary Classic
3.
9
Gemma Cowan
1:16.63
PR
Mar 24
DN league Meet
4.
10
Haleye Ferraccioli
1:19.57
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
800 Meters
1.
11
Ally Manley
2:24.36
Apr 27
Bandon Invitational
2.
9
Shaylin Curtis
2:51.58
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
3.
10
Autumn Gardner
2:59.83
PR
May 21
Far West League Championships
1500 Meters
1.
11
Ally Manley
4:46.00
PR
May 8
Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Meet
2.
9
Shaylin Curtis
5:37.65
May 21
Far West League Championships
3.
10
Jessica Fernandez
5:47.52
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
4.
11
Nicole Ledford
5:49.7h
Apr 17
Crater Rotary Classic
1600 Meters
1.
9
Shaylin Curtis
5:57.26
PR
Mar 24
DN league Meet
2.
10
Jessica Fernandez
6:40.57
PR
Mar 24
DN league Meet
3000 Meters
1.
11
Ally Manley
10:18.26
PR
May 1
46th Centennial Invitational
2.
9
Shaylin Curtis
12:03.7h
Apr 17
Crater Rotary Classic
3.
11
Nicole Ledford
12:22.22
May 21
Far West League Championships
4.
10
Autumn Gardner
14:22.87
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
3200 Meters
1.
9
Shaylin Curtis
13:50.07
Mar 24
DN league Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Catherine Bones-Axel
16.17
Mar 24
DN league Meet
2.
9
Gemma Cowan
20.15
PR
May 21
Far West League Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Catherine Bones-Axel
49.56
Apr 17
Crater Rotary Classic
2.
9
Gemma Cowan
57.71
PR
May 21
Far West League Championships
4x100 Relay
1.
-
Tiani Mitani
Sophia Morris
Ashley Juarez
Heidi Moore
52.21
May 28
OSAA 4A State Championships Day 1
2.
-
Ashley Juarez
Sophia Morris
Tiani Mitani
Heidi Moore
53.40
Apr 27
Bandon Invitational
3.
-
Tiani Mitani
Sophia Morris
Heidi Moore
Ashley Juarez
53.90
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
4.
-
Tiani Mitani
Sophia Morris
Kelsa Northrup
Catherine Bones
54.31
Mar 20
Northern Humboldt Relays
5.
-
Tiani Mitani
Heidi Moore
Kelsa Northrup
Sophia Morris
57.70
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
4x200 Relay -
1.
-
Louie Deraita
Cassidy Jones
Ashley Juarez
Tiani Mitani
2:06.4h
Mar 20
Northern Humboldt Relays
4x400 Relay
1.
-
Ally Manley
Ashley Juarez
Catherine Bones
Cassidy Jones
4:41.08
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
2.
-
Ally Manley
Jessica Fernandez
Cassidy Jones
Catherine Bones
4:41.18
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3.
-
Cassidy Jones
Ally Manley
Gemma Cowan
Catherine Bones
4:42.00
Mar 20
Northern Humboldt Relays
4.
-
Cassidy Jones
Autumn Gardner
Gemma Cowan
Ally Manley
4:43.52
May 21
Far West League Championships
5.
-
Cassidy Jones
Ally Manley
Kambri Coleman
Jessica Fernandez
4:55.14
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
6.
-
Gemma Cowan
Jessica Fernandez
Nicole Ledford
Tiani Mitani
5:02.43
May 4
Bandon Reschedule
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:55.3h
Mar 20
Northern Humboldt Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Catherine Bones
Louie Deraita
Cassidy Jones
Ashley Juarez
2:08.74
Mar 20
Northern Humboldt Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Shaylin Curtis
Jessica Fernandez
Nicole Ledford
Ally Manley
14:15.2h
Mar 20
Northern Humboldt Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Kambri Coleman
29' 4.5
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
2.
11
Tiani Mitani
29' 4.25
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
3.
11
Sophia Morris
28' 4.75
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
4.
10
Aryauna Snider
25' 1.75
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
5.
11
Ashley Juarez
23' 10
PR
Apr 27
Bandon Invitational
6.
10
Ali Rudis
19' 3.25
PR
Apr 1
North Bend April Fool's Meet
Discus - 1kg
1.
11
Ashley Juarez
85' 9
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
11
Heidi Moore
44' 1
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
3.
9
Gemma Cowan
36' 7.75
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
Javelin - 600g
1.
11
Ashley Juarez
91' 7
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
2.
11
Catherine Bones-Axel
71' 0
PR
Apr 27
Bandon Invitational
3.
10
Kambri Coleman
68' 5
PR
Apr 10
Brookings Rotary Invitational
4.
10
Aryauna Snider
63' 2
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
High Jump
1.
10
Kelsa Northrup
4' 11
May 4
Bandon Reschedule
Pole Vault
1.
11
Tiani Mitani
8' 0
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
2.
10
Louie Deraita
7' 6
Mar 24
DN league Meet
10
Kambri Coleman
7' 6
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
4.
11
Ally Manley
6' 6
PR
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
Long Jump
1.
11
Catherine Bones-Axel
15' 0
Mar 16
Brookings-Harbor Icebreaker
2.
11
Sophia Morris
14' 8.25
PR
May 21
Far West League Championships
3.
10
Kelsa Northrup
14' 4.5
May 4
Bandon Reschedule
4.
11
Ashley Juarez
13' 8
PR
Mar 20
Northern Humboldt Relays
5.
10
Louie Deraita
13' 0.5
Apr 27
Bandon Invitational
6.
11
Heidi Moore
13' 0
Apr 20
Far West League Invite at North Bend
7.
11
Tiani Mitani
12' 3
PR
May 4
Bandon Reschedule
8.
10
Kambri Coleman
11' 11
PR
Apr 27
Bandon Invitational
9.
10
Aryauna Snider
11' 9.5
PR
Apr 27
Bandon Invitational
Triple Jump
1.
11
Ashley Juarez
28' 7
May 21
Far West League Championships
*Recent improvement