Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Sergey Sokolov
11.81
(4.1)
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
11
Travis Miracle
11.82
(4.2)
PR
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
3.
11
Vojt Travnicek
13.57
(4.5)
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
200 Meters
1.
11
Travis Miracle
24.20
(6.0)
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
11
Sergey Sokolov
24.69
(4.6)
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
3.
11
Jared Allacher
26.17
(3.0)
PR
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
400 Meters
1.
11
Jared Allacher
1:00.48
PR
Apr 23
Akron Invitational
2.
9
Eli Palser
1:02.61
Mar 22
Yuma Early Qualifier
3.
10
Sterling Satorius
1:03.44
PR
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
4.
11
Vojt Travnicek
1:04.12
PR
May 3
YW County Area Qualifier
800 Meters
1.
11
Zachary Wagner
2:15.93
May 7
1A Invitational Track Meet
2.
9
Eli Palser
2:36.91
PR
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
10
Sterling Satorius
2:39.50
Apr 2
NE Colorado Classic
4.
11
Vojt Travnicek
2:41.75
PR
Apr 23
Akron Invitational
5.
11
Justin Hofinga
2:42.96
PR
May 7
1A Invitational Track Meet
1600 Meters
1.
10
Sterling Satorius
5:42.40
PR
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
2.
11
Justin Hofinga
5:49.90
PR
May 3
YW County Area Qualifier
3.
11
Vojt Travnicek
6:28.39
PR
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
3200 Meters
1.
11
Justin Hofinga
13:42.64
May 3
YW County Area Qualifier
300m Hurdles - 36"
1.
11
Drake Brandon
48.18
Apr 2
NE Colorado Classic
2.
11
Jared Allacher
50.24
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
46.08
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
-
Drake Brandon
Jared Allacher
Sergey Sokolov
Eli Palser
47.05
Apr 23
Akron Invitational
3.
-
Jared Allacher
Sergey Sokolov
Travis Miracle
Justin Wagner
47.26
May 14
LPAA/YWKC League Meet
4.
-
Drake Brandon
Sergey Sokolov
Travis Miracle
Justin Wagner
48.56
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
5.
-
Justin Wagner
Travis Miracle
Drake Brandon
Sergey Sokolov
48.64
Apr 2
NE Colorado Classic
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:38.70
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
-
Travis Miracle
Justin Wagner
Sergey Sokolov
Jared Allacher
1:39.00
Apr 23
Akron Invitational
3.
-
Drake Brandon
Sergey Sokolov
Justin Wagner
Travis Miracle
1:40.36
May 14
LPAA/YWKC League Meet
4.
-
Jared Allacher
Sergey Sokolov
Justin Wagner
Travis Miracle
1:40.54
May 3
YW County Area Qualifier
5.
-
Jared Allacher
Travis Miracle
Drake Brandon
Sergey Sokolov
1:41.86
Apr 2
NE Colorado Classic
6.
-
Jared Allacher
Sergey Sokolov
Drake Brandon
Justin Wagner
1:43.26
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
7.
-
Jared Allacher
Drake Brandon
Travis Miracle
Sergey Sokolov
1:43.80
Mar 22
Yuma Early Qualifier
4x400 Relay
1.
-
Jared Allacher
Drake Brandon
Zachary Wagner
Eli Palser
4:00.48
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
-
Relay Team
4:04.97
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
-
Jared Allacher
Zachary Wagner
Drake Brandon
Eli Palser
4:07.01
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
4.
-
Jared Allacher
Drake Brandon
Justin Wagner
Zachary Wagner
4:11.74
Mar 22
Yuma Early Qualifier
5.
-
Justin Wagner
Sterling Satorius
Eli Palser
Jared Allacher
4:23.05
Apr 2
NE Colorado Classic
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:27.94
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
-
Jared Allacher
Drake Brandon
Zachary Wagner
Eli Palser
9:37.75
May 3
YW County Area Qualifier
3.
-
Jared Allacher
Zachary Wagner
Sterling Satorius
Eli Palser
9:51.97
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
4.
-
Jared Allacher
Eli Palser
Sterling Satorius
Zachary Wagner
9:53.13
Apr 2
NE Colorado Classic
5.
-
Jared Allacher
Zachary Wagner
Sterling Satorius
Vojt Travnicek
10:30.49
Mar 22
Yuma Early Qualifier
Shot Put - 12lb
1.
10
Andrew Perry
40' 0
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
11
Travis Miracle
32' 3.5
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
3.
11
Gui Lima
30' 1.75
PR
May 3
YW County Area Qualifier
Discus - 1.6kg
1.
10
Andrew Perry
144' 11
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
11
Drake Brandon
106' 4
PR
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
11
Gui Lima
92' 9
PR
May 3
YW County Area Qualifier
Javelin - 800g
1.
10
Andrew Perry
76' 9
May 3
YW County Area Qualifier
High Jump
1.
9
Justin Wagner
5' 2
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
Pole Vault
1.
11
Drake Brandon
11' 6
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
11
Zachary Wagner
9' 6
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
3.
9
Eli Palser
6' 6
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
Long Jump
1.
11
Drake Brandon
17' 0.5
(-2.0)
PR
Apr 23
Akron Invitational
2.
9
Justin Wagner
16' 8
(-1.1)
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
3.
11
Gui Lima
15' 8
(-1.0)
PR
Apr 21
Wray Invitational
4.
11
Vojt Travnicek
14' 1
(-1.7)
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
Triple Jump
1.
9
Eli Palser
31' 8
(-2.5)
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
11
Gui Lima
31' 5.25
(-2.1)
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
Womens
100 Meters
1.
11
Kati Kuntz
14.37
(1.0)
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
2.
10
Shiloh Kirby
16.15
(-.4)
May 3
YW County Area Qualifier
3.
10
Alexis Thompson
16.93
(1.6)
PR
Apr 23
Akron Invitational
200 Meters
1.
10
Shiloh Kirby
36.29
(4.2)
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
2.
11
Amber Chambers
43.71
(3.3)
Apr 2
NE Colorado Classic
400 Meters
1.
12
Anthonya Schaffert
1:06.97
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
2.
11
Jaci Palser
1:19.84
PR
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
10
Alexis Thompson
1:21.77
May 3
YW County Area Qualifier
4.
10
Shiloh Kirby
1:35.61
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
5.
11
Amber Chambers
1:40.57
PR
Apr 23
Akron Invitational
800 Meters
1.
12
Anthonya Schaffert
2:41.58
Apr 21
Wray Invitational
1600 Meters
1.
11
Amber Chambers
9:19.50
Mar 22
Yuma Early Qualifier
3200 Meters
1.
11
Jaci Palser
17:48.84
Apr 21
Wray Invitational
2.
10
Alexis Thompson
18:08.48
PR
Apr 21
Wray Invitational
3.
12
Hannah Brandon
19:29.26
PR
Apr 21
Wray Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Jaci Palser
1:05.23
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
2.
11
Amber Chambers
1:06.16
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
3.
10
Shiloh Kirby
1:18.93
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
56.37
May 7
1A Invitational Track Meet
2.
-
Kati Kuntz
Anthonya Schaffert
Jessica Noble
Hannah Brandon
56.59
Apr 23
Akron Invitational
3.
-
Kati Kuntz
Jessica Noble
Jaci Palser
Anthonya Schaffert
56.91
May 14
LPAA/YWKC League Meet
4.
-
Hannah Brandon
Anthonya Schaffert
Kati Kuntz
Jaci Palser
57.92
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
5.
-
Alexis Thompson
Shiloh Kirby
Hannah Brandon
Jaci Palser
1:01.40
Apr 2
NE Colorado Classic
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:58.14
May 7
1A Invitational Track Meet
2.
-
Kati Kuntz
Jaci Palser
Jessica Noble
Anthonya Schaffert
2:01.18
May 3
YW County Area Qualifier
3.
-
Kati Kuntz
Jessica Noble
Anthonya Schaffert
Hannah Brandon
2:02.51
Apr 23
Akron Invitational
4.
-
Jessica Noble
Anthonya Schaffert
Jaci Palser
Hannah Brandon
2:09.75
Apr 2
NE Colorado Classic
5.
-
Kati Kuntz
Jessica Noble
Jaci Palser
Anthonya Schaffert
2:16.25
May 14
LPAA/YWKC League Meet
4x400 Relay
1.
-
Kelcy Davis
Shiloh Kirby
Alexis Thompson
Amber Chambers
5:16.35
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
2.
-
Alexis Thompson
Shiloh Kirby
Kelcy Davis
Hannah Brandon
5:34.15
May 14
LPAA/YWKC League Meet
3.
-
Relay Team
5:38.12
May 3
YW County Area Qualifier
4.
-
Jaci Palser
Alexis Thompson
Shiloh Kirby
Kelcy Davis
5:54.12
Mar 22
Yuma Early Qualifier
4x800 Relay
1.
-
Jaci Palser
Alexis Thompson
Shiloh Kirby
Amber Chambers
15:09.20
Mar 22
Yuma Early Qualifier
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Jaci Palser
Kati Kuntz
Hannah Brandon
Anthonya Schaffert
2:01.66
May 3
YW County Area Qualifier
2.
-
Relay Team
2:02.52
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
-
Kati Kuntz
Hannah Brandon
Jaci Palser
Anthonya Schaffert
2:04.78
May 14
LPAA/YWKC League Meet
4.
-
Kati Kuntz
Jaci Palser
Anthonya Schaffert
Jessica Noble
2:07.15
Apr 2
NE Colorado Classic
5.
-
Kati Kuntz
Jessica Noble
Jaci Palser
Anthonya Schaffert
2:11.07
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Hannah Brandon
30' 3.75
PR
Apr 21
Wray Invitational
2.
11
Kati Kuntz
25' 9.25
PR
Mar 22
Yuma Early Qualifier
3.
10
Shiloh Kirby
25' 8.25
May 3
YW County Area Qualifier
4.
10
Kelcy Davis
23' 1.5
Mar 22
Yuma Early Qualifier
5.
10
Alexis Thompson
17' 8
Apr 23
Akron Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Hannah Brandon
99' 8
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
2.
10
Kelcy Davis
73' 0
PR
May 14
LPAA/YWKC League Meet
3.
10
Alexis Thompson
69' 6
May 7
1A Invitational Track Meet
4.
10
Shiloh Kirby
39' 9
Apr 23
Akron Invitational
High Jump
1.
11
Jessica Noble
4' 11
PR
Apr 2
NE Colorado Classic
2.
11
Kati Kuntz
4' 7
Apr 12
Yuma Bill Kalb Invitational
Pole Vault
1.
11
Jessica Noble
7' 6
PR
May 21
Colorado All-Classification State Track Meet
2.
11
Amber Chambers
6' 4
May 7
1A Invitational Track Meet
3.
10
Alexis Thompson
5' 0
May 7
1A Invitational Track Meet
Long Jump
1.
11
Jessica Noble
14' 11
(2.2)
PR
Apr 21
Wray Invitational
Triple Jump
1.
11
Kati Kuntz
32' 3.5
(1.4)
PR
May 7
1A Invitational Track Meet
2.
11
Jaci Palser
3
(-3.3)
Mar 22
Yuma Early Qualifier
*Recent improvement