Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1999
1998
1997
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
400 Meters
1.
9
Christian Wade
54.84
Apr 9
Stingel Invitational
2.
9
Kenny Mayes
56.29
Apr 9
Stingel Invitational
800 Meters
1.
12
Jason Williams
2:08.70
PR
Apr 9
Stingel Invitational
2.
9
Manu Khosla
2:24.08
Apr 9
Stingel Invitational
1600 Meters
1.
9
Ahmad Abusharkh
5:09.57
Apr 9
Stingel Invitational
2.
9
Reid Cairns
5:10.41
PR
Apr 9
Stingel Invitational
3200 Meters
1.
12
Luis Carbajal
9:32.42
PR
Jun 4
OHSAA D1 State Track & Field Championships
110m Hurdles - 39"
1.
9
Kenny Coleman
19.46
PR
Apr 9
Stingel Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Michael White
42.21
Apr 9
Stingel Invitational
2.
9
Ahmad Abusharkh
48.48
Apr 9
Stingel Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
46.50
Apr 9
Stingel Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:33.80
Apr 9
Stingel Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:44.21
Apr 9
Stingel Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:26.81
Apr 9
Stingel Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Josh Johnson
36' 1
PR
Apr 9
Stingel Invitational
2.
-
Terry Hamilton
34' 0.75
PR
Apr 9
Stingel Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Josh Johnson
98' 3.5
PR
Apr 9
Stingel Invitational
2.
10
Connor Ritchey
84' 5
Apr 9
Stingel Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Rachel Christian
12.01
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
11
Camaria Cannon
12.76
May 18
Boys District Field
3.
10
Aysianna Prewitt
13.12
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
4.
10
Charissa Newkirk
13.46
Apr 9
Stingel Invitational
200 Meters
1.
11
Rachel Christian
24.82
(-.7)
Jun 4
OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.
11
Camaria Cannon
25.81
May 21
Boys District Finals
3.
9
Maddison Scurlock
26.79
Apr 30
Gary Smith Invitational
4.
9
Brooklyn Richardson
28.67
Apr 9
Stingel Invitational
400 Meters
1.
12
Simone Gholston
1:02.47
PR
May 21
Boys District Finals
2.
11
Camaria Cannon
1:02.76
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
10
Aysianna Prewitt
1:02.91
PR
May 21
Boys District Finals
800 Meters
1.
11
Weibke Schneider
2:24.09
PR
May 21
Boys District Finals
2.
11
Lindsay Keeran
2:28.48
PR
Apr 9
Stingel Invitational
3.
11
Jessica Cronau
2:38.15
Apr 30
Gary Smith Invitational
1600 Meters
1.
11
Jessica Cronau
5:22.13
PR
Apr 9
Stingel Invitational
2.
11
Minori Minagawa
5:37.45
May 21
Boys District Finals
3.
11
Alissa Barwinski
5:54.71
PR
Apr 9
Stingel Invitational
3200 Meters
1.
11
Sakiko Minagawa
11:14.70
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
11
Minori Minagawa
11:28.26
Apr 9
Stingel Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Olivia Price
16.62
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
9
Mya Hodge
17.09
Apr 9
Stingel Invitational
3.
9
Kelly Yager
17.33
PR
May 18
Boys District Field
300m Hurdles - 30"
1.
11
Kamil Muse
47.86
Apr 30
Gary Smith Invitational
2.
12
Taylor Scurlock
51.72
PR
May 21
Boys District Finals
3.
9
Mya Hodge
52.48
Apr 9
Stingel Invitational
4x100 Relay
1.
-
Maddison Scurlock
Camaria Cannon
Charissa Newkirk
Rachel Christian
48.15
Jun 4
OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.
-
Relay Team
48.97
May 21
Boys District Finals
3.
-
Charissa Newkirk
Camaria Cannon
Brooklyn Robertson
Rachel Christian
49.41
Apr 30
Gary Smith Invitational
4x200 Relay -
1.
Aysianna Prewitt
Camaria Cannon
Maddison Scurlock
Rachel Christian
1:42.62
Jun 4
OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.
-
Relay Team
1:46.31
May 21
Boys District Finals
3.
-
Kamil Muse
Maddison Scurlock
Brooklyn Robertson
Aysianna Prewitt
1:46.46
May 18
Boys District Field
4.
-
Camaria Cannon
Kamil Muse
Brooklyn Robertson
Maddison Scurlock
1:47.24
Apr 30
Gary Smith Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:05.56
May 21
Boys District Finals
2.
-
Rachel Christian
Camaria Cannon
Kamil Muse
Weibke Schneider
4:09.61
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
-
Rachel Christian
Camaria Cannon
Kamil Muse
Simone Gholston
4:20.75
May 18
Boys District Field
4x800 Relay
1.
-
Lindsay Keeran
Sakiko Minagawa
Weibke Schneider
Minori Minagawa
9:38.07
May 18
Boys District Field
2.
-
Lindsay Keeran
Weibke Schneider
Kimberly Wedinger
Danielle Skillman
10:15.76
Apr 30
Gary Smith Invitational
4x1600 Relay
1.
-
Alissa Barwinski
Kimberly Wedinger
Bruna Pinto
Ellen Tan
23:45.04
Apr 30
Gary Smith Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
14:12.24
Apr 9
Stingel Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Katie Kollins
31' 10.5
Apr 9
Stingel Invitational
2.
9
Mackenzie Schuster
28' 5.75
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
12
Olivia Price
25' 8
PR
Apr 9
Stingel Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Desiree Price
90' 1
PR
May 18
Boys District Field
2.
10
Katie Kollins
82' 1
May 18
Boys District Field
High Jump
1.
9
Mackenzie Schuster
4' 10
PR
May 18
Boys District Field
2.
12
Taylor Scurlock
4' 7.75
PR
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
9
Kelly Yager
4' 4
PR
Apr 9
Stingel Invitational
Long Jump
1.
9
Brooklyn Richardson
16' 7.5
PR
May 18
Boys District Field
2.
10
Charissa Newkirk
14' 7.5
Apr 30
Gary Smith Invitational
3.
10
Aysianna Prewitt
12' 5
Apr 9
Stingel Invitational
*Recent improvement