Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2021
2018
2017
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Matt Williams
11.53
(2.9)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
9
Travis Bowers
11.79
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
3.
9
Preston Grant
11.82
(3.1)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
10
Tohmas Brooks
11.93
(.1)
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Akeem Turner
12.24
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
200 Meters
1.
9
Matt Williams
23.95
(3.1)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
9
Travis Bowers
24.21
(-.1)
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
10
Tohmas Brooks
24.67
(2.7)
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
9
Preston Gant
24.85
(-.9)
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
5.
9
Michael Poole
27.00
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
400 Meters
1.
11
Darian Horn
52.02
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
9
Grant Mayberry
55.59
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
9
Iajah Hughes
56.06
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
4.
9
Myles Cummings
59.64
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Billy Jun
1:08.81
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
6.
9
Brandon Cain
1:16.86
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
800 Meters
1.
11
Andrew Bright
2:04.18
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
11
Jonathan Broniec
2:07.59
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
10
Mac Stewart
2:11.51
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4.
11
Evan Beck
2:15.63
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
12
Gustavo Gonzalez
2:15.96
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
6.
11
Hunter Kelley
2:18.57
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
7.
10
Jonathan Morris
2:20.20
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
8.
9
Michael Armstrong
2:24.02
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
1600 Meters
1.
11
Josh Brickell
4:16.13
PR
Mar 17
2012 Coaches Invitational
2.
10
Kevin Mills
4:23.14
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
10
Mac Stewart
4:43.30
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
11
Andrew Bright
4:51.65
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
10
Steven Hoskins
5:19.68
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
6.
11
Evan Beck
5:42.09
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
3200 Meters
1.
11
Josh Brickell
9:10.40
PR
May 10
Georgia Boys Track & Field State Championships
2.
10
Kevin Mills
9:24.11
May 10
Georgia Boys Track & Field State Championships
3.
11
Andrew Bright
10:17.52
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
4.
9
Isaac Penman
10:43.60
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
10
Arnold Adel
11:44.51
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Justin Pizarro
15.10
(.7)
May 10
Georgia Boys Track & Field State Championships
2.
10
Devyen Jones
16.20
(4.7)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
9
Josh Martin
21.71
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Darian Horn
38.57
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
10
Justin Pizarro
42.19
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
9
Josh Martin
47.43
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.98
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
9
Travis Bowers
Grant Mayberry
Matt Williams
Akeem Turner
45.34
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
3.
-
Darian Horn
Travis Bowers
Matt Williams
Nieko Hill
45.55
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:45.47
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
-
Justin Pizarro
Darian Horn
Derek Broome
Josh Martin
3:49.43
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
-
Devyen Jones
Travis Bowers
Matt Williams
Josh Martin
3:51.25
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4.
-
Devyen Jones
Derek Broome
Matt Williams
Tohmas Brooks
3:54.21
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
5.
9
Michael Poole
Grant Mayberry
Billy Jun
Thomas Brookes
4:09.26
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4x800 Relay
1.
-
Nathan Adams
Andrew Bright
Mac Stewart
Evan Beck
9:08.45
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
-
Lucas Kim
Cameron Roy
Arnold Adel
Steven Hoskins
9:26.43
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4x1600 Relay
1.
-
Josh Brickell
Andrew Bright
Jonathan Brice
Kevin Mills
18:22.37
Mar 17
2012 Coaches Invitational
Shot Put - 12lb
1.
9
Joseph Mukassa
40' 4
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
2.
10
A.J. Houston
40' 1.5
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
3.
9
John Baumgart
28' 5.5
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
Discus - 1.6kg
1.
10
A.J. Houston
128' 11
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
9
Joseph Mukassa
106' 9
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
9
John Baumgart
89' 9.5
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
High Jump
1.
9
Cody Brooks
5' 8
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
11
Derek Broome
5' 6
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
3.
10
Devyen Jones
5' 2
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
Pole Vault
1.
12
Matt Morris
15' 2
PR
Apr 28
Class AAAAA EAST Sectional
2.
10
Jonathan Morris
11' 6
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
Long Jump
1.
9
Travis Bowers
19' 11
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
2.
9
Donavon Perry
19' 1
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
3.
9
Andre Harris
18' 3
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
9
Michael Poole
17' 9.75
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
5.
10
Tohmas Brooks
17' 7
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
6.
9
Thomas Brookes
17' 4.75
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
Triple Jump
1.
9
Iajah Hughes
42' 10
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
10
Kahlil Hartzog
42' 4.75
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
3.
-
Grant Marberry
33' 11.5
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
9
Grant Mayberry
33' 8
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
5.
9
Matt Williams
32' 11
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Sonikqua Walters
12.09
(1.2)
PR
Mar 17
2012 Coaches Invitational
2.
9
Meagan Henderson
13.03
(1.8)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
9
Daja Johnson
13.51
(.9)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
10
Shanequa Callum
13.92
(1.9)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Jessica Johnson
14.68
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
6.
9
Phyllis Horn
15.52
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
200 Meters
1.
12
Sonikqua Walters
24.51
(1.2)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
9
Meagan Henderson
26.81
(-.5)
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
3.
9
Daja Johnson
27.18
(2.3)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
9
Justina Young
28.86
(2.1)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Danielle Richardson
29.72
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
400 Meters
1.
12
Sonikqua Walters
54.34
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
2.
12
Gabby Cole
1:00.61
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
9
Meagan Henderson
1:00.95
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
4.
9
Jane Dimnwuabi
1:03.24
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
10
Shanequa Callum
1:05.78
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
6.
9
Daja Johnson
1:15.89
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
7.
9
Tyler Anderson
1:18.13
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
800 Meters
1.
12
Sonikqua Walters
2:13.56
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
2.
11
Paige Tucker
2:22.00
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
3.
10
Laural Wilson
2:24.74
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
10
Addy Lippitt
2:35.21
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
5.
9
Bethany Cryan
2:36.23
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
6.
10
Hayley Spears
2:41.54
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
7.
9
Alexis Mckenzie
2:42.80
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
1600 Meters
1.
12
Lauren Kelly
5:07.07
PR
Mar 17
2012 Coaches Invitational
2.
10
Laural Wilson
5:19.92
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
3.
11
Paige Tucker
5:32.50
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
4.
9
Bethany Cryan
5:51.43
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
11
Chrissy Chandler
5:54.27
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
6.
10
Allie Grubbs
6:19.04
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
7.
10
Caitlin Schussler
6:29.19
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
8.
10
Isabella Hoskins
6:39.45
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
3200 Meters
1.
12
Lauren Kelly
11:10.72
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
10
Addison Lippitt
11:43.18
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
3.
10
Addy Lippitt
11:52.43
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
4.
9
Bethany Cryan
12:34.55
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
10
Caitlyn Carmack
13:06.27
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
100m Hurdles - 33"
1.
12
Autumn Burnette
14.09
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
2.
12
Autumnn Burnett
14.50
(1.8)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
10
Kendra Purifoye
15.02
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
4.
9
Jane Dimnwuabi
21.06
(2.5)
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Taylor Jones
21.97
(1.4)
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Autumn Burnette
42.39
PR
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
12
Autumnn Burnett
42.58
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
10
Kendra Purifoye
47.90
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
4.
9
Taylor Jones
57.67
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4x100 Relay
1.
-
Autumn Burnette
Sonikqua Walters
Kendra Purifoye
Meagan Henderson
48.09
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
2.
-
Autumnn Burnett
Sonikqua Walters
Gabby Cole
Lexi Shy
48.83
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
-
Relay Team
48.88
Apr 28
Class AAAAA EAST Sectional
4.
-
Autumn Burnette
Sonikqua Walters
Gabby Cole
Kendra Purifoye
49.10
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
5.
-
Kendra Purifoye
Danielle Richardson
Meagan Henderson
Daja Johnson
52.83
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
6.
-
Valeria Loya
Hadiyah Underwood
Daja Johnson
Shanequa Callum
53.20
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
7.
-
Lexi Shy
Jazmine Johnson
Hadiyah Underwood
Jane Dimnwuabi
53.42
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
8.
-
Jessica Johnson
Hadiyah Underwood
Jane Dimnwuabi
Shanequa Callum
55.39
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4x400 Relay
1.
-
Autumnn Burnett
Sonikqua Walters
Gabby Cole
Lexi Shy
3:52.93
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
2.
-
Relay Team
3:56.05
Apr 28
Class AAAAA EAST Sectional
3.
-
Autumn Burnette
Sonikqua Walters
Lauren Kelly
Meagan Henderson
3:57.39
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
4.
-
Autumn Burnette
Sonikqua Walters
Gabby Cole
Kendra Purifoye
4:00.68
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
5.
-
Autumn Burnette
Sonikqua Walters
Jane Dimnwuabi
Meagan Henderson
4:10.96
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
6.
-
Paige Tucker
Lexi Shy
Kendra Purifoye
Laural Wilson
4:20.50
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
7.
-
Daja Johnson
Jane Dimnwuabi
Shanequa Callum
Anjali Patel
4:21.12
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
8.
9
Hadiyah Underwood
Danielle Richardson
Meagan Henderson
Daja Johnson
4:34.57
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
9.
-
Kendra Purifoye
Jazmine Johnson
Alexis Mckenzie
Courtney Hopson
4:47.02
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
4x800 Relay
1.
-
Sonikqua Walters
Paige Tucker
Lauren Kelly
Addy Lippitt
9:50.02
Mar 17
2012 Coaches Invitational
2.
-
Christina Cook
Addison Lippitt
Laural Wilson
Bethany Cryan
10:18.49
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
-
Paige Tucker
Lexi Shy
Christina Cook
Laural Wilson
10:34.35
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
-
Caroline Williams
Hayley Spears
Caitlyn Carmack
Chrissy Chandler
11:03.03
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4x1600 Relay
1.
-
Paige Tucker
Lauren Kelly
Addy Lippitt
Laural Wilson
21:35.47
Mar 17
2012 Coaches Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Autumn Burnette
Gabby Cole
Kendra Purifoye
Meagan Henderson
1:57.40
Mar 17
2012 Coaches Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Stephanie Amichia
39' 8.25
PR
Apr 28
Class AAAAA EAST Sectional
2.
12
Madison Sears
33' 11
PR
Mar 17
2012 Coaches Invitational
3.
9
Tiffany Ozieh
28' 6.5
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
10
Hayley Spears
25' 0
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
5.
11
Jennifer Lee
24' 11
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
Discus - 1kg
1.
12
Madison Sears
122' 10
PR
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
2.
10
Stephanie Amichia
107' 2
PR
Mar 10
Jerry Arnold Challenge
3.
11
Jennifer Lee
86' 9
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
4.
10
Mallory Sears
86' 7
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
5.
9
Tiffany Ozieh
65' 2
PR
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
High Jump
1.
10
Jazmine Johnson
5' 4
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
10
Kendra Purifoye
5' 0
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
Pole Vault
1.
9
Tiffany Kinard
8' 6
May 3
Georgia Girls Track & Field State Championships
Long Jump
1.
10
Jazmine Johnson
15' 10.5
Apr 19
Region 7-AAAAA Championship
2.
9
Joi Cureton
14' 0.25
PR
Mar 24
Gwinnett County Track & Field Championship
3.
10
Decontee Lowery
12' 0
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
Triple Jump
1.
10
Decontee Lowery
26' 11.5
Mar 1
Mill Creek HS 9th & 10th Grade Invitational
*Recent improvement