Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Andrew Allen
11.64c
May 8
Walworth Co. Invite
2.
11
Jeremy Fischer
11.84c
PR
May 8
Walworth Co. Invite
3.
11
Connor Kotula
11.90
Apr 27
Badger Invite
4.
11
Nick Asta
11.92
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
10
Jeremiah Almeiba
12.04c
PR
May 8
Walworth Co. Invite
6.
12
Tyler Horch
12.14c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
7.
11
Robert Johnson
12.43
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
9
Sean Gilfoy
12.74c
May 3
LG Badger JV Invite
10
Austin Borst
12.74c
May 3
LG Badger JV Invite
10.
12
Corey Bockelmann
12.80
May 17
SLC JV Conference Meet
11.
9
Francisco Jaime
12.94c
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
12.
9
Tristan Steiner
13.00
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
13.
11
Joe Schneider
13.48
May 17
SLC JV Conference Meet
14.
12
Jacob Duszak
13.73
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
15.
10
Cristian Laureano
14.02
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
16.
9
Bryant Sontag
14.04c
PR
Apr 10
Badger Quad
200 Meters
1.
11
Mike Mann
23.54
May 15
SLC Conference Meet
2.
11
Jeremy Fischer
23.87
PR
May 15
SLC Conference Meet
3.
11
Connor Kotula
24.17
May 15
SLC Conference Meet
4.
9
Zane Zachary
24.44c
May 3
LG Badger JV Invite
5.
12
Nate Kendzior
24.84
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
6.
11
Robert Johnson
25.04c
May 3
LG Badger JV Invite
7.
10
Andrew Allen
25.26
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
8.
12
Tyler Horch
25.60
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
9.
9
Francisco Jaime
27.12
May 17
SLC JV Conference Meet
10.
9
Tristan Steiner
27.14c
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
11.
11
Joe Schneider
27.72
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
9
Sean Gilfoy
27.84c
PR
Apr 10
Badger Quad
13.
9
Bryant Sontag
28.34c
PR
Apr 10
Badger Quad
14.
12
Jacob Duszak
28.44c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
15.
11
Michael Siciliano
30.54c
PR
Apr 10
Badger Quad
400 Meters
1.
11
Mike Szeszol
55.60
May 15
SLC Conference Meet
2.
9
Zane Zachary
56.26
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
3.
12
Nate Kendzior
57.54c
PR
Apr 10
Badger Quad
4.
10
Daniel Villanueva
59.84c
May 8
Walworth Co. Invite
5.
10
Austin Borst
1:00.62
PR
Apr 27
Badger Invite
6.
9
Bryant Sontag
1:01.09
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
7.
11
Rob Slagle
1:01.84c
PR
Apr 10
Badger Quad
8.
9
Jimmy Corpus
1:02.64c
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
9.
11
Joe Schneider
1:06.34c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
800 Meters
1.
10
Gavin Denecke
2:07.18
PR
May 15
SLC Conference Meet
2.
12
Dan Sepe
2:08.54
May 15
SLC Conference Meet
3.
11
Zach Aspinall
2:11.9h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
4.
10
Daniel Villanueva
2:16.24
May 17
SLC JV Conference Meet
5.
9
Jake Pierce
2:18.98
May 17
SLC JV Conference Meet
6.
9
Adan Ortiz
2:24.6h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
7.
9
Jimmy Corpus
2:27.54
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
9
Alec Williams
2:33.9h
PR
Apr 10
Badger Quad
1600 Meters
1.
11
Tomas Pecha
4:43.0h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
2.
9
Alex Martinez
4:44.6h
May 8
Walworth Co. Invite
3.
12
Dan Sepe
5:01.24
Apr 27
Badger Invite
4.
9
Jacob Besenhofer
5:07.39
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
5.
9
Sam Carmona
5:13.59
May 17
SLC JV Conference Meet
6.
10
Derrick Buntrock
5:13.86
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
7.
9
Adan Ortiz
5:21.32
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
10
Daniel Villanueva
5:28.1h
PR
Apr 10
Badger Quad
9.
11
Zach Aspinall
5:28.5h
Apr 10
Badger Quad
10.
9
Edgar Ortiz
5:30.1h
PR
Apr 10
Badger Quad
11.
9
Alex Villegas
5:44.3h
PR
Apr 10
Badger Quad
12.
9
Michael Swift
6:04.7h
Apr 10
Badger Quad
3200 Meters
1.
11
Tomas Pecha
10:02.40
PR
May 15
SLC Conference Meet
2.
9
Alex Martinez
10:04.41
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Edgar Ortiz
11:07.05
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
4.
12
Dan Sepe
11:08.5h
May 8
Walworth Co. Invite
5.
9
Sam Carmona
11:18.56
May 17
SLC JV Conference Meet
6.
9
Jacob Besenhofer
11:20.41
May 17
SLC JV Conference Meet
7.
10
Derrick Buntrock
11:42.0h
Apr 10
Badger Quad
8.
9
Jake Pierce
11:45.0h
PR
Apr 10
Badger Quad
9.
9
Michael Swift
12:19.19
May 17
SLC JV Conference Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Eddy Ruzga
15.10
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
2.
10
Andrew Cychner
16.68
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Jordan Mason
17.77
May 15
SLC Conference Meet
4.
10
Collin Broderick
18.44c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
5.
10
Patrick Burton
22.74
May 17
SLC JV Conference Meet
6.
-
Relay Team
54.01
PR
Apr 16
SLC Relays
300m Hurdles - 36"
1.
12
Eddy Ruzga
39.64
Apr 27
Badger Invite
2.
10
Andrew Cychner
44.16
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Jordan Mason
45.51
May 15
SLC Conference Meet
4.
10
Collin Broderick
47.04c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
5.
10
Patrick Burton
51.94c
May 3
LG Badger JV Invite
4x100 Relay
1.
-
Andrew Allen
Connor Kotula
Jeremy Fischer
Jeremiah Almeiba
45.91
Apr 27
Badger Invite
2.
-
Andrew Allen
Nick Asta
Jeremiah Almeiba
Connor Kotula
46.06
May 15
SLC Conference Meet
3.
-
Christian Sontag
Jeremiah Almeiba
Connor Kotula
Nick Asta
46.44c
Apr 10
Badger Quad
4.
-
Andrew Allen
Christian Sontag
Jeremy Fischer
Nick Asta
46.59
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
-
Andrew Allen
Christian Sontag
Austin Borst
Robert Johnson
47.55
Apr 16
SLC Relays
6.
-
Austin Borst
Robert Johnson
Sean Gilfoy
Tyler Horch
48.01
May 17
SLC JV Conference Meet
7.
-
Collin Broderick
Mike Szeszol
Tyler Horch
August Taddeo
48.16
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
8.
-
Tyler Horch
Mike Szeszol
Corey Bockelmann
August Taddeo
49.24c
Apr 10
Badger Quad
9.
-
Sean Gilfoy
Zane Zachary
Francisco Jaime
Evan Gibson
50.44c
Apr 10
Badger Quad
10.
-
Francisco Jaime
Joe Schneider
Tristan Steiner
Corey Bockelmann
50.68
May 17
SLC JV Conference Meet
11.
9
Tristan Steiner
Bryant Sontag
Francisco Jaime
Sean Gilfoy
51.24c
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
4x200 Relay -
1.
-
Andrew Allen
Nate Kendzior
Jeremiah Almeiba
Nick Asta
1:34.63
May 15
SLC Conference Meet
2.
-
Andrew Allen
Nate Kendzior
Connor Kotula
Mike Mann
1:36.20
Apr 27
Badger Invite
3.
-
Andrew Allen
Nate Kendzior
Robert Johnson
Mike Mann
1:36.5h
May 8
Walworth Co. Invite
4.
-
Austin Borst
Nate Kendzior
Mike Mann
Jeremy Fischer
1:38.12
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
-
Andrew Allen
Christian Sontag
Mike Szeszol
Mike Mann
1:40.4h
Apr 10
Badger Quad
6.
-
Jose Nova
Tristan Steiner
Christian Sontag
Andrew Allen
1:40.66
Apr 16
SLC Relays
7.
-
August Taddeo
Jacob Duszak
Bryant Sontag
Robert Johnson
1:51.8h
Apr 10
Badger Quad
8.
-
Jacob Duszak
Trevor Steiner
Ruben Garcia
Rob Slagle
1:53.13
May 17
SLC JV Conference Meet
4x400 Relay
1.
-
Jose Nova
Andrew Cychner
Eddy Ruzga
Nate Kendzior
3:38.6h
Apr 10
Badger Quad
2.
-
Andrew Cychner
Nate Kendzior
Mike Szeszol
Eddy Ruzga
3:39.20
Apr 27
Badger Invite
3.
-
Andrew Cychner
Jordan Mason
Nate Kendzior
Eddy Ruzga
3:39.94
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
4.
-
Mike Szeszol
Jordan Mason
Nate Kendzior
Andrew Cychner
3:44.04
May 15
SLC Conference Meet
5.
-
Andrew Cychner
Zane Zachary
Nate Kendzior
Mike Szeszol
3:46.5h
May 8
Walworth Co. Invite
6.
-
Zane Zachary
Jordan Mason
Rob Slagle
Jeremy Fischer
3:47.1h
Apr 10
Badger Quad
7.
-
Collin Broderick
Daniel Villanueva
Zane Zachary
Jake Pierce
3:51.83
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
-
Jacob Besenhofer
Alec Williams
Rob Slagle
Daniel Villanueva
4:00.4h
May 3
LG Badger JV Invite
9.
-
Bryant Sontag
Austin Borst
Adan Ortiz
Patrick Burton
4:09.78
May 17
SLC JV Conference Meet
10.
-
Jake Pierce
Edgar Ortiz
Tomas Pecha
Jimmy Corpus
4:16.2h
Apr 10
Badger Quad
11.
9
Alex Villegas
Trevor Steiner
Alec Williams
Jimmy Corpus
4:16.70
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
9
Adan Ortiz
Jimmy Corpus
Edgar Ortiz
Sam Carmona
4:21.5h
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
13.
-
Zach Aspinall
Daniel Villanueva
Gavin Denecke
Alex Villegas
4:25.0h
Apr 10
Badger Quad
14.
9
Jacob Besenhofer
Adan Ortiz
Alec Williams
Alex Martinez
4:25.1h
Apr 10
Badger Quad
4x800 Relay
1.
-
Zach Aspinall
Gavin Denecke
Derrick Buntrock
Dan Sepe
8:52.3h
May 8
Walworth Co. Invite
2.
-
Dan Sepe
Zach Aspinall
Gavin Denecke
Derrick Buntrock
8:58.44
May 15
SLC Conference Meet
3.
-
Tomas Pecha
Zach Aspinall
Dan Sepe
Alex Martinez
9:10.32
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
4.
-
Daniel Villanueva
Gavin Denecke
Derrick Buntrock
Dan Sepe
9:14.41
Apr 27
Badger Invite
5.
-
Zach Aspinall
Dan Sepe
Derrick Buntrock
Jacob Besenhofer
9:26.92
Apr 16
SLC Relays
6.
-
Jacob Besenhofer
Jake Pierce
Sam Carmona
Daniel Villanueva
9:28.5h
May 3
LG Badger JV Invite
7.
9
Jacob Besenhofer
Edgar Ortiz
Adan Ortiz
Sam Carmona
9:50.6h
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
8.
-
Sam Carmona
Jake Pierce
Edgar Ortiz
Daniel Villanueva
9:52.24
May 17
SLC JV Conference Meet
9.
-
Jacob Besenhofer
Jimmy Corpus
Derrick Buntrock
Adan Ortiz
9:57.2h
Apr 10
Badger Quad
10.
-
Edgar Ortiz
Jake Pierce
Tomas Pecha
Michael Swift
9:57.3h
Apr 10
Badger Quad
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Jeremiah Almeiba
Zane Zachary
Gavin Denecke
Zach Aspinall
4:05.54
Apr 16
SLC Relays
2.
-
Austin Borst
Mike Szeszol
Tyler Horch
Gavin Denecke
4:07.46
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Alex Martinez
Zane Zachary
Tomas Pecha
Jose Nova
11:44.74
Apr 16
SLC Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Carlos Garcia
44' 5
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
2.
10
Evan Gibson
42' 11
Apr 10
Badger Quad
3.
10
Erik Sundstrom
41' 9
Apr 10
Badger Quad
4.
11
Cole Radtke
37' 7
PR
May 3
LG Badger JV Invite
5.
9
Trevor Steiner
36' 5
May 3
LG Badger JV Invite
6.
11
Rob Slagle
36' 0.5
PR
May 3
LG Badger JV Invite
7.
12
Nate Wilson
35' 5
May 3
LG Badger JV Invite
8.
9
Al Crisman
32' 11
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9.
9
Ruben Garcia
32' 3
May 3
LG Badger JV Invite
10.
10
Andrew Nugent
32' 1
Apr 10
Badger Quad
11.
10
Cristian Laureano
31' 5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
12
Taylor Barnes
31' 3
PR
May 3
LG Badger JV Invite
13.
11
TJ Hildebrandt
31' 0.5
PR
Apr 10
Badger Quad
14.
11
Michael Siciliano
30' 2
Apr 10
Badger Quad
15.
9
Josh Kundert
29' 2.5
PR
Apr 10
Badger Quad
16.
11
Robert Johnson
29' 1
PR
May 3
LG Badger JV Invite
17.
10
Tim Dunford
28' 3.5
PR
May 3
LG Badger JV Invite
18.
9
Jed Jacobs
27' 5.5
PR
Apr 10
Badger Quad
19.
9
Eric McCambridge
27' 1
May 3
LG Badger JV Invite
20.
10
Erich Fischer
26' 8.5
PR
Apr 10
Badger Quad
21.
9
Eric Cristensen
26' 8
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
22.
9
Zac Deegan
24' 9.5
May 17
SLC JV Conference Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Erik Sundstrom
138' 6
May 8
Walworth Co. Invite
2.
11
Matt Brum
127' 2
PR
May 3
LG Badger JV Invite
3.
12
Nate Wilson
118' 0
PR
May 8
Walworth Co. Invite
4.
9
Ruben Garcia
100' 10
May 17
SLC JV Conference Meet
5.
11
Cole Radtke
99' 5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
6.
9
Al Crisman
99' 3
PR
May 3
LG Badger JV Invite
7.
10
Cristian Laureano
96' 4
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
11
TJ Hildebrandt
93' 2
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
9.
11
Carlos Garcia
87' 11
PR
Apr 10
Badger Quad
10.
11
Michael Siciliano
85' 2
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
11.
10
Andrew Nugent
82' 7
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
12
Taylor Barnes
80' 10
PR
Apr 10
Badger Quad
13.
10
Evan Gibson
80' 3
Apr 10
Badger Quad
14.
10
Erich Fischer
79' 6
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
15.
9
Eric Cristensen
78' 3
PR
May 3
LG Badger JV Invite
16.
9
Jed Jacobs
78' 0
PR
May 3
LG Badger JV Invite
17.
9
Trevor Steiner
77' 10
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
18.
11
Rob Slagle
69' 5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
19.
9
Eric McCambridge
65' 1
May 17
SLC JV Conference Meet
20.
9
Zac Deegan
63' 9
May 3
LG Badger JV Invite
21.
10
Tim Dunford
62' 5
PR
May 3
LG Badger JV Invite
22.
9
Josh Kundert
61' 9
PR
May 3
LG Badger JV Invite
High Jump
1.
10
Christian Sontag
5' 4
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
9
Jordan Mason
5' 4
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
3.
12
Nate Kendzior
5' 2
PR
Apr 10
Badger Quad
11
Jeremy Fischer
5' 2
Apr 10
Badger Quad
5.
11
Connor Kotula
5' 0
PR
Apr 10
Badger Quad
6.
10
Gavin Denecke
4' 8
Apr 16
SLC Relays
Pole Vault
1.
12
August Taddeo
10' 6
Apr 16
SLC Relays
2.
10
Andrew Cychner
9' 6
Apr 16
SLC Relays
3.
12
Corey Bockelmann
9' 0
PR
May 8
Walworth Co. Invite
4.
9
Alec Williams
7' 6
May 8
Walworth Co. Invite
Long Jump
1.
12
Eddy Ruzga
19' 3
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
2.
11
Nick Asta
18' 7.75
Apr 10
Badger Quad
3.
10
Andrew Allen
18' 4.75
Apr 10
Badger Quad
4.
10
Austin Borst
17' 6.5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
5.
10
Jeremiah Almeiba
17' 4
PR
Apr 16
SLC Relays
6.
10
Christian Sontag
17' 3.75
PR
Apr 27
Badger Invite
7.
11
Mike Mann
16' 8.25
PR
Apr 27
Badger Invite
8.
9
Zane Zachary
16' 5
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
9.
9
Sean Gilfoy
16' 4.75
PR
May 3
LG Badger JV Invite
10.
11
Mike Szeszol
16' 2
PR
May 3
LG Badger JV Invite
11.
9
Francisco Jaime
15' 8
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
11
Robert Johnson
15' 3
PR
May 8
Walworth Co. Invite
13.
9
Bryant Sontag
14' 8
PR
Apr 10
Badger Quad
14.
9
Tristan Steiner
14' 6.5
PR
Apr 10
Badger Quad
15.
12
Tyler Horch
14' 5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
16.
12
Jacob Duszak
14' 4.5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
17.
11
Joe Schneider
12' 10.75
May 3
LG Badger JV Invite
Triple Jump
1.
9
Zane Zachary
37' 3.5
May 17
SLC JV Conference Meet
2.
10
Andrew Cychner
36' 10
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
3.
10
Christian Sontag
35' 11.5
PR
May 15
SLC Conference Meet
4.
11
Mike Mann
35' 8
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
11
Mike Szeszol
33' 10
PR
May 3
LG Badger JV Invite
6.
9
Tristan Steiner
32' 6.5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
7.
10
Patrick Burton
32' 0.5
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
8.
10
Austin Borst
31' 0.5
PR
May 3
LG Badger JV Invite
Womens
100 Meters - Relay Split
1.
12
Carly Beil
12.1h
PR
Apr 27
Badger Invite
2.
12
Annie Gaugert
13.1h
PR
Apr 27
Badger Invite
3.
11
Ariel Altergot
13.7h
PR
Apr 27
Badger Invite
4.
9
Olivia Asta
14.2h
PR
Apr 27
Badger Invite
100 Meters
1.
12
Carly Beil
12.94
PR
May 4
Demon Invite
2.
10
Brianna Kincaid
13.48
PR
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Olivia Asta
13.82
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
4.
11
Ariel Altergot
13.95
PR
May 4
Demon Invite
5.
10
Kiera Beak
14.44c
May 3
LG Badger JV Invite
6.
10
Angelina Labonne
14.54c
May 8
Eagle JV Invite
7.
9
Melissa Warren
14.64c
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
8.
9
Molly Keenan
15.04c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9.
9
Danielle Schramm
15.60
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
10.
10
Cynthia Ceisel
15.94c
Apr 10
Badger Quad
11.
10
Ciara Johnson
16.14c
Apr 10
Badger Quad
12.
9
Julia Floreani
16.34c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
13.
9
Joanie Williams
16.94c
PR
Apr 10
Badger Quad
100 Meters - Relay Split
1.
12
Carly Beil
12.1h
PR
May 4
Demon Invite
2.
10
Brianna Kincaid
12.9h
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
3.
12
Annie Gaugert
13.0h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
4.
10
Angelina Labonne
13.2h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9
Olivia Asta
13.2h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
6.
9
Melissa Warren
13.8h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
7.
9
Molly Keenan
14.0h
PR
May 8
Eagle JV Invite
8.
10
Kiera Beak
14.2h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9.
10
Ciara Johnson
14.3h
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
10.
9
Julia Floreani
15.2h
PR
May 8
Eagle JV Invite
11.
9
Danielle Schramm
15.3h
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
11
Ariel Altergot
15.3h
PR
May 4
Demon Invite
10
Cynthia Ceisel
15.3h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
14.
9
Joanie Williams
15.6h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
200 Meters
1.
10
Brianna Kincaid
27.03
PR
May 15
SLC Conference Meet
2.
12
Carly Beil
28.03
PR
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Olivia Asta
28.54c
May 8
Walworth Co. Invite
4.
11
Ariel Altergot
29.54c
May 8
Walworth Co. Invite
5.
12
Annie Gaugert
29.64c
Apr 10
Badger Quad
6.
11
Taylor Ajamian
29.84
May 4
Demon Invite
7.
11
Tristan Sproul
30.04c
PR
May 8
Walworth Co. Invite
8.
10
Angelina Labonne
30.16
May 17
SLC JV Conference Meet
9.
10
Cynthia Ceisel
30.54c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
10.
9
Molly Keenan
30.84c
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
11.
9
Melissa Warren
32.34c
PR
Apr 10
Badger Quad
12.
10
Shelby Peck
32.88
May 17
SLC JV Conference Meet
13.
9
Danielle Schramm
33.34c
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
14.
9
Julia Floreani
33.38
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
15.
9
Joanie Williams
33.94c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
200 Meters - Relay Split
1.
10
Brianna Kincaid
26.4h
PR
May 4
Demon Invite
2.
12
Annie Gaugert
27.5h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
3.
12
Carly Beil
28.5h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
4.
11
Ariel Altergot
28.9h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
5.
10
Kortlyn Freeman
29.4h
PR
May 4
Demon Invite
6.
9
Melissa Warren
29.6h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
7.
10
Angelina Labonne
30.3h
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
8.
9
Danielle Schramm
31.3h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
9.
9
Molly Keenan
31.5h
PR
May 8
Eagle JV Invite
10.
10
Ciara Johnson
31.8h
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
11.
9
Joanie Williams
32.4h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
12.
9
Julia Floreani
33.6h
PR
May 8
Eagle JV Invite
400 Meters
1.
11
Tristan Sproul
1:03.38
May 15
SLC Conference Meet
2.
10
Elle Adams
1:05.77
Apr 27
Badger Invite
3.
11
Sydney Davis
1:06.08
PR
May 21
WIAA D1 Regional
4.
11
Taylor Ajamian
1:06.26
PR
May 21
WIAA D1 Regional
5.
10
Alyssa Olsen
1:06.33
PR
May 21
WIAA D1 Regional
6.
11
Karina Reeves
1:08.44c
Apr 10
Badger Quad
7.
9
Molly Kleeman
1:09.04c
PR
May 3
LG Badger JV Invite
8.
11
Ariel Altergot
1:09.24
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
9.
10
Jaclyn Tueting
1:11.14c
May 8
Eagle JV Invite
10.
10
Shelby Peck
1:11.51
May 17
SLC JV Conference Meet
11.
9
Michaela Horch
1:12.64c
May 12
Kettle Moraine JV Invite
12.
9
Tanya Marquez
1:13.64c
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
13.
9
Marla Smith
1:15.78
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
14.
9
Gabriella Oberholtzer
1:17.04c
May 3
LG Badger JV Invite
400 Meters - Relay Split
1.
11
Tristan Sproul
1:03.0h
PR
Apr 27
Badger Invite
10
Elle Adams
1:03.0h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
3.
11
Sydney Davis
1:05.0h
PR
Apr 27
Badger Invite
4.
10
Alyssa Olsen
1:06.0h
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
11
Taylor Ajamian
1:06.9h
PR
May 4
Demon Invite
6.
11
Ariel Altergot
1:08.0h
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
7.
10
Jaclyn Tueting
1:10.0h
May 3
LG Badger JV Invite
8.
9
Tanya Marquez
1:12.0h
PR
May 8
Eagle JV Invite
9.
10
Shelby Peck
1:13.0h
PR
May 8
Eagle JV Invite
9
Caroline Gerken
1:13.0h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9
Michaela Horch
1:13.0h
May 8
Eagle JV Invite
800 Meters
1.
11
Tristan Sproul
2:24.22
May 21
WIAA D1 Regional
2.
10
Alyssa Olsen
2:31.24
May 15
SLC Conference Meet
3.
12
Aaryn Edge
2:31.4h
May 8
Walworth Co. Invite
4.
10
Elle Adams
2:32.42
May 15
SLC Conference Meet
5.
11
Karina Reeves
2:38.4h
May 8
Walworth Co. Invite
6.
12
Maria Dillman
2:39.24
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
7.
11
Anna Kase
2:45.62
May 4
Demon Invite
8.
9
Tanya Marquez
2:46.13
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
9.
9
Molly Kleeman
2:51.1h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
10.
9
Mckenna Beyer
2:52.7h
May 12
Kettle Moraine JV Invite
11.
9
Michaela Horch
2:53.27
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
12.
9
Gabriella Oberholtzer
3:02.5h
May 12
Kettle Moraine JV Invite
13.
10
Abby Gibbs
3:09.40
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
14.
9
Emma Foulkes
3:15.5h
PR
May 8
Eagle JV Invite
800 Meters - Relay Split
1.
11
Tristan Sproul
2:24.0h
Apr 27
Badger Invite
2.
12
Aaryn Edge
2:29.0h
PR
May 4
Demon Invite
3.
10
Elle Adams
2:34.0h
Apr 27
Badger Invite
4.
11
Karina Reeves
2:36.0h
PR
Apr 27
Badger Invite
5.
12
Maria Dillman
2:37.0h
PR
May 4
Demon Invite
6.
10
Alyssa Olsen
2:41.0h
PR
Apr 27
Badger Invite
7.
11
Anna Kase
2:42.0h
PR
May 4
Demon Invite
8.
9
Michaela Horch
2:49.8h
May 8
Eagle JV Invite
9.
9
Tanya Marquez
2:50.4h
PR
May 8
Eagle JV Invite
10.
10
Jaclyn Tueting
2:51.4h
PR
May 8
Eagle JV Invite
11.
9
Ellen Ward-Packer
2:55.0h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
12.
9
Gabriella Oberholtzer
2:57.0h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
13.
9
Mckenna Beyer
3:06.0h
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
1600 Meters
1.
12
Aaryn Edge
5:29.83
May 21
WIAA D1 Regional
2.
10
Elle Adams
5:37.67
May 15
SLC Conference Meet
3.
10
Alyssa Olsen
5:40.58
PR
May 15
SLC Conference Meet
4.
12
Maria Dillman
5:49.37
May 21
WIAA D1 Regional
5.
11
Anna Kase
5:53.38
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
6.
9
Molly Kleeman
6:15.3h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
7.
10
Sophia Lazzaroni
6:33.2h
May 8
Eagle JV Invite
8.
9
Emma Foulkes
6:39.3h
PR
May 3
LG Badger JV Invite
9.
10
Abby Gibbs
6:44.0h
PR
May 12
Kettle Moraine JV Invite
10.
9
Ellen Ward-Packer
6:49.5h
PR
Apr 10
Badger Quad
11.
9
Gabriella Oberholtzer
7:00.7h
PR
Apr 10
Badger Quad
3200 Meters
1.
12
Aaryn Edge
11:46.06
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
2.
11
Anna Kase
12:33.32
PR
May 21
WIAA D1 Regional
3.
11
Karina Reeves
12:43.50
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
4.
12
Maria Dillman
12:55.0h
Apr 10
Badger Quad
5.
9
Molly Kleeman
13:17.6h
PR
May 8
Walworth Co. Invite
6.
9
Ellen Ward-Packer
13:28.9h
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
7.
10
Sophia Lazzaroni
14:49.2h
Apr 10
Badger Quad
8.
9
Emma Foulkes
14:53.0h
PR
May 12
Kettle Moraine JV Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Annie Gaugert
15.01
PR
May 15
SLC Conference Meet
2.
10
Kortlyn Freeman
15.05
PR
May 15
SLC Conference Meet
3.
9
Olivia Asta
18.24c
May 8
Walworth Co. Invite
4.
9
Caroline Gerken
18.37
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
5.
9
Victoria Fisher
21.74c
PR
Apr 10
Badger Quad
6.
-
Relay Team
55.91
PR
Apr 16
SLC Relays
100m Hurdles - Relay Split
1.
12
Carly Beil
12.1h
PR
Apr 27
Badger Invite
2.
12
Annie Gaugert
13.1h
PR
Apr 27
Badger Invite
3.
11
Ariel Altergot
13.7h
PR
Apr 27
Badger Invite
4.
9
Olivia Asta
14.2h
PR
Apr 27
Badger Invite
300m Hurdles - 30"
1.
12
Lana Wieseman
51.95
PR
May 4
Demon Invite
2.
10
Kortlyn Freeman
52.99
PR
Apr 27
Badger Invite
3.
9
Caroline Gerken
55.08
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
4.
9
Olivia Asta
56.14
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
9
Alex Wusmund
1:01.34c
PR
Apr 10
Badger Quad
4x100 Relay
1.
-
Carly Beil
Annie Gaugert
Brianna Kincaid
Olivia Asta
51.61
May 21
WIAA D1 Regional
2.
-
Ariel Altergot
Annie Gaugert
Carly Beil
Olivia Asta
52.25
May 15
SLC Conference Meet
3.
-
Olivia Asta
Brianna Kincaid
Carly Beil
Annie Gaugert
52.54c
May 8
Walworth Co. Invite
4.
-
Ariel Altergot
Carly Beil
Annie Gaugert
Olivia Asta
53.41
Apr 27
Badger Invite
5.
-
Annie Gaugert
Ariel Altergot
Carly Beil
Brianna Kincaid
53.50
May 4
Demon Invite
6.
-
Carly Beil
Annie Gaugert
Ciara Johnson
Brianna Kincaid
54.12
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
7.
-
Ariel Altergot
Carly Beil
Ciara Johnson
Brianna Kincaid
54.48
Apr 16
SLC Relays
8.
-
Carly Beil
Melissa Warren
Molly Keenan
Brianna Kincaid
56.24c
Apr 10
Badger Quad
9.
-
Kiera Beak
Cynthia Ceisel
Angelina Labonne
Melissa Warren
56.94c
May 3
LG Badger JV Invite
10.
-
Kiera Beak
Angelina Labonne
Molly Keenan
Danielle Schramm
59.43
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
11.
-
Angelina Labonne
Kiera Beak
Julia Floreani
Joanie Williams
59.84c
May 12
Kettle Moraine JV Invite
12.
9
Joanie Williams
Julia Floreani
Molly Keenan
Melissa Warren
1:00.64c
May 8
Eagle JV Invite
13.
9
Julia Floreani
Joanie Williams
Molly Keenan
Danielle Schramm
1:01.60
May 17
SLC JV Conference Meet
14.
9
Molly Keenan
Melissa Warren
Joanie Williams
Danielle Schramm
1:01.64c
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
15.
-
Victoria Fisher
Julia Floreani
Danielle Schramm
Monica Leedle
1:02.64c
Apr 10
Badger Quad
4x200 Relay -
1.
-
Ariel Altergot
Annie Gaugert
Brianna Kincaid
Angelina Labonne
1:49.76
May 15
SLC Conference Meet
2.
-
Ariel Altergot
Brianna Kincaid
Carly Beil
Annie Gaugert
1:50.42
May 21
WIAA D1 Regional
3.
-
Ariel Altergot
Brianna Kincaid
Annie Gaugert
Carly Beil
1:52.0h
May 8
Walworth Co. Invite
4.
-
Annie Gaugert
Brianna Kincaid
Carly Beil
Kortlyn Freeman
1:53.85
May 4
Demon Invite
5.
-
Carly Beil
Annie Gaugert
Brianna Kincaid
Ciara Johnson
1:55.83
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
6.
-
Ariel Altergot
Brianna Kincaid
Angelina Labonne
Annie Gaugert
1:56.46
Apr 27
Badger Invite
7.
-
Ariel Altergot
Brianna Kincaid
Carly Beil
Ciara Johnson
1:58.00
Apr 16
SLC Relays
8.
-
Ariel Altergot
Carly Beil
Brianna Kincaid
Ciara Johnson
1:58.79
Apr 16
SLC Relays
9.
-
Kiera Beak
Allison Paleka
Ciara Johnson
Lana Wieseman
2:06.1h
Apr 10
Badger Quad
10.
-
Cynthia Ceisel
Angelina Labonne
Ciara Johnson
Melissa Warren
2:07.26
May 17
SLC JV Conference Meet
11.
-
Molly Keenan
Julia Floreani
Joanie Williams
Angelina Labonne
2:09.2h
May 12
Kettle Moraine JV Invite
12.
-
Angelina Labonne
Joanie Williams
Julia Floreani
Molly Keenan
2:09.5h
May 8
Eagle JV Invite
13.
-
Julia Floreani
Angelina Labonne
Joanie Williams
Molly Keenan
2:09.6h
May 3
LG Badger JV Invite
14.
9
Julia Floreani
Danielle Schramm
Molly Keenan
Joanie Williams
2:12.71
May 17
SLC JV Conference Meet
4x400 Relay
1.
-
Sydney Davis
Karina Reeves
Tristan Sproul
Elle Adams
4:18.92
May 21
WIAA D1 Regional
2.
-
Elle Adams
Sydney Davis
Tristan Sproul
Taylor Ajamian
4:23.5h
May 8
Walworth Co. Invite
3.
-
Tristan Sproul
Elle Adams
Taylor Ajamian
Ariel Altergot
4:24.82
May 4
Demon Invite
4.
-
Elle Adams
Alyssa Olsen
Taylor Ajamian
Ariel Altergot
4:25.45
May 15
SLC Conference Meet
5.
-
Elle Adams
Aaryn Edge
Karina Reeves
Tristan Sproul
4:26.2h
Apr 10
Badger Quad
6.
-
Taylor Ajamian
Ariel Altergot
Karina Reeves
Tristan Sproul
4:27.65
Apr 27
Badger Invite
7.
-
Sydney Davis
Elle Adams
Alyssa Olsen
Tristan Sproul
4:28.86
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
8.
-
Angelina Labonne
Shelby Peck
Jaclyn Tueting
Lana Wieseman
4:49.3h
Apr 10
Badger Quad
9.
-
Jaclyn Tueting
Shelby Peck
Michaela Horch
Tanya Marquez
4:50.5h
May 8
Eagle JV Invite
10.
-
Michaela Horch
Jaclyn Tueting
Molly Kleeman
Caroline Gerken
4:53.6h
May 12
Kettle Moraine JV Invite
11.
-
Caroline Gerken
Shelby Peck
Jaclyn Tueting
Tanya Marquez
4:56.4h
May 3
LG Badger JV Invite
12.
9
Mckenna Beyer
Michaela Horch
Gabriella Oberholtzer
Marla Smith
5:07.58
May 17
SLC JV Conference Meet
13.
9
Caroline Gerken
Michaela Horch
Marla Smith
Alex Wusmund
5:12.7h
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
14.
9
Gabriella Oberholtzer
Marla Smith
Mckenna Beyer
Caroline Gerken
5:23.9h
May 8
Eagle JV Invite
15.
-
Taylor Ajamian
Alex Wusmund
Anna Kase
Sydney Davis
5:52.3h
Apr 10
Badger Quad
4x800 Relay
1.
-
Elle Adams
Tristan Sproul
Alyssa Olsen
Karina Reeves
9:56.06
May 21
WIAA D1 Regional
2.
-
Elle Adams
Alyssa Olsen
Tristan Sproul
Karina Reeves
10:18.35
Apr 27
Badger Invite
3.
-
Maria Dillman
Karina Reeves
Anna Kase
Sydney Davis
10:23.65
May 15
SLC Conference Meet
4.
-
Aaryn Edge
Anna Kase
Maria Dillman
Karina Reeves
10:25.49
May 4
Demon Invite
5.
-
Elle Adams
Karina Reeves
Sydney Davis
Maria Dillman
10:26.1h
May 8
Walworth Co. Invite
6.
-
Elle Adams
Sydney Davis
Aaryn Edge
Karina Reeves
10:31.5h
Apr 10
Badger Quad
7.
-
Anna Kase
Alyssa Olsen
Tristan Sproul
Tanya Marquez
10:35.2h
Apr 10
Badger Quad
8.
-
Maria Dillman
Sydney Davis
Alyssa Olsen
Molly Kleeman
10:49.00
Apr 16
SLC Relays
9.
-
Maria Dillman
Alyssa Olsen
Sydney Davis
Molly Kleeman
10:49.94
Apr 16
SLC Relays
10.
-
Jaclyn Tueting
Tanya Marquez
Molly Kleeman
Michaela Horch
11:04.0h
May 12
Kettle Moraine JV Invite
11.
-
Maria Dillman
Anna Kase
Karina Reeves
Molly Kleeman
11:04.52
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
12.
-
Michaela Horch
Jaclyn Tueting
Tanya Marquez
Gabriella Oberholtzer
11:28.6h
May 3
LG Badger JV Invite
13.
-
Michaela Horch
Jaclyn Tueting
Gabriella Oberholtzer
Tanya Marquez
11:34.6h
May 8
Eagle JV Invite
14.
-
Taylor Ajamian
Jaclyn Tueting
Shelby Peck
Maria Dillman
11:45.5h
Apr 10
Badger Quad
15.
9
Mckenna Beyer
Ellen Ward-Packer
Michaela Horch
Gabriella Oberholtzer
11:47.9h
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
16.
-
Mckenna Beyer
Michaela Horch
Sophia Lazzaroni
Jaclyn Tueting
11:53.77
May 17
SLC JV Conference Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Annie Gaugert
Tristan Sproul
Brianna Kincaid
Allison Paleka
2:04.91
Apr 16
SLC Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Ariel Altergot
Alyssa Olsen
Karina Reeves
Monica Leedle
4:46.90
Apr 16
SLC Relays
2.
-
Taylor Ajamian
Danielle Schramm
Tanya Marquez
Angelina Labonne
5:03.09
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Elle Adams
Aaryn Edge
Tristan Sproul
Karina Reeves
13:33.90
Apr 16
SLC Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Liberty Weiseman
32' 5.5
Apr 27
Badger Invite
2.
9
Hali Davis
30' 0.5
May 21
WIAA D1 Regional
3.
11
Alexis Perez
28' 10.5
PR
May 3
LG Badger JV Invite
4.
11
Maddie Gerken
27' 3.5
May 8
Walworth Co. Invite
5.
9
Madison Micus
22' 9
PR
May 8
Eagle JV Invite
6.
12
Victoria Rife
20' 3.5
Apr 10
Badger Quad
Discus - 1kg
1.
11
Liberty Weiseman
106' 3
Jun 1
WIAA D1 State Meet
2.
11
Maddie Gerken
93' 4
May 8
Walworth Co. Invite
3.
11
Alexis Perez
86' 10
PR
May 17
SLC JV Conference Meet
4.
9
Hali Davis
81' 2
May 15
SLC Conference Meet
5.
12
Victoria Rife
62' 0
Apr 10
Badger Quad
6.
9
Madison Micus
58' 11
PR
Apr 10
Badger Quad
High Jump
1.
12
Lana Wieseman
5' 3
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
2.
10
Allison Paleka
4' 10
May 8
Walworth Co. Invite
3.
10
Kortlyn Freeman
4' 6
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
4.
11
Sydney Davis
4' 4
PR
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
5.
9
Olivia Asta
4' 0
PR
Apr 26
Elkhorn Frosh Invite
Pole Vault
1.
11
Maddie Gerken
7' 6
PR
May 21
WIAA D1 Regional
12
Monica Leedle
7' 6
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
3.
12
Carly Beil
7' 0
Apr 20
Randy Lyon Memorial Invite
Long Jump
1.
10
Allison Paleka
16' 6
May 21
WIAA D1 Regional
2.
9
Olivia Asta
14' 5.5
May 3
LG Badger JV Invite
3.
10
Ciara Johnson
14' 3.75
PR
May 3
LG Badger JV Invite
4.
10
Kiera Beak
14' 1.75
PR
Apr 27
Badger Invite
5.
10
Kortlyn Freeman
13' 9
PR
Apr 10
Badger Quad
6.
12
Annie Gaugert
13' 7.5
Apr 10
Badger Quad
7.
9
Molly Keenan
12' 11.25
May 3
LG Badger JV Invite
8.
11
Ariel Altergot
11' 7.75
Apr 27
Badger Invite
9.
9
Melissa Warren
11' 7.5
PR
Apr 10
Badger Quad
10.
10
Shelby Peck
11' 6.5
May 8
Eagle JV Invite
11.
9
Alex Wusmund
11' 1.75
PR
Apr 10
Badger Quad
Triple Jump
1.
12
Lana Wieseman
32' 7
May 4
Demon Invite
2.
10
Allison Paleka
32' 4.25
May 21
WIAA D1 Regional
3.
10
Ciara Johnson
30' 3.5
May 21
WIAA D1 Regional
4.
12
Monica Leedle
29' 7.5
PR
Apr 16
SLC Relays
5.
10
Kiera Beak
26' 9
PR
May 3
LG Badger JV Invite
*Recent improvement