Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Chris Lantz
12.20
May 8
A-2 Districts
2.
11
Sam Flores
12.53
PR
May 8
A-2 Districts
3.
-
Silas Brown
12.84
May 8
A-2 Districts
200 Meters
1.
9
Jose Maldonado
24.70
May 8
A-2 Districts
2.
10
Chris Lantz
24.80
PR
May 8
A-2 Districts
3.
-
Silas Brown
26.15
May 8
A-2 Districts
400 Meters
1.
11
Alic Fisher
53.79
PR
May 8
A-2 Districts
2.
12
Michael Offerman
56.66
PR
May 8
A-2 Districts
800 Meters
1.
12
Austin Fritza
2:05.89
PR
May 8
A-2 Districts
2.
10
Ricky DeAnda
2:21.63
PR
May 8
A-2 Districts
3.
9
Micah Klassen
2:42.59
May 8
A-2 Districts
1600 Meters
1.
10
Ferhan Barento
4:52.78
May 8
A-2 Districts
2.
12
Michael Carson
5:03.35
May 8
A-2 Districts
3.
12
Jorge Reyes
5:26.16
PR
May 8
A-2 Districts
3200 Meters
1.
10
Ferhan Barento
10:33.47
May 8
A-2 Districts
2.
12
Michael Carson
10:58.35
May 8
A-2 Districts
3.
10
Omar Montoya
11:34.84
May 8
A-2 Districts
110m Hurdles - 39"
1.
10
Alex Borchers
15.99
May 8
A-2 Districts
2.
11
Brody Plummer
16.67
PR
May 8
A-2 Districts
3.
11
Brandon Powell
18.01
May 8
A-2 Districts
300m Hurdles - 36"
1.
10
Alex Borchers
41.62
May 8
A-2 Districts
2.
11
Brody Plummer
42.58
PR
May 8
A-2 Districts
3.
11
Sam Flores
48.93
May 8
A-2 Districts
4x100 Relay
1.
-
Michael Offerman
Nate Rogers
Chris Lantz
Alic Fisher
47.05
May 8
A-2 Districts
4x400 Relay
1.
-
Austin Fritza
Alex Borchers
Michael Offerman
Alic Fisher
3:42.89
May 8
A-2 Districts
4x800 Relay
1.
-
Omar Montoya
Ricky DeAnda
Ferhan Barento
Shelby Gonzalez
9:00.21
May 8
A-2 Districts
Shot Put - 12lb
1.
12
Zach Stingley
45' 2.5
PR
May 8
A-2 Districts
2.
12
Johnathan Patrick
40' 3.5
PR
May 8
A-2 Districts
3.
12
David Frost
37' 10.75
May 8
A-2 Districts
Discus - 1.6kg
1.
12
Johnathan Patrick
145' 0
PR
May 8
A-2 Districts
2.
11
Brandon Powell
101' 7
May 8
A-2 Districts
3.
-
Gabino Padilla
98' 6
PR
May 8
A-2 Districts
High Jump
1.
12
Nate Rogers
6' 2
May 18
NSAA Class A State Meet - Day 2
Long Jump
1.
11
Sam Flores
17' 10.5
PR
May 8
A-2 Districts
2.
9
Jose Maldonado
17' 5.5
May 8
A-2 Districts
3.
-
Silas Brown
16' 7
May 8
A-2 Districts
Triple Jump
1.
11
Sam Flores
37' 5.25
PR
May 8
A-2 Districts
2.
11
Kyle Kassing
34' 6
May 8
A-2 Districts
3.
-
Steven Womack
33' 4.25
PR
May 8
A-2 Districts
Womens
100 Meters
1.
10
Brooke Heinemann
13.68
May 8
A-2 Districts
2.
10
Lila Peterson
14.32
PR
May 8
A-2 Districts
200 Meters
1.
10
Brooke Heinemann
28.75
May 8
A-2 Districts
2.
10
Lila Peterson
30.41
PR
May 8
A-2 Districts
400 Meters
1.
9
Macin Appleton
1:10.19
PR
May 8
A-2 Districts
800 Meters
1.
9
Haley Fritza
2:38.23
May 8
A-2 Districts
2.
12
Taylor Bleil
2:44.89
May 8
A-2 Districts
3.
9
Augusta Thramer
2:45.30
PR
May 8
A-2 Districts
1600 Meters
1.
11
Danielle Kersting
6:21.52
May 8
A-2 Districts
2.
12
Selma DeAnda
6:21.92
PR
May 8
A-2 Districts
3.
-
Shirley Rodriguez
6:40.30
PR
May 8
A-2 Districts
3200 Meters
1.
11
Danielle Kersting
13:46.39
May 8
A-2 Districts
2.
12
Selma DeAnda
14:31.61
PR
May 8
A-2 Districts
100m Hurdles - 33"
1.
12
Morgan Hansen
17.84
PR
May 8
A-2 Districts
2.
11
Hailey Hinds
17.85
May 8
A-2 Districts
3.
-
Shaylee Fisher
19.24
PR
May 8
A-2 Districts
300m Hurdles - 30"
1.
12
Morgan Hansen
53.08
PR
May 8
A-2 Districts
2.
10
Crystal Halloway
55.12
PR
May 8
A-2 Districts
3.
11
Hailey Hinds
56.24
PR
May 8
A-2 Districts
4x100 Relay
1.
-
Taylor Bleil
Shaylee Fisher
Audra Thramer
Brooke Heinemann
55.15
May 8
A-2 Districts
4x400 Relay
1.
-
Taylor Bleil
Augusta Thramer
Macin Appleton
Audra Thramer
4:40.63
May 8
A-2 Districts
4x800 Relay
1.
-
Haley Fritza
Augusta Thramer
Elizabeth Aldana
Taylor Bleil
10:48.64
May 8
A-2 Districts
Shot Put - 4kg
1.
10
Maggie Sedivy
34' 5.25
May 8
A-2 Districts
2.
10
Maddi Medbourn
30' 3
May 8
A-2 Districts
3.
9
Dani Lane
29' 5.75
May 8
A-2 Districts
Discus - 1kg
1.
10
Maggie Sedivy
92' 3
May 8
A-2 Districts
2.
9
Dani Lane
91' 9
May 8
A-2 Districts
High Jump
1.
11
Audra Thramer
4' 8
PR
May 8
A-2 Districts
10
Kim Fischer
4' 8
May 8
A-2 Districts
12
Taylor Bleil
4' 8
PR
May 8
A-2 Districts
Long Jump
1.
10
Lila Peterson
13' 10.25
May 8
A-2 Districts
2.
10
Crystal Halloway
13' 9
PR
May 8
A-2 Districts
Triple Jump
1.
10
Crystal Halloway
31' 8.75
PR
May 8
A-2 Districts
2.
10
Kim Fischer
31' 8
May 8
A-2 Districts
3.
-
Shaylee Fisher
30' 4.25
PR
May 8
A-2 Districts
*Recent improvement