Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Zac Morris
11.09
(.3)
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
11
Ruby Pruneda
11.54
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3.
12
Parker Ballard
11.69
(.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
10
Bryce Morgan
11.77
May 3
BYU Invitational
5.
12
Josh Nelson
11.78
PR
May 3
BYU Invitational
6.
10
Taylor Lewis
12.14c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
7.
10
Bryan Hernandez
12.20
May 8
Region 4 [5A] Championships
8.
11
Daniel Woodward
12.54
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
9.
10
Tanner Melior
12.56
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
10.
11
Kade Josephson
12.66
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
11
Ian Hansen
12.71
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
12.
12
Jacob Jepson
12.79
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
13.
11
Colby Bullock
12.93
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
14.
12
Jake Rasmussen
13.11
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
15.
10
Laker Smith
13.74c
Apr 24
Riverton @Lehi
16.
11
Ty Johnson
14.30
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
17.
10
Chandler Olsen
14.54c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
200 Meters
1.
11
Zac Morris
22.07
Mar 30
Uvu Invitational
2.
11
Ruby Pruneda
23.26
May 3
BYU Invitational
3.
10
Bryce Morgan
23.78
May 3
BYU Invitational
4.
12
Josh Nelson
23.82
PR
May 3
BYU Invitational
5.
12
Michael Campbell
24.54c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
10
Taylor Lewis
24.74c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
7.
11
Daniel Woodward
24.80
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
8.
11
Ian Hansen
25.04
PR
Apr 12
Timp Invitational
9.
11
Chance Hohneke
25.44c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
10.
11
Colby Bullock
25.75
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
12
Kjeisten Secretan
26.14c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
12.
12
Matteo Laurora
26.74c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
13.
10
Hank Holdsworth
27.01
(-2.3)
May 8
Region 4 [5A] Championships
14.
11
Zach Draper
27.24c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
15.
11
Ty Johnson
28.49
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
16.
12
Jake Rasmussen
28.84c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
17.
12
Tanner Todd
29.19
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
400 Meters
1.
11
Ruby Pruneda
51.69
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
2.
10
Tanner Melior
52.33
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3.
12
Michael Campbell
52.65
PR
May 3
BYU Invitational
4.
11
Ian Hansen
54.55
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
5.
10
Taylor Lewis
54.94c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
11
Chance Hohneke
55.16
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
7.
11
Daniel Woodward
55.18
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
8.
10
Bryce Morgan
55.44c
Apr 24
Riverton @Lehi
9.
12
Matteo Laurora
58.79
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
10.
10
Hank Holdsworth
59.09
Apr 27
Tiger Trials
11.
12
Derek Wilcox
1:00.73
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
12.
11
Ty Johnson
1:01.26
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
400 Meters - Relay Split
1.
12
Kjeisten Secretan
58.2h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
2.
12
Derek Wilcox
1:02.1h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3.
11
Shane Collier
1:02.8h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
4.
11
Dallin Griffin
1:04.3h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
800 Meters
1.
11
Chance Hohneke
2:04.13
PR
May 4
BYU Invitational
2.
12
Kjeisten Secretan
2:05.32
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
3.
12
Matteo Laurora
2:08.37
PR
May 4
BYU Invitational
4.
12
Tyson Raff
2:12.8h
PR
Mar 16
Mt. Timpanogos
5.
12
Derek Wilcox
2:13.64
PR
Apr 27
Tiger Trials
6.
10
Sean Hagert
2:13.72
Apr 27
Tiger Trials
7.
10
Tanner Melior
2:15.08
May 8
Region 4 [5A] Championships
8.
11
Dallin Griffin
2:16.38
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
9.
12
Chandler Roetker
2:22.4h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
10.
12
Joe Pickett
2:24.2h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
10
Brock Francom
2:25.0h
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
12.
11
Shane Collier
2:26.2h
Apr 24
Riverton @Lehi
13.
11
Gibson Ainge
2:27.24
PR
Apr 12
Timp Invitational
14.
10
Jordan Flegal
2:27.5h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
15.
11
Kaden Wilcox
2:28.14
PR
Apr 12
Timp Invitational
16.
10
Stewart Sheely
2:28.4h
Apr 24
Riverton @Lehi
17.
10
Hunter Stevens
2:29.0h
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
18.
11
Jace Gurney
2:30.2h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
19.
11
Ty Johnson
2:31.4h
Apr 24
Riverton @Lehi
20.
11
Cole Diepeveen
2:33.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
21.
10
Derek Smith
2:33.3h
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
22.
10
Justus Fitzsimmons
2:34.7h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
23.
10
Matt Todd
2:42.0h
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
24.
10
Ryan Ritchie
2:42.7h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
25.
10
Taylor Miskin
2:48.0h
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
26.
9
Jacob Blackburn
2:51.9h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
27.
11
Christian Hawkes
2:52.4h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
28.
10
Alex Harding
2:56.9h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
29.
10
Dart Peterson
3:24.0h
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
800 Meters - Relay Split
1.
11
Chance Hohneke
2:06.4h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
2.
12
Kjeisten Secretan
2:08.3h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
3.
12
Derek Wilcox
2:12.6h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
4.
12
Matteo Laurora
2:22.4h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
1600 Meters
1.
12
Joe Pickett
4:45.62
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
2.
12
Kjeisten Secretan
4:48.6h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3.
12
Derek Wilcox
4:48.72
PR
Mar 30
Uvu Invitational
4.
12
Tyson Raff
4:51.35
PR
May 4
BYU Invitational
5.
10
Jacob Wilcox
4:58.43
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
12
Matteo Laurora
4:59.71
PR
Apr 27
Tiger Trials
7.
11
Dallin Griffin
5:02.21
May 8
Region 4 [5A] Championships
8.
10
Sean Hagert
5:04.75
May 8
Region 4 [5A] Championships
9.
11
Chance Hohneke
5:05.0h
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
10.
11
Shane Collier
5:10.0h
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
11.
12
Josh Schmidt
5:15.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
12.
10
Jordan Flegal
5:16.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
13.
11
Ruby Pruneda
5:16.8h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
14.
10
Justus Fitzsimmons
5:18.0h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
15.
11
Ty Johnson
5:18.6h
Apr 24
Riverton @Lehi
16.
10
Matt Todd
5:21.0h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
17.
10
Stewart Sheely
5:25.6h
Apr 24
Riverton @Lehi
18.
10
Derek Smith
5:26.5h
Apr 24
Riverton @Lehi
19.
10
Hunter Stevens
5:29.3h
Apr 24
Riverton @Lehi
20.
10
Taylor Miskin
5:31.9h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
21.
10
Brock Francom
5:39.8h
Apr 24
Riverton @Lehi
22.
11
Cole Diepeveen
5:40.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
23.
11
Kaden Wilcox
5:41.4h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
24.
11
Alex Mickelson
5:48.0h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
25.
12
Chandler Roetker
5:53.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
26.
12
Josh Nelson
5:56.0h
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
27.
11
Gibson Ainge
5:56.4h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
28.
11
Zach Fleming
5:57.3h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
29.
9
Jacob Blackburn
6:01.9h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
30.
10
Ryan Ritchie
6:06.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
31.
11
Christian Hawkes
6:07.2h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
32.
10
Ethan Garlick
6:09.9h
Apr 24
Riverton @Lehi
33.
10
Alex Harding
6:10.7h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
34.
11
Zac Morris
6:35.0h
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
3200 Meters
1.
12
Derek Wilcox
10:10.66
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
2.
12
Joe Pickett
10:28.56
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
3.
12
Tyson Raff
10:56.65
Apr 13
Desert Hills Invitational
4.
10
Sean Hagert
10:57.44
Apr 13
Desert Hills Invitational
5.
11
Dallin Griffin
11:05.34
Apr 12
Timp Invitational
6.
10
Taylor Miskin
11:40.38
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
7.
10
Matt Todd
11:59.76
May 8
Region 4 [5A] Championships
8.
10
Jacob Wilcox
12:24.2h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
9.
12
Chandler Roetker
12:24.38
PR
Apr 12
Timp Invitational
10.
10
Stewart Sheely
12:24.5h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
10
Nick Austin
12:48.7h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
12.
10
Ethan Garlick
14:45.9h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
110m Hurdles - 39"
1.
12
Joe Adair
16.46
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
2.
11
Zach Draper
18.68
Apr 27
Tiger Trials
3.
11
Colby Bullock
19.28
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
10
Laker Smith
20.63
(-.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
5.
12
Jake Rasmussen
21.44c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
12
Josh Schmidt
21.54c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
300m Hurdles - 36"
1.
11
Trevor Bursach
40.23
May 3
BYU Invitational
2.
12
Joe Adair
42.62
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3.
11
Ruby Pruneda
43.15
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
11
Zach Draper
46.43
PR
Apr 27
Tiger Trials
5.
11
Colby Bullock
46.61
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
12
Josh Schmidt
48.41
PR
Mar 30
Uvu Invitational
7.
11
Kade Josephson
49.26
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
8.
12
Jake Rasmussen
51.14c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
9.
11
Dallin Driggs
52.56
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
2k Steeplechase
1.
12
Derek Wilcox
7:21.00
PR
May 4
BYU Invitational
2.
11
Chance Hohneke
7:32.48
PR
Mar 30
Uvu Invitational
3.
12
Gabe Hohneke
8:26.75
PR
Mar 30
Uvu Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
43.44
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
-
Bryce Morgan
Ruby Pruneda
Parker Ballard
Zach Morris
43.73
May 18
UHSAA Track and Field Championships
3.
-
Parker Ballard
Ruby Pruneda
Josh Nelson
Zach Morris
44.11
Mar 30
Uvu Invitational
4.
-
Josh Nelson
Daniel Woodward
Ruby Pruneda
Zach Morris
45.03
Mar 16
Mt. Timpanogos
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:27.09
May 4
BYU Invitational
-
Michael Campbell
Ruby Pruneda
Zach Morris
Trevor Bursach
3:27.09
May 4
BYU Invitational
3.
-
Tanner Melior
Michael Campbell
Ruby Pruneda
Trevor Bursach
3:28.92
May 18
UHSAA Track and Field Championships
4.
-
Tanner Melior
Michael Campbell
Trevor Bursach
Ruby Pruneda
3:31.20
Apr 13
Desert Hills Invitational
5.
-
Ruby Pruneda
Tanner Melior
Michael Campbell
Zach Morris
3:35.35
Apr 20
Wasatch Invitational
6.
-
Chance Hohneke
Michael Campbell
Daniel Woodward
Ruby Pruneda
3:39.44
Mar 30
Uvu Invitational
7.
-
Michael Campbell
Chance Hohneke
Daniel Woodward
Ruby Pruneda
3:39.50
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
8.
-
Michael Campbell
Daniel Woodward
Chance Hohneke
Ruby Pruneda
3:41.56
Mar 16
Mt. Timpanogos
9.
-
Derek Wilcox
Shane Collier
Dallin Griffin
Kjeisten Secretan
4:07.11
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
4x800 Relay
1.
-
Kjeisten Secretan
Matteo Laurora
Derek Wilcox
Chance Hohneke
8:39.7h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
SMR 1200m - [400-200-200-400]
1.
-
Relay Team
3:41.91
May 8
Region 4 [5A] Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:43.74
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
-
Bryce Morgan
Josh Nelson
Tanner Melior
Kjeisten Secretan
3:45.49
May 18
UHSAA Track and Field Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Shawn Rogers
44' 9
May 4
BYU Invitational
2.
10
Brackin Stringham
39' 0
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
3.
11
Chase Montgomery
29' 9.75
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
4.
10
Josh Martin
28' 7
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
5.
10
Bryan Hernandez
28' 6
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
Discus - 1.6kg
1.
10
Laker Smith
101' 2
Apr 24
Riverton @Lehi
2.
10
Brackin Stringham
99' 3
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3.
12
Shawn Rogers
97' 0
Apr 20
Wasatch Invitational
4.
10
Bryan Hernandez
68' 8
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
5.
10
Josh Martin
65' 6
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
Javelin - 800g
1.
12
Jacob Jepson
134' 7
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
2.
10
Brackin Stringham
123' 0
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3.
10
Laker Smith
115' 10
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
11
Daniel Woodward
104' 11
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
5.
12
Jake Rasmussen
96' 3
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
11
Zach Draper
93' 7
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
7.
11
Zac Morris
90' 11
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
8.
10
Bryan Hernandez
88' 11
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
9.
12
Josh Schmidt
80' 5
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
10.
10
Josh Martin
79' 7
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
11.
11
Chase Montgomery
74' 10
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
12.
11
Tristan Keith
69' 1
Apr 24
Riverton @Lehi
13.
12
Chandler Roetker
57' 8
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
High Jump
1.
11
Trevor Bursach
6' 5
Apr 27
Tiger Trials
2.
12
Michael Campbell
5' 11
PR
May 4
BYU Invitational
3.
11
Gibson Ainge
5' 9
PR
Apr 27
Tiger Trials
11
Daniel Woodward
5' 9
PR
Mar 16
Mt. Timpanogos
5.
11
Kaden Wilcox
5' 2
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
6.
12
Chandler Roetker
5' 0
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
Long Jump
1.
12
Austin Measles
21' 7.75
(.7)
PR
May 4
BYU Invitational
2.
12
Parker Ballard
21' 0.5
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
3.
11
Trevor Bursach
20' 11.75
Mar 30
Uvu Invitational
4.
11
Zac Morris
19' 3
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
5.
12
Aaron Price
18' 9
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
11
Ruby Pruneda
18' 4.5
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
7.
12
Joe Adair
17' 9
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
8.
12
Jacob Jepson
17' 6
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
9.
11
Zach Draper
17' 4
Apr 24
Riverton @Lehi
10
Bryce Morgan
17' 4
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
11.
12
Jake Rasmussen
16' 6
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
12.
10
Hank Holdsworth
15' 11.5
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
13.
10
Matt Todd
15' 9
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
14.
12
Tanner Todd
15' 6.25
PR
Apr 11
Alpha Inviational
15.
10
Nick Austin
15' 5
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
16.
10
Taylor Lewis
15' 3
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
12
Michael Campbell
15' 3
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
18.
11
Jace Gurney
14' 10
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
19.
12
Chandler Roetker
14' 3
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
20.
11
Chase Montgomery
14' 2
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
21.
12
Gabe Hohneke
13' 0
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
22.
9
Jacob Blackburn
12' 6
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
Womens
100 Meters
1.
10
Breanna Biggs
13.03
PR
May 3
BYU Invitational
2.
12
Shelby Schmidt
13.14
Apr 27
Tiger Trials
3.
10
Ellie Struthers
13.56
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
4.
10
Amber Rowell
13.64c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
5.
10
Makenzie Morgan
13.74c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
6.
11
Allie Shumway
13.90
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
7.
10
Callie Walters
14.14c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
8.
10
Nayely Robledo
14.22
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
9.
12
Kaylee Ellis
14.54c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
10.
10
Cynthia Lombardi
14.64c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
11.
12
Mckennley Hussey
15.02
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
12.
10
Alissa Humes
15.37
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
13.
10
Lynzi Bennett
15.44c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
14.
11
Mayce Smith
16.14c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
10
Brianne Mortensen
16.14c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
16.
10
Kate Ashman
16.24c
(2.1)
Apr 10
Lehi @ Bingham
17.
10
Anna Yoon
16.46
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
18.
10
Taylor Brockbank
16.54c
Apr 24
Riverton @Lehi
19.
10
Marie Dry
16.64c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
20.
11
June Kim
16.84c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
21.
11
Anna Kvandal
17.04
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
22.
11
Brianda Cruz
17.24c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
23.
12
Katelyn Earl
17.64c
(2.1)
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
24.
12
Sam Savage
18.18
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
200 Meters
1.
12
Shelby Schmidt
27.20
PR
May 3
BYU Invitational
2.
10
Amber Rowell
27.64c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
3.
12
Caitlin Woodward
27.89
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
4.
10
Ellie Struthers
28.05
Apr 12
Timp Invitational
5.
10
Makenzie Morgan
28.69
PR
Mar 30
Uvu Invitational
6.
10
Nayely Robledo
29.74
PR
Mar 30
Uvu Invitational
7.
11
Allie Shumway
30.14c
Apr 24
Riverton @Lehi
8.
10
Callie Walters
30.95
PR
Apr 12
Desert Hills Invitational
9.
12
Kaylee Ellis
31.04c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
10.
10
Cynthia Lombardi
31.29
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
11.
12
Mckennley Hussey
31.88
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
12.
10
Lynzi Bennett
32.24c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
13.
11
Mayce Smith
33.64c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
14.
10
Kate Ashman
34.00
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
15.
10
Alissa Humes
34.94
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
16.
10
Brianne Mortensen
35.04c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
17.
10
Taylor Brockbank
35.14c
Apr 24
Riverton @Lehi
18.
10
Marie Dry
35.34c
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
19.
11
Brianda Cruz
36.84c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
10
Anna Yoon
36.84
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
21.
12
Katelyn Earl
37.44c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
22.
11
Anna Kvandal
37.90
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
23.
12
Sam Savage
40.44c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
400 Meters
1.
10
Ellie Struthers
59.82
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
12
Caitlin Woodward
59.96
PR
May 3
BYU Invitational
3.
10
Breanna Biggs
1:03.59
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
12
Shelby Schmidt
1:04.64
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
5.
11
Jackie Heaps
1:05.09
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
10
Nayely Robledo
1:07.42
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
7.
10
Makenzie Morgan
1:07.93
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
8.
12
Mary Holdsworth
1:08.90
PR
Mar 16
Mt. Timpanogos
9.
11
Kenzie Draper
1:10.37
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
10.
10
Callie Walters
1:11.00
PR
Apr 12
Desert Hills Invitational
11.
12
Emily Allen
1:13.12
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
800 Meters
1.
10
Maddy Kauffman
2:20.62
Apr 13
Desert Hills Invitational
2.
11
Jackie Heaps
2:23.71
Apr 27
Tiger Trials
3.
10
Ellie Struthers
2:24.74
PR
May 4
BYU Invitational
4.
10
Emily Anderson
2:27.46
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
5.
12
Caitlin Woodward
2:28.18
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
12
Mary Holdsworth
2:33.46
PR
May 4
BYU Invitational
7.
12
Emily Allen
2:34.73
PR
Apr 27
Tiger Trials
8.
12
Tiffany Henderson
2:41.90
PR
Apr 27
Tiger Trials
9.
11
Kenzie Draper
2:47.0h
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
10.
11
Angela Blackburn
2:54.2h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
10
Cinthya Yanez
2:58.1h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
12.
10
Sharisse Bevan
3:00.6h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
800 Meters - Relay Split
1.
11
Jackie Heaps
2:28.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
2.
10
Emily Anderson
2:30.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
3.
12
Emily Allen
2:35.1h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
4.
12
Tiffany Henderson
2:45.0h
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
1600 Meters
1.
11
Jackie Heaps
5:07.24
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
10
Maddy Kauffman
5:12.84
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3.
12
Emily Allen
5:24.78
PR
May 4
BYU Invitational
4.
11
Kenzie Draper
5:30.46
PR
May 4
BYU Invitational
5.
10
Emily Anderson
5:47.62
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
12
Tiffany Henderson
6:00.03
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
7.
10
Sharisse Bevan
6:09.8h
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
8.
11
Angela Blackburn
6:23.0h
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
9.
10
Madi Shiba
6:26.6h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
10.
9
Emma Jarman
6:27.5h
Apr 24
Riverton @Lehi
11.
10
Cinthya Yanez
6:40.2h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
12.
10
Kylee Paul
7:42.0h
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
13.
12
Emily Fuller
7:48.3h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
14.
10
Sarah Fuller
7:59.0h
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3200 Meters
1.
11
Jackie Heaps
10:58.22
PR
Apr 5
Arcadia Invitational
2.
12
Emily Allen
11:32.00
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
3.
10
Maddy Kauffman
11:48.86
Apr 20
Wasatch Invitational
4.
11
Kenzie Draper
12:03.35
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
5.
9
Emma Jarman
14:36.2h
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
100m Hurdles - 33"
1.
11
Chelea Corrington
19.34c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
2.
12
Mary Holdsworth
19.39
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3.
12
Kaylee Ellis
20.23
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
4.
11
Allie Shumway
20.83
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
5.
12
Caitlin Woodward
20.94c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
9
Emma Jarman
25.64c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
300m Hurdles - 30"
1.
11
Meagan Kauffman
47.04
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
2.
12
Mary Holdsworth
52.68
PR
Apr 27
Tiger Trials
3.
12
Kaylee Ellis
56.41
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
9
Emma Jarman
58.74
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
5.
11
Chelea Corrington
59.84c
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
2k Steeplechase
1.
12
Mary Holdsworth
8:33.52
PR
Mar 30
Uvu Invitational
4x100 Relay
1.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Amber Rowell
Breanna Biggs
50.77
May 18
UHSAA Track and Field Championships
2.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Caitlin Woodward
Breanna Biggs
50.83
May 4
BYU Invitational
-
Relay Team
50.83
May 4
BYU Invitational
4.
-
Caitlin Woodward
Shelby Schmidt
Meagan Kauffman
Breanna Biggs
51.35
Apr 13
Desert Hills Invitational
5.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Amber Rowell
Caitlin Woodward
51.95
Apr 27
Tiger Trials
6.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Makenzie Morgan
Allie Shumway
53.71
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
7.
-
Caitlin Woodward
Shelby Schmidt
Makenzie Morgan
Callie Walter
53.94
Mar 16
Mt. Timpanogos
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:01.59
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Maddy Kauffman
Caitlin Woodward
4:04.68
May 18
UHSAA Track and Field Championships
3.
-
Caitlin Woodward
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Breanna Biggs
4:06.94
May 4
BYU Invitational
4.
-
Caitlin Woodward
Shelby Schmidt
Meagan Kauffman
Maddy Kauffman
4:10.51
Apr 13
Desert Hills Invitational
5.
-
Ellie Struthers
Shelby Schmidt
Caitlin Woodward
Maddy Kauffman
4:11.65
Mar 30
Uvu Invitational
4x800 Relay
1.
-
Emily Allen
Tiffany Henderson
Emily Anderson
Jackie Heaps
10:19.2h
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:18.78
May 17
Utah Track and Field Championships
2.
-
Makenzie Morgan
Shelby Schmidt
Meagan Kauffman
Jackie Heaps
4:23.57
Apr 13
Desert Hills Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Priscilla Unutoa
31' 7
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
2.
11
Meagan Kauffman
31' 5
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
3.
12
Mckennley Hussey
28' 7.5
PR
Apr 13
Desert Hills Invitational
4.
12
Caitlin Woodward
25' 6
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
5.
10
Jimena Lopez
25' 0
May 8
Region 4 [5A] Championships
6.
11
Anna Kvandal
22' 3
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
7.
12
Mary Holdsworth
21' 4
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
8.
10
Alissa Humes
20' 9
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
9.
10
Marie Dry
20' 8
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
10.
11
Mayce Smith
19' 3
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
11.
11
June Kim
14' 10
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
Discus - 1kg
1.
12
Mckennley Hussey
72' 8.5
PR
Apr 12
Desert Hills Invitational
2.
10
Jimena Lopez
72' 3
Apr 24
Riverton @Lehi
3.
11
Mayce Smith
64' 8.5
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
11
Priscilla Unutoa
60' 6
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
5.
11
Anna Kvandal
58' 7.5
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Javelin - 600g
1.
12
Caitlin Woodward
112' 6
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
2.
11
Meagan Kauffman
88' 1
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
3.
11
Angela Blackburn
76' 6
PR
Apr 10
Lehi @ Bingham
4.
11
Kaylie Bartholomew
73' 3
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
5.
11
Mayce Smith
67' 6
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
6.
12
Mckennley Hussey
64' 5
May 8
Region 4 [5A] Championships
7.
12
Mary Holdsworth
58' 10
PR
Mar 16
Mt. Timpanogos
8.
11
Anna Kvandal
46' 0
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
9.
12
Katelyn Earl
40' 8
PR
Apr 24
Riverton @Lehi
10.
11
Brianda Cruz
36' 6
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
11.
11
June Kim
34' 3
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
12.
10
Marie Dry
28' 0
PR
Apr 17
Lehi @ Pleasant Grove
High Jump
1.
10
Breanna Biggs
5' 2
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
2.
12
Caitlin Woodward
4' 4
Apr 24
Riverton @Lehi
3.
11
Angela Blackburn
4' 0
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
Long Jump
1.
11
Kaylie Bartholomew
16' 7.75
Apr 24
Riverton @Lehi
2.
12
Caitlin Woodward
16' 0
PR
Mar 16
Mt. Timpanogos
3.
10
Amber Rowell
15' 0
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
4.
11
Meagan Kauffman
14' 11
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
5.
12
Mary Holdsworth
12' 8
PR
Apr 20
Wasatch Invitational
6.
11
Angela Blackburn
12' 1
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
10
Makenzie Morgan
12' 1
PR
Mar 13
Westlake - Lehi Dual
8.
11
Anna Kvandal
10' 9
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
9.
11
Brianda Cruz
7' 9
PR
Mar 27
Lehi @ Lone Peak
*Recent improvement