Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Tanner Anthos
11.64
PR
May 4
Shane Brock Invite
2.
10
Hyrum Peterson
12.10
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
3.
12
Kyler Sellers
12.21
PR
Apr 19
Green River Invite
4.
12
Nathan Chandler
12.46
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
-
Daniel Tuttle
12.65
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
6.
10
Logan Prete
12.84
Apr 19
Green River Invite
200 Meters
1.
12
Tanner Anthos
23.66
PR
Apr 19
Green River Invite
2.
12
Kyler Sellers
23.99
PR
May 4
Shane Brock Invite
3.
12
Nathan Chandler
25.52
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Logan Prete
26.00
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
5.
-
Daniel Tuttle
26.21
PR
May 4
Shane Brock Invite
6.
9
Shawn Fraughton
30.63
Apr 19
Green River Invite
400 Meters
1.
12
Kyler Sellers
52.99
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Dane Kelly
56.44
Mar 30
Uvu Invitational
3.
9
Andrew Walk
57.03
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
-
Tyler Kurth
1:06.08
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
800 Meters
1.
12
Wyatt Feuz
2:00.03
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Andrew Walk
2:10.43
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Brady Olson
2:18.85
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
James Asmus
2:26.07
Mar 30
Uvu Invitational
5.
9
Jaxson Heyrend
2:34.28
May 4
Shane Brock Invite
6.
9
Nathaniel Sorenson
2:42.46
May 4
Shane Brock Invite
7.
9
Sheldon Stevig
2:43.73
May 4
Shane Brock Invite
8.
-
Tyler Kurth
2:45.83
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
1600 Meters
1.
12
Wyatt Feuz
4:35.49
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Dillon Gilpin
4:38.98
May 4
Shane Brock Invite
3.
9
Jace Richards
4:59.84
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
James Asmus
5:15.70
May 4
Shane Brock Invite
5.
9
Brady Olson
5:16.58
May 10
4A West Regional Wyoming
6.
9
Andrew Walk
5:19.33
PR
Mar 30
Uvu Invitational
7.
9
Reed Bailey
5:20.51
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
8.
9
Nathaniel Sorenson
5:46.74
May 4
Shane Brock Invite
9.
-
Tyler Kurth
5:59.27
PR
Apr 19
Green River Invite
3200 Meters
1.
10
Dillon Gilpin
10:24.10
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Jace Richards
10:51.41
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Wyatt Feuz
11:04.25
PR
Apr 19
Green River Invite
4.
10
James Asmus
11:38.11
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
9
Andrew Walk
12:01.83
PR
Apr 19
Green River Invite
6.
9
Nathaniel Sorenson
13:04.93
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
7.
9
Sheldon Stevig
13:31.56
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Brayton Sanders
15.85
PR
May 4
Shane Brock Invite
2.
10
Hyrum Peterson
16.63
May 4
Shane Brock Invite
3.
9
Kye Odde
18.97
May 10
4A West Regional Wyoming
300m Hurdles - 36"
1.
10
Hyrum Peterson
42.26
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Brayton Sanders
43.96
May 4
Shane Brock Invite
3.
9
Kye Odde
48.84
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4x100 Relay
1.
-
Tanner Anthos
Kyler Sellers
Brayton Sanders
Hyrum Peterson
45.03
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Relay Team
45.70
May 4
Shane Brock Invite
4x400 Relay
1.
-
Tanner Anthos
Dane Kelly
Kyler Sellers
Hyrum Peterson
3:34.44
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Relay Team
3:40.02
May 4
Shane Brock Invite
3.
-
Tanner Anthos
Nathan Chandler
Brayton Sanders
Kyler Sellers
3:47.52
Apr 19
Green River Invite
4x800 Relay
1.
-
Wyatt Feuz
Dillon Gilpin
Andrew Walk
Jace Richards
9:06.23
Apr 19
Green River Invite
2.
-
Dillon Gilpin
Wyatt Feuz
Andrew Walk
Jace Richards
9:11.04
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
-
Relay Team
11:13.85
May 4
Shane Brock Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:24.67
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Cole Wilkinson
48' 7.75
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Derek Smith
37' 3
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Parker LaFond
35' 1.5
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
12
Tyler Barker
35' 0
PR
May 4
Shane Brock Invite
5.
9
Jaxson Heyrend
19' 0
PR
May 4
Shane Brock Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Cole Wilkinson
151' 5
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Derek Smith
119' 7
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Tyler Barker
112' 0
May 4
Shane Brock Invite
4.
12
Parker LaFond
103' 2
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
9
Jaxson Heyrend
49' 10
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
Pole Vault
1.
12
Dane Kelly
13' 6
Mar 30
Uvu Invitational
2.
9
Kye Odde
9' 10
May 10
4A West Regional Wyoming
Long Jump
1.
12
Brayton Sanders
19' 2.5
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Nathan Chandler
17' 5
May 4
Shane Brock Invite
3.
-
Daniel Tuttle
16' 7
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
4.
9
Kye Odde
16' 5.25
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
9
Shawn Fraughton
11' 9
PR
May 4
Shane Brock Invite
Triple Jump
1.
12
Dane Kelly
36' 11.25
PR
Apr 19
Green River Invite
Womens
100 Meters
1.
9
Breanna Sanders
13.50
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
2.
11
Kimberly Derrick
13.84
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Maggie Cox
13.88
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Abigail Sepos
14.13
PR
Apr 19
Green River Invite
5.
11
Taylor Bowns
14.17
PR
May 4
Shane Brock Invite
6.
10
Alexis Bown
14.39
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
7.
9
Emily Jaimez
15.23
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
200 Meters
1.
12
Mackenzee Barker
28.51
Apr 19
Green River Invite
2.
12
Maggie Cox
29.79
May 4
Shane Brock Invite
3.
11
Kimberly Derrick
30.02
Apr 19
Green River Invite
4.
10
Abigail Sepos
30.83
Apr 19
Green River Invite
5.
9
Emily Jaimez
30.96
PR
Mar 30
Uvu Invitational
400 Meters
1.
12
Mackenzee Barker
1:01.82
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
11
Taylor Bowns
1:04.00
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Raegan Leach
1:08.68
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
11
Kimberly Derrick
1:09.72
PR
Mar 30
Uvu Invitational
800 Meters
1.
11
Hailey O'Neill
2:42.40
Mar 30
Uvu Invitational
2.
10
Emily Hutchinson
2:49.37
PR
May 4
Shane Brock Invite
3.
12
Sina Van Salzen
2:59.00
PR
Apr 19
Green River Invite
4.
9
Daphne Farrens
3:02.74
May 4
Shane Brock Invite
5.
12
Sonja Schaaf
3:18.00
PR
Apr 19
Green River Invite
6.
10
Abby Frankes
3:18.03
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
1600 Meters
1.
10
Nicole Gerrard
5:59.76
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Caitlyn Jackson
6:13.42
May 4
Shane Brock Invite
3.
10
Emily Hutchinson
6:16.16
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
4.
12
Sina Van Salzen
6:36.30
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
12
Emily Sorensen
6:43.15
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
6.
12
Sonja Schaaf
7:38.01
PR
May 4
Shane Brock Invite
3200 Meters
1.
12
Caitlyn Jackson
13:48.52
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Nicole Gerrard
14:03.04
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
12
Sina Van Salzen
14:54.57
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kortney Freeland
16.10
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Mckensie Herold
17.22
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Jessica Sepos
18.14
Apr 19
Green River Invite
300m Hurdles - 30"
1.
12
Kortney Freeland
49.09
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
12
Mckensie Herold
51.34
May 10
4A West Regional Wyoming
4x100 Relay
1.
-
Mackenzee Barker
Breanna Sanders
Kortney Freeland
Maggie Cox
52.73
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Kortney Freeland
Kimberly Derrick
Maggie Cox
Mackenzee Barker
53.75
Apr 19
Green River Invite
3.
-
Relay Team
53.80
May 4
Shane Brock Invite
4x400 Relay
1.
-
Mackenzee Barker
Kortney Freeland
Abigail Sepos
Mckensie Herold
4:17.21
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Mckensie Herold
Taylor Bowns
Jessica Sepos
Emily Jaimez
4:40.57
Apr 19
Green River Invite
4x800 Relay
1.
-
Caitlyn Jackson
Nicole Gerrard
Hailey O'Neill
Emily Hutchinson
10:56.71
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
-
Relay Team
12:21.70
May 4
Shane Brock Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Alexis Bown
30' 0.5
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
2.
10
Morgan Eugster
25' 5
PR
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
3.
10
Abby Frankes
23' 6
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
9
Raegan Leach
19' 0.5
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
Discus - 1kg
1.
12
Mckensie Herold
88' 0
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
10
Alexis Bown
83' 4
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
10
Morgan Eugster
72' 0
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
10
Abby Frankes
54' 9
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
High Jump
1.
9
Jessica Sepos
5' 1
Apr 19
Green River Invite
2.
12
Kortney Freeland
4' 7
May 4
Shane Brock Invite
Pole Vault
1.
12
Mackenzee Barker
8' 6
PR
Mar 30
Uvu Invitational
2.
10
Abigail Sepos
7' 11
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
9
Jessica Sepos
7' 6
Apr 19
Green River Invite
4.
11
Taylor Bowns
7' 5
May 10
4A West Regional Wyoming
12
Maggie Cox
7' 5
May 10
4A West Regional Wyoming
Long Jump
1.
9
Breanna Sanders
16' 8
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
2.
12
Mackenzee Barker
15' 4
PR
Apr 19
Green River Invite
3.
10
Alexis Bown
14' 2.5
May 10
4A West Regional Wyoming
4.
11
Kimberly Derrick
14' 0.5
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
5.
12
Kortney Freeland
13' 11
PR
Apr 19
Green River Invite
6.
12
Sina Van Salzen
13' 8
PR
May 4
Shane Brock Invite
7.
11
Taylor Bowns
13' 7
PR
May 4
Shane Brock Invite
8.
9
Daphne Farrens
12' 1
Apr 27
Morgan "Pocket Change" Invite
9.
9
Emily Jaimez
12' 0.25
PR
Mar 30
Uvu Invitational
Triple Jump
1.
11
Kimberly Derrick
32' 5.75
May 10
4A West Regional Wyoming
2.
9
Raegan Leach
31' 9.75
PR
May 10
4A West Regional Wyoming
3.
11
Hailey O'Neill
28' 8.5
May 4
Shane Brock Invite
4.
9
Daphne Farrens
27' 5
May 4
Shane Brock Invite
5.
9
Emily Jaimez
26' 7.5
PR
May 4
Shane Brock Invite
*Recent improvement