Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
2000
1999
1998
1996
1995
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1985
1984
1982
1979
1978
1976
Indoor
2016
2012
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Brett Nigh
11.34
PR
Apr 3
Adrian Invitational
2.
9
Tyler Dye
13.02
Apr 3
Adrian Invitational
3.
12
Andrew Douglass
12.8h
May 10
Class 2 District 7
200 Meters
1.
11
Brett Nigh
23.35
(.3)
PR
May 24
MSHSAA Class 2 State Championships
2.
12
Andrew Douglass
25.8h
PR
May 10
Class 2 District 7
3.
9
Brandon Chiowski
29.25
PR
Apr 3
Adrian Invitational
400 Meters
1.
11
Chris King
1:08.19
PR
Apr 3
Adrian Invitational
800 Meters
1.
12
Derek Scott
2:16.68
PR
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
12
Luke Woolery
2:19.0h
May 10
Class 2 District 7
110m Hurdles - 39"
1.
11
TJ White
18.2h
PR
May 10
Class 2 District 7
2.
11
Brandon Lindsey
18.9h
PR
May 10
Class 2 District 7
300m Hurdles - 36"
1.
11
TJ White
45.7h
PR
May 10
Class 2 District 7
2.
11
Brandon Lindsey
50.3h
PR
May 10
Class 2 District 7
4x100 Relay
1.
-
Andrew Douglass
TJ White
Brandon Lindsey
Brett Nigh
48.40
Apr 3
Adrian Invitational
2.
-
Tyler Dye
Chris King
Donovan Stewart
TJ White
53.3h
May 10
Class 2 District 7
4x200 Relay -
1.
-
Andrew Douglass
TJ White
Brandon Lindsey
Brett Nigh
1:43.76
Apr 3
Adrian Invitational
2.
-
Tyler Dye
Chris King
Donovan Stewart
TJ White
1:50.9h
May 10
Class 2 District 7
4x400 Relay
1.
-
Andrew Douglass
Brett Nigh
Derek Scott
Luke Woolery
3:43.79
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
-
Luke Woolery
TJ White
Donovan Stewart
Derek Scott
4:01.33
Apr 3
Adrian Invitational
4x800 Relay
1.
-
Davin Heman
Derek Scott
Luke Woolery
Donovan Stewart
9:35.7h
May 10
Class 2 District 7
2.
-
Derek Scott
Luke Woolery
Davin Heman
Brennan Cardwell
9:39.49
Apr 3
Adrian Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Brandon Lindsey
46' 7.5
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
9
Tyler Dye
30' 1
PR
May 10
Class 2 District 7
Discus - 1.6kg
1.
11
Brandon Lindsey
145' 3
May 10
Class 2 District 7
High Jump
1.
12
Derek Scott
5' 0
May 10
Class 2 District 7
Long Jump
1.
11
Brett Nigh
19' 5
PR
May 10
Class 2 District 7
2.
9
Brandon Chiowski
14' 4
PR
Apr 3
Adrian Invitational
3.
9
Tyler Dye
13' 10
PR
Apr 3
Adrian Invitational
Triple Jump
1.
11
Donovan Stewart
29' 4.75
PR
May 10
Class 2 District 7
Womens
100 Meters
1.
12
Shelby Crusha
13.52
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
10
Brecklyn Mainard
13.97
PR
Apr 3
Adrian Invitational
3.
10
Vanessa Graef
14.57
PR
Apr 3
Adrian Invitational
200 Meters
1.
12
Shelby Crusha
27.78
PR
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
10
Brecklyn Mainard
29.1h
May 10
Class 2 District 7
3.
10
Vanessa Graef
32.56
Apr 3
Adrian Invitational
400 Meters
1.
12
Shelby Crusha
1:07.98
PR
Apr 3
Adrian Invitational
2.
10
Autum Cunningham
1:07.9h
PR
May 10
Class 2 District 7
3.
9
Elly Liebenguth
1:22.4h
May 10
Class 2 District 7
800 Meters
1.
10
Krista Johnson
2:45.46
Apr 3
Adrian Invitational
2.
12
Shannon Feurt
2:48.30
Apr 3
Adrian Invitational
1600 Meters
1.
12
Shannon Feurt
5:41.16
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
10
Krista Johnson
6:02.81
Apr 3
Adrian Invitational
3.
9
Lynnlee Parrott
6:12.9h
May 10
Class 2 District 7
3200 Meters
1.
9
Lynnlee Parrott
12:51.62
PR
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
12
Shannon Feurt
12:59.28
May 17
Class 2 Sectional 4
100m Hurdles - 33"
1.
9
Brytni Hummel
21.9h
May 10
Class 2 District 7
2.
9
Peyton Guess
22.3h
PR
May 10
Class 2 District 7
300m Hurdles - 30"
1.
9
Brytni Hummel
1:02.4h
PR
May 10
Class 2 District 7
2.
9
Peyton Guess
1:05.5h
May 10
Class 2 District 7
4x100 Relay
1.
-
Vanessa Graef
Peyton Guess
Brytni Hummel
Autum Cunningham
58.02
Apr 3
Adrian Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Autum Cunningham
Krista Johnson
Brecklyn Mainard
Shelby Crusha
1:52.73
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
-
Shelby Crusha
Autum Cunningham
Brecklyn Mainard
Vanessa Graef
1:57.07
Apr 3
Adrian Invitational
4x400 Relay
1.
-
Autum Cunningham
Shelby Crusha
Krista Johnson
Shannon Feurt
4:30.82
May 17
Class 2 Sectional 4
2.
-
Krista Johnson
Autum Cunningham
Shannon Feurt
Shelby Crusha
4:38.53
Apr 3
Adrian Invitational
4x800 Relay
1.
-
Shannon Feurt
Krista Johnson
Lynnlee Parrott
Reagan Wheeler
12:17.3h
May 10
Class 2 District 7
Shot Put - 4kg
1.
10
Madison Tellin
31' 2.25
May 10
Class 2 District 7
2.
9
Ashleigh Grew
24' 1
May 10
Class 2 District 7
3.
12
Macy Stanley
14' 3.5
PR
Apr 3
Adrian Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Madison Tellin
94' 2.5
May 10
Class 2 District 7
Long Jump
1.
12
Shelby Crusha
16' 9.75
May 17
Class 2 Sectional 4
Triple Jump
1.
10
Brecklyn Mainard
29' 2.5
May 10
Class 2 District 7
*Recent improvement