Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
7
Steven Hermann
13.14c
Apr 8
Wood River Invite
2.
8
Sam Clark
13.27
PR
Apr 22
Aurora Triangular
3.
8
Jake O'Grady
13.82
PR
Apr 22
Aurora Triangular
4.
7
Nathan Serrano
14.24c
Apr 8
Wood River Invite
5.
8
Kevin Deloera
14.63
PR
Apr 22
Aurora Triangular
200 Meters
1.
8
Chris Weidt
27.79
PR
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Luke Rodriguez
28.14c
Apr 8
Wood River Invite
3.
7
Ben Moritz
28.34c
PR
Apr 8
Wood River Invite
4.
7
Nathan Serrano
28.38
PR
Apr 22
Aurora Triangular
5.
7
Jake Esch
30.84c
PR
Apr 8
Wood River Invite
6.
8
Kevin Escamilla
31.84c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
400 Meters
1.
8
Alexis Sauceda
59.34c
PR
Apr 17
Heartland Invite
2.
8
Chris Weidt
1:06.34c
PR
Apr 8
Wood River Invite
3.
7
Ben Moritz
1:07.14c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
4.
8
Jake O'Grady
1:07.74c
PR
Apr 8
Wood River Invite
5.
8
Kevin Escamilla
1:13.84c
PR
Apr 17
Heartland Invite
6.
8
Christian Hessler
1:14.38
PR
Apr 22
Aurora Triangular
7.
7
Benedict Clark
1:14.84c
May 1
Fillmore Central Invite
8.
7
Jake Esch
1:15.04c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
9.
7
Jared Prevette
1:16.59
PR
Apr 22
Aurora Triangular
800 Meters
1.
8
Justin Vrooman
2:16.4h
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
8
Alexis Sauceda
2:29.3h
PR
Apr 17
Heartland Invite
3.
7
Jay Maska
2:35.59
Apr 22
Aurora Triangular
4.
7
Paul Smith
2:46.1h
PR
Apr 8
Wood River Invite
5.
7
Ayden Uerling
3:06.0h
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
6.
8
Ambrose Bykerk
3:16.0h
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
1200 Meters
1.
8
Justin Vrooman
3:45.7h
PR
Apr 8
Wood River Invite
2.
7
Jay Maska
4:04.3h
Apr 8
Wood River Invite
3.
8
Johnny O'Keeffe
4:45.0h
PR
Apr 8
Wood River Invite
1600 Meters
1.
8
Justin Vrooman
4:57.49
PR
May 17
Nebraska Championship Meet
2.
7
Jay Maska
5:28.9h
Apr 17
Heartland Invite
3.
8
Johnny O'Keeffe
6:15.0h
PR
Apr 17
Heartland Invite
4.
7
Ayden Uerling
6:42.30
Apr 22
Aurora Triangular
55m Hurdles - 33"
1.
7
Steven Hermann
10.54c
PR
Apr 8
Wood River Invite
8
Alexis Sauceda
10.54c
PR
Apr 8
Wood River Invite
55m Hurdles - 36"
1.
8
Alexis Sauceda
10.34
PR
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Steven Hermann
10.63
PR
Apr 22
Aurora Triangular
3.
8
Jake O'Grady
11.49
PR
Apr 22
Aurora Triangular
110m Hurdles - 30"
1.
8
Alexis Sauceda
18.54c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Steven Hermann
20.04c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
3.
8
Jake O'Grady
20.54c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
195m Hurdles - 33"
1.
8
Alexis Sauceda
28.94c
PR
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Alex Thomas
34.94c
PR
Apr 22
Aurora Triangular
200m Hurdles - 33"
1.
8
Alexis Sauceda
28.64
PR
Apr 1
Neb Hurdle Conv
2.
8
Jake O'Grady
35.34c
PR
Apr 8
Wood River Invite
3.
7
Alex Thomas
36.04c
PR
Apr 8
Wood River Invite
300m Hurdles - 30"
1.
8
Alexis Sauceda
48.44c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Alex Thomas
59.14c
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
7
Jake Esch
59.24c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
300m Hurdles - 33"
1.
7
Alex Thomas
1:00.14c
PR
Apr 17
Heartland Invite
4x100 Relay
1.
-
Sam Clark
Nathan Serrano
Steven Hermann
Chris Weidt
52.64c
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
-
Jake O'Grady
Nathan Serrano
Steven Hermann
Chris Weidt
53.54c
Apr 17
Heartland Invite
3.
7
Luke Rodriguez
Nathan Serrano
Ben Moritz
Steven Hermann
54.76
Apr 22
Aurora Triangular
-
Relay Team
54.76
Apr 22
Aurora Triangular
5.
-
Jake O'Grady
Benedict Clark
Kevin Deloera
Chris Weidt
55.14
Apr 22
Aurora Triangular
4x400 Relay
1.
-
Alexis Sauceda
Jay Maska
Luke Rodriguez
Justin Vrooman
4:17.5h
Apr 17
Heartland Invite
2.
-
Alexis Sauceda
Jay Maska
Jake O'Grady
Justin Vrooman
4:21.6h
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
-
Jake O'Grady
Paul Smith
Jay Maska
Luke Rodriguez
4:28.5h
May 1
Fillmore Central Invite
4.
8
Alexis Sauceda
Christian Hessler
Jake O'Grady
Justin Vrooman
4:37.39
Apr 22
Aurora Triangular
-
Relay Team
4:37.39
Apr 22
Aurora Triangular
6.
-
Ben Moritz
Jake O'Grady
Jake Esch
Chris Weidt
4:48.4h
Apr 8
Wood River Invite
7.
7
Nathan Serrano
Ben Moritz
Ayden Uerling
Jay Maska
4:58.55
Apr 22
Aurora Triangular
4x800 Relay
1.
-
Alexis Sauceda
Paul Smith
Jay Maska
Justin Vrooman
9:56.9h
May 1
Fillmore Central Invite
2.
-
Alexis Sauceda
Jay Maska
Luke Rodriguez
Justin Vrooman
9:59.05
May 17
Nebraska Championship Meet
3.
-
Alexis Sauceda
Jay Maska
Paul Smith
Justin Vrooman
10:05.2h
Apr 8
Wood River Invite
Shot Put - 4kg
1.
7
Alex Thomas
30' 8
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Jared Prevette
29' 2
Apr 17
Heartland Invite
3.
8
Kevin Deloera
28' 5.75
PR
Apr 22
Aurora Triangular
4.
8
Christian Hessler
25' 6
PR
May 1
Fillmore Central Invite
5.
7
Josh Walz
25' 5.5
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
Discus - 1kg
1.
8
Kevin Deloera
105' 0
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Luke Rodriguez
98' 5
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
7
Alex Thomas
84' 4.25
Apr 22
Aurora Triangular
4.
7
Jared Prevette
74' 2.5
Apr 22
Aurora Triangular
5.
7
Josh Walz
70' 5
PR
Apr 22
Aurora Triangular
6.
8
Christian Hessler
70' 2.5
PR
Apr 22
Aurora Triangular
High Jump
1.
8
Sam Clark
4' 10
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
8
Chris Weidt
4' 10
PR
Apr 8
Wood River Invite
3.
7
Luke Rodriguez
4' 8
PR
Apr 8
Wood River Invite
4.
7
Ben Moritz
4' 4
May 1
Fillmore Central Invite
Pole Vault
1.
8
Sam Clark
7' 6
PR
Apr 17
Heartland Invite
Long Jump
1.
8
Chris Weidt
15' 10
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Steven Hermann
14' 11
May 1
Fillmore Central Invite
3.
7
Jake Esch
14' 4
PR
May 1
Fillmore Central Invite
4.
7
Ayden Uerling
12' 2.5
PR
Apr 17
Heartland Invite
Triple Jump
1.
8
Chris Weidt
36' 2.25
PR
May 17
Nebraska Championship Meet
2.
7
Nathan Serrano
27' 11
PR
May 1
Fillmore Central Invite
3.
7
Benedict Clark
27' 2
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
4.
7
Paul Smith
26' 0
PR
Apr 8
Wood River Invite
Womens
100 Meters
1.
7
Kelly Nguyen
14.74c
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Kaylee Kadow
14.81
Apr 22
Aurora Triangular
3.
7
Kate Landgren
15.74c
PR
Apr 8
Wood River Invite
4.
7
Krystin Aschoff
16.21
PR
Apr 22
Aurora Triangular
5.
8
Uyen Tran
16.94c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
6.
8
Betty Vuong
17.53
PR
Apr 22
Aurora Triangular
200 Meters
1.
7
Kate Landgren
32.04c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Lexi Vertin
32.64
PR
Apr 22
Aurora Triangular
3.
8
Emma Arthur
34.24c
PR
Apr 8
Wood River Invite
4.
8
Violet Kryzsko
34.84c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
5.
8
Katy Sullivan
35.24c
PR
Apr 17
Heartland Invite
6.
8
Maria Consbruck
37.69
PR
Apr 22
Aurora Triangular
400 Meters
1.
8
Mary Driscoll
1:11.14c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Madelyn Redding
1:12.04
Apr 22
Aurora Triangular
3.
8
Meghan Thies
1:19.04c
PR
Apr 17
Heartland Invite
4.
8
Emma Arthur
1:19.54c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
5.
8
Maria Consbruck
1:25.44c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
800 Meters
1.
7
Lauren Parr
2:42.8h
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Gracie Daly
2:48.8h
May 1
Fillmore Central Invite
3.
7
Hannah Theisen
3:17.39
Apr 22
Aurora Triangular
4.
8
Evey Kryzsko
3:51.98
PR
Apr 22
Aurora Triangular
1200 Meters
1.
7
Lauren Parr
4:35.9h
PR
Apr 8
Wood River Invite
2.
7
Gracie Daly
4:46.5h
Apr 8
Wood River Invite
3.
7
Hannah Theisen
5:30.0h
Apr 8
Wood River Invite
1600 Meters
1.
7
Lauren Parr
5:55.97
PR
May 17
Nebraska Championship Meet
2.
7
Gracie Daly
6:10.50
Apr 22
Aurora Triangular
3.
7
Hannah Theisen
6:59.4h
PR
Apr 17
Heartland Invite
55m Hurdles - 30"
1.
7
Kaylee Kadow
10.83
PR
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Kelly Nguyen
11.90
PR
Apr 22
Aurora Triangular
3.
7
Krystin Aschoff
12.35
PR
Apr 22
Aurora Triangular
4.
8
Emma Arthur
12.83
PR
Apr 22
Aurora Triangular
5.
8
Violet Kryzsko
14.86
PR
Apr 22
Aurora Triangular
55m Hurdles - 33"
1.
7
Kaylee Kadow
11.54c
PR
Apr 8
Wood River Invite
2.
8
Emma Arthur
12.84c
PR
Apr 8
Wood River Invite
100m Hurdles - 30"
1.
7
Kaylee Kadow
18.84c
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Kelly Nguyen
21.44c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
3.
7
Krystin Aschoff
21.74c
May 1
Fillmore Central Invite
4.
8
Emma Arthur
23.14c
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
195m Hurdles - 30"
1.
8
Meghan Thies
38.24c
PR
Apr 22
Aurora Triangular
200m Hurdles - 30"
1.
7
Kaylee Kadow
38.84c
Apr 8
Wood River Invite
2.
8
Meghan Thies
41.04c
PR
Apr 8
Wood River Invite
300m Hurdles - 30"
1.
7
Kaylee Kadow
53.24c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
2.
8
Meghan Thies
1:03.64c
PR
May 1
Fillmore Central Invite
4x100 Relay
1.
7
Madelyn Redding
Kelly Nguyen
Kate Landgren
Kaylee Kadow
1:00.64c
May 1
Fillmore Central Invite
2.
7
Kate Landgren
Madelyn Redding
Kelly Nguyen
Kaylee Kadow
1:00.84c
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
-
Relay Team
1:01.50
Apr 22
Aurora Triangular
4.
7
Kelly Nguyen
Lauren Parr
Kate Landgren
Kaylee Kadow
1:02.24c
Apr 8
Wood River Invite
5.
-
Madelyn Redding
Kelly Nguyen
Katy Sullivan
Kaylee Kadow
1:02.44c
Apr 17
Heartland Invite
4x400 Relay
1.
-
Madelyn Redding
Gracie Daly
Mary Driscoll
Lauren Parr
4:51.6h
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
-
Madelyn Redding
Mary Driscoll
Lexi Vertin
Lauren Parr
4:59.3h
Apr 17
Heartland Invite
3.
7
Madelyn Redding
Hannah Theisen
Gracie Daly
Lauren Parr
5:01.45
Apr 22
Aurora Triangular
-
Relay Team
5:01.45
Apr 22
Aurora Triangular
5.
-
Madelyn Redding
Emma Arthur
Mary Driscoll
Lexi Vertin
5:05.3h
Apr 8
Wood River Invite
6.
-
Mary Driscoll
Meghan Thies
Kate Landgren
Lexi Vertin
5:05.7h
May 1
Fillmore Central Invite
7.
8
Violet Kryzsko
Emma Arthur
Meghan Thies
Mary Driscoll
5:27.20
Apr 22
Aurora Triangular
4x800 Relay
1.
7
Madelyn Redding
Hannah Theisen
Gracie Daly
Lauren Parr
11:33.37
May 17
Nebraska Championship Meet
2.
-
Relay Team
11:47.2h
May 1
Fillmore Central Invite
Shot Put - 6lb
1.
7
Lexi Vertin
32' 11
PR
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Camryn Rasmussen
21' 10
Apr 22
Aurora Triangular
3.
8
Betty Vuong
19' 7
PR
Apr 22
Aurora Triangular
Shot Put - 4kg
1.
7
Lexi Vertin
29' 1.75
May 17
Nebraska Championship Meet
2.
7
Camryn Rasmussen
18' 6
Apr 8
Wood River Invite
3.
8
Betty Vuong
17' 7.5
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
Discus - 1kg
1.
7
Lexi Vertin
78' 3
Apr 22
Aurora Triangular
2.
7
Camryn Rasmussen
56' 7.5
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
8
Betty Vuong
46' 2
PR
May 1
Fillmore Central Invite
4.
8
Meghan Thies
25' 11
PR
Apr 22
Aurora Triangular
High Jump
1.
7
Kaylee Kadow
4' 1
PR
Apr 17
Heartland Invite
2.
7
Madelyn Redding
4' 0
PR
May 1
Fillmore Central Invite
3.
7
Krystin Aschoff
3' 8
PR
Apr 22
Aurora Triangular
Pole Vault
1.
8
Mary Driscoll
6' 6
PR
Apr 8
Wood River Invite
Long Jump
1.
7
Kelly Nguyen
12' 8
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Gracie Daly
11' 9.5
May 1
Fillmore Central Invite
3.
8
Katy Sullivan
11' 2.5
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
4.
7
Krystin Aschoff
10' 7
PR
Apr 8
Wood River Invite
5.
7
Hannah Theisen
9' 8
Apr 17
Heartland Invite
Triple Jump
1.
8
Mary Driscoll
27' 8
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
2.
7
Kate Landgren
27' 5.5
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
3.
8
Maria Consbruck
22' 7
PR
Apr 24
Doniphan-Trumbull Invite
4.
8
Uyen Tran
18' 7.5
PR
Apr 17
Heartland Invite
5.
7
Hannah Theisen
17' 9.75
PR
Apr 8
Wood River Invite
*Recent improvement