Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Marlon Walls
11.22
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
12
Jacoby Lewis
11.23
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
3.
11
Felix Harvey
11.55
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
200 Meters
1.
11
Jacolbie Butler
21.94
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
400 Meters
1.
11
Ketonie (KC) Thomas
49.65
Apr 26
UIL 5A Region III
2.
10
Caleb Devereaux
52.96
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
3.
10
Marckus Haywood
53.28
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
800 Meters
1.
10
Caleb Devereaux
2:02.98
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
2.
11
Corey Mose
2:14.60
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
1600 Meters
1.
11
Austin Akins
4:44.58
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
3200 Meters
1.
11
Austin Akins
10:18.05
Feb 21
John Morriss III Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Cody Hall
14.40
(3.1)
PR
Apr 26
UIL 5A Region III
300m Hurdles - 36"
1.
12
Cody Hall
38.57
PR
Apr 26
UIL 5A Region III
2.
12
Aaron Turner
43.52
Feb 21
John Morriss III Invite
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
42.62
Feb 21
John Morriss III Invite
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:31.72
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
-
Davian Pinkston
Jarmichael Glover
Jacoby Lewis
Omar Flaherty
1:33.23
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
4x400 Relay
1.
-
Marckus Haywood
Jonathan Copeland
Caleb Devereaux
Ketonie (KC) Thomas
3:28.61
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
2.
-
Relay Team
3:33.67
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
3:50.18
Feb 21
John Morriss III Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
11:22.50
Feb 21
John Morriss III Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Desmond Burnett
50' 1.5
Apr 26
UIL 5A Region III
2.
10
Matt Klavermann
41' 11
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Discus - 1.6kg
1.
11
Desmond Burnett
171' 11
PR
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
2.
10
Eric Ramirez
133' 1
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
High Jump
1.
12
Carter Jefferson
6' 2
PR
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
2.
11
Andrew Blanchard
5' 8
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Pole Vault
1.
12
NIcholas LaFleur
12' 0
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Long Jump
1.
10
Jonathan Sam
19' 11
PR
Feb 21
John Morriss III Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Nkolika Nweke
12.08
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
9
Peyton Green
13.54
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
3.
9
Alyssa Deason
13.59
(5.0)
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
200 Meters
1.
12
Nkolika Nweke
25.04
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
9
Loreal Castle
27.74
(3.2)
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
3.
9
Peyton Green
28.57
(3.8)
PR
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
400 Meters
1.
12
Thema Mwandani
1:02.51
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
12
Kyndall Tyler
1:03.49
PR
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
800 Meters
1.
12
Kyndall Tyler
2:22.46
PR
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
2.
9
Raelyn Poe
2:50.47
PR
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
1600 Meters
1.
9
Raelyn Poe
6:31.36
PR
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Jaazz Hicks
15.64
(-1.4)
Apr 26
UIL 5A Region III
2.
10
Madison Garner
18.13
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
3.
11
Alize Pinkston
19.44
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
300m Hurdles - 30"
1.
11
Jaazz Hicks
49.08
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
11
Alize Pinkston
53.82
PR
Feb 21
John Morriss III Invite
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
49.82
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
-
Thema Mwandani
Loreal Castle
Christen Franklin
Peyton Green
50.59
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
3.
Christen Franklin
Loreal Castle
Jaazz Hicks
Nkolika Nweke
51.21
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:53.35
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
Christen Franklin
Cydney Broussard
Peyton Green
Loreal Castle
2:01.25
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:29.76
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
4:37.80
Feb 21
John Morriss III Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
14:23.05
Feb 21
John Morriss III Invite
Shot Put - 4kg
1.
9
Brianna Sam
36' 9.5
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
11
Kosisochukwu Nweke
27' 7.75
PR
Feb 21
John Morriss III Invite
3.
11
Randi Watson
25' 0
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Discus - 1kg
1.
11
Kosisochukwu Nweke
101' 3
PR
Feb 21
John Morriss III Invite
2.
9
Brianna Sam
93' 9
Mar 12
Dawson Eagle Invitational
3.
11
Randi Watson
83' 8
Feb 21
John Morriss III Invite
High Jump
1.
9
Peyton Green
4' 6
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Long Jump
1.
11
Jaazz Hicks
16' 9
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
2.
9
Christen Franklin
15' 1.5
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
Triple Jump
1.
11
Jaazz Hicks
35' 9
Apr 16
UIL 5A Area 21-22 T&F Champion
2.
10
Madison Garner
31' 11.5
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
3.
10
Kailey Laitkep
31' 8.5
PR
Apr 10
UIL 5A District 22 T&F Championship
*Recent improvement