Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
David Feingold
12.71
PR
Apr 8
Lakeview 4 way
2.
12
Victor Basurto
12.84
Apr 18
Ranchers Invitational
200 Meters
1.
12
David Feingold
25.15
PR
Apr 18
Ranchers Invitational
2.
12
Dillon Walton
26.12
PR
Apr 26
Summit Invitational
3.
11
Camden Jones
26.62
Mar 19
Summit JV
400 Meters
1.
12
David Feingold
56.34
PR
Apr 26
Summit Invitational
2.
11
Nikolas Arfsten
1:00.55
PR
May 3
Lakeview Invitational
3.
11
Jax Wampler
1:12.21
PR
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
800 Meters
1.
11
Nikolas Arfsten
2:23.30
PR
Apr 26
Summit Invitational
1500 Meters
1.
11
Nikolas Arfsten
5:06.49
PR
Mar 19
Summit JV
110m Hurdles - 39"
1.
11
Camden Jones
19.09
Mar 19
Summit JV
300m Hurdles - 36"
1.
11
Camden Jones
45.92
PR
May 3
Lakeview Invitational
4x100 Relay
1.
-
Victor Basurto
Nikolas Arfsten
Dillon Walton
David Feingold
48.70
May 3
Lakeview Invitational
2.
-
Nikolas Arfsten
Victor Basurto
Dillon Walton
David Feingold
48.98
May 10
Gilchrist Invitational
3.
-
Victor Basurto
Nikolas Arfsten
Dillon Walton
Steven Babb
51.37
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
4x400 Relay
1.
-
Nikolas Arfsten
Camden Jones
Dillon Walton
David Feingold
3:50.48
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
-
Nikolas Arfsten
Dillon Walton
Camden Jones
David Feingold
4:04.90
Apr 8
Lakeview 4 way
Shot Put - 12lb
1.
12
David Feingold
31' 1.5
PR
Apr 18
Ranchers Invitational
2.
11
Jax Wampler
29' 11
PR
Apr 26
Summit Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Dillon Walton
99' 0
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
12
Victor Basurto
94' 0
PR
May 10
Gilchrist Invitational
3.
11
Jax Wampler
88' 4
PR
Apr 26
Summit Invitational
4.
11
Nikolas Arfsten
58' 3
PR
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Dillon Walton
111' 0
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
11
Jax Wampler
87' 11
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
High Jump
1.
11
Nikolas Arfsten
5' 6
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
11
Camden Jones
5' 4
PR
Mar 19
Summit JV
Pole Vault
1.
11
Camden Jones
11' 9
Apr 18
Ranchers Invitational
Long Jump
1.
12
David Feingold
16' 1.5
PR
Mar 19
Summit JV
Triple Jump
1.
11
Camden Jones
38' 6
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Priscilla Norris
14.46
May 10
Gilchrist Invitational
2.
12
Juneil Keller
15.94
PR
May 10
Gilchrist Invitational
3.
12
Karla Mendieta
17.53
PR
Mar 19
Summit JV
200 Meters
1.
11
Priscilla Norris
29.01
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
12
Julia O'Leary
30.82
Mar 19
Summit JV
400 Meters
1.
11
Priscilla Norris
1:04.27
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
12
Julia O'Leary
1:11.00
Apr 18
Ranchers Invitational
3.
10
Lizzie Hyde
1:18.57
PR
Apr 8
Lakeview 4 way
800 Meters
1.
10
Krysta Colahan
2:54.84
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
2.
12
Julia O'Leary
2:58.92
PR
Apr 26
Summit Invitational
3000 Meters
1.
10
Alyssa Keyte
15:46.26
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
12
Karla Mendieta
16:26.22
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
3.
12
Juneil Keller
16:30.79
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
100m Hurdles - 33"
1.
10
Krysta Colahan
18.44
May 17
1A-SD2 Special District Championships
300m Hurdles - 30"
1.
10
Krysta Colahan
53.43
May 10
Gilchrist Invitational
4x100 Relay
1.
-
Jessica Arrington
Krysta Colahan
Julia O'Leary
Priscilla Norris
56.49
Apr 26
Summit Invitational
2.
-
Karla Mendieta
Juneil Keller
Lizzie Hyde
Julia O'Leary
1:02.12
May 17
1A-SD2 Special District Championships
4x400 Relay
1.
-
Julia O'Leary
Lizzie Hyde
Krysta Colahan
Priscilla Norris
4:35.30
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
-
Krysta Colahan
Lizzie Hyde
Julia O'Leary
Priscilla Norris
4:41.93
Apr 26
Summit Invitational
3.
-
Julia O'Leary
Jessica Arrington
Krysta Colahan
Priscilla Norris
4:46.28
May 10
Gilchrist Invitational
4.
-
Jessica Arrington
Krysta Colahan
Julia O'Leary
Priscilla Norris
4:51.27
Apr 8
Lakeview 4 way
Shot Put - 4kg
1.
12
Jessica Arrington
28' 9.5
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
11
Priscilla Norris
27' 10
May 17
1A-SD2 Special District Championships
3.
12
Juneil Keller
24' 9.5
PR
Apr 26
Summit Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Juneil Keller
78' 2
PR
May 3
Lakeview Invitational
2.
12
Jessica Arrington
75' 5
Apr 18
Ranchers Invitational
3.
10
Lizzie Hyde
64' 10
Apr 8
Lakeview 4 way
4.
12
Karla Mendieta
58' 6
PR
May 10
Gilchrist Invitational
Javelin - 600g
1.
12
Jessica Arrington
97' 6
PR
May 10
Gilchrist Invitational
2.
12
Karla Mendieta
58' 11
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
3.
12
Julia O'Leary
58' 3
PR
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
4.
10
Lizzie Hyde
48' 2
PR
Apr 12
Burns Lions/Oster Memorial Invitational
High Jump
1.
10
Lizzie Hyde
4' 8
Apr 18
Ranchers Invitational
Pole Vault
1.
12
Julia O'Leary
7' 6
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
12
Jessica Arrington
7' 0
PR
Apr 18
Ranchers Invitational
Long Jump
1.
10
Krysta Colahan
15' 4.5
(1.9)
May 23
OSAA 1A State Championships
2.
11
Priscilla Norris
13' 9
Mar 19
Summit JV
3.
10
Lizzie Hyde
11' 10.5
PR
Apr 18
Ranchers Invitational
4.
10
Alyssa Keyte
10' 11.25
PR
May 17
1A-SD2 Special District Championships
5.
12
Juneil Keller
10' 9
PR
Apr 26
Summit Invitational
Triple Jump
1.
10
Krysta Colahan
32' 9
May 17
1A-SD2 Special District Championships
2.
10
Lizzie Hyde
28' 3
May 17
1A-SD2 Special District Championships
3.
10
Alyssa Keyte
22' 7.5
PR
Apr 18
Ranchers Invitational
*Recent improvement