Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Indoor
2020
2019
2018
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Michael Delaney
11.12
PR
May 15
Western B & C Divisional
2.
12
Jesse Long
12.36
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
3.
9
Toby Odom
12.40
Apr 28
Lake County Meet
4.
9
Chandler Krahn
12.44c
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
5.
11
Bridger Smith
12.49
Apr 28
Lake County Meet
6.
10
Hunter McGee
13.04c
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
7.
10
Zane Hafliger
14.06
Mar 28
Gene Hughes Invitational
200 Meters
1.
11
Michael Delaney
23.06
May 15
Western B & C Divisional
2.
9
Chandler Krahn
24.89
PR
May 15
Western B & C Divisional
3.
12
Jesse Long
25.30
PR
May 15
Western B & C Divisional
4.
9
Toby Odom
25.33
PR
Apr 28
Lake County Meet
5.
11
Stetson Stipe
27.62
PR
Apr 28
Lake County Meet
6.
10
Zane Hafliger
28.25
May 2
Kim L Haines Memorial
400 Meters
1.
9
Chandler Krahn
53.13
PR
May 15
Western B & C Divisional
2.
11
Michael Delaney
54.72
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
3.
10
Trent Dennison
1:00.44
PR
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
4.
9
Brady Fryberger
1:01.18
PR
May 7
14C District Meet
5.
10
Zane Hafliger
1:02.93
Mar 28
Gene Hughes Invitational
6.
9
Devon Siech
1:04.80
PR
Apr 28
Lake County Meet
800 Meters
1.
12
Dalton Delaney
2:05.47
PR
May 15
Western B & C Divisional
2.
10
Trent Dennison
2:10.71
PR
May 15
Western B & C Divisional
3.
9
Chandler Krahn
2:17.1h
PR
Apr 2
Jim Johnson
4.
10
Zane Hafliger
2:24.27
Apr 28
Lake County Meet
5.
9
Devon Siech
2:32.00
Apr 24
Big Sky Quad Meet
1600 Meters
1.
12
Dalton Delaney
4:47.02
PR
Apr 28
Lake County Meet
2.
10
Trent Dennison
5:11.5h
Apr 2
Jim Johnson
3.
10
Zane Hafliger
5:26.80
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
4.
9
Devon Siech
5:56.29
May 7
14C District Meet
3200 Meters
1.
12
Dalton Delaney
10:39.01
May 15
Western B & C Divisional
2.
12
Kyle Couture
12:34.70
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
3.
9
Brady Fryberger
12:46.72
PR
Apr 28
Lake County Meet
4.
10
Zane Hafliger
12:57.61
PR
May 7
14C District Meet
5.
9
Devon Siech
13:09.89
May 7
14C District Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jesse Long
16.63
May 15
Western B & C Divisional
2.
11
Stetson Stipe
18.00
PR
May 15
Western B & C Divisional
300m Hurdles - 36"
1.
11
Michael Delaney
41.57
Apr 28
Lake County Meet
2.
12
Jesse Long
44.34
May 15
Western B & C Divisional
3.
12
Kyle Couture
47.97
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
4.
9
Brady Fryberger
50.95
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
4x100 Relay
1.
-
Jesse Long
Toby Odom
Michael Delaney
Trent Dennison
43.97
Apr 28
Lake County Meet
2.
-
Michael Delaney
Trent Dennison
Chandler Krahn
Jesse Long
45.83
May 15
Western B & C Divisional
3.
-
Relay Team
46.29
May 22
MHSA Class C State Championship Day 1
4.
-
Jesse Long
Michael Delaney
Toby Odom
Trent Dennison
46.44
May 7
14C District Meet
5.
-
Jesse Long
Trent Dennison
Chandler Krahn
Michael Delaney
47.50
Mar 28
Gene Hughes Invitational
6.
-
Jesse Long
Bridger Smith
Michael Delaney
Trent Dennison
47.54c
Apr 2
Jim Johnson
4x400 Relay
1.
-
Dalton Delaney
Michael Delaney
Trent Dennison
Chandler Krahn
3:35.60
May 15
Western B & C Divisional
2.
-
Chandler Krahn
Trent Dennison
Michael Delaney
Dalton Delaney
3:38.03
Apr 28
Lake County Meet
3.
-
Chandler Krahn
Michael Delaney
Trent Dennison
Dalton Delaney
3:38.25
May 22
MHSA Class C State Championship Day 1
4.
-
Relay Team
3:38.80
Apr 21
Top 10 Meet
5.
-
Chandler Krahn
Dalton Delaney
Michael Delaney
Trent Dennison
3:40.27
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
6.
-
Jesse Long
Michael Delaney
Trent Dennison
Chandler Krahn
3:49.60
Mar 28
Gene Hughes Invitational
7.
-
Chandler Krahn
Trent Dennison
Zane Hafliger
Kane Shenyer
3:56.4h
Apr 2
Jim Johnson
Shot Put - 12lb
1.
11
Dugan Runkel
45' 0.5
May 2
Kim L Haines Memorial
2.
9
Brady Fryberger
36' 4
PR
May 7
14C District Meet
3.
10
Hunter McGee
33' 9.5
PR
May 7
14C District Meet
4.
10
Chris Hahn
24' 8.5
PR
Apr 2
Jim Johnson
Discus - 1.6kg
1.
11
Dugan Runkel
124' 9
May 7
14C District Meet
2.
10
Kane Shenyer
111' 0
May 2
Kim L Haines Memorial
3.
9
Brady Fryberger
103' 2
May 7
14C District Meet
4.
10
Hunter McGee
91' 9
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
5.
10
Chris Hahn
58' 8
PR
May 7
14C District Meet
Javelin - 800g
1.
11
Bridger Smith
150' 7
May 7
14C District Meet
2.
12
Kyle Couture
123' 2
PR
May 7
14C District Meet
3.
10
Hunter McGee
113' 0
PR
May 7
14C District Meet
4.
9
Brady Fryberger
102' 0
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
5.
10
Chris Hahn
64' 11
PR
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
High Jump
1.
9
Brady Fryberger
5' 0
May 7
14C District Meet
Pole Vault
1.
12
Kyle Couture
11' 6
May 2
Kim L Haines Memorial
11
Bridger Smith
11' 6
May 15
Western B & C Divisional
3.
9
Brett Krantz
9' 0
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
Long Jump
1.
10
Kane Shenyer
17' 6.5
May 7
14C District Meet
2.
9
Brett Krantz
16' 10.5
PR
May 7
14C District Meet
3.
11
Dugan Runkel
15' 10
PR
Mar 28
Gene Hughes Invitational
4.
9
Devon Siech
14' 2
PR
May 7
14C District Meet
Triple Jump
1.
10
Kane Shenyer
35' 11
May 15
Western B & C Divisional
2.
9
Brett Krantz
35' 10
PR
Apr 28
Lake County Meet
3.
9
Devon Siech
29' 1.5
PR
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Sienna Brown
13.39
PR
May 15
Western B & C Divisional
2.
11
Kathleen Cox
15.52
May 2
Kim L Haines Memorial
3.
11
Ashley Mock
15.54
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
4.
12
Shayna Nagy
15.59
Mar 28
Gene Hughes Invitational
5.
10
Telesa Truman
16.15
PR
Apr 28
Lake County Meet
200 Meters
1.
12
Sienna Brown
28.03
Apr 24
Big Sky Quad Meet
2.
11
Kathleen Cox
34.14c
Apr 2
Jim Johnson
3.
11
Ashley Mock
34.44c
PR
Apr 2
Jim Johnson
400 Meters
1.
12
Shayna Nagy
1:07.84
Mar 28
Gene Hughes Invitational
2.
11
Kathleen Cox
1:17.01
Apr 28
Lake County Meet
800 Meters
1.
12
Shayna Nagy
2:36.33
PR
May 15
Western B & C Divisional
2.
9
Brooklyn Foust
2:38.39
May 15
Western B & C Divisional
1600 Meters
1.
9
Brooklyn Foust
5:54.10
Apr 24
Big Sky Quad Meet
2.
12
Shayna Nagy
6:01.50
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
3200 Meters
1.
9
Brooklyn Foust
12:56.30
Apr 28
Lake County Meet
2.
12
Shayna Nagy
13:36.08
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Cheyenne Nagy
17.31
PR
May 15
Western B & C Divisional
300m Hurdles - 30"
1.
10
Cheyenne Nagy
50.57
May 2
Kim L Haines Memorial
2.
12
Lindsey Tryon
55.68
PR
Apr 14
Big Sky Meet
4x100 Relay
1.
-
Cheyenne Nagy
Shayna Nagy
Brooklyn Foust
Sienna Brown
53.73
Apr 28
Lake County Meet
2.
-
Sienna Brown
Brooklyn Foust
Sakoya Gaustad
Cheyenne Nagy
54.37
May 15
Western B & C Divisional
3.
-
Cheyenne Nagy
Brooklyn Foust
Shayna Nagy
Sienna Brown
54.79
May 2
Kim L Haines Memorial
4.
-
Cheyenne Nagy
Sienna Brown
Brooklyn Foust
Shayna Nagy
55.63
May 7
14C District Meet
4x400 Relay
1.
-
Cheyenne Nagy
Sienna Brown
Brooklyn Foust
Shayna Nagy
4:32.63
May 7
14C District Meet
2.
-
Cheyenne Nagy
Brooklyn Foust
Sienna Brown
Shayna Nagy
4:34.08
May 2
Kim L Haines Memorial
3.
-
Sienna Brown
Brooklyn Foust
Cheyenne Nagy
Shayna Nagy
4:37.77
May 15
Western B & C Divisional
4.
-
Cheyenne Nagy
Shayna Nagy
Sienna Brown
Brooklyn Foust
4:47.04
Apr 28
Lake County Meet
5.
-
Cheyenne Nagy
Shayna Nagy
Brooklyn Foust
Sienna Brown
4:48.9h
Apr 2
Jim Johnson
Shot Put - 4kg
1.
12
Lindsey Tryon
33' 0.5
PR
May 7
14C District Meet
2.
9
Sakoya Gaustad
30' 2
Apr 9
Darby/Florence
3.
11
Ashley Mock
29' 3
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
4.
10
Telesa Truman
28' 9.5
PR
May 7
14C District Meet
5.
11
Ashley Tryon
26' 10
Apr 28
Lake County Meet
Discus - 1kg
1.
12
Lindsey Tryon
99' 4
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
2.
11
Ashley Tryon
93' 3
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
3.
9
Sakoya Gaustad
89' 5
May 2
Kim L Haines Memorial
4.
11
Ashley Mock
87' 1
PR
Apr 28
Lake County Meet
5.
10
Ashley Shenyer
84' 2
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
6.
10
Telesa Truman
74' 0
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
Javelin - 600g
1.
10
Telesa Truman
78' 6
PR
May 7
14C District Meet
2.
9
Sakoya Gaustad
71' 8
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
3.
10
Ashley Shenyer
69' 4
Apr 14
Big Sky Meet
4.
11
Kathleen Cox
68' 4
PR
May 2
Kim L Haines Memorial
5.
11
Ashley Tryon
66' 2
Apr 16
Sapphire Twilight Meet
6.
12
Lindsey Tryon
65' 0
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
7.
11
Ashley Mock
62' 6
PR
Apr 14
Big Sky Meet
High Jump
1.
12
Sienna Brown
4' 4
Apr 28
Lake County Meet
Pole Vault
1.
9
Sakoya Gaustad
7' 0
PR
Apr 24
Big Sky Quad Meet
Long Jump
1.
10
Ashley Shenyer
13' 2.5
PR
May 7
14C District Meet
2.
11
Kathleen Cox
12' 7.5
May 7
14C District Meet
Triple Jump
1.
10
Ashley Shenyer
29' 3.5
PR
May 7
14C District Meet
2.
11
Kathleen Cox
27' 7.5
May 2
Kim L Haines Memorial
*Recent improvement