Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1988
1987
1983
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1971
1970
1967
1901
Indoor
2016
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Juan Cortez
11.77
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
2.
12
Sam Stubna
11.79
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
3.
12
Shaine Graham
12.01
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
4.
12
Cody Enos
12.47
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
5.
11
Jareth Dodson
13.22
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
6.
10
Dustin Lea
13.43
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
7.
9
Isaac Cooper
13.52
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
8.
10
Vincent Tatro
13.76
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
9.
9
Jaime Olvera
13.89
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
200 Meters
1.
12
Sam Stubna
23.89
(-.7)
PR
May 23
OSAA 4A State Championships
2.
12
Cody Enos
24.15
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
3.
9
Bailey Stamm
25.54c
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
4.
9
Ryan Botnen
25.89
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
5.
9
Logan Brown
26.94
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
6.
10
Vincent Tatro
29.02
PR
Apr 3
Coquille Twilight Meet
400 Meters
1.
12
Cody Enos
54.09
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
2.
9
Bailey Stamm
54.16
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
3.
12
Shaine Graham
55.17
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
4.
11
Juan Cortez
55.31
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
5.
12
Sam Stubna
56.42
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
6.
9
Isaac Cooper
1:00.07
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
7.
10
Dustin Lea
1:01.61
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
8.
10
Vincent Tatro
1:03.45
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
9.
9
Jaime Olvera
1:07.62
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
400 Meters - Relay Split
1.
12
Shaine Graham
52.6h
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
11
Juan Cortez
52.7h
PR
May 23
OSAA 4A State Championships
3.
12
Cody Enos
53.6h
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
4.
9
Bailey Stamm
54.2h
May 23
OSAA 4A State Championships
5.
11
Chris Burton
57.4h
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
6.
9
Jimmie Allen
59.8h
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
7.
10
Patrick Fulton
1:00.0h
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
8.
9
Isaac Cooper
1:00.4h
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
800 Meters
1.
12
Cody Enos
2:11.55
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
11
Chris Burton
2:11.9h
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
3.
9
Jimmie Allen
2:14.21
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
4.
10
Patrick Fulton
2:19.40
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
5.
10
Jaedyn Greene
2:20.11
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
6.
9
Isaac Cooper
2:21.71
Apr 3
Coquille Twilight Meet
7.
11
Juan Cortez
2:23.46
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
8.
9
Ezra Burton
2:25.87
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
9.
10
Vincent Tatro
2:30.99
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
10.
10
Ivan Mann
2:39.08
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
11.
9
Jaime Olvera
2:43.20
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
1500 Meters
1.
11
Chris Burton
4:19.91
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
2.
9
Jimmie Allen
4:30.66
PR
May 2
66th Annual Grants Pass Rotary Invitational
3.
10
Patrick Fulton
4:38.29
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
4.
9
Ezra Burton
4:49.60
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
5.
9
Isaac Cooper
5:00.33
Apr 21
Far West League JV Meet
6.
11
Juan Cortez
5:03.92
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
7.
10
Jaedyn Greene
5:05.12
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
8.
10
Vincent Tatro
5:16.22
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
9.
10
Ivan Mann
5:25.90
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
1600 Meters
1.
11
Chris Burton
4:51.77
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
2.
9
Jimmie Allen
5:05.00
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
3.
10
Daniel Paulsen
5:24.98
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
4.
11
Juan Cortez
5:26.38
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
5.
9
Isaac Cooper
5:27.31
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
6.
10
Jaedyn Greene
5:28.90
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
7.
10
Vincent Tatro
5:37.78
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
1 Mile
1.
10
Daniel Paulsen
5:23.38
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
2.
9
Isaac Cooper
5:25.97
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
3000 Meters
1.
11
Chris Burton
9:29.91
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
2.
9
Jimmie Allen
10:05.72
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
3.
10
Daniel Paulsen
10:17.43
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
4.
9
Ezra Burton
10:47.23
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
5.
10
Ivan Mann
11:55.40
Apr 3
Coquille Twilight Meet
3200 Meters
1.
10
Daniel Paulsen
11:18.09
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
9
Jimmie Allen
11:20.16
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
3.
9
Ezra Burton
11:27.72
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
4.
10
Vincent Tatro
11:49.88
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
5.
10
Ivan Mann
12:52.91
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
110m Hurdles - 39"
1.
12
Shaine Graham
15.34
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
300m Hurdles - 36"
1.
12
Shaine Graham
40.26
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
4x100 Relay
1.
-
Cody Enos
Shaine Graham
Juan Cortez
Sam Stubna
45.28
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
-
Cody Enos
Bailey Stamm
Juan Cortez
Sam Stubna
46.00
Apr 24
South Umpqua Twilight
4x400 Relay
1.
-
Cody Enos
Juan Cortez
Bailey Stamm
Shaine Graham
3:35.00
May 23
OSAA 4A State Championships
2.
-
Juan Cortez
Bailey Stamm
Cody Enos
Shaine Graham
3:37.37
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
3.
-
Cody Enos
Juan Cortez
Sam Stubna
Shaine Graham
3:38.18
Apr 24
South Umpqua Twilight
4.
-
Juan Cortez
Bailey Stamm
Sam Stubna
Cody Enos
3:42.62
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
5.
-
Cody Enos
Juan Cortez
Jimmie Allen
Shaine Graham
3:47.95
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
6.
-
Cody Enos
Juan Cortez
Isaac Cooper
Shaine Graham
3:48.03
Apr 3
Coquille Twilight Meet
7.
-
Ryan Botnen
Bailey Stamm
Jimmie Allen
Chris Burton
3:55.02
Apr 21
Far West League JV Meet
8.
-
Isaac Cooper
Jimmie Allen
Patrick Fulton
Chris Burton
3:58.88
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
9.
-
Bailey Stamm
Jaime Olvera
Dustin Lea
Logan Brown
4:29.29
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
Shot Put - 12lb
1.
12
Sam Stubna
35' 0.5
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
12
Cody Buroughs
30' 3.5
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
3.
9
Alex Leavitt
30' 3
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
4.
10
Patrick Fulton
29' 5
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
5.
10
Ethan Hawksford
26' 7
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
Discus - 1.6kg
1.
9
Alex Leavitt
98' 0
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
2.
9
Logan Brown
81' 0
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
3.
10
Patrick Fulton
74' 6
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
4.
12
Cody Buroughs
72' 10
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Shaine Graham
148' 9
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
2.
10
Patrick Fulton
130' 6
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
3.
12
Cody Buroughs
96' 10
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
4.
12
Sam Stubna
93' 6
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
5.
9
Logan Brown
88' 7
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
6.
9
Alex Leavitt
87' 11
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
7.
11
Ethan Hodges
57' 11
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
High Jump
1.
10
Dustin Lea
5' 4
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
2.
11
Jareth Dodson
5' 2
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
Pole Vault
1.
9
Ryan Botnen
11' 6
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
Long Jump
1.
9
Logan Brown
16' 11.25
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
2.
10
Dustin Lea
16' 9
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
3.
11
Jareth Dodson
16' 5.25
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
4.
11
Ethan Hodges
11' 11.25
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
Triple Jump
1.
9
Logan Brown
34' 5
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
Womens
100 Meters
1.
11
Brittney Ecklund
14.29
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
2.
9
Malia Leddy
14.83
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
3.
9
Averi Carroll
15.75
PR
Apr 3
Coquille Twilight Meet
4.
10
Rosa Haro
16.15
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
200 Meters
1.
10
Luka Frazier
29.36
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
2.
9
Malia Leddy
30.06
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
3.
10
Abbey Schreiber
30.48
Apr 24
South Umpqua Twilight
4.
11
Brittney Ecklund
31.54c
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
5.
9
Averi Carroll
32.57
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
6.
10
Rosa Haro
34.51
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
400 Meters
1.
10
Luka Frazier
1:04.33
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
2.
9
Malia Leddy
1:06.94
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
3.
10
Debra Lawrence
1:13.76
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
4.
9
Mia Adams
1:14.64c
PR
Apr 3
Coquille Twilight Meet
5.
9
Averi Carroll
1:14.77
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
10
Luka Frazier
1:07.9h
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
10
Kyllie Johnson
1:09.8h
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
3.
10
Abbey Schreiber
1:11.4h
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
4.
10
Emma Murdock
1:16.5h
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
800 Meters
1.
10
Debra Lawrence
2:47.44
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
2.
9
Mia Adams
2:55.57
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
3.
12
Tristan Husted
2:58.67
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
4.
10
Emma Murdock
2:59.77
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
5.
9
Marina Goodwin
3:04.24
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
6.
11
Alex Ward
3:39.59
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
1500 Meters
1.
10
Debra Lawrence
5:38.29
PR
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
2.
10
Emma Murdock
6:05.96
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
3.
9
Marina Goodwin
7:32.91
PR
Apr 3
Coquille Twilight Meet
4.
11
Alex Ward
7:44.58
PR
Apr 3
Coquille Twilight Meet
1600 Meters
1.
10
Debra Lawrence
6:12.64
PR
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
2.
10
Emma Murdock
6:39.30
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
1 Mile
1.
10
Debra Lawrence
6:19.53
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
4x100 Relay
1.
-
Luka Frazier
Malia Leddy
Abbey Schreiber
Brittney Ecklund
56.22
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
2.
-
Luka Frazier
Averi Carroll
Malia Leddy
Brittney Ecklund
56.46
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
3.
-
Luka Frazier
Averi Carroll
Abbey Schreiber
Brittney Ecklund
58.14
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
4.
-
Tristan Husted
Luka Frazier
Mia Adams
Malia Leddy
58.41
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
4x400 Relay
1.
-
Kyllie Johnson
Abbey Schreiber
Debra Lawrence
Mia Adams
4:40.47
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
2.
-
Kyllie Johnson
Emma Murdock
Abbey Schreiber
Luka Frazier
4:46.87
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
3.
-
Luka Frazier
Kyllie Johnson
Debra Lawrence
Tristan Husted
4:47.79
Apr 11
Brookings Harbor Rotary Invitational
4.
-
Kyllie Johnson
Abbey Schreiber
Emma Murdock
Luka Frazier
4:48.90
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
5.
-
Tristan Husted
Debra Lawrence
Luka Frazier
Emma Murdock
4:54.75
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
6.
-
Kyllie Johnson
Emma Murdock
Tristan Husted
Luka Frazier
5:01.03
Apr 3
Coquille Twilight Meet
Shot Put - 4kg
1.
10
Kia Collins
32' 6
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
2.
10
Chantelle Nelson
27' 8
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
3.
10
Jocelyn Kay
24' 9
PR
Apr 18
15th Prefontaine Rotary Invitational
4.
10
Laurie Buehler
19' 10
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
5.
9
Amber Boulley
19' 0.5
PR
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
Discus - 1kg
1.
10
Kia Collins
108' 7
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
2.
10
Chantelle Nelson
104' 3
May 2
66th Annual Grants Pass Rotary Invitational
3.
11
Samantha Pletcher
85' 7
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
4.
10
Jocelyn Kay
76' 2
PR
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
5.
10
Laurie Buehler
75' 1
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
6.
9
Amber Boulley
60' 1
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
7.
11
Jazzi Nuckols
54' 5
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
Javelin - 600g
1.
10
Kia Collins
99' 2
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
2.
11
Samantha Pletcher
79' 10
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
3.
11
Brittney Ecklund
76' 10
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
4.
10
Jocelyn Kay
75' 1
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
5.
10
Rosa Haro
71' 7
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
6.
9
Malia Leddy
69' 1
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
7.
9
Averi Carroll
62' 1
PR
Apr 21
Far West League JV Meet
8.
9
Marina Goodwin
61' 6
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
9.
10
Laurie Buehler
52' 1
Apr 21
Far West League JV Meet
11
Autumn Henry
52' 1
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
11.
10
Abbey Schreiber
48' 11
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
12.
9
Amber Boulley
42' 6
PR
May 5
North Bend Last Chance JV Meet
High Jump
1.
10
Kyllie Johnson
4' 8
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
Pole Vault
1.
10
Abbey Schreiber
9' 0
Apr 15
HDNL #2 @ Del Norte
2.
11
Samantha Pletcher
7' 6
PR
May 16
4A-3 Far West League Championships Day 2
Long Jump
1.
10
Abbey Schreiber
14' 6.5
Apr 21
Far West League JV Meet
2.
10
Kyllie Johnson
13' 7
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
3.
10
Luka Frazier
13' 5
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
4.
9
Averi Carroll
11' 10
PR
Mar 17
Brookings Harbor Icebreaker
5.
11
Autumn Henry
10' 8.5
May 15
4A-3 Far West League Championships Day 1
6.
11
Jazzi Nuckols
9' 2.5
PR
Apr 24
South Umpqua Twilight
Triple Jump
1.
10
Abbey Schreiber
29' 7
Apr 29
HDNL #4 @ McKinleyville
*Recent improvement