Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Ty Jackson
14.24c
PR
Apr 16
Bobcat Relays
2.
6
Cole Jackson
14.34c
PR
Apr 28
Carthage
3.
7
Jackson Parry
14.84c
May 9
Sectional 12
4.
5
Cole Kirkham
14.94c
PR
Apr 8
Carthage
5.
6
Will Deitrich
15.04c
PR
Apr 21
Camp Point Invitational
6.
5
Blaine Root
15.24c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
5
Lance Belshaw
15.64c
PR
Apr 8
Carthage
8.
5
Hunter Jones
16.14c
Apr 8
Carthage
9.
5
Bradyn Robertson
16.34c
PR
Apr 14
Carthage
10.
6
Drew Cook
16.54c
Apr 8
Carthage
5
Jacob Long
16.54c
PR
Apr 14
Carthage
12.
6
Bryce Hall
16.74c
PR
Apr 14
Carthage
13.
5
Cameron Curfman
16.84c
Apr 8
Carthage
14.
6
Jackson Murphy
16.94c
PR
Apr 8
Carthage
6
LeeVi Dale
16.94c
Apr 14
Carthage
16.
5
Nick Manzo
17.14c
Apr 8
Carthage
17.
5
Drew Dooley
17.54c
PR
Apr 28
Carthage
18.
5
Tanner Freeman
18.74c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
19.
5
Michael Yager
18.94c
PR
Apr 14
Carthage
20.
6
James Saunders
20.24c
PR
Apr 14
Carthage
21.
6
Jackson Whitaker
21.64c
Apr 14
Carthage
7
Isaac Schreacke
21.64c
Apr 14
Carthage
200 Meters
1.
6
Will Deitrich
30.54c
PR
May 9
Sectional 12
2.
7
Jackson Parry
30.94c
Apr 16
Bobcat Relays
3.
6
Gavin Bergmann
32.04c
Apr 21
Camp Point Invitational
4.
5
Blaine Root
34.24c
PR
May 9
Sectional 12
5.
5
Lance Belshaw
34.44c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
6.
5
Bradyn Robertson
34.64c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
5
Hunter Jones
34.94c
PR
May 5
Warsaw
8.
6
LeeVi Dale
35.04c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
9.
5
Jacob Long
36.14c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
10.
6
Drew Cook
38.34c
PR
Apr 8
Carthage
11.
5
Michael Yager
41.44c
PR
Apr 14
Carthage
12.
6
Gage Dodson
44.74c
PR
Apr 8
Carthage
400 Meters
1.
8
Matt Greiner
1:06.04c
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
2.
8
Adrian Crowell
1:06.64c
PR
May 9
Sectional 12
3.
7
Isaac Schreacke
1:06.94c
PR
Apr 21
Camp Point Invitational
4.
5
Jacob Long
1:17.14c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
5.
7
Mason Burling
1:18.74c
Apr 25
Hancock County Invitational
6.
6
Will Deitrich
1:21.74c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
7.
5
Blaine Root
1:23.14c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
8.
6
James Saunders
1:28.34c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
9.
5
Cameron Curfman
1:28.94c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
10.
5
Timmy Martin
1:33.24c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
800 Meters
1.
8
Jake Garnett
2:35.1h
PR
May 9
Sectional 12
2.
8
Matt Peacock
2:36.6h
PR
May 5
Warsaw
3.
5
Cole Kirkham
2:44.0h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
4.
5
Jacob Long
2:57.5h
May 9
Sectional 12
5.
5
Drew Dooley
3:01.9h
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
6.
7
Mason Burling
3:16.7h
PR
Apr 14
Carthage
7.
5
Osten Blevins
3:24.0h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
1600 Meters
1.
5
Jacob Long
6:12.0h
May 5
Warsaw
2.
5
Lance Belshaw
6:20.0h
PR
May 5
Warsaw
3.
5
Hunter Jones
6:24.0h
PR
Apr 16
Bobcat Relays
4.
5
Osten Blevins
6:51.5h
Apr 25
Hancock County Invitational
110m Hurdles - 30"
1.
8
Carter Boyer
19.14c
PR
May 9
Sectional 12
2.
6
Nick Leon
20.34c
PR
Apr 14
Carthage
3.
6
Cole Jackson
20.74c
PR
Apr 8
Carthage
4.
5
Bradyn Robertson
23.34c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
5.
5
Nick Manzo
24.24c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
4x100 Relay
1.
8
Matt Greiner
Jake Garnett
Ty Jackson
Carter Boyer
55.04c
May 5
Warsaw
2.
8
Carter Boyer
Jake Garnett
Matt Greiner
Matt Peacock
55.14c
May 9
Sectional 12
3.
8
Carter Boyer
Matt Peacock
Matt Greiner
Jake Garnett
55.34c
Apr 16
Bobcat Relays
4.
8
Ty Jackson
Matt Greiner
Jake Garnett
Matt Peacock
55.84c
Apr 28
Carthage
5.
8
Carter Boyer
Matt Peacock
Jake Garnett
Matt Greiner
57.04c
Apr 21
Camp Point Invitational
6.
8
Matt Greiner
Ty Jackson
Carter Boyer
Matt Peacock
59.54c
Apr 25
Hancock County Invitational
7.
-
Relay Team
1:04.74c
Apr 28
Carthage
8.
5
Osten Blevins
Cole Kirkham
Jacob Long
Nick Manzo
1:05.54c
Apr 16
Bobcat Relays
9.
5
Hunter Jones
Cole Kirkham
Jacob Long
Nick Manzo
1:07.64c
Apr 25
Hancock County Invitational
10.
5
Drew Dooley
Hunter Jones
Jacob Long
Nick Manzo
1:08.24c
May 5
Warsaw
11.
5
Lance Belshaw
Hunter Jones
Nick Manzo
Timmy Martin
1:09.24c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
12.
6
Drew Cook
LeeVi Dale
Bryce Hall
Forest Wilde
1:09.54c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
13.
6
Drew Cook
Bryce Hall
LeeVi Dale
Forest Wilde
1:11.34c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
14.
-
Jackson Parry
Isaac Schreacke
Bryce Hall
Mason Burling
1:13.54c
Apr 21
Camp Point Invitational
15.
-
James Saunders
Timmy Martin
James McCaskill
Michael Yager
1:19.14c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
4x200 Relay -
1.
-
Will Deitrich
Cole Jackson
Cole Kirkham
Nick Leon
1:59.3h
May 9
Sectional 12
2.
6
Gavin Bergmann
Nick Leon
Cole Jackson
Will Deitrich
2:06.1h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
-
Relay Team
2:06.1h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
4.
-
Nick Leon
Cole Kirkham
Will Deitrich
Cole Jackson
2:07.1h
May 5
Warsaw
5.
-
Mason Burling
Jackson Parry
Blaine Root
Osten Blevins
2:07.3h
May 9
Sectional 12
6.
6
Gavin Bergmann
Cole Jackson
Nick Leon
Will Deitrich
2:07.8h
Apr 25
Hancock County Invitational
7.
-
Mason Burling
Adrian Crowell
Jackson Parry
Blaine Root
2:13.9h
May 5
Warsaw
8.
-
Mason Burling
Drew Dooley
Jackson Parry
Isaac Schreacke
2:15.3h
Apr 16
Bobcat Relays
9.
-
Jackson Murphy
Jensen Fink
Ty Jackson
Tanner Coulter
2:18.7h
Apr 21
Camp Point Invitational
10.
-
Mason Burling
Lance Belshaw
Blaine Root
Jackson Parry
2:20.8h
Apr 25
Hancock County Invitational
11.
-
Tanner Coulter
Ty Jackson
Tanner Freeman
Hunter Jones
2:21.0h
Apr 16
Bobcat Relays
12.
5
Cole Kirkham
Drew Dooley
Bradyn Robertson
Blaine Root
2:21.2h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
13.
5
Drew Dooley
Cole Kirkham
Jacob Long
Bradyn Robertson
2:25.8h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
4x400 Relay
1.
-
Jake Garnett
Matt Greiner
Matt Peacock
Osten Blevins
4:20.2h
May 9
Sectional 12
2.
8
Adrian Crowell
Jake Garnett
Matt Greiner
Matt Peacock
4:30.0h
Apr 16
Bobcat Relays
3.
8
Matt Peacock
Jake Garnett
Matt Greiner
Adrian Crowell
4:32.9h
May 5
Warsaw
4.
8
Jake Garnett
Matt Peacock
Matt Greiner
Adrian Crowell
4:35.8h
Apr 25
Hancock County Invitational
5.
8
Adrian Crowell
Matt Greiner
Jake Garnett
Matt Peacock
4:35.9h
Apr 28
Carthage
6.
-
Cole Kirkham
Cole Jackson
Will Deitrich
Nick Leon
5:11.9h
May 5
Warsaw
7.
6
Gavin Bergmann
Nick Leon
Cole Jackson
Will Deitrich
5:19.4h
Apr 25
Hancock County Invitational
8.
6
Gavin Bergmann
Cole Jackson
Will Deitrich
Nick Leon
5:20.5h
Apr 21
Camp Point Invitational
9.
-
Will Deitrich
Cole Jackson
Cole Kirkham
Nick Leon
5:21.9h
May 9
Sectional 12
10.
5
Jacob Long
Cole Kirkham
Nick Manzo
Osten Blevins
5:29.0h
Apr 16
Bobcat Relays
11.
6
Cole Jackson
Gavin Bergmann
Will Deitrich
Nick Leon
5:30.2h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
12.
5
Lance Belshaw
Hunter Jones
Jacob Long
Blaine Root
5:34.8h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
13.
-
Relay Team
5:36.1h
Apr 28
Carthage
14.
6
Gavin Bergmann
Will Deitrich
Nick Leon
Cole Jackson
5:37.7h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
15.
5
Blaine Root
Lance Belshaw
Hunter Jones
Cameron Curfman
5:51.5h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
16.
5
Michael Yager
Nick Manzo
Osten Blevins
Cameron Curfman
6:14.8h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
17.
6
Drew Cook
Bryce Hall
Keaton Fecht
LeeVi Dale
6:23.2h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
Shot Put - 4kg
1.
8
Tanner Coulter
42' 8
PR
May 9
Sectional 12
2.
8
Ty Jackson
36' 3
PR
Apr 8
Carthage
3.
8
Cody Wolfe
27' 4.5
PR
Apr 28
Carthage
4.
6
Jensen Fink
26' 8
May 5
Warsaw
5.
6
Jackson Murphy
26' 0
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
6.
7
Jackson Parry
20' 9
Apr 28
Carthage
7.
6
Keaton Fecht
20' 4
PR
Apr 28
Carthage
8.
5
Tanner Freeman
19' 1.5
Apr 8
Carthage
9.
5
Blaine Root
18' 6.5
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
10.
6
Ashton Hunter
18' 4
Apr 8
Carthage
11.
6
Jackson Whitaker
18' 1.5
PR
Apr 28
Carthage
12.
5
Osten Blevins
15' 4
PR
Apr 28
Carthage
13.
5
Jadon Schreake
13' 1
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
Discus - 1kg
1.
8
Ty Jackson
121' 1
PR
May 9
Sectional 12
2.
8
Tanner Coulter
106' 1
PR
May 9
Sectional 12
3.
6
Jensen Fink
70' 7
Apr 8
Carthage
4.
6
Jackson Murphy
67' 2
Apr 8
Carthage
5.
5
Tanner Freeman
63' 5
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
6.
6
Jackson Whitaker
52' 10
PR
Apr 8
Carthage
7.
7
Jackson Parry
48' 11
Apr 16
Bobcat Relays
8.
6
Gage Dodson
46' 3
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
9.
5
Timmy Martin
45' 8
PR
Apr 8
Carthage
10.
5
Osten Blevins
44' 3
Apr 25
Hancock County Invitational
11.
6
Ashton Hunter
44' 2
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
12.
6
Keaton Fecht
42' 0
PR
Apr 8
Carthage
13.
5
Jadon Schreake
37' 4
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
Discus - 1.6kg
1.
8
Ty Jackson
106' 4
PR
Apr 28
Carthage
2.
8
Tanner Coulter
85' 3
PR
Apr 28
Carthage
3.
6
Jackson Murphy
65' 9
Apr 28
Carthage
4.
8
Cody Wolfe
50' 0
PR
Apr 28
Carthage
5.
5
Tanner Freeman
47' 2
Apr 28
Carthage
6.
7
Jackson Parry
46' 7
Apr 28
Carthage
7.
6
Ashton Hunter
46' 3
Apr 28
Carthage
8.
6
Jackson Whitaker
43' 8
PR
Apr 28
Carthage
9.
5
Jadon Schreake
38' 1
PR
Apr 28
Carthage
10.
6
Keaton Fecht
35' 10
PR
Apr 28
Carthage
11.
5
Osten Blevins
35' 6
Apr 28
Carthage
High Jump
1.
8
Carter Boyer
5' 4
PR
May 9
Sectional 12
2.
7
Isaac Schreacke
4' 8
PR
Apr 16
Bobcat Relays
3.
6
Cole Jackson
4' 5
May 9
Sectional 12
4.
6
Gavin Bergmann
4' 2
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
5.
5
Cole Kirkham
4' 0
PR
Apr 16
Bobcat Relays
6.
5
Jacob Long
3' 10
Apr 28
Carthage
7.
6
Drew Cook
3' 8
Apr 28
Carthage
8.
6
Forest Wilde
3' 6
PR
Apr 14
Carthage
5
Blaine Root
3' 6
PR
Apr 14
Carthage
10.
5
Lance Belshaw
3' 5
Apr 8
Carthage
11.
5
Hunter Jones
3' 4
PR
Apr 14
Carthage
12.
5
Nick Manzo
3' 0
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
Long Jump
1.
8
Carter Boyer
14' 3
Apr 8
Carthage
2.
8
Adrian Crowell
14' 0.5
PR
May 9
Sectional 12
3.
6
Nick Leon
13' 9.5
May 9
Sectional 12
4.
6
Will Deitrich
13' 2
May 9
Sectional 12
5.
5
Drew Dooley
12' 0
PR
Apr 28
Carthage
6.
7
Mason Burling
11' 11
Apr 16
Bobcat Relays
7.
5
Blaine Root
11' 3
PR
Apr 28
Carthage
8.
6
LeeVi Dale
11' 1.5
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
9.
5
Bradyn Robertson
10' 9
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
10.
6
Bryce Hall
10' 4
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
5
Hunter Jones
10' 4
Apr 28
Carthage
12.
6
Gage Dodson
9' 7.5
PR
Apr 8
Carthage
13.
5
Cameron Curfman
9' 5
Apr 14
Carthage
14.
5
Nick Manzo
8' 8
Apr 8
Carthage
15.
6
James Saunders
8' 3.5
PR
Apr 28
Carthage
Womens
100 Meters
1.
7
Kimberly Lambert
14.44c
PR
Apr 8
Carthage
2.
6
Ellie Germann
14.94c
May 5
Warsaw
7
Alexis Smith
14.94c
PR
Apr 28
Carthage
7
Ara Floyd
14.94c
PR
Apr 8
Carthage
5.
8
Sydney Carlisle
15.14c
PR
Apr 8
Carthage
6.
7
Rose Leon
15.24c
PR
Apr 28
Carthage
7.
8
Hannah Wood
15.34c
PR
Apr 16
Bobcat Relays
7
Paige Gutting
15.34c
PR
Apr 8
Carthage
6
Halee Wood
15.34c
PR
Apr 28
Carthage
10.
8
Elizabeth Mathewson
15.44c
PR
May 9
Sectional 12
6
Emilee Hamilton
15.44c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
5
Megan Harrell
15.44c
PR
Apr 28
Carthage
13.
5
Caydee Kirkham
15.54c
PR
Apr 8
Carthage
14.
6
Aleah Gann
15.64c
Apr 8
Carthage
15.
6
Shay Jones
15.74c
PR
Apr 8
Carthage
16.
5
Hallie Ray
15.84c
Apr 14
Carthage
17.
7
Lisa Bolton
15.94c
PR
Apr 28
Carthage
18.
5
Lizzie Varner
16.04c
Apr 8
Carthage
19.
5
Maddy Cole
16.44c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
20.
5
Kaytan Finney
16.64c
Apr 8
Carthage
21.
5
Marie DeSotel
16.74c
PR
Apr 8
Carthage
8
Emma Roth
16.74c
PR
Apr 28
Carthage
6
Dakora Taylor
16.74c
Apr 8
Carthage
24.
5
Yoanny Espinoza
16.84c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
25.
8
McKayla Griffith
16.94c
PR
Apr 8
Carthage
26.
5
Harmony Whitaker
17.04c
Apr 28
Carthage
27.
5
Gretta Flynn
17.14c
PR
Apr 8
Carthage
5
Sadie Steward
17.14c
PR
Apr 28
Carthage
29.
5
Zoe Kinnamon
17.34c
PR
Apr 8
Carthage
30.
5
Aubrey Frazier
17.64c
PR
Apr 8
Carthage
31.
7
Taryn Groth
17.74c
PR
Apr 14
Carthage
32.
5
Aneisha Norman
17.94c
PR
Apr 28
Carthage
33.
8
Janet Porcasi
18.04c
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
34.
5
Claire Greiner
18.34c
Apr 8
Carthage
35.
6
Megan Huls
18.94c
PR
Apr 8
Carthage
36.
5
Addy Climer
22.44c
PR
Apr 8
Carthage
200 Meters
1.
8
Kailee Artman
28.14c
PR
May 9
Sectional 12
2.
8
Ali Bliss
29.14c
PR
Apr 28
Carthage
3.
7
Kimberly Lambert
30.94c
PR
May 9
Sectional 12
4.
7
Alexis Smith
31.14c
PR
May 5
Warsaw
5.
6
Alisza LeMaire
31.74c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
6.
7
Ara Floyd
31.94c
PR
Apr 28
Carthage
7.
6
Halee Wood
32.44c
PR
Apr 14
Carthage
8
Hannah Wood
32.44c
PR
May 5
Warsaw
9.
8
Sydney Carlisle
32.54c
PR
Apr 14
Carthage
10.
6
Emilee Hamilton
32.64c
Apr 14
Carthage
11.
8
Elizabeth Mathewson
32.84c
Apr 8
Carthage
5
Megan Harrell
32.84c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
13.
5
Ava Bliss
33.24c
Apr 28
Carthage
14.
7
Rose Leon
33.34c
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
5
Caydee Kirkham
33.34c
PR
Apr 28
Carthage
16.
6
Ellie Germann
33.54c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
17.
7
Paige Gutting
33.84c
PR
Apr 14
Carthage
18.
7
Lisa Bolton
33.94c
PR
Apr 28
Carthage
19.
6
Shay Jones
34.04c
Apr 8
Carthage
20.
5
Lizzie Varner
34.54c
Apr 14
Carthage
21.
6
Karli Artman
34.84c
PR
Apr 28
Carthage
22.
5
Kaytan Finney
34.94c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
23.
6
Anna Talley
36.24c
PR
Apr 28
Carthage
24.
5
Sadie Steward
36.44c
PR
Apr 8
Carthage
25.
5
Zoe Kinnamon
37.14c
PR
Apr 28
Carthage
26.
5
Harmony Whitaker
38.24c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
27.
5
Yoanny Espinoza
38.64c
Apr 8
Carthage
28.
5
Aneisha Norman
39.04c
Apr 28
Carthage
29.
5
Claire Greiner
39.64c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
30.
7
Taryn Groth
39.74c
PR
Apr 8
Carthage
400 Meters
1.
8
Ali Bliss
1:06.24c
PR
May 9
Sectional 12
2.
6
Emilee Hamilton
1:11.04c
PR
May 9
Sectional 12
3.
5
Caydee Kirkham
1:13.04c
May 9
Sectional 12
4.
7
Taryn Groth
1:23.14c
PR
May 5
Warsaw
5.
8
Emma Roth
1:23.44c
PR
Apr 8
Carthage
6.
5
Maddy Cole
1:29.04c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
6
Ellie Germann
1:29.24c
Apr 8
Carthage
8.
5
Gretta Flynn
1:30.64c
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
9.
5
Claire Greiner
1:34.84c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
10.
5
Lizzie Varner
1:35.44c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
11.
5
Sadie Steward
1:40.14c
PR
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
800 Meters
1.
8
Sydney Carlisle
3:01.0h
Apr 28
Carthage
2.
6
Karli Artman
3:02.1h
May 9
Sectional 12
3.
5
Hallie Ray
3:10.0h
PR
May 5
Warsaw
4.
5
Aubrey Frazier
3:12.0h
PR
May 5
Warsaw
5.
7
Paige Gutting
3:28.4h
PR
Apr 16
Bobcat Relays
6.
5
Aneisha Norman
3:31.4h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
5
Marie DeSotel
3:34.8h
Apr 8
Carthage
1600 Meters
1.
5
Hallie Ray
6:37.0h
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
2.
6
Karli Artman
6:42.4h
May 9
Sectional 12
100m Hurdles - 30"
1.
8
Kailee Artman
16.44c
PR
Apr 14
Carthage
2.
8
Ali Bliss
16.64c
PR
Apr 14
Carthage
3.
5
Ava Bliss
18.14c
PR
Apr 16
Bobcat Relays
4.
6
Alisza LeMaire
19.54c
May 9
Sectional 12
4x100 Relay
1.
-
Lisa Bolton
Ellie Germann
Paige Gutting
Hallie Ray
1:02.14c
May 5
Warsaw
-
Ellie Germann
Paige Gutting
Rose Leon
Hallie Ray
1:02.14c
May 9
Sectional 12
3.
-
Ava Bliss
Lisa Bolton
Caydee Kirkham
Rose Leon
1:02.34c
Apr 16
Bobcat Relays
4.
-
Lisa Bolton
Ellie Germann
Rose Leon
Paige Gutting
1:02.84c
Apr 25
Hancock County Invitational
5.
-
Relay Team
1:03.24c
Apr 28
Carthage
6.
-
Sydney Carlisle
McKayla Griffith
Alisza LeMaire
Emma Roth
1:03.94c
Apr 25
Hancock County Invitational
-
Karli Artman
Alisza LeMaire
Marie DeSotel
Megan Harrell
1:03.94c
Apr 21
Camp Point Invitational
8.
-
Lisa Bolton
Ellie Germann
Ara Floyd
Paige Gutting
1:04.04c
Apr 21
Camp Point Invitational
9.
-
Janet Porcasi
Aubrey Frazier
Elizabeth Mathewson
Emma Roth
1:04.54c
May 5
Warsaw
10.
-
McKayla Griffith
Elizabeth Mathewson
Emma Roth
Aubrey Frazier
1:05.14c
May 9
Sectional 12
11.
8
Sydney Carlisle
Janet Porcasi
McKayla Griffith
Elizabeth Mathewson
1:06.54c
Apr 16
Bobcat Relays
12.
5
Addy Climer
Claire Greiner
Sadie Steward
Harmony Whitaker
1:06.74c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
13.
6
Karli Artman
Halee Wood
Laci Gronewold
Anna Talley
1:09.24c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
14.
5
Maddy Cole
Zoe Kinnamon
Yoanny Espinoza
Hallie Ray
1:09.34c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
15.
5
Maddy Cole
Marie DeSotel
Yoanny Espinoza
Zoe Kinnamon
1:10.84c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
16.
6
Laci Gronewold
Anna Talley
Dakora Taylor
Halee Wood
1:11.14c
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
17.
5
Gretta Flynn
Kaytan Finney
Lizzie Varner
Aneisha Norman
1:12.74c
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
4x200 Relay -
1.
8
Kailee Artman
Daytona Dooley
Sydney Carlisle
Ali Bliss
1:56.0h
May 5
Warsaw
2.
8
Kailee Artman
Ali Bliss
Sydney Carlisle
Hannah Wood
1:56.7h
May 9
Sectional 12
3.
-
Kailee Artman
Ali Bliss
Hannah Wood
Kimberly Lambert
1:58.7h
Apr 25
Hancock County Invitational
4.
-
Relay Team
1:59.7h
Apr 28
Carthage
5.
-
Ava Bliss
Ara Floyd
Kimberly Lambert
Alexis Smith
2:02.1h
May 5
Warsaw
6.
-
Kailee Artman
Ali Bliss
Kimberly Lambert
Hannah Wood
2:02.6h
Apr 16
Bobcat Relays
7.
-
Ava Bliss
Ara Floyd
Alexis Smith
Alisza LeMaire
2:04.4h
May 9
Sectional 12
8.
-
Ava Bliss
Emilee Hamilton
Ara Floyd
Alexis Smith
2:06.4h
Apr 25
Hancock County Invitational
9.
8
Sydney Carlisle
Hannah Wood
Elizabeth Mathewson
Emma Roth
2:09.3h
Apr 21
Camp Point Invitational
10.
-
Ava Bliss
Emilee Hamilton
Alexis Smith
Kimberly Lambert
2:10.6h
Apr 21
Camp Point Invitational
11.
6
Ellie Germann
Alisza LeMaire
Dakora Taylor
Emilee Hamilton
2:13.3h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
12.
-
Ara Floyd
Paige Gutting
Alexis Smith
Megan Harrell
2:13.7h
Apr 16
Bobcat Relays
13.
-
Kailee Artman
Ellie Germann
Emilee Hamilton
Alisza LeMaire
2:16.3h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
14.
5
Ava Bliss
Megan Harrell
Caydee Kirkham
Hallie Ray
2:17.7h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
15.
5
Gretta Flynn
Aubrey Frazier
Aneisha Norman
Lizzie Varner
2:33.8h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
4x400 Relay
1.
8
Kailee Artman
Ali Bliss
Sydney Carlisle
Daytona Dooley
4:40.0h
May 5
Warsaw
2.
-
Sydney Carlisle
Kimberly Lambert
Aubrey Frazier
Elizabeth Mathewson
4:48.3h
May 9
Sectional 12
3.
-
Kailee Artman
Ali Bliss
Hannah Wood
Emilee Hamilton
4:52.4h
Apr 21
Camp Point Invitational
4.
8
Kailee Artman
Ali Bliss
Sydney Carlisle
Hannah Wood
4:52.6h
Apr 16
Bobcat Relays
5.
-
Emilee Hamilton
Elizabeth Mathewson
Kimberly Lambert
Hannah Wood
5:02.8h
Apr 25
Hancock County Invitational
6.
5
Ava Bliss
Marie DeSotel
Hallie Ray
Caydee Kirkham
5:07.2h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
-
Karli Artman
Ava Bliss
Emilee Hamilton
Caydee Kirkham
5:08.1h
May 9
Sectional 12
8.
5
Ava Bliss
Hallie Ray
Megan Harrell
Caydee Kirkham
5:13.2h
Apr 16
Bobcat Relays
9.
-
Relay Team
5:14.2h
Apr 28
Carthage
10.
-
Ava Bliss
Caydee Kirkham
Emilee Hamilton
Hallie Ray
5:14.7h
May 5
Warsaw
11.
5
Ava Bliss
Hallie Ray
Caydee Kirkham
Marie DeSotel
5:21.4h
Apr 25
Hancock County Invitational
12.
-
Ava Bliss
Caydee Kirkham
Alexis Smith
Kimberly Lambert
5:32.0h
Apr 21
Camp Point Invitational
13.
5
Ava Bliss
Megan Harrell
Caydee Kirkham
Hallie Ray
5:41.7h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
14.
6
Aleah Gann
Dakora Taylor
Shay Jones
Emilee Hamilton
5:42.1h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
15.
6
Aleah Gann
Emilee Hamilton
Shay Jones
Dakora Taylor
5:54.6h
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
16.
5
Kaytan Finney
Claire Greiner
Zoe Kinnamon
Gretta Flynn
6:11.7h
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
Shot Put - 4kg
1.
8
McKayla Griffith
28' 3
PR
Apr 16
Bobcat Relays
2.
7
Trinity Preston
26' 10.5
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
3.
6
Sophie Brackenberry
22' 1
PR
Apr 8
Carthage
4.
6
Laci Gronewold
20' 10
Apr 25
Hancock County Invitational
5.
8
Katie Markey
17' 7.75
PR
May 5
Warsaw
6.
5
Gretta Flynn
15' 9
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
6
Megan Huls
14' 11
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
Discus - 1kg
1.
8
McKayla Griffith
74' 4
PR
May 9
Sectional 12
2.
8
Elizabeth Mathewson
65' 0
PR
May 9
Sectional 12
3.
6
Sophie Brackenberry
54' 11
Apr 25
Hancock County Invitational
4.
6
Laci Gronewold
53' 0
Apr 14
Carthage
5.
6
Halee Wood
50' 7
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
6.
6
Megan Huls
42' 8
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7.
8
Katie Markey
36' 0
Apr 25
Hancock County Invitational
8.
7
Trinity Preston
34' 8
Apr 16
Bobcat Relays
High Jump
1.
8
Ali Bliss
4' 7
PR
Apr 16
Bobcat Relays
2.
6
Ellie Germann
4' 2
Apr 25
Hancock County Invitational
3.
5
Ava Bliss
3' 10
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
7
Rose Leon
3' 10
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
5.
7
Alexis Smith
3' 8
PR
Apr 8
Carthage
6.
5
Marie DeSotel
3' 6
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
5
Megan Harrell
3' 6
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
8.
7
Ara Floyd
3' 5
Apr 8
Carthage
5
Hallie Ray
3' 5
Apr 8
Carthage
5
Zoe Kinnamon
3' 5
Apr 8
Carthage
11.
5
Caydee Kirkham
3' 4
Apr 22
Carthage 5/6th Grade Invite
12.
5
Aubrey Frazier
3' 3
Apr 28
Carthage
13.
5
Gretta Flynn
3' 0
PR
Apr 28
Carthage
Long Jump
1.
8
Kailee Artman
15' 9
PR
May 9
Sectional 12
2.
7
Alexis Smith
13' 0.5
PR
May 9
Sectional 12
3.
7
Ara Floyd
12' 9.5
PR
May 5
Warsaw
4.
8
Sydney Carlisle
12' 5
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
7
Kimberly Lambert
12' 5
Apr 28
Carthage
5
Megan Harrell
12' 5
Apr 28
Carthage
7.
6
Aleah Gann
11' 10
Apr 28
Carthage
8.
7
Paige Gutting
11' 9
PR
Apr 25
Hancock County Invitational
9.
6
Alisza LeMaire
11' 6
PR
Apr 28
Carthage
10.
6
Karli Artman
11' 3
Apr 28
Carthage
11.
5
Caydee Kirkham
11' 1.5
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
12.
6
Anna Talley
10' 10.5
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
13.
5
Aneisha Norman
10' 4
Apr 28
Carthage
14.
7
Lisa Bolton
10' 0
PR
Apr 28
Carthage
15.
5
Maddy Cole
9' 10
PR
Apr 8
Carthage
16.
6
Dakora Taylor
9' 8
PR
Apr 29
Hancock County 5th/6th Invite
17.
5
Gretta Flynn
9' 6
PR
Apr 14
Carthage
18.
5
Yoanny Espinoza
9' 0
Apr 14
Carthage
19.
6
Emilee Hamilton
8' 1
PR
Apr 8
Carthage
20.
5
Zoe Kinnamon
7' 11
Apr 28
Carthage
21.
5
Lizzie Varner
7' 10
PR
Apr 14
Carthage
22.
5
Kaytan Finney
7' 6
PR
Apr 14
Carthage
23.
5
Claire Greiner
7' 5
Apr 28
Carthage
24.
5
Addy Climer
4' 7
PR
Apr 28
Carthage
*Recent improvement